Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bóg ?  (Przeczytany 12624 razy)

Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #45 dnia: 05 Kwiecień, 2020, 23:00 »
Jakiej słabiej?
Życie 100 lat to słaba natura?
Jakieś bakterie żyją kilka minut czy godzin, to jest słaba. A nie wierzą w Boga.
Zwierzęta też słabe, a nie wierzą.
Nie maja go w umyśle. :-\

Mój żółw będzie sierotą. Taka jego zwierzęca natura. Skąd wiesz, co ma mój żółw w umyśle? A co jeśli wierzy w Boga? Na te i inne pytanie odpowiedzą ojcowie kościoła. Bakterii o wiarę w Boga nie zdążysz zapytać. Ale Ciebie jeszcze nie jeden zdąży dopytać. Jesteś gotowy?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8490
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #46 dnia: 05 Kwiecień, 2020, 23:05 »
Ano tak, odpowiedziałeś na 1 post Bernarda. :)
Roszada; tylko spójrz ile czasu rodziła się odpowiedź od 21.V.2015, nie pobiłem w czasie tego z czterech tysięcy lat oczekiwanego  >:D


Offline Roszada

Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #47 dnia: 05 Kwiecień, 2020, 23:05 »
Jesteś gotowy?
Ja mam już ateizm i agnostycyzm za sobą. :)
Tyle książek ateistów co czytałem, to każdy deklarujący się za ateusza powinien przeczytać. Przez Poniatowskiego, Tylocha, Kosidowskiego, Kellera i innych polskich i obcych, że już nie spamiętałem. A do polskiego wydania Dawkinsa nawet wciągnęli mnie do przypisu, nawet nie pytając o zgodę, bo ktoś może pomyśleć, że ja też ateusz, skoro mnie tam ciągają. ;D
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2020, 23:09 wysłana przez Roszada »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8490
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Kwiecień, 2020, 23:09 »
Roszada: oj, oj przepraszam nie jestem ''ateusz'' posiadam głęboką wiarę  >:D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Kwiecień, 2020, 23:10 »
Ja mam już ateizm i agnostycyzm za sobą. :)
Tyle książek ateistów co czytałem, to każdy deklarujący się za ateusza powinien przeczytać. Przez Poniatowskiego, Tylocha, Kosidowskiego, Kellera i innych polskich i obcych, że już nie spamiętałem. A do polskiego wydania Dawkinsa nawet wciągnęli mnie do przypisu nawet nie pytając o zgodę, bo ktoś może pomyśleć, że tez ja ateusz, skoro mnie tam ciągają. ;D

 :) To znaczy, że wiary lub niewiary uczymy się z książek?  ;)


Offline Roszada

Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #50 dnia: 05 Kwiecień, 2020, 23:11 »
:) To znaczy, że wiary lub niewiary uczymy się z książek?  ;)
Chciałem pogłębić niewiarę. ;)
Przez uczynki i lekturę pism. ;D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Kwiecień, 2020, 23:19 »
Chciałem pogłębić niewiarę. ;)
Przez uczynki i lekturę pism. ;D

Czyli byłeś słaby w swej niewierze i miałeś wątpliwości.


Offline Proctor

Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #52 dnia: 05 Kwiecień, 2020, 23:45 »
(mtg): Bóg jest bytem istniejącym tylko w umyśle człowieka, jako idealny obraz jego słabej ludzkiej natury. Właściwości, których mu brakuje, człowiek przenosi na swój idealny obraz. To czym nie jest, a czym chciałby być, przedstawia sobie w postaci Boga jako coś istniejącego.
Nadaszyniak co masz na mysli?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8490
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #53 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 00:54 »
Nadaszyniak co masz na mysli?
Witaj Proktor
Przecież jasno napisałem w dwóch postach, proszę przeczytaj powoli, dokładnie z zrozumieniem   >:D


Offline Proctor

Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #54 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 01:38 »
Witaj Proktor
Przecież jasno napisałem w dwóch postach, proszę przeczytaj powoli, dokładnie z zrozumieniem   >:D

Nadaszyniak myslę że nie brakuje mi zrozumienia w tym co czytam. Czy napisałeś ? Sam sobie odpowiedz na to pytanie. Próbuję w jakis sposób skołonić Cię do tego zebyś zaczął pisać, a nie kopiować teksty innych! Bo co  w tedy gdy ktoś zada pytanie co miałes na mysli? Odpowiedz że to pytanie za 10 000 punktów wydaje się słaba.  ;D :D ;D
Pozdrowienia dla: Jacyna-Onyszkiewicza
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2020, 01:40 wysłana przez Proctor »


Offline Sebastian

Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #55 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 16:29 »
Roszado i DeepPinkTool, skąd w ogóle pomysł że ateista "musi" cokolwiek czytać albo że musi "umacniać" swoją "niewiarę"?!

ateistą jest ten który zaprzecza istnieniu Boga - niezależnie od tego czy "zaprzecza jak uczony" czy też "zaprzecza jak idiota", ważne że zaprzecza - bo ateistą jest dlatego że zaprzecza

stara zasada rzymska mówi że ciężar dowodu ciąży na tym kto twierdzi, a nie na tym kto zaprzecza - a wiec to wierzący muszą uzasadnić swoją wiarę (a niewierzący nie muszą niczego udowadniać - mogą spokojnie obserwować bezowocne wysiłki ludzi wierzących)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #56 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 16:39 »
Roszado i DeepPinkTool, skąd w ogóle pomysł że ateista "musi" cokolwiek czytać albo że musi "umacniać" swoją "niewiarę"?!

ateistą jest ten który zaprzecza istnieniu Boga - niezależnie od tego czy "zaprzecza jak uczony" czy też "zaprzecza jak idiota", ważne że zaprzecza - bo ateistą jest dlatego że zaprzecza

stara zasada rzymska mówi że ciężar dowodu ciąży na tym kto twierdzi, a nie na tym kto zaprzecza - a wiec to wierzący muszą uzasadnić swoją wiarę (a niewierzący nie muszą niczego udowadniać - mogą spokojnie obserwować bezowocne wysiłki ludzi wierzących)

 :) To był pomysł Roszady  ;) napisał, że tyle książek ateistów co czytał, to każdy deklarujący się za ateusza powinien przeczytać. Ja uważam, że niewiara jest formą łaski daną od Boga. Wychodzi na to, że jestem idiotą. Coś w tym musi być ... ale ja z ateistycznych książek to tylko Biblię żem czytał  >:D
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2020, 16:50 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8490
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #57 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 16:55 »
Nadaszyniak myslę że nie brakuje mi zrozumienia w tym co czytam. Czy napisałeś ? Sam sobie odpowiedz na to pytanie. Próbuję w jakis sposób skołonić Cię do tego zebyś zaczął pisać, a nie kopiować teksty innych! Bo co  w tedy gdy ktoś zada pytanie co miałes na mysli? Odpowiedz że to pytanie za 10 000 punktów wydaje się słaba.  ;D :D ;D
Pozdrowienia dla: Jacyna-Onyszkiewicza
Witaj Proctor:
Każda metoda jest skuteczna, wklejenia czy bazgrania, oszczędzam klawiaturę, przy ctrl+c dla leniwego to też horrendalny wysiłek a jestem super leń.
Kiedyś na błoniach były zawody: kto jest największym leniem, zbiegło się kilkudziesięciu artystów i leżeli z buziakiem do słońca.  Gdy czas minął obwieszczono leniom, kto pierwszy do nas przybiegnie dostanie przyznaną nagrodę, ja nadal leżałem, kiedy mnie tak leżącego zauważyli podeszli i oznajmili jesteś super leń oto twoja nagroda, odpowiedziałem to włóżcie mnie do kieszeni.  >:D >:D


Offline Sebastian

Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #58 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 16:59 »
Wychodzi na to, że jestem idiotą.
witaj w klubie :)
ja nie wstydzę się tego że "zaprzeczam jak idiota" :) w tym sensie że nie uzasadniam naukowo swojej niewiary...

po prostu żaden dowód na istnienie Boga absolutnie mnie nie przekonuje :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Storczyk

Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #59 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 17:07 »
Uzasadniać wiarę?
Jak?
Ateista i wierzacy nic nie musi uzasadniać.
Polemizować mogą bez końca :)