Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam weteranów najbardziej niewymagającej intelektualnie religii świata  (Przeczytany 16143 razy)

Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
To co nie przestaje mnie zdumiewać po przeanalizowaniu dotychczasowej dyskusji, to jak wielu złapało bulwersa na myśl, że mogli być częścią głupoty. Głupoty nie ujętej nawet wprost, lecz podanej jako: "niewymagająca intelektualnie religia", bardziej eufemistyczne zagajenie niżeli poważny zarzut do którego rangi urosło. Szacunek dla tych, po których to spłynęło, jeszcze większy dla tych, którzy potrafili się z tym zgodzić.

Tu jednak moje pytanie do oburzonych: Czy tak samo poczulibyście się oburzeni gdyby powitanie brzmiało: witam weteranów sekty?

Idę o zakład, że tu bulwers byłby dużo, dużo mniejszy, a oburzenie deklarowaliby zwłaszcza aktywni świadkowie jehowy.

Dlaczego tak bardzo boli zarzut, że mogło się być częścią głupoty, nie zaś że było się sekciarzem? Przecież zarzut sekciarstwa jest dalece bardziej upokarzający: sekciarstwo to wyzysk, manipulacja, kłamstwo, wąskie horyzonty. Wreszcie sekciarstwo to też głupota.

Czy wszyscy ci rozliczający się tu z własnej bolesnej przeszłości - czym był ich zdaniem pobyt w sekcie świadków jehowy - obrażają was personalnie tym stwierdzeniem - czujecie się wówczas posądzeni o współudział w prawdziwie haniebnym procederze?

Czy może gdy pada zdanie: świadkowie to sekta - każdy naraz, oprócz aktywnych świadków, czuje się zaledwie wykorzystaną ofiarą, nigdy współsprawcą, nigdy naiwniakiem?
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2018, 23:32 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline nadszedłczas

Iksklusywna inklusywność Twoje wywody "filozoficzne"należá również do niewymagajácych "intelektualizmów".Nie zdziwiłbym się,że sam złapiesz bulwersa,a jak go nie złapiesz też się nie zdziwię,bo tylko na tyle Cię stać.


Offline Estera

To co nie przestaje mnie zdumiewać po przeanalizowaniu dotychczasowej dyskusji, to jak wielu złapało bulwersa na myśl, że mogli być częścią głupoty. Głupoty nie ujętej nawet wprost, lecz podanej jako: "niewymagająca intelektualnie religia", bardziej eufemistyczne zagajenie niżeli poważny zarzut do którego rangi urosło. Szacunek dla tych, po których to spłynęło, jeszcze większy dla tych, którzy potrafili się z tym zgodzić (...)
   Ekskluzywna Inkluzywność.
   Powiem Ci szczerze, że tę głupotę dopiero można dojrzeć po znalezieniu się poza tą religią.
   Będąc tam w środku, gorliwie zamotanym w ten korporacyjny młynek, nie widzi się tego.

   Poza, mam na myśli to, kiedy przestałam być taka zaangażowana z powodu różnych zakrętów życiowych.
   Miałam porównawczy obraz i trochę jaśniejszy, nie przyćmiewany doktryną wts.
   Więcej wniosków składało mi się w jedną logiczną całość.
   :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline sawaszi

Tak sobie czytam ten wątek i się dziwie niektórym co odpowiadają  na ignoranckie posty 'Ekskuzywnego Inkluzi ' ignoranta do każdej wiary  :P
Może on jest 'komunistą' i pogardza wszelką religią ? - a wierzy w ideologie ? - to aczkolwiek też jakaś wiara ..
Nie potępiam żadnej ideologi , która daje człowiekowi szczęście w rodzinie i społeczeństwie , rozwój osobowy i intelektualny, pokój i bezpieczeństwo, normy i przepisy odpowiadające wszystkim w społeczności , daje wszystkim równe szanse i miłość braterską itp. i td.  :D
Żaden system i religia jak do tej pory tego nie zapewniła, a cywilizacja nasza jest pełna nierówności i niesprawiedliwości ..
Ekskluzywna Inkluzywnoć -Co TY Możesz zaproponować całemu światu ??
Napisz o swoich propozycjach - nie bój się ! (tu sami swoi)  :)


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Może on jest 'komunistą' i pogardza wszelką religią ? - a wierzy w ideologie ? - to aczkolwiek też jakaś wiara ..

Aż czuję się onieśmielony, bo choć temat zaczął się od dyskusji o religii, to teraz wszyscy chcą dyskutować o mnie personalnie, dopytywać, wypytywać; z pewnością powodowani jak najlepszymi intencjami. Tymczasem ja to nieciekawy temat, ciekawsze jest to do czego dochodzimy w tym wątku, proszę nie przekierowywać dyskusji ogólnej na osobę autora, autor nie jest zainteresowany pozycją na świeczniku, chętnie ją odstąpi komukolwiek, kto ma życzenie zalśnić i się uzewnętrznić, byle tylko w zgodzie z tematem; więc proszę śmiało pisać.

(tu sami swoi)  :)

Znaczy światusy i odstępczuchy? Ależ wiem, dlatego tu jestem.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2018, 00:26 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline sawaszi

To proste, że znajdziesz tu na tym Forum takie zapytania (jak np. moje) - bo śJ to nie 'ciemniaki i w ciemię bici' .
Poczytaj historię (tu obecnych) - a dowiesz się więcej  :) :)
Pozdrawiam .


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Powiem szczerze ze ja do tej pory nie potrafię zrozumieć jak wykształcona inteligenta osoba może dać się wkręcić w świadkowanie a znam osobiście takie osoby więc nie wiem o co chodzi
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2018, 01:08 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline sawaszi

Powiem szczerze ze ja do tej pory nie potrafię zrozumieć jak wykształcona inteligenta osoba może dać się wkręcić w świadkowanie a znam osobiście takie osoby więc nie wiem o co chodzi
   
Da się - po "seminarium" i potem po "studium" - wszystko jest możliwe - tylko zależy 'kiedy ,na kogo i w jakim czasie' .
- "ewangelizacja" przyszła -ale człowiek "religijny" zawsze podąży za ...


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
To co nie przestaje mnie zdumiewać po przeanalizowaniu dotychczasowej dyskusji, to jak wielu złapało bulwersa na myśl, że mogli być częścią głupoty.
I znów stawiasz się  roli nauczyciela, który wystawia oceny.

Szacunek dla tych, po których to spłynęło, jeszcze większy dla tych, którzy potrafili się z tym zgodzić.
Nie wiem czy zauważyłeś, że prawie wszyscy są zorientowani, że zostali w jakiś tam sposób oszukani. Więc trudno się z tym nie zgodzić. Jak z czymś się zgadzasz i masz tego świadomość to trudno się obrazić. Twoje twierdzenia to odgrzewany kotlet.

Autorze postu może jednak się przedstawisz i napiszesz coś o sobie? Jest to w dobrym tonie. Ty wiesz kim jesteśmy, a my nie. I nie chodzi o stawianiu ciebie na świeczniku. W końcu jesteś bardzo skromną osobą. Co proponujesz byłym i obecnym ŚJ? Odwracając tytuł twego postu znasz jakąś denominację lub organizację, która w/g ciebie jest bardziej wymagająca intelektualnie od ŚJ?

„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Reskator

EKS-kluzywny jest ŚJ od urodzenia,czy jest nadal tego nie zdradza-ma do tego prawo-RODO :) :)
Dobrze go odbieram i zgadzam się z wieloma jego wywodami i analizą.
Strzelam że to już co najmniej agnostyk- jak Klocek :)
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2018, 05:59 wysłana przez Reskator »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
I znów stawiasz się  roli nauczyciela, który wystawia oceny.
Twoje twierdzenia to odgrzewany kotlet.


Ależ proszę się nie stawiać w roli krytyka kulinarnego recenzującego potrawy :)

Autorze postu może jednak się przedstawisz i napiszesz coś o sobie? Jest to w dobrym tonie.

Proszę uważnie przeczytać wątek od samego początku.

Odwracając tytuł twego postu znasz jakąś denominację lub organizację, która w/g ciebie jest bardziej wymagająca intelektualnie od ŚJ?

Proszę po raz kolejny przeczytać wątek od samego początku, czytanie ze zrozumieniem się kłania i to już pierwszego postu.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2018, 06:06 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.

No, może niekoniecznie najgłupszej, ale ścisła czołówka. Po skonfrontowaniu się z rozmaitymi wyznaniami mającymi swoje placówki w naszym wspaniałym kraju mam jeden wniosek: świadki to jedna z najmarniejszych pod względem intelektualnym religii na rynku. Przebijają ich bez mała wszystkie wyznania protestanckie, ponury katolicyzm, prawosławie, new age'owy buddyzm i co tam jeszcze sobie wymyślicie. Im większe zainteresowanie historią religii i religioznawstwem tym bardziej widoczna duchowa i intelektualna mizeria tego wyznania, jego płytkość, traktowanie wiernych niczym wiecznych dzieci.

Jednak co jest totalnie dyskwalifikujące, to brak jakiejkolwiek głębszej refleksji nad życiem codziennym. Posłuchajcie sobie pastorów, księży i innych guru, bez względu na to co sądzicie o religii. Większość przynajmniej stara się nadać swoim kazaniom i pouczeniom pozorów wiedzy praktycznej, czegoś uniwersalnego. U świadków natomiast brandzlujesz się emocjonalnie nadciągającym końcem, z tego samego powodu nieustannie demotywujesz się życiowo, a z tego czego się nauczyłeś odpytają cię pod koniec studium strażnicy. Na ogół tym czego się nauczyłeś są zdolności manualne spod znaku podkreślania akapitów kolorowymi flamastrami.
(11 ludzi lubi to)


Nadal nie widzę! Jaśniej proszę! Nic to o tobie nie mówi.
Odpowiedz na pytanie: co masz do zaoferowania?
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2018, 06:12 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odwracając tytuł twego postu znasz jakąś denominację lub organizację, która w/g ciebie jest bardziej wymagająca intelektualnie od ŚJ?


No, może niekoniecznie najgłupszej, ale ścisła czołówka.Po skonfrontowaniu się z rozmaitymi wyznaniami mającymi swoje placówki w naszym wspaniałym kraju mam jeden wniosek: świadki to jedna z najmarniejszych pod względem intelektualnym religii na rynku. Przebijają ich bez mała wszystkie wyznania protestanckie, ponury katolicyzm, prawosławie, new age'owy buddyzm i co tam jeszcze sobie wymyślicie

Nadal nie widzę! Jaśniej proszę!

No, może niekoniecznie najgłupszej, ale ścisła czołówka. Po skonfrontowaniu się z rozmaitymi wyznaniami mającymi swoje placówki w naszym wspaniałym kraju mam jeden wniosek: świadki to jedna z najmarniejszych pod względem intelektualnym religii na rynku. Przebijają ich bez mała wszystkie wyznania protestanckie, ponury katolicyzm, prawosławie, new age'owy buddyzm i co tam jeszcze sobie wymyślicie
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2018, 06:19 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Rzeczywiście dalsza dyskusja nie ma sensu. Oprócz inwektyw żadnej dyskusji.
Miłego dnia!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Safari

Czytam ten watek I jestem coraz bardziej zdziwiona. Sama dochodze do wniosku, ze chyba Tu chodzi o zranione uczucia, bo... Probuje spojrzec na to z perspektywy osob, ktore sa zbulwersowane. I nadal nic mnie nie bulwersuje.

Co ma E-In zaproponowac calemu swiatu? Hahahaha 🤣
Ja widze to tak: dolaczyl do forum zwykly mezczyzna, wychowany w prawdzie, po tym, co mowi wnioskuje, ze raczej przebudzony. Zaklada zwykly temat nadajac mu zabawny tytul, wciska enter i mysli sobie, ze moze ludzi dadza mu lajki B-) ale zycie go przeroslo i oto za stwierdzenie, ze sJ sa najmniej wymagajaca intelektualnie religia swiata dostal uwage calego forum 😆 a teraz ma wymyslec co ma do zaoferowania calemu swiatu jesli nie lubi religii ... jak zyc Panie E-In? 😀 E-In oczy calego swiata na tobie😁😁😁

Przepraszam autora tekstu o tym, by E-In powiedzial, co ma do zaproponowania swiatu i ze to moze komunista, ze skorzystalam z jego wypowiedzi jako przykladu ;-) Ale to mi sie spodobalo wyjatkowo.

Podkreslam takze, ze moj wpis mial miec zabawny wydzwiék I jedynie na co liczylam piszac ten tekst to lajki. Jakby co, to nie mam nic do zaoferowania swiatu choc osobiscie nie popieram zadnej zorganizowanej religii. 😘

« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2018, 07:57 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris