Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co myslisz o Biblii  (Przeczytany 13123 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Co myslisz o Biblii
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Maj, 2018, 23:18 »
   Biblia jest głęboka i niewyczerpana jak morze. Powiedziała pewna Pani.

My byli śJ mamy jej przesyt, gdy do nas dociera, że CK za jej pośrednictwem manipuluje swoim ludem,  a co za tym idzie i za nami, często się na nią wypinamy.
Czy słusznie? Nie mnie oceniać.
U mnie minęło trochę czasu gdy znów po nią sięgnęłam, nie z przymusu, ale z ciekawości.
Jak będzie się czytać, co z tego i jak zrozumiem? I jakież było moje zdziwienie, gdy czytało mi się bardzo przyjemnie, a moja interpretacja bywała moja. Nie taka jak mi ktoś narzucał.

I do tego trzeba dojrzeć, jak do wielu rzeczy po odejściu z org.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Sebastian

Odp: Co myslisz o Biblii
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Maj, 2018, 23:23 »
To Ty uważasz ze kara śmierci jest zła...?
owszem, tak uważam, ale nie to w mojej wypowiedzi jest najważniejsze.

dziwi mnie, że Jezus nie potępia wprost ani niewolnictwa ani pedofilii, nie zwalcza homofobii, nie broni praw osób niepełnosprawnych. Jeśli jest Bogiem albo co najmniej Synem Bożym to nie da sie usprawiedliwić go wymówką że żył w innej bardziej prymitywnej epoce.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Tusia

  • Gość
Odp: Co myslisz o Biblii
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Maj, 2018, 08:34 »
Jezus (...) Jeśli jest Bogiem albo co najmniej Synem Bożym

Zrodzony z Boga, jest Bogiem. To tak jakbym napisał: jeśli jesteś człowiekiem albo co najmniej synem człowieka.


Online Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Co myslisz o Biblii
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Maj, 2018, 09:32 »
dziwi mnie, że Jezus nie potępia wprost ani niewolnictwa ani pedofilii, nie zwalcza homofobii, nie broni praw osób niepełnosprawnych. Jeśli jest Bogiem albo co najmniej Synem Bożym to nie da sie usprawiedliwić go wymówką że żył w innej bardziej prymitywnej epoce.
Uczył o miłości do bliźniego, a nawet do swych nieprzyjaciół. Kto miłuje bliźniego nie będzie krzywdził drugich.   
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline free

Odp: Co myslisz o Biblii
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Maj, 2018, 09:47 »
Zrodzony z Boga, jest Bogiem. To tak jakbym napisał: jeśli jesteś człowiekiem albo co najmniej synem człowieka.

Czy w obec tego Bog jest swoistego rodzaju gatunkiem?
Czy wszyscy jego synowie sa Bogami?

Bo moje wszystkie dzieci sa ludzmi
Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


Offline kamilek

Odp: Co myslisz o Biblii
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Maj, 2018, 09:51 »
Zrodzony z Boga, jest Bogiem. To tak jakbym napisał: jeśli jesteś człowiekiem albo co najmniej synem człowieka.

Możesz wskazać gdzie w Biblii wyczytałeś , ze Jezus jest równy Jehowie, swojemu Ojcu ?


Tusia

  • Gość
Odp: Co myslisz o Biblii
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Maj, 2018, 10:29 »
Możesz wskazać gdzie w Biblii wyczytałeś , ze Jezus jest równy Jehowie, swojemu Ojcu ?

Trampek! O Jehowie w Nowym Testamencie nie ma ani słowa. O równości Ojca i Syna jest mowa w J 10, 30.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2018, 10:30 wysłana przez Tusia »


Offline Sebastian

Odp: Co myslisz o Biblii
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Maj, 2018, 10:30 »
zanim temat odjedzie w kierunku sporów o Trójcę chcę doprecyzować że chodziło mi o to że dla wszystkich wierzących (zarówno tych "poprawnie" jak i wierzących "heretycko") Jezus jest postacią pozytywną i jednocześnie jest postacią wyróżniającą się poziomem wiedzy o świecie

jedni przypisują mu Boską wszechwiedzę inni tylko rolę pomocnika u Wszechmocnego i Wszechwiedzącego Ojca - ale tak czy siak nie da sie powiedzieć że to po prostu był człowiek z dawnej epoki, że mógł czegoś nie wiedzieć albo nie rozumieć.

jeśli nauczanie Jezusa w dziedzinie moralności jest doskonałe - to ok
ale jeśli nauczanie Jezusa w dziedzinie moralności jest niedoskonałe - to bardzo źle

o to mi chodziło, a teraz wróćmy do tego "co sądzimy o Biblii" i porozmawiajmy o tym co sądzicie o ponadczasowości i uniwersalności opisanego w Biblii nauczania Jezusa na tematy moralne.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2018, 10:32 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Co myslisz o Biblii
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Maj, 2018, 14:23 »
Znów trampek jako kamilek.
Za podszywanie się do usunięcia.


Tusia

  • Gość
Odp: Co myslisz o Biblii
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Maj, 2018, 14:50 »
Znów trampek jako kamilek.
Za podszywanie się do usunięcia.

Zgłosiłem do moderacji.


Offline Sebastian

Odp: Co myslisz o Biblii
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Maj, 2018, 16:12 »
Uczył o miłości do bliźniego, a nawet do swych nieprzyjaciół.
to prawda, Jezus tak nauczał.
Kto miłuje bliźniego nie będzie krzywdził drugich.
Niestety, to już nie jest takie oczywiste.

Niektórzy mogą krzywdzić innych "dla ich dobra", gdyż (myślą że) "lepiej wiedzą" co jest dla kogoś dobre.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline dziewiatka

Odp: Co myslisz o Biblii
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Maj, 2018, 21:48 »
Żona zapytała mnie po co ciągle interesuję się biblią.Powiedziałem Jej,że wcześniej robiłem to bo chciałem wiedzieć dlaczego uwierzyłem w Boga a teraz dla czego nie powinienem wierzyć w Boga ani ufać tym którzy którzy na Niego się powołują.Jest to książka opisująca stosunek ludzi do siły wyższej przez pryzmat lęków,legend i zabobonów .Biblia opisuje jak pewna sprytna część tego społeczeństwa,wykorzystała te lęki umiejętnie je podsycając do przejęcia władzy.


Online Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Co myslisz o Biblii
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Maj, 2018, 21:53 »
Niektórzy mogą krzywdzić innych "dla ich dobra", gdyż (myślą że) "lepiej wiedzą" co jest dla kogoś dobre.
W takim razie czy to będzie prawdziwa miłość ? Raczej nie.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Co myslisz o Biblii
« Odpowiedź #58 dnia: 02 Czerwiec, 2018, 21:47 »
dziwi mnie, że Jezus nie potępia wprost ani niewolnictwa ani pedofilii, nie zwalcza homofobii, nie broni praw osób niepełnosprawnych. Jeśli jest Bogiem albo co najmniej Synem Bożym to nie da sie usprawiedliwić go wymówką że żył w innej bardziej prymitywnej epoce.
Uczył o miłości do bliźniego, a nawet do swych nieprzyjaciół. Kto miłuje bliźniego nie będzie krzywdził drugich.
to co napisałeś,. Gandalfie, dowodzi tylko tego że nauczanie Jezusa można swobodnie reinterpretować i dostosować do każdej epoki i do każdych poglądów.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Stanisław Klocek

Odp: Co myslisz o Biblii
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Styczeń, 2021, 11:31 »
Przyznam, że cały czas korzystam z wiedzy innych, co po odpowiedniej selekcji wpływa też na mnie. To co ja myślę o Biblii, zawarłem m. in. w mych ostatnich trzech filmikach na YT, pod wspólnym tytułem ,,Księga kłamstw". Podaję link do ostatniego Księga kłamstw - Mateusz -odc. 3 . Dziś jedna osoba po obejrzeniu powiedziała mi, że będę miał wielu ludzi na sumieniu z powodu odciągnięciu ludzi od wiary w Boga.