Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam weteranów najbardziej niewymagającej intelektualnie religii świata  (Przeczytany 16153 razy)

Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Wypowiedzi  E.I.  daja sie sprowadzic do jednego zdania :  WIDZICIE , JACY BYLISCIE GLUPI , ZE DALISCIE SIE WCIAGNAC DO  TEJ  SEKTY  ? !

Tak jakbysmy sami o tym nie wiedzieli ! ;D ;D ;D

A poza tym nie lubie , jak ktos macha mi palcem przed nosem  i przyjmuje pozycje wszystkowiedzacego  autorytetu , nie zadajacego  sobie trudu  aby swoje twierdzenia   przekonywujaco  udowodnic ...
Jakos  tak "straznicowa"  retoryka  mi tu cuchnie ... :-[





Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Czytam ten watek I jestem coraz bardziej zdziwiona. Sama dochodze do wniosku, ze chyba Tu chodzi o zranione uczucia, bo... Probuje spojrzec na to z perspektywy osob, ktore sa zbulwersowane. I nadal nic mnie nie bulwersuje.

Co ma E-In zaproponowac calemu swiatu? Hahahaha 🤣
Ja widze to tak: dolaczyl do forum zwykly mezczyzna, wychowany w prawdzie, po tym, co mowi wnioskuje, ze raczej przebudzony. Zaklada zwykly temat nadajac mu zabawny tytul, wciska enter i mysli sobie, ze moze ludzi dadza mu lajki B-) ale zycie go przeroslo i oto za stwierdzenie, ze sJ sa najmniej wymagajaca intelektualnie religia swiata dostal uwage calego forum 😆 a teraz ma wymyslec co ma do zaoferowania calemu swiatu jesli nie lubi religii ... jak zyc Panie E-In? 😀 E-In oczy calego swiata na tobie😁😁😁

Przepraszam autora tekstu o tym, by E-In powiedzial, co ma do zaproponowania swiatu i ze to moze komunista, ze skorzystalam z jego wypowiedzi jako przykladu ;-) Ale to mi sie spodobalo wyjatkowo.

Podkreslam takze, ze moj wpis mial miec zabawny wydzwiék I jedynie na co liczylam piszac ten tekst to lajki. Jakby co, to nie mam nic do zaoferowania swiatu choc osobiscie nie popieram zadnej zorganizowanej religii. 😘

Zaprawdę, gdziekolwiek będzie głoszona historia tej dobrej nowiny, będą też wspominać i o tobie, niewiasto.


Offline Safari

Zaprawdę, gdziekolwiek będzie głoszona historia tej dobrej nowiny, będą też wspominać i o tobie, niewiasto.

Hahaha 😂😂😂 you made my day again 🤣🤣🤣

 Choc chyba sie powinnam obrazic Bo te slowa byly wypowiedziane do nierzadnicy (o Ile mnie pamiec nie myli) 😆😆😆

Spoko, milego Dnia wszystkim zycze 😂
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Choc chyba sie powinnam obrazic Bo te slowa byly wypowiedziane do nierzadnicy (o Ile mnie pamiec nie myli) 😆😆😆

Jak w tym wypadku naucza pismo - czasem większa radość z jednej nierządnicy, niżeli ze stu tysięcy dziewic.


Offline nadszedłczas

Czy nie widzicie,że Iks.In.wkręca wszystkich w jałowá do niczego nie prowadzácá dyskusję.Za parawanem rzeczy oczywistych,wnosi zakomuflowaná destrukcję.Nie posàdzam go od razu o złá wolę,ale mi to brzydko pachnie.Jakaś zła energia z tego płynie.


Offline matus

Pewna mądra osoba napisała:
Mania prześladowcza to objaw schizofrenii.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline SJ23

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 56
  • Polubień: 168
  • Sens jest śmiertelny
    • sj23.blox.pl
Czy nie widzicie,że Iks.In.wkręca wszystkich w jałowá do niczego nie prowadzácá dyskusję.Za parawanem rzeczy oczywistych,wnosi zakomuflowaná destrukcję.Nie posàdzam go od razu o złá wolę,ale mi to brzydko pachnie.Jakaś zła energia z tego płynie.

Jałową? Nie wiem, może to rzecz gustu. Dla mnie to ciekawe. Są emocje. Jest jakiś konflikt. Są interesujące przemyślenia.

Tak jak przeglądam to forum, to właściwie większość tematów jest dla mnie jałowa i nie jestem w stanie się zmusić by coś tam napisać; Niekończące się dyskusje doktrynalne. Brandzlowanie się wersetami. Przekonywanie co Bóg miał na myśli. Zaczytywanie się w patologicznie nudnych Strażnicach i Jw.orgiach.

Wiem, że jest to jakiś etap, który trzeba przejść (albo i nie), ale dla weteranów takich jak czy All Inclusive to są to zupełnie nieciekawe rzeczy. I dobrze. Bo to część siebie, którą zdrowo jest odrzucić, niczym prom kosmiczny puste zbiorniki paliwa..

Czego szczerze wszystkim ludziom dotkniętym niewidzialną ręką sekty - życzę!

Mnie teraz interesują retrospekcje, spojrzenie na dawnego siebie z obecnej pozycji, analiza tego kim jestem, kim byłem. Pytanie o przyszłość. Hobby. Książki. Zainteresowania. Pasje. Kobiety. Wino. Podróże. Nowe kultury. Nowe ideologie. Życie wolne i przyjemne jak Epikur przykazał.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Mnie teraz interesują
 
1. Nowe ideologie.

2. Życie wolne i przyjemne.

Wybierz jedno.


Offline ogórek kiszony

Mnie teraz interesują retrospekcje, spojrzenie na dawnego siebie z obecnej pozycji, analiza tego kim jestem, kim byłem. Pytanie o przyszłość. Hobby. Książki. Zainteresowania. Pasje. Kobiety. Wino. Podróże. Nowe kultury. Nowe ideologie. Życie wolne i przyjemne jak Epikur przykazał.

Nie ma emotikony piwa, więc napiszę, postawił bym Ci piwo za to powyżej!


Offline zenobia

Nie jestem zbulwersowana ,
Nie mam zranionych uczuć
Nie patrzę wstecz i nie rozstrząsam tego co było , ide naprzod .
Do tej pory mysłałam tez , ze nie mam zadnej manii  :) :)


Offline SJ23

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 56
  • Polubień: 168
  • Sens jest śmiertelny
    • sj23.blox.pl

Nie ma emotikony piwa, więc napiszę, postawił bym Ci piwo za to powyżej!
Śmiało! Piwo latem to duża przyjemność :)

Wybierz jedno.
To tylko zainteresowania, nie trzeba wybierać.
Mnie po doświadczeniu świadkowskim raczej nie grozi zaangażowanie się absolutnie całym sobą w jakąkolwiek ideologię. Już zawsze będę nosił przy sobie kilka gramów sceptycyzmu i dystansu.

Zastanawiają mnie za to typy ludzi, którzy po odejściu od świadków bardzo często idą prosto pod rynnę i anagażują się mocno w kolejną ideologię, mając nadzieję, że ta kolejna to własnie ta wyjątkowa i jedyna.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2018, 15:32 wysłana przez SJ23 »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Zastanawiają mnie za to typy ludzi, którzy po odejściu od świadków bardzo często idą prosto pod rynnę i anagażują się mocno w kolejną ideologię, mając nadzieję, że ta kolejna to własnie ta wyjątkowa i jedyna.

Powiedz więcej, to ciekawe.


Offline SJ23

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 56
  • Polubień: 168
  • Sens jest śmiertelny
    • sj23.blox.pl
Powiedz więcej, to ciekawe.

W sumie nie mam wiele do dodania. Można o tym pogadać.
Obserwuję taką tendencję u niektórych i zastanawiam się co to za mechanizm. Mnie jak ktoś kilkukrotnie okłamał to na podobnych jemu typów jestem bardzo uczulony.
Tymczasem istnieją ludzie (znam wielu), którzy mimo iż przekonali się że świadkowie to bzdura, to wchodzą z wielką ufnością w otwarte serdecznie ręce wielu innych ideologii działających na podobnej zasadzie: Amway, ustawienia Hellingerowskie, antyszczepionkowcy, mormoni, zieloni i inne ruchy chrześcijańskie, KK, hare Kriszna, sekty buddyjskie itp.

To może po prostu wynikać z różnych typów charakterów. Nie wiem. Ludzie reagują różnie na te same wydarzenia.
Może to ja jestem głupi i tracę życie bo jestem nieufny i nie daję się ponieść emocjom, które oferują takie ruchy. 


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
To może po prostu wynikać z różnych typów charakterów. Nie wiem.

Styl życia moim zdaniem, jak cię nauczono że celem życia jest założyć szczęśliwą rodzinę, to będziesz brał rozwód za rozwodem, byle dosięgnąć ideału. Dla wielu takie zaangażowanie religijne to jeden z nielicznych pomysłów na życie, jakie znają.

No i trzeba też dodać, że nigdy nie jest tak, że wszystko jest do końca źle. Masz świadomość, że w danej religii ostatecznie się sparzyłeś, ale z drugiej strony masz wiedzę, potrafisz się poruszać po meandrach teologii, posługiwać się określonym żargonem. To wszystko są wspomnienia, wiedza i umiejętności których nie chce się tak do końca porzucić, zwłaszcza jeśli po porzuceniu niewiele ma zostać.

Ile z nagabywań marketingowych, przemówień motywacyjnych albo coachingowych ma cechy żargonu i entuzjazmu religijnego? Bardzo wiele, a to przecież biznes. Nie możesz być dłużej kaznodzieją Boga, to zostajesz kaznodzieją pozytywnego myślenia. Znowu nosisz garnitur, świecą reflektory, tłum klaszcze, a ty w samym centrum uwagi rozdajesz wszystkim zgromadzonym przepis na zbawienie.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2018, 16:43 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline HARNAŚ


To może po prostu wynikać z różnych typów charakterów. Nie wiem. Ludzie reagują różnie na te same wydarzenia.
Może to ja jestem głupi i tracę życie bo jestem nieufny i nie daję się ponieść emocjom, które oferują takie ruchy.
A może masz otwartą głowę i umiejętność analizy?
Może to wynikać z jakiejś potrzeby przynależności , ale charakter też ma znaczenie , zwłaszcza , gdy ktoś potrzebuję aby inni ustawiali mu życie. Nie na darmo się mówi , że np. wojsko uratowało mu życie , bo tak naprawdę nigdzie by się nie odnalazł , a  w wojsku życie zorganizowane włącznie z ubiorem. Religie , sekty i wszelkie nurty działają podobnie.
Jeszcze raz powtórzę . Do fortepianu , aby go wynieść potrzeba ośmiu , do grania , wystarczy jeden. ja jestem ten jeden , nie potrzebuję doradców religijnych.