Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowy regulamin forum - dyskusja  (Przeczytany 15071 razy)

Offline Sebastian

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Czerwiec, 2018, 03:06 »
jestem przeciwny powyższej propozycji Matyldy.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline gedeon

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Czerwiec, 2018, 07:17 »
jestem przeciwny powyższej propozycji Matyldy.

Twoja opinia może być potraktowana tylko w kategorii "humor" i możesz sobie być "za a nawet przeciw".


W związku z pojawieniem się na forum usera ewa 11 przyszło mi do głowy że dla bezpieczeństwa użytkowników powinno być zakazane proponowanie udzielania jakiejkolwiek pomocy prawnej przez osoby anonimowe ktore nie zostaną zweryfikowane przez szefostwo o ile się wam chce w ogóle takiej weryfikacji dokonywać.
Jeżeli zakazujemy proponowania alternatywnych metod leczenia czyli że przepis na syrop na kaszel z cebuli jest zakazany to tym bardziej powinniśmy zakazać udzielania porad prawnych.

Tak zdecydowanie masz rację Matyldo, zdarza się tak, że od czasu do czasu wpadają tu różni nawiedzeni i proponują swoje porady lub terapie, przerabialiśmy już to na forum.
Natomiast nie można mierzyć wszystkich tą sama miarą, są osoby na forum które mają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie i nigdy nie zajmowali się indywidualnym poradnictwem lub nagabywaniem.
Administracja forum na tyle ile może sprawdza te przypadki i podejmuje stosowne kroki.
Na forum jest absolutny zakaz reklamowania swoich usług.

Co do alternatywnych metod leczenia, to jeżeli ich nie propagujesz jako jedynego słusznego kierunku leczenia to wszystko jest ok.
Nikt Tobie nie zabroni opisać jak pomógł Ci syrop z cebuli na kaszel lub czy witamina "C" wyleczyła Ciebie z kataru.
Nie jest zabronione stosowania alternatywnych metod leczenia, jeżeli one dotyczą Ciebie ale już nakłanianie do ich stosowania lub naukowe dysputy na ten temat są na tym  forum zabronione. ;D
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec, 2018, 08:05 wysłana przez gedeon »


Offline julia7

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Czerwiec, 2018, 11:59 »
W związku z pojawieniem się na forum usera ewa 11 przyszło mi do głowy że dla bezpieczeństwa użytkowników powinno być zakazane proponowanie udzielania jakiejkolwiek pomocy prawnej przez osoby anonimowe ktore nie zostaną zweryfikowane przez szefostwo o ile się wam chce w ogóle takiej weryfikacji dokonywać.
Jeżeli zakazujemy proponowania alternatywnych metod leczenia czyli że przepis na syrop na kaszel z cebuli jest zakazany to tym bardziej powinniśmy zakazać udzielania porad prawnych.

Lol. Może powinniśmy w ogóle korzystać z białoruskich serwerów. Uważasz, że użytkownicy tego forum są jacyś tępi, że nie są w stanie decydować za siebie i musi oświecona władza im z góry mówić, co dla nich dobre i bezpieczne. Dawno czegoś takiego nie widziałam :o


Offline Roszada

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Czerwiec, 2018, 13:40 »
Ja tam jestem bezregulaminowy. Idę na czuja. :)
Jak coś nie tak napiszę, to na Cmentarzu będę swych postów szukał. ;D
A jak wyleją mnie, to będzie widać. ;)


Offline Sebastian

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Czerwiec, 2018, 14:11 »
Twoja opinia może być potraktowana tylko w kategorii "humor" i możesz sobie być "za a nawet przeciw".
jakieś uzasadnienie?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline HARNAŚ

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Czerwiec, 2018, 18:54 »
Lepsze jest wrogiem dobrego . Czytam te nowe bzdury regulaminowe i utwierdzam się w przekonaniu , że więcej krzywd robicie zapisami niż jest faktycznie taka potrzeba. Popieram po stokroć Roszadę . Kierować się czujem , najwyżej wyleci na cmentarz. Panowie zabijacie forum tylko dlatego , że próbujecie przypodobać się ludziom z wielkim EGO.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Czerwiec, 2018, 19:06 »
Czytam te nowe bzdury regulaminowe i utwierdzam się w przekonaniu , że więcej krzywd robicie zapisami niż jest faktycznie taka potrzeba.

Komu i jaką krzywdę zrobiliśmy tym regulaminem? Te nowe "bzdury" nie są po to, bo mi się nudziło i nie miałem co robić z czasem, tylko między innymi po to, żebym nie poszedł do więzienia za niedopełnienie obowiązku nakreślenia polityki prywatności i zasad ochrony danych osobowych, czego wymaga ode mnie Polskie i unijne prawo jako dostawcy usługi. Jeśli uważasz inaczej, to chętnie sceduję na Ciebie wszelką prawną odpowiedzialność za forum i jednocześnie usunę całkowicie regulamin, będzie wolna amerykanka :).


Offline HARNAŚ

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Czerwiec, 2018, 19:25 »
Nie chodzi mi o podstawy prawne tylko , kto co może pisać. Autorytetu się w ten sposób nie buduje. To że się dopasowujesz do prawa to bardzo dobrze ale oboje wiemy , że pewne działania wymuszone są dyskusjami z czata . Krzywdę wyrządzacie Forum , a nie poszczególnym użytkownikom ale to trzeba stanąć z boku żeby to dostrzec
Nie po to odmówiłem bycia moderatorem , aby teraz brać na siebie kolejne obciążenia. Mam się gdzie realizować .
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec, 2018, 19:35 wysłana przez HARNAŚ »


Offline Matylda

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Czerwiec, 2018, 19:51 »
Lol. Może powinniśmy w ogóle korzystać z białoruskich serwerów. Uważasz, że użytkownicy tego forum są jacyś tępi, że nie są w stanie decydować za siebie i musi oświecona władza im z góry mówić, co dla nich dobre i bezpieczne. Dawno czegoś takiego nie widziałam :o

Mój wpis nie miał na celu spowodowania aby w regulaminie powstał zapis w rodzaju:nie wolno udzielać porad prawnych.
Chciałam wyłącznie zwrócić uwagę na problem.
A problem jest i nie polega on na tym czy ktoś wie czy nie wie co jest dla niego dobre.Nie znając przepisów prawa i polegając na lakonicznych i zdawkowych poradach osób które podają się za prawników bądź nawet nimi są ale w innym zakresie prawa,można napytać sobie sporej biedy. Nawet mecenasi specjalizują się w konkretnych gałęziach prawa.
Jest czymś złym i moralnie nagannym namawianie tutaj na forum do takich ruchów żeby jak ktoś by miał ochotę to żeby poszukał jakiegoś prawnika i odgrywał przed nim jakąś rolę.
Jest czymś chyba jeszcze gorszym proponowanie że "jak by ktoś chciał to mogę mu nawet napisać pismo procesowe".
Żeby napisać pismo procesowe trzeba mieć dostęp do czyichś danych,trzeba poznać dokladnie czyjąś sprawę często bardzo prywatną,intymną a nawet wstydliwą.
Wiele osób,byłych świadków jehowy wchodzi tu na forum są zagubieni po wyjściu albo w trakcie wychodzenia z tej hermetycznej organizacji,często zdesperowani.Ale co widzą?innych takich jak oni poobijańców z podobnymi problemami więc odrazu obdarzają to miejsce zaufaniem.Różni są tu ludzie,młodzi i niedoświadczeni,starsi ktorzy ledwo się posługują intrnetem.

I co widzą?
Propozycję> Mogę komuś napisać pismo procesowe.
Będąc w kłopocie gotowi są udostepnić wszystkie swoje dane aby tylko uzyskać pomoc. Takiej pomocy mogą nie tylko nie uzysakać ale popaść w kłopoty i narazić się na utrate prywatności. Bo nigdy nie wiadomo kto tam po drugiej stronie klawiatury proponuje"pomoc"

I na to właśnie chciałm zwrócić uwagę właścicieli i "sprzątaczy" tego forum i akurat nawinął mi się ten wątek.
A że trzeba by było zabronić to taka przekora była z mojej strony,chodzi mi wyłacznie o to żeby zwrócić uwagę na problem kompetentnych osób.



Offline Estera

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Czerwiec, 2018, 23:04 »
Dla zamknicia tematu dodalbym jeszcze jeden punkt
Ani zadnej rzeczy, ktora jego jest
   gangas.
   Nie jest to dobra propozycja.
   Bo gdyby się do niej dostosować, nie można by używać funkcji: ... "CYTUJ" ... na tym forum.
  ;D ;D ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline julia7

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Czerwiec, 2018, 17:35 »
Mój wpis nie miał na celu spowodowania aby w regulaminie powstał zapis w rodzaju:nie wolno udzielać porad prawnych.
Chciałam wyłącznie zwrócić uwagę na problem.

Wybacz, ale napisałaś "to tym bardziej powinniśmy zakazać udzielania porad prawnych". Twój wpis miał więc to na celu, ale cieszę się, że się z tego wycofujesz.

A problem jest i nie polega on na tym czy ktoś wie czy nie wie co jest dla niego dobre.Nie znając przepisów prawa i polegając na lakonicznych i zdawkowych poradach osób które podają się za prawników bądź nawet nimi są ale w innym zakresie prawa,można napytać sobie sporej biedy. Nawet mecenasi specjalizują się w konkretnych gałęziach prawa.

To prawda. Ale chcesz myśleć za ludzi? Każdy jest dorosły i chyba ponosi odpowiedzialność - czy tego chce czy nie. Białoruś jest wg mnie gorszą alternatywą.

Jest czymś złym i moralnie nagannym namawianie tutaj na forum do takich ruchów żeby jak ktoś by miał ochotę to żeby poszukał jakiegoś prawnika i odgrywał przed nim jakąś rolę.
Jest czymś chyba jeszcze gorszym proponowanie że "jak by ktoś chciał to mogę mu nawet napisać pismo procesowe".

1) Moralnie naganne? A kto o tym decyduje? Ja nie widzę tutaj niczego moralnie nagannego. Nawet jak ktoś nie jest prawnikiem i sobie robi jaja czy szuka frajera, to i tak każdy ma własny rozum i wie co robi. Ty masz prawo pisać co piszesz i ostrzegać, a ktoś gadać, że jest prawnikiem, ekonomistą czy Jamesem Bondem. Czemu tego zakazywać odgórnie?
2) Proponowanie czegoś nie jest niczym złym. Dziwne stawiasz zarzuty. Każdy ma rozum - niech decyduje. Inaczej: Białoruś.

Żeby napisać pismo procesowe trzeba mieć dostęp do czyichś danych,trzeba poznać dokladnie czyjąś sprawę często bardzo prywatną,intymną a nawet wstydliwą.
Wiele osób,byłych świadków jehowy wchodzi tu na forum są zagubieni po wyjściu albo w trakcie wychodzenia z tej hermetycznej organizacji,często zdesperowani.Ale co widzą?innych takich jak oni poobijańców z podobnymi problemami więc odrazu obdarzają to miejsce zaufaniem.Różni są tu ludzie,młodzi i niedoświadczeni,starsi ktorzy ledwo się posługują intrnetem.

I co widzą?
Propozycję> Mogę komuś napisać pismo procesowe.
Będąc w kłopocie gotowi są udostepnić wszystkie swoje dane aby tylko uzyskać pomoc. Takiej pomocy mogą nie tylko nie uzysakać ale popaść w kłopoty i narazić się na utrate prywatności. Bo nigdy nie wiadomo kto tam po drugiej stronie klawiatury proponuje"pomoc"

Tak, tak, wiem, mamo :D


Offline HARNAŚ

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Czerwiec, 2018, 19:26 »
chętnie sceduję na Ciebie wszelką prawną odpowiedzialność za forum i jednocześnie usunę całkowicie regulamin, będzie wolna amerykanka :).
Dostałeś rowerek to pedałuj  :)


Offline Roszada

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Czerwiec, 2018, 19:41 »
Dostałeś rowerek to pedałuj  :)
Uważaj, bo są też tandemy. :)


Offline Matylda

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Czerwiec, 2018, 19:51 »

2) Proponowanie czegoś nie jest niczym złym.



Aha.
Zapisałam.
Łażenie po ludziach i proponowanie im infantylnych gazetek świadkojehowskich też nie jest niczym złym.
Dopiero gdzieś tam na końcu i tylko czasami ktoś z powodu że przed laty przyjął gazetkę i zindoktrynował całą rodzinę potem ją bezpowrotnie traci.
Matki tracą dzieci,siostra brata,wnuki dziadków i tak dalej ale to nic. Prawda?przecież to nic takiego.
Eeee tam.
Proponować każdy może.
Masz rację.
Nalej sobie.


Offline Sebastian

Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Czerwiec, 2018, 20:11 »
od kilku lat istnieje forum i od kilku lat istnieje dział "kwestie prawne".
i nagle wielkie halo bo ktoś kto jest prawnikiem wypowiedział się na tematy prawne...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)