Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowy regulamin forum - dyskusja  (Przeczytany 14838 razy)

Offline julia7

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #30 dnia: 23 Czerwiec, 2018, 14:02 »
Aha.
Zapisałam.
Łażenie po ludziach i proponowanie im infantylnych gazetek świadkojehowskich też nie jest niczym złym.
Dopiero gdzieś tam na końcu i tylko czasami ktoś z powodu że przed laty przyjął gazetkę i zindoktrynował całą rodzinę potem ją bezpowrotnie traci.
Matki tracą dzieci,siostra brata,wnuki dziadków i tak dalej ale to nic. Prawda?przecież to nic takiego.
Eeee tam.
Proponować każdy może.
Masz rację.
Nalej sobie.

Rozumiesz, że zakazując 1) nie wygrasz z problemem roznoszenia tych gazetek i 2) zakazując czynisz z kraju Białoruś. Skoro Rzeczypospolita Polska uznaje - tak jak wiele innych krajów Zachodu - Świadków Jehowy z organizację legalną, tzn., że jednak trochę się zagalopowałaś w orzekaniu o dobru i złu. Moim zdaniem lepiej edukować niż zakazywać, ostrzegać niż zabraniać od góry.

Minęły już czasy monarchii oświeconej. Nie chciałabym, żeby to władza odgórnie decydowała za mnie co dobre a złe DLA MNIE.


Offline Sebastian

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #31 dnia: 23 Czerwiec, 2018, 16:13 »
zakazywanie publicznych porad na forum jest przeciwskuteczne - bo jeśli posłuchamy Matyldy to "doradzacze" i tak się pojawią, np. na PM albo w inny sposób i jak mają złe intencje to kogoś omotają.

lepiej żeby doradzacz napisał coś publicznie (tak jak zrobiła ewa11) i żeby został publicznie za to skrytykowany (np. przez Matyldę lub przez kogoś innego) wtedy czytelnik ma wyłożone "kawę na ławę" plusy i minusy. A jak zaczniemy zabraniać to przy okazji zabronimy Matyldzie komentowania wątków prawnych (bo tych wątków prawnych nie będzie i Matylda nie będzie miała fizycznej moźliwości kogokolwiek skrytykować.

takie są uboczne skutki zakazywania - zakaz staje się skuteczny bardziej wobec zakazujących niż wobec omijających go
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Matylda

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Czerwiec, 2018, 18:16 »
Seba nie odmieniaj Matyldy przez wszystkie przypadki tylko pomyśl. Nie jesteś na forum i wśród społeczności postświadkowskiej od dziś i wiesz doskonale że już na poprzednim forum i pewnie na jeszcze poprzednim był już napewno jeden a może i nawet nie jeden,samozwańczy prawnik który narobił sporo szkody a w każdym razie zamieszania.
Ja nie mam zamiaru niczego zakazywać.nie mam nawet takiej mocy sprawczej.
Tylko przestrzegam.
Userka ewa11 pojawiła się nagle,przez 6 lat bytności na forach nigdy o niej nie słyszałam,nie przedstawiła się,nie dała się najpierw poznać tylko odrazu przystąpiła do "ataku"
Ponieważ wielu młodych ludzi ma dziś postawę roszczeniową i choć osobiście nie mam dzieci to osobiście na sali sądowej usłyszałam od 23 letniego faceta który się nie uczył i nie pracował że on się u prawników dowiedział że jemu się między innymi odemnie należą alimenty :o do 26 roku ŻYCIA  ;D ;D
Na jego nieszczęście stronnicza pani sędzia mu te alimenty przyznała.
Sprawa w sądzie apelacyjnym ciągnęła się długo,młody człowiek nie otrzymał oczekiwanych alimentów więc poszedł do funduszu alimentacyjnego i pobierał świadczenie z tegoż.Po upływie dwóch lat sąd w drugiej instancji orzekł że alimenty były nienależne :o
FA z rozpędu zwrócił się między innymi do mnie o zwrot wypłaconych świadczeń bo oczywiście nie otrzymał od młodego człowieka postanowienia sądu z uzasadnieniem.
Ja za to chętnie dostarczyłam FA wyrok sądu no i wtedy FA zażądał od młodego człowieka zwrotu ninależnie pobranych swiadczeń.

Mogę tylko się domyśleć że wtedy młodzieniec poszedł już do prawdziwego prawnika i się dowiedział jak się z kłopotu wyplątać.
O ile wiem trwało to długo i było przykre.Musiało być przykre bo mimo upływu kilku ładnych lat nie mamy żadnego kontaktu.

Do czego zmierzam?do tego że udzielając takich podpowiedzi można naprawdę kogoś bardzo skrzywdzić. To że "moja koleżanka miała tak,a moja znajoma siak"nie oznacza wcale że druga sprawa bedzie identyczna i potoczy się w ten sam sposób.
Nie dlatego mecenasi biorą 5-10 czy 15 tys za prowadzenie pogmatwanych spraw że to niby takie proste jest.
Nad każdą sprawą i nad każdym człowiekiem trzeba się osobno pochylić.I nad młodym człowiekiem i nad jego rodzicem. A sprawy w sądzie rodzinnym są naprawdę delikatne i samo mówienie:idź i walcz bo ci sie należy jest bardzo nieodpowiedzialne.

Jeżeli pojawił by się na forum autentyczny prawnik,praktyk i zgłosił do Mava,Gede,czy Nema,przedstawił się i zaproponował pomoc to co innego,było by to bardzo mile widziane.
Ale jak wchodzi z całym szacunkiem jakaś ewa11 i na początku nawet trudno określić czy ona sama szuka pomocy,czy chce pomóc,to wybacz że wszyscy będą klaskać.
a że ty uprawdopodabniasz że ona może być prawnikiem to też wybacz ale chyba twoja wszechmocność sie zagalopowała.
Seba ja nic do ciebie prywatnie nie mam,wręcz przeciwnie zakładam że fajny z ciebie gość,ale co do mojego prawa do własnego zdania i oceny to już chyba powinieneś wiedzieć że potrzebujesz mocnych argumentow żeby mnie przekonać.
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec, 2018, 18:19 wysłana przez Matylda »


Offline HARNAŚ

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #33 dnia: 23 Czerwiec, 2018, 19:04 »
Matylda się rozpisała i słusznie , ja napisałem jedno zdanie dwa razy , myśląc tak jak teraz Matylda tylko w wielkim umysłowym skrócie i wyleciałem a jakże , na cmentarzu. Żal mi tego miejsca , o czym świadczy moja ciągła obecność tutaj ale tak działając panowie to Polski nigdy nie odbudujecie. Nie chodzi o to aby moderować osoby , nie mówię o sobie , które dla Forum zrobiły wiele przez wiele lat  a pieścić i rozczulać się nad  przypadkami , które nie wiadomo skąd  i po co i w jakim celu przyszły. Starzy nie piszą a młodzi i tak sobie poszli . Gratuluję.


Offline Noc_spokojna

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Czerwiec, 2018, 20:33 »

Userka ewa11 pojawiła się nagle,przez 6 lat bytności na forach nigdy o niej nie słyszałam,nie przedstawiła się,nie dała się najpierw poznać tylko odrazu przystąpiła do "ataku"

Matyldo, jestem przekonana, że wielu forumowiczów od razu rozpoznało ewę. Rozpoznali ją dlatego, że brała czynny udział w kolejnych forach przez wiele lat istnienia tychże, i nie od 6, ale od 14 lat, jeśli dobrze liczę. Miała bardzo duży wkład w fora, i z pewnością wielu ludzi uzyskało od niej wsparcie. Nie przystąpiła do ataku, to raczej Ty ją zaatakowałaś, nie znając, i nie próbując poznać. Lubię Cię, znam Cię od wielu forumowych lat, ale trochę się zagalopowałaś.


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Sebastian

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Czerwiec, 2018, 20:47 »
a że ty uprawdopodabniasz że ona może być prawnikiem to też wybacz ale chyba twoja wszechmocność sie zagalopowała.
;)

trzymając się użytej przez Ciebie żartobliwej konstrukcji powiem, że jeśli ja Sebastian NIE użyłem słowa "ręczę" tylko "uprawdopodobniam", tzn. że korzystając ze swojej "wszechmocności" naśladuję przymioty Jehowy który jak naucza strażnica równoważy swoją wszechmoc mądrością mimo że nie jest wszechwiedzący ;)

a tak już zupełnie poważnie, to myślę że nieco alergicznie zareagowałaś i na słowa Ewy i na słowa Sebastiana.

ja wcale nie odebrałem słów Ewy jako osoby która wchodzi i od progu oferuje pomoc prawną. Co więcej: właśnie dlatego na początku nie do końca było wiadome czy ona szuka pomocy czy chce owej pomocy udzielać.

Ja nie wiedząc czy Ewa życzy sobie żebym podawał informacje o miejscu jej pracy napisałem ogólnie że Ewa zajmuje się czym innym niż udzielanie pomocy prawnej a Ewa sama dopowiedziała że pracuje w wydziale wieczysto-księgowym.

Ja zaproponowałem że Ewa może pomóc zrozumieć pismo z sądu i ewentualnie zaopiniować czy w ogóle warto iść do prawnika w realu.

I tyle.

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Czerwiec, 2018, 20:58 »
Popieram nowy regulamin tego Forum i prawie sie ze wszystkim zgadzam .
- a mogę pisać o pogodzie ? - bo to ciekawy temat i zawsze mnie intrygował .
Ps. - klimat na planecie się zmienia i to nie bajki ..


Offline HARNAŚ

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Czerwiec, 2018, 21:28 »
Wchodzi sobie jakaś Ewa i proponuje aby zrobić ustawkę lub prowokację  w środowisku prawniczym . Co mają myśleć osoby , które nie wiedzą kim jest? Ktoś się dla porządku odezwie , że to nie fajne a osoby , które ją znają bulwers , że to przecież prawnik , choć ona sama przyznaje , że w wydziale , w którym ona pracuje to za karę zsyłają , nie ma uprawnień do udzielania porad prawnych ,aplikacji nie zrobiła .


Offline sawaszi

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Czerwiec, 2018, 21:50 »
Dodałbym jeszcze jeden punkt do tego regulaminu -
Piszcie swoje posty w taki sposób , aby były wszystkim zrozumiałe i lubiane..
- wedle maksymy : "czyńcie tak blizniemu swemu - jak chcielibyście iść żeby i wam czyniono 'oraz czynić sobie samemu ' .." - to mądre - zaiste .
Regulamin w punktach jest dobry - okaże się (w praktyce) .
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec, 2018, 22:01 wysłana przez sawaszi »


Offline HARNAŚ

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Czerwiec, 2018, 22:03 »

Piszcie swoje posty w taki sposób , aby były wszystkim zrozumiałe i lubiane..
- wedle maksymy : "czyncie tak bliznienu swemu - jak chcielibyście sobie samemu" - to mądre - zaiste .
Wtedy to nie będzie forum dyskusyjne tylko towarzystwo wzajemnej adoracji.
Kto jest moim bliźnim?


Offline Matylda

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #40 dnia: 23 Czerwiec, 2018, 22:07 »
Wchodzi sobie jakaś Ewa i proponuje aby zrobić ustawkę lub prowokację  w środowisku prawniczym . Co mają myśleć osoby , które nie wiedzą kim jest? Ktoś się dla porządku odezwie , że to nie fajne a osoby , które ją znają bulwers , że to przecież prawnik , choć ona sama przyznaje , że w wydziale , w którym ona pracuje to za karę zsyłają , nie ma uprawnień do udzielania porad prawnych ,aplikacji nie zrobiła .

Dokładnie o to chodzi. Dokładnie o to.
To nie chodzi że ja kogoś lubię czy nie.
Zrozumcie ludzie że to chodzi o ZASADĘ. Prawnik jest jak lekarz,Może komuś uratować skórę ale jeśli nie ma własciwych kompetencji może naprawdę bardzo zaszkodzić. A ewa 11 zrobiła coś bardzo dziwnego.To co napisał Harnaś,Zaproponowała żeby jak ktoś ma czas i ochotę to poszedł do prawnika i odgrywał scenki. To zapaliło w mojej głowie czerwoną lampkę bo to strasznie dziecinne jest. Na mój protest i wzmiankę że to niegodne,ewa11 że to takie aktorstwo tylko i że przecież każdemu wolno :o
Nie chcę się naprawdę już dłużej rozpisywać.
Nie mam siły eskalować napięcia.
Mają rację ci z was co piszą że złoczyńca może przecież na priva kogoś skrzywdzić,ale no niestety nie na wszystko mamy wpływ.
Ja bym najchętniej wzięła wszystkie psy ze schroniska i te szwendające się po ulicy do domu,ale rozsądek podpowiada że nie dam rady.Dlatego mam jednego psa ze schroniska i jednego co mieszkał brudny i głodny na ulicy.Pomagam tyle ile mogę,ale jak pomagam to na sto procent,nie połowicznie.

Rozumiem i przyjmuję wytłumaczenie że jest ewa11 znana wielu z was na forum i że wielu osobom pomogła.
Ja jednak pierwszy raz o tym słyszę. A itak to nie usprawiedliwia proponowania ustawek u prawnika. I propozycji udzielania porad prawnych bez dostatecznej wiedzy i dośwadczenia.






Offline Sebastian

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Czerwiec, 2018, 22:30 »
przemyślałem ponownie sprawę i mam propozycję alternatywną do tej którą zgłosiła Matylda.

zamiast całkowitego zakazu porad prawnych - wyodrębnijmy osobny dział na takie porady ale w tym dziale wszystkie posty będą moderowane przed upublicznieniem.

Dzięki temu będzie jakaś kontrola nad pisaniem bzdur - ale nie będzie całkowitego zakazu udzielania takowych porad.

Na moderatora owego działu porad prawnych proponuję P - gdyż prawników nie mamy a on przynajmniej studiuje prawo więc w temacie "czy to co ktoś wypisuje na tematy prawne ma sens" i tak będzie wiedział 10x więcej od większości z nas
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Czerwiec, 2018, 22:40 »
Wtedy to nie będzie forum dyskusyjne tylko towarzystwo wzajemnej adoracji.
Kto jest moim bliźnim?
 
"towarzystwo wzajemnej adoracji" - nie jest takie złe - jak tam się 'siedzi' (punkt widzenia zależy od konta 'posia-dania' ) .
Moimi bliznimi ? - jest moja rodzina i otoczenie moje .
Chciałbym (to jest moje marzenie) aby ludzie (wszelkiej nacji i poglądów) - stali się jedną wielką rodziną ludzką .
Ps. - prawdopodobnie jeszcze można sobie marzyć ..


Offline salvat

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Czerwiec, 2018, 22:52 »
Pytanie do administracji:
Kiedy oficjalnie wszedł/wchodzi nowy regulamin?
Dlaczego nie ma podglądu starego regulaminu?
« Ostatnia zmiana: 23 Czerwiec, 2018, 22:54 wysłana przez salvat »
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Czerwiec, 2018, 11:45 »
Pytanie do administracji:
Kiedy oficjalnie wszedł/wchodzi nowy regulamin?

Z chwilą ogłoszenia go w pierwszym poście tego wątku - 18 czerwca 2018.

Dlaczego nie ma podglądu starego regulaminu?

Jest: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/regulamin/poprzedni-regulamin-forum/