Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy  (Przeczytany 13480 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #75 dnia: 07 Czerwiec, 2018, 13:15 »
Nemo wybacz, jestem za młoda, żeby lecieć na starych panów a mój mąż potrafi takie rzeczy, których Ty pewnie byś nie powtórzył nawet jak byłeś młody, także zostanę przy moim ukochanym :)
Dyskutowałbym. Ale to nie to forum i nie ta tematyka. ;) W jednym pewnie masz rację. Widać że jesteś młoda, po tym co wypisujesz. Przybędzie Ci lat, może z wiekiem też mądrości i jak za kilka lat zobaczysz co wypisywałaś, to za głowę się złapiesz (np: moje uczciwie wygrane i niezrealizowane 10 tyś  ;D) . Tego naprawdę szczerze życzę.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec, 2018, 13:28 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #76 dnia: 07 Czerwiec, 2018, 13:17 »
Ja tam myślę, że Nabot to jedna osoba udająca dwie.
To tak by było widać, że jedno ma w drugim poparcie i żadne z nich nie jest odosobnionym głosem.  :)
Też metoda. ;)


Offline lukier

Odp: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #77 dnia: 07 Czerwiec, 2018, 13:25 »


Także krótko reasumując, moim celem jest pokazywanie kłamstw ewolucji. Postaram się może w weekend założyć osobny temat aby tam dyskutować o tym. Jeśli zbierze się wszystkie kłamstwa ewolucjonistów w jednym miejscu to zobaczysz jak wieloma się posługują i może zastanowisz się nad tym dlaczego dalej na siłę brnie się w tę "naukę".

Ok, kupuję to, załóż swój wątek o kłamstwach ewolucji, ja zawsze chętnie poczytam.
Tylko pozwolę sobie poradzić unikania mieszania w ewolucje wszystkiego łącznie z aborcją, homoseksualizmem i pedofilią oraz czytania z uwagą rzeczowych komentarzy. Było skierowanych do Ciebie kilka takich,  w których niektórzy próbowali Ci coś konkretnego wykazać a propo samej ewolucji, to zignorowałaś je. 
Może kogoś przekonasz, ale obawiam się, że tylko mocno się zdenerwujesz, choć istnieje małe prawdopodobieństwo, że jeśli trochę otworzysz się na poglądy innych, może do Ciebie ktoś z czymś trafić . Jak już pisałam, ja się nie podejmuje. Powodzenia!


Nabot

  • Gość
Odp: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #78 dnia: 07 Czerwiec, 2018, 14:09 »
Oj  Nabot  i do  arki  weszły  wszystkie  zwierzęta  świata  i  mieszkały  tam  parę  miesięcy ...  ;) fantastyka naukowa

Cieszę, że poruszasz ten temat <3

Zacznijmy od początku, jak duża była Arka według Ciebie? Wymiary jakie miała? Objętość? Jak była zbudowana według Biblijnego opisu?

Drugie pytanie: Uważasz, że ile zwierząt było zabranych do arki? Czy wszystkie rasy? gatunki? jak to opisuje Biblia?

pozdrawiam serdecznie i fajnie, że masz takie pytanie. Uważam, że Twoje wątpliwości biorą się z takich rysunków:

https://goo.gl/images/J2KGGv

Jest to oczywiście śmieszne zdjęcie ale wprowadza w błąd i działa na naszą podświadomość.

Spójrz proszę na to zdjęcie:

https://goo.gl/images/CmnYtz

lub na to:

https://goo.gl/images/ydHVjX

Czy uważasz, że z każdej rodziny zwierząt nie dało by się zmieścić po parze? Naukowcy są zgodni, że wszystkie psy, kojoty, wilki itp. itd. pochodzą od jednego przodka, od wilka. Tak więc wystarczyły 2 MŁODE wilki na pokładzie arki. To bardzo ważne, że musiały to być raczej młode zdrowe zwierzęta bo po co miały to być stare zwierzęta, które mogły by mieć problem z potomstwem?

Dodatkowo odpadają Ci, wszystkie zwierzęta morskie ponieważ Biblia wyraźnie mówi o tym, które zwierzęta czekała zagłada. Zachęcam Cię do odpowiedzi na pytania.

Ok, kupuję to, załóż swój wątek o kłamstwach ewolucji, ja zawsze chętnie poczytam.
Tylko pozwolę sobie poradzić unikania mieszania w ewolucje wszystkiego łącznie z aborcją, homoseksualizmem i pedofilią oraz czytania z uwagą rzeczowych komentarzy. Było skierowanych do Ciebie kilka takich,  w których niektórzy próbowali Ci coś konkretnego wykazać a propo samej ewolucji, to zignorowałaś je. 
Może kogoś przekonasz, ale obawiam się, że tylko mocno się zdenerwujesz, choć istnieje małe prawdopodobieństwo, że jeśli trochę otworzysz się na poglądy innych, może do Ciebie ktoś z czymś trafić . Jak już pisałam, ja się nie podejmuje. Powodzenia!

Oczywiście, założę wątek tylko z samymi kłamstwami, bez interpretacji, do czego doprowadziła ewolucja i myślenie w tym kierunku. Bardzo chętnie :)

Ciekawe jakby moja fanka pani Nabot czuła się jakby ktoś bez przerwy mówił jej że biblia to jedno wielkie kłamstwo? Czy tak trudno zrozumieć, że wiara jak sama nazwa mówi polega na wierze, a nie dowodach? Ze swojej strony wolę ufać naukowcom, niż książce pełnej sprzeczności, interpretowanej na wiele różnych sposobów, zaprzeczającej jednym stwierdzeniem drugiemu, wypisująca takie fantastyczne kawałki jak wstrzymanie słońca przez Jozuego, przejście przez morze Czerwone, potop zalewający całą ziemię. A dodatkowo będącą opisem największych rzezi, których nie wymyślili by autorzy horrorów najcięższego kalibru.
 Różnica jest taka, że ja nie wchodzę na fora religijne i nie przedstawiam moich poglądów jako pewnik. Niech sobie ludzie wierzą i w potwora spaghetti, Odyna, Zeusa, czy nawet w świętą krowę. Ich sprawa. Ale warto posiadać taką cechę, jak takt. Świetna cecha, zapewniam.

Nemo, ja bym się nie obrażała, że piszesz o tym, że Biblia zawiera bzdury na temat przejścia przez morze czy na temat potopu, ja po prostu założę wątek z w którym umieszczę dowody naukowe potwierdzające zarówno jedno jak i drugie wydarzenie. Są to jak najbardziej historyczne wydarzenia. Wierzę, że choć zerkniesz do tego wątku. Nie chcę już dyskutować na temat światopoglądu i tego jak powinniśmy żyć bo wszystko się sprowadza do tego czy jest Bóg czy Go nie ma. Dlatego taka dyskusja jest bez sensu bo ja nie dowiodę istnienia Boga a wy nie dowiedziecie, że Go nie ma. Natomiast możemy dyskutować na podstawie faktów takich jak:

Czy Biblijne historie są dowiedzione naukowo?

Czy ewolucja to solidna nauka?

Tutaj możemy dyskutować na temat faktów, więc będzie myślę ciekawiej.

« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec, 2018, 14:15 wysłana przez Nabot »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #79 dnia: 07 Czerwiec, 2018, 14:44 »
Nemo, ja bym się nie obrażała, że piszesz o tym, że Biblia zawiera bzdury na temat przejścia przez morze czy na temat potopu, ja po prostu założę wątek z w którym umieszczę dowody naukowe potwierdzające zarówno jedno jak i drugie wydarzenie. Są to jak najbardziej historyczne wydarzenia. Wierzę, że choć zerkniesz do tego wątku. Nie chcę już dyskutować na temat światopoglądu i tego jak powinniśmy żyć bo wszystko się sprowadza do tego czy jest Bóg czy Go nie ma. Dlatego taka dyskusja jest bez sensu bo ja nie dowiodę istnienia Boga a wy nie dowiedziecie, że Go nie ma. Natomiast możemy dyskutować na podstawie faktów takich jak:

Czy Biblijne historie są dowiedzione naukowo?

Czy ewolucja to solidna nauka?

Tutaj możemy dyskutować na temat faktów, więc będzie myślę ciekawiej.

O ile to będzie kulturalna dyskusja z Twojej strony, nie obrażająca światopoglądu innych, nazywając to co mają za pewnik, kłamstwem, bzdurą itp, to możemy dyskutować. Jednak wiedz, że na każdy argument znajdzie się kontrargument. Bo ani Twój światopogląd ani pogląd typowo ateistyczny nie ma żadnych solidnych podstaw. Po prostu wierzymy w to co nam się podoba. I jedyne co mamy to teorie. Wierzący swoje teorie czerpią z biblii i znajdą zawsze naukowców którzy potwierdzają te teorie. Ateiści swoje teorie czerpią z opracowań naukowych i też znajdą na to dowody w postaci wypowiedzi naukowców.
 Sądzę że ta dyskusja będzie przypominać odwieczny spór, co było pierwsze, jajko, czy kura. Ale chętnie poczytam.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #80 dnia: 07 Czerwiec, 2018, 15:20 »


Czy uważasz, że z każdej rodziny zwierząt nie dało by się zmieścić po parze? Naukowcy są zgodni, że wszystkie psy, kojoty, wilki itp. itd. pochodzą od jednego przodka, od wilka. Tak więc wystarczyły 2 MŁODE wilki na pokładzie arki. To bardzo ważne, że musiały to być raczej młode zdrowe zwierzęta bo po co miały to być stare zwierzęta, które mogły by mieć problem z potomstwem?


A potem z tych rodzin drogą najszybszej znanej światu ewolucji powstały wszystkie psy, kojoty, wilki itp

Nie sposób znaleźć lepszego dowodu na poparcie ewolucji niż słowa jej przeciwniczki.


Offline Villa Ella

Odp: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #81 dnia: 07 Czerwiec, 2018, 15:52 »
A potem z tych rodzin drogą najszybszej znanej światu ewolucji powstały wszystkie psy, kojoty, wilki itp

Nie sposób znaleźć lepszego dowodu na poparcie ewolucji niż słowa jej przeciwniczki.
Oj, KaiserSoze, bo to mikroewolucja, a to co innego, przecież. O ewolucji Biblia nic nie mówi więc jej nie ma. Za to Bóg Noemu powiedział : " Spośród wszystkich istot żyjących wprowadź do arki po parze, samca i samicę, aby ocalały wraz z tobą od zagłady. 20 Z każdego gatunku ptactwa, bydła i zwierząt pełzających po ziemi po parze; niechaj wejdą do ciebie, aby nie wyginęły7. 21 A ty nabierz sobie wszelkiej żywności - wszystkiego, co nadaje się do jedzenia - i zgromadź u siebie, aby była na pokarm dla ciebie i na paszę dla zwierząt». ", a także:" Z wszelkich zwierząt czystych1 weź z sobą siedem samców i siedem samic, ze zwierząt zaś nieczystych po jednej parze: samca i samicę; 3 również i z ptactwa - po siedem samców i po siedem samic, aby w ten sposób zachować ich potomstwo dla całej ziemi." Dalej:" Wszystkie istoty poruszające się na ziemi z ptactwa, bydła i innych zwierząt i z wszelkich jestestw, których było wielkie mnóstwo na ziemi, wyginęły wraz ze wszystkimi ludźmi. 22 Wszystkie istoty, w których nozdrzach było ożywiające tchnienie życia, wszystkie, które żyły na lądzie, zginęły. 23 I tak Bóg wygubił doszczętnie wszystko, co istniało na ziemi, od człowieka do bydła, zwierząt pełzających i ptactwa powietrznego; wszystko zostało doszczętnie wytępione z ziemi. Pozostał tylko Noe i to, co z nim było w arce."
Jak sam widzisz wyraźnie jest napisane, że w arce byli przedstawiciele wszystkich gatunków zwierząt stworzonych uprzednio przez Boga, od owadów po wielkie ssaki i gady. Jak tak w Biblii napisane, to oczywiste, że tak było...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline franki

Odp: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #82 dnia: 07 Czerwiec, 2018, 17:02 »
Uważasz, że 4 tysiące lat to za mało aby powstało tyle nowych RAS z rodziny psowatych? Zwierzęta i ludzie dostosowują się do istniejących warunków bardzo szybko.

Czy uważasz że kilka lub kilkadziesiąt milionów lat to za mało aby życie ewoluowało z prostszych postaci do tych bardziej złożonych?


Offline dezet70

Odp: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #83 dnia: 07 Czerwiec, 2018, 17:37 »
Oj Nabot i pewnie se myślisz tez ze takie kangury i inne dziobaki itp endemiczne bestie se przykicaly z Australii przez morza i oceany tysiące km aby se pomieszkac w arce i potem z powrotem zapie.... do swoich domów i tylko tam je można spotkac. ?  Taka se wycieczka paru tysięcy endemiczmych gatunków  ale co tam normalka he he w biblii ...
 


Offline Villa Ella

Odp: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #84 dnia: 07 Czerwiec, 2018, 17:55 »
Jak już pisałam wielokrotnie, mikro ewolucja czyli ewolucja w obrębie gatunku występuje i wcale nie jest to najszybsza ewolucja bo mamy jakieś 4 tyś lat od potopu. Moi teście mieli hodowlę psów, w jednym miocie psów z dwóch psów krótkowłosych bywało tak, że było 2 szczeniaki krótkowłose 2 długowłose a 2 ze średnim. Jeżeli udomowisz wilka to stworzenie z niego psa podobnego do owczarka niemieckiego zajmie jakieś 2-4 pokolenia psów. Przystosowanie się do istniejących warunków jest naukowo dowiedzione i można je zaobserwować więc tylko głupiec z tym dyskutuje.
Uważasz, że 4 tysiące lat to za mało aby powstało tyle nowych RAS z rodziny psowatych? Zwierzęta i ludzie dostosowują się do istniejących warunków bardzo szybko.

Czy zadałaś sobie trud, aby dowiedzieć się jakie słowo przetłumaczono w tym fragmencie na "gatunek"?

pozdrawiam Panią Krytykę dla Krytyki bez uprzedniego zbadania dowodów.
Nie, nie zadałam, ponieważ nie jestem specjalistą z dziedziny języków starożytnych i nic by mi to nie dało. A Pani zadała sobie trud i przeczytała całą Biblię w językach oryginalnych? Jeżeli tak, to szacunek i to ogromny.
W takim razie, proszę wskazać w Biblii fragment, w którym wspomniane jest o mikroewolucji i o tym, jak przebiegała. Moja wiedza na ten temat jest nieco niekompletna. Wiem, że z jednej rasy, drogą krzyżowania osobników o pożądanych cechach, można po latach uzyskać zupełnie inną rasę. Natomiast nie wiem, jak uzyskać nowy gatunek. Co prawda krzyżuje się dwa podobne gatunki (np. koń i osioł) uzyskując potomstwo (muł), ale jest ono bezpłodne. Czy wie Pani może coś o rozwoju nauki w tym kierunku? Ja rozumiem, że musi to trwać tysiące lat, czy w takim razie jest prawdopodobne, że po wielokrotności tych tysięcy lat, zmiany w danym gatunku będą na tyle zaawansowane, że powstanie całkiem nowy organizm?
Natomiast widzę, że nie zadała sobie Pani trudu i nie przeczytała moich postów, z którymi próbuje Pani polemizować. Tak myślę, gdyż pod zacytowanym przez Panią fragmentem mojego postu wspomniała Pani coś o krytyce. Gdzie w tym fragmencie, dostrzega Pani krytykę? Dlaczego nazywa mnie Pani, Panią Krytyką, chociaż dwukrotnie prosiłam o nie nazywanie mnie Panią, a mój nick na tym forum brzmi Villa Ella?
Ja uszanowałam Pani prośbę o oficjalne zwracanie się, proszę uszanować moją o nieoficjalne i nie przypisywać mi intencji, których nie miałam oraz pseudonimów, których nie używam.

Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Martin

Odp: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #85 dnia: 07 Czerwiec, 2018, 18:26 »
Jak już pisałam wielokrotnie, mikro ewolucja czyli ewolucja w obrębie gatunku występuje i wcale nie jest to najszybsza ewolucja bo mamy jakieś 4 tyś lat od potopu. Moi teście mieli hodowlę psów, w jednym miocie psów z dwóch psów krótkowłosych bywało tak, że było 2 szczeniaki krótkowłose 2 długowłose a 2 ze średnim. Jeżeli udomowisz wilka to stworzenie z niego psa podobnego do owczarka niemieckiego zajmie jakieś 2-4 pokolenia psów. Przystosowanie się do istniejących warunków jest naukowo dowiedzione i można je zaobserwować więc tylko głupiec z tym dyskutuje.
Uważasz, że 4 tysiące lat to za mało aby powstało tyle nowych RAS z rodziny psowatych? Zwierzęta i ludzie dostosowują się do istniejących warunków bardzo szybko.
Sorry, ale piszesz o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Doczytaj sobie "o co chodzi" z tą całą ewolucją. A skoro jesteś wierząca, to dedykuję Przysłów 18:13.  ;)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #86 dnia: 07 Czerwiec, 2018, 19:13 »
Psy, psami. Ale jak wytłumaczyć rasy ludzi? Jak przez rzekomo 4000 lat powstało tyle ras ludzi? No chyba że synowie Noego byli: Sem- biały, Cham- żółty, Jafet-czarny. I parzyli się tylko rodzinnie. Ale nic o tym biblia nie mówi. Biblia też mówi że Nimrod prawnuk Noego zbudował wiele miast i jeszcze wierzę Babel. Skąd on wziął lokatorów do tych miast? Nawet, jak kobiety były non stop w ciąży i rodziły się wieloraczki, to chyba i tak za mało.
 Epoka niewolnictwa w USA zaczęła się ok 300 lat temu (wg Wikipedii). Czy jakikolwiek czarny człowiek który rozmnażał się tylko w obrębie swojej rasy stał się chociaż trochę czerwonoskóry? A biali osiedleńcy którzy przybyli na kontynent północnoamerykański pod koniec XV wieku. Czy ich potomkowie stali się chociaż w części podobni do Indian? Przecież żyją na tym kontynencie od ponad 500 lat.
 Następna sprawa. Jak kangur z Australii przykicał na arkę i jak potem pokicał z powrotem do siebie? Przecież 4000 lat temu kontynenty były już na obecnych miejscach.
Wg mnie, to dowodzi niezbicie że legenda o potopie nie jest wiarygodna.
 
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec, 2018, 19:29 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline MX

Odp: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #87 dnia: 07 Czerwiec, 2018, 19:22 »
(...)
dzięki analizie Biblii znaleziono na dnie morza koła rydwanów oraz miecze Egipcjan? Dokładnie w miejscu w którym mówi o tym Biblia?

Czy zdaje sobie Pani sprawę z tego, że Biblia nakazywała obrzezanie w dniu kiedy krzepliwość krwi jest u noworodka największa?

Przykładów można mnożyć i trzeba naprawdę być przeciwnikiem tej księgi aby podważać jej rzetelność.
(...)

Nabot
Wyodrębniłem trzy myśli.

Pytanie do pierwszej - poproszę o podanie opracowania dokonanego przez archeologów i innych badaczy, którzy dokonali tego odkrycia i opisali. Chodzi mi o tytuł i autorów monografii na ten temat, bo tylko monografia jest tutaj wiarygodna, aby poprzeć te stwierdzenia. W skrócie jestem ciekawy źródła tej informacji.

Stwierdzenie do drugiej myśli - do właściwego dnia obrzezania można było dojść metodą prób i błędów. W Biblii mógłbyć zapisany już dzień najodpowiedniejszy. Jest to więc dowód do podważenia. Ale proszę też jakieś opracowanie naukowe, które potwierdza twierdzenie o tej określonej krzepliwości u niemowląt.

Pytanie do trzeciej myśli - poproszę o podanie przynajmniej piętnastu z odnośnikiem do opracowań naukowych.

Na marginesie dziwię się, że ktoś kto dyskredytuje naukę próbuje powoływać się na nią przy obronie swoich twierdzeń. Czyżby jak to mówią na zachodzie: cherry-picking ?



MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec, 2018, 19:28 wysłana przez MX »


Offline julia7

Odp: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #88 dnia: 07 Czerwiec, 2018, 21:21 »
Psy, psami. Ale jak wytłumaczyć rasy ludzi? Jak przez rzekomo 4000 lat powstało tyle ras ludzi?

Kultura. Żółci sikają pod wiatr :D


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Wywiad z ekspertem od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #89 dnia: 07 Czerwiec, 2018, 22:51 »
Zdaje się, że Nabot pisze raz o "psach, kojotach i wilkach" jako powstałych z wilków po potopie, a drugim razem pisze o gatunkach psów.

Oj kobicina się gubi w swoich wywodach.