Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Brat Bogumił - the series  (Przeczytany 81271 razy)

Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #180 dnia: 26 Sierpień, 2018, 23:05 »
Ale hardcore!!
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #181 dnia: 26 Sierpień, 2018, 23:11 »
Oczywiście nie zapomnijmy podziękować artystce, która uświetniła ten odcinek kolorową grafiką, tak jak i swego czasu wykonała poprzedni.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #182 dnia: 26 Sierpień, 2018, 23:15 »
Fakt! Aż zapomniałem - historia tak mnie wkręciła, że zapomniałem, ale faktycznie wprowadzeniem ilustracja jest słusznym! Brawa dla autorki za wymowną postawę bohatera i realistyczne oddanie postaci w tle:-)
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #183 dnia: 26 Sierpień, 2018, 23:37 »


I niech przeklęci będą ci, którzy dzieci przeprowadzają przez ogień!

Epilog

Dziecko urodziło się zdrowe. Arkadiusz i Sylwia wzięli ślub oraz zgodzili się na studium ze Świadkami Jehowy. Robili szybkie postępy i na letnim zgromadzeniu okręgowym usymbolizowali swe oddanie Organizacji chrztem.
Bogumił ani nikt z jego otoczenia nie został pociągnięty do odpowiedzialności za masakrę w opuszczonej fabryce. Sprawę zamieciono pod dywan. Po części dlatego, że wszyscy zamieszani mieli plecy i przyjaciół na wysokich stanowiskach, po części zaś dlatego, że podobny pogański incydent - krajowi konserwatywnemu, prawicowemu, katolickiemu, krajowi z największym posągiem Jezusa na ziemi - robiłby naprawdę zły zagraniczny pijar.
Grzesio Grzechotnik ma się dobrze. Został złomiarzem. Jego koledzy twierdzą, że drugiego takiego  spokojnego, ułożonego, posłusznego i kulturalnego, to ze świecą szukać!

Koniec epizodu specjalnego
I nawet konsekwencji karno-zborowych nie było, bo przecież nie było dwóch świadków masakry. To znaczy, świadkowie byli, ale po pierwsze, lojalni wobec Bogusława, po drugie, ze świata, więc na KS-ie i tak nie byliby wiarygodni. Dobro wygrywa, zło przegrywa, życie jest piękne.

Wniosków po przeczytaniu odcinka nasuwa się mnóstwo, jednak może na razie ograniczę się do jednego. Zemsta do mnie należy, ja odpłacę... i odpłacił bronią z wygrawerowanym jw.org. Bóg katolicki ani protestancki nie pomógł, a Bóg Jehowa tak. Wysłannik KK poniósł śmierć, a wysłannik Jehowy zwycięstwo. Od razu widać, kto jest prawdziwym Bogiem.


Offline PoProstuJa

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #184 dnia: 26 Sierpień, 2018, 23:45 »
Biedna ta Sylwia - z sekty Molocha trafiła w szpony innej sekty - tylko takiej bardziej zawoalowanej. Jej dziecko zostało złożone na ofiarę bogu JW-ORGowi.

Gdy po 20-latach Arkadiusz postanowił odejść z religii Świadków, jego żona Sylwia wzięła z nim rozwód, a 20-letnia córka przestała utrzymywać z nim jakiekolwiek kontakty. Arkadiusz nie mógł już liczyć na pomoc wujka Bogumiła, który zatrzasnął przed siostrzeńcem-odstępcą swoje drzwi na wieki.

Tadaaaaaa - kurtyna


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #185 dnia: 26 Sierpień, 2018, 23:58 »
Biedna ta Sylwia - z sekty Molocha trafiła w szpony innej sekty - tylko takiej bardziej zawoalowanej. Jej dziecko zostało złożone na ofiarę bogu JW-ORGowi.

Gdy po 20-latach Arkadiusz postanowił odejść z religii Świadków, jego żona Sylwia wzięła z nim rozwód, a 20-letnia córka przestała utrzymywać z nim jakiekolwiek kontakty. Arkadiusz nie mógł już liczyć na pomoc wujka Bogumiła, który zatrzasnął przed siostrzeńcem-odstępcą swoje drzwi na wieki.

Tadaaaaaa - kurtyna
Podobieństw między sektą Molocha a jw.org jest mnóstwo (wszystkie sekty zresztą działają podobnie), ale ja skoncentruję się na innym wniosku, takim bardziej praktycznym i życiowym. Drogie panie, jak nie działa siła argumentów, to trzeba użyć argumentu siły; jak do faceta nie trafia, co ma zrobić, to go prosto w jaja. ☺


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #186 dnia: 27 Sierpień, 2018, 00:04 »
Jatiw- Ex-IN
No,noo - proszę, proszę, przerosłeś samego Siebie tym ''specjałem'', wszystko pięknie połączyłeś.
Nawet zaczepiłeś o Sherlocka, Rambo, zielony ogień.
Ze skupioną uwagą i prawie na jednym wdechu przeczytałem, tak pasjonującą potyczkę Bogumiła K.
Proszę również podziękować autorce, która stworzyła fantastyczną rycinę - Bogumiła, Naszego świadkowskiego bohatera pełnych niestworzonych potyczek, zanim uda się do nieba  :) :) :)
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2018, 00:08 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #187 dnia: 27 Sierpień, 2018, 00:08 »
Ode mnie również proszę przekazać podziękowania dla autorki grafiki.


Offline Sebastian

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #188 dnia: 27 Sierpień, 2018, 00:10 »
i ode mnie i od Beatki
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Safari

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #189 dnia: 27 Sierpień, 2018, 07:51 »
Mnie najbardziej podoba sie to, ze Bogus ma wystajact brzuszek 😂😂😂 taki prawdziwy piwny brzuszek ale poszedl ratowac kobiete. 🤣

Tez sie nie spodziewalam takiego odcinka I raczej odbierze to jako groteske, pewne przerysowanie tego co sie dzieje w zborze I jak SA rozne sprawy zamiatane pod dywan.
P.S. czy bedzie kontynuacja sytuacji z Bobkowskim???
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Snowid

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #190 dnia: 27 Sierpień, 2018, 08:05 »
Za taki kontent jestem w stanie płacić.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk



Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #191 dnia: 27 Sierpień, 2018, 09:05 »
Mnie najbardziej podoba sie to, ze Bogus ma wystajact brzuszek 😂😂😂 taki prawdziwy piwny brzuszek ale poszedl ratowac kobiete. 🤣
I ten osełedec taki kozacki.

PS. Boguś to taki człowiek renesansu, człowiek-orkiestra. I KS sprawnie przeprowadzi, i wesela chrześcijańskiego dopilnuje, i rozprawi się z demoniczną książką kucharską, i rozprawi się z sekciarzami z ramienia Jehowy.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2018, 09:23 wysłana przez ewa11 »


Offline HARNAŚ

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #192 dnia: 27 Sierpień, 2018, 09:49 »
Ilustracja przednia :)
Ale ja jakiś nienormalny chyba jestem , bo mnie się akurat nie podobały wulgaryzmy. Poprzednie czytało się lekko , tu chciałem dobrnąć do końca. Według mnie autora poniosło. Pewnie to się w psychologii jakoś nawet nazywa ta tęsknota za brutalnością i męską postawą . W każdym bądź razie tak jak poprzednie opowieści  czytało się przyjemnie , choć postać jak już sie wyraziłem nie budziła mojej sympatii , tak  tym razem  poziomem  jestem zniesmaczony.


Offline ewa11

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #193 dnia: 27 Sierpień, 2018, 10:08 »
A mi się podobało. Dobry thriller nigdy nie jest zły. ☺

Ale ja w ogóle lubię thrillery. ☺
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień, 2018, 10:10 wysłana przez ewa11 »


Offline HARNAŚ

Odp: Brat Bogumił - the series
« Odpowiedź #194 dnia: 27 Sierpień, 2018, 10:15 »
A ja nawet na laleczce Chucky chowałem się za żonę  ;D