Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bóg ?  (Przeczytany 12625 razy)

Offline Roszada

Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #60 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 17:27 »
Roszado i DeepPinkTool, skąd w ogóle pomysł że ateista "musi" cokolwiek czytać albo że musi "umacniać" swoją "niewiarę"?!
Odpowiedź jak dla Moysesa:
https://sjwp.pl/biblia-dyskusje/bog/msg215203/#msg215203


Offline Sebastian

Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #61 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 17:30 »
ok, Roszado, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 17:37 »
Uzasadniać wiarę?
Jak?
Ateista i wierzacy nic nie musi uzasadniać.
Polemizować mogą bez końca :)

Nie do końca, jak będę twierdził że istnieją np. koty z dwoma ogonami, to ja muszę to udowodnić a nie ktoś komu to mówię ma udowodnić mi że nie ma takich kotów.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #63 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 17:48 »
Nie do końca, jak będę twierdził że istnieją np. koty z dwoma ogonami, to ja muszę to udowodnić a nie ktoś komu to mówię ma udowodnić mi że nie ma takich kotów.
pogrubienie osobiście dodałem
Witaj Bugareszt:
Twoje słowa cytuję:' jak będę twierdził że istnieją np. koty z dwoma ogonami, to ja muszę to udowodnić ...', przepraszam nic nie musisz udowadniać to jest niezaprzeczalnym faktem kot z dwoma ogonami, szczególnie samczyk  >:D


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #64 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 18:09 »
Roszado i DeepPinkTool, skąd w ogóle pomysł że ateista "musi" cokolwiek czytać albo że musi "umacniać" swoją "niewiarę"?!

ateistą jest ten który zaprzecza istnieniu Boga - niezależnie od tego czy "zaprzecza jak uczony" czy też "zaprzecza jak idiota", ważne że zaprzecza - bo ateistą jest dlatego że zaprzecza

stara zasada rzymska mówi że ciężar dowodu ciąży na tym kto twierdzi, a nie na tym kto zaprzecza - a wiec to wierzący muszą uzasadnić swoją wiarę (a niewierzący nie muszą niczego udowadniać - mogą spokojnie obserwować bezowocne wysiłki ludzi wierzących)

No ,  Q-rcze blade !   Jako  ateista-agnostyk  chcialbym  aby  Bog  ISTNIAL  !
Chcialbym  , zeby  objawil  sie  wszystkim  ze  swa  chwala  i moca ,  i zeby  wszyscy nie musieli  juz  w  Niego  wierzyc   tylko  , zeby  WIEDZIELI   , ze  On   JEST  !
I   chcialbym  bardzo  , zeby  ten  Bog  byl  DOBRY  i   SPRAWIEDLIWY ,     WSZECHMOCNY  , i  WSZECHMADRY  i   , zeby  mial  PLAN  naszego  ZBAWIENIA    i , zeby  sie nami  interesowal ,  i zeby  nas  KOCHAL  ... !!!

Tego  wszystkiego bardzo bym  chcial  !
 
A co  mam  ?

Mam  jakies  starozytne  , pelne  sprzecznosci  ksiegi  . 
Mam  jakis  ludzi  , ktorzy  mnie  zapewniaja  , ze  Bog   NA PEWNO   JEST  i  chyba  nawet  w to wierza ,  ale nie potrafia  tego  udowodnic .
Mam  rozne  organizacje  religijne  , ktore  przecza sobie  nawzajem  a nawet sie  zwalczaja .
Mam  jakiejs  podejrzane  relacje  na  YT  , ktore maja  poswiadczac  , ze  Bog  ingeruje  w nasze  sprawy  (np. Fatima , Medjugorje , czy  inne widzenia  na ogrodkach  dzialkowych ) ,  a ktore  sa  ponizej  poziomu  przecietnie  inteligentnego  czlowieka .
Mam  wreszcie   Cialo  Kierownicze  ,  ksiezy  Natanka  , Chmielewskiego  , Oko  , Glasa   i  caly  zastep  podobnych  oszolomow .

Czy w  podobnej  sytuacji   naprawde  musze  sie  wysilac  aby  pozostac  ateista  ?   Czy  musze  umacniac  swoja  niewiare  ? 





Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #65 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 18:10 »
pogrubienie osobiście dodałem
Witaj Bugareszt:
Twoje słowa cytuję:' jak będę twierdził że istnieją np. koty z dwoma ogonami, to ja muszę to udowodnić ...', przepraszam nic nie musisz udowadniać to jest niezaprzeczalnym faktem kot z dwoma ogonami, szczególnie samczyk  >:D

Przykład może nie najlepszy, ale to na stawiającym tezę ciąży obowiązek udowodnienia że ma rację a nie na kimś komu to jest oznajmianie że ten ktoś nie ma racji.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Reskator

Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #66 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 18:15 »
(mtg):
Obecnie w kręgach naukowych popularna jest opinia, że z powodu ogromnego rozwoju nauk przyrodniczych hipoteza Boga, nadprzyrodzonego i osobowego albo ponad osobowego, sprawującego coś w rodzaju celowej władzy nad wszechświatem i jego losem, jest nie do utrzymania. Straciła ona moc wyjaśniającą; wręcz przeciwnie stoi ona na przeszkodzie prawdziwej interpretacji rzeczywistości. Wkrótce dla wykształconego i inteligentnego człowieka wiara w Boga stanie się tak trudna, jak uwierzenie w płaskość Ziemi.
Niech kręgi naukowe stworzą najpierw komórkę,narząd,organ,płaza,gada,ptaka,ssaka a póżniej niech negują Boga.
Te kręgi naukowe mają noble,miliardy na badania i zero wyników w tworzeniu życia.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #67 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 18:19 »
Niech kręgi naukowe stworzą najpierw komórkę,narząd,organ,płaza,gada,ptaka,ssaka a póżniej niech negują Boga.
Te kręgi naukowe mają noble,miliardy na badania i zero wyników w tworzeniu życia.
Witaj Reskator:
Już odpowiedziałem Proctorowi na Jego ów zapytanie w kilku postach powyżej   :)

Przykład może nie najlepszy, ale to na stawiającym tezę ciąży obowiązek udowodnienia że ma rację a nie na kimś komu to jest oznajmianie że ten ktoś nie ma racji.
Bugareszt: z tym się zgodzę co napisałeś
Rozważamy dwa aspekty mianowicie fizyczne i duchowe z wypowiedzią LISTONOSZA  przyklepuje łapkę - świetnie to ujął w kilku słowach- Bravo LISTONOSZ
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2020, 18:51 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Sebastian

Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #68 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 20:27 »
Moyses widzę bardzo mnie polubił, bo "wzywa imienia mego nadaremno" nawet gdy nie musi :)
Ale mi co tam - ja zapytałem Roszadę i DPT i każdy z nich udzielił takiej odpowiedzi, jaką uznał za stosowną :) przyjmuję do wiadomości że Roszada nie chce dyskutować - i już...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #69 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 21:04 »
 :) Bóg to taka fajna istota, że tam gdzie się pojawia to od razu zadyma.  ;) Tak było w Mitologii Greków i Rzymian, w Starym Testamencie i tak samo jest na sjwp.pl.  >:D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #70 dnia: 06 Kwiecień, 2020, 23:21 »
Uuuuu...
...
Zwyczajnie swoim zwyczajem siedzę z boku i odpalam następnego papierosa.
Uuuuuu...
Moyses oj żył, oj żył, oj żył...
Rób co chcesz, mów co chcesz, tylko nie pal!
Całuj, grzesz, baw się, ciesz, tylko nie pal!
Wracaj w deszcz, proszki bierz, tylko nie pal!
Papieros to zguba i tuba tych sił,
co szczują i knują, by Polak źle żył,
oj żył, oj żył, oj żył...


Offline Roszada

Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #71 dnia: 07 Kwiecień, 2020, 16:12 »
Prosimy pisać tylko o Bogu (lub jego nieistnieniu) w tym temacie.
Wszystkie inne posty, od tego momentu, będą lecieć tam, gdzie ich miejsce.
Mając pewne uprawnienia nie pozwolę by zabagniano personalnie kolejny wątek.
Posty personalne zostały usunięte.
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień, 2020, 16:26 wysłana przez Roszada »


Offline Gremczak

Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #72 dnia: 07 Kwiecień, 2020, 16:26 »
Mam pytanie .
Czy konkretnie chodzi o jakiegoś Boga?
Czy można pisać o różnych Bogach?


Offline Roszada

Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #73 dnia: 07 Kwiecień, 2020, 16:27 »
Patrz pierwszy post założyciela wątku. :)


Offline Gremczak

Odp: Bóg ?
« Odpowiedź #74 dnia: 07 Kwiecień, 2020, 16:35 »
Patrz pierwszy post założyciela wątku. :)

Dzięki.
Czyli o wszystkich Bogach można pisać.