Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy  (Przeczytany 69469 razy)

Offline Bożydar

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #165 dnia: 28 Maj, 2018, 23:10 »
Faktycznie, pierwsze nagranie nie wchodzi, a reszta bez problemu.
Wgrałem MP4 jak pozostałe i powinno iść.  ::) U mnie też nie odpala na telefonie, a u żony już tak.
Jak wchodzę w nagranie z poziomu apki YT na smartfonie to odpala normalnie.

Proctor - dzięki za pomoc. Masz udział w dziele nawracania. :)
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2018, 23:26 wysłana przez Bożydar »


Offline Proctor

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #166 dnia: 28 Maj, 2018, 23:23 »
 ;D


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #167 dnia: 29 Maj, 2018, 09:45 »

Sympatyczny ten starszy i całkiem szczery. Przez całą rozmowę był w defensywie, to wy dzieliliście się wątpliwościami i atakowaliście :P W sumie nie mógł powiedzieć nic innego niż to co mówił od początku: organizacja jest jaka jest, on się skupia na tym co dobre i czeka na Jehowę. Jakie inne stanowisko miałby ostatecznie zająć; zgodzić się z wami i zawołać: wychodzimy? :)  No i plus za to, że nie zaczął się was czepiać personalnie, oskarżać ani przyciskać do ściany, a chciał cały czas załatwić sprawę polubownie.

Dlatego od pewnego momentu trochę się już gonicie wkoło płota, rozmowa mogłaby być z pół godziny krótsza.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2018, 10:05 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Bożydar

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #168 dnia: 29 Maj, 2018, 10:56 »
Fakt, to było gonienie wokół płota (męczenie buły) można by skrócić, ale doświadczenie w takich przepychankach ze starszymi zbieraliśmy na bieżąco. Poziom stresu też ograbiał chwilowo z możliwości lepszego pokierowania dyskusją.

Szkoda mi trochę tego starszego, bo wiem, że chce dobrze i nie jest taki skostniały na co dzień jak brat M z dalszych perypetii. Myślę nawet, że niepotrzebnie go tak przyciskałem. Sposób w jaki ignorował problem pedofilii trochę mnie irytował i przez to go przypierałem.
Obecnie rozmowy raczej miałyby inny przebieg, ale to raczej nie wróci.
Jedyne co pozostaje to wgląd dla potomnych żeby ewentualnie zrobili to w jeszcze lepszy sposób, przy czym nagrywali i publikowani dla kolejnych owieczek stawianych pod KS.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #169 dnia: 29 Maj, 2018, 22:54 »
Zrobiliście dla zstępujących kawał świetnej roboty! Podziwiam i myślę, że bez względu na wszystko, to ciśnienie będzie i tak z Was uchodzić przez jeszcze kilkanaście najbliższych miesięcy. Twoja spokojna retoryka i opanowanie głosu, to przykładny sposób prowadzenia np. debat politycznych - autentycznie! A Twoja żona miała na coraz dalszych nagraniach tak fantastycznie ogarnięte argumenty, że oni sami powinni się od niej uczyć - bez ucieczek, a ze stanowczością.
Jestem jeszcze w trakcie odsłuchiwania całości, ale powiem Wam tyle - dostarczyliście mi tymi nagraniami pokarmu duchowego na wiele dni:-)
Oczywiście będąc jeszcze głosicielem mógłbym sobie zaraportować przynajmniej kilka 'publikacji' - linków do YT wysłanych mailem:-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Bożydar

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #170 dnia: 30 Maj, 2018, 00:18 »
To może wisienka na torcie :) Ukoronowanie pasterek i komitetów.



Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #171 dnia: 30 Maj, 2018, 00:43 »
Jatiw - BOŻYDAR
Dziękuję, mogłem jeszcze raz przesłuchać I-sze nagranie do II-go za chwilę usiądę.
Z Małżonką zrobiliście piękne przedstawienie przeciwko (Ww) pozdrawiam WAS :) :)
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2018, 00:47 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline sawaszi

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #172 dnia: 30 Maj, 2018, 23:31 »
Jatiw - BOŻYDAR
Dziękuję, mogłem jeszcze raz przesłuchać I-sze nagranie do II-go za chwilę usiądę.
Z Małżonką zrobiliście piękne przedstawienie przeciwko (Ww) pozdrawiam WAS :) :)
 
Koniec świata Panie (Nowak jak powiadała sama Popiołkowa w serialu Dom)..
- tyros byde kropił świnconą wodą kazdego co pzejdzie za mój próg - a juzci nie dom sie i swoim zbiesić :)
To tylko taki żart (z Podhala) - czyli spod hali zgromadzeń .. :D


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #173 dnia: 30 Maj, 2018, 23:54 »
To może wisienka na torcie :) Ukoronowanie pasterek i komitetów.

3 pytania:

1. Odkąd to ogłoszenie wykluczenia poprzedza kilkuminutowy wykład na ten temat, to samowolka lokalnych starszych, czy weszło jakieś nowe rozporządzenie?

2. Jak to możliwe, że po tak zdawałoby się pojednawczej pasterce jednak was wykluczyli?

3. Nagranie z komitetu będzie?


Offline Estera

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #174 dnia: 31 Maj, 2018, 08:10 »
3. Nagranie z komitetu będzie?
   W tym wątku, jest link do komitetu, znajdź i odsłuchaj.
   :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Proctor

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #175 dnia: 31 Maj, 2018, 10:08 »
3 pytania:

1. Odkąd to ogłoszenie wykluczenia poprzedza kilkuminutowy wykład na ten temat, to samowolka lokalnych starszych, czy weszło jakieś nowe rozporządzenie?

2. Jak to możliwe, że po tak zdawałoby się pojednawczej pasterce jednak was wykluczyli?

3. Nagranie z komitetu będzie?
1. Chcieli pewnie szybko zadziałać w obawie ze Bożydarki zwiodą cały zbór stąd potrzeby zboru. Ogłoszenie rzeczywiście w takich okolicznościach okazało się nietrafione i hamskie.
2. Wizyta pasterski to było obwąchiwanie się. Gdy się okazało że w zborze mówi się "o odstęostwie" wpadli w panikę i zaczęła się inkwizycja. Nagrania z komitetu pokazują że sprawa przerosła starszych z tego zboru. Byli nieprzygotowani biblijne i merytorycznie. Wpadli w panikę gdy Bożydarki przygniatali ich argumentacją biblijną.
Tak naprawdę w normalnym zborze w którym starsi są na odpowiednim poziomie intelektualnym i "duchiwym", można ich męczyć  swoimi watpliwościami i nic się nie stanie. Problem będzie jeśli zaczniemy mówić o swoich przemyśleniach innym głosicielom.
3. Bożydar na swojej stronie YouTube umieścił nagrania.


Offline Bożydar

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #176 dnia: 31 Maj, 2018, 10:32 »
Potrzeby zboru i ogłoszenie wykluczenia nie są tym samym zebraniem. Skleiłem to do kupy żeby nie było 100 filmików.
Podaję linki do całej sprawy:

1 pasterka:                            https://www.youtube.com/watch?v=OLOUR3K6r_k
telefon przed 2 pasterką:        https://www.youtube.com/watch?v=_mFqq9I9dwI
2pasterka:                             https://www.youtube.com/watch?v=7zAjcw-TP9k
zaproszenie na komitet:          https://www.youtube.com/watch?v=r_xPrmUtsKc
komitet sądowniczy:               https://www.youtube.com/watch?v=-_6TRKSX_1Y&t
komitet odwoławczy:              https://www.youtube.com/watch?v=gqIgYv5d17E
potrzeby zboru i ogłoszenie:   https://www.youtube.com/watch?v=_JeLnX4jBaE

Potrzeby zboru wygłoszono niecały tydzień po komitecie odwoławczym. Tydzień później ogłoszono wykluczenie. Nagranie jest sklejone.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #177 dnia: 31 Maj, 2018, 10:40 »
Jatiw - BOZYDAR
Uwieńczenie sukcesu :), Tort z wiśienką :)- dzięki za dodanie na YT- poszło w szeroki świat internetu.
Podziękowania wszystkim, którzy pomocni byli BOŻYDAR-om  :) :) :) :) :)


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #178 dnia: 31 Maj, 2018, 22:42 »
Cały ten 'proces' to farsa z ich strony. Niby przyznają, że przyjdzie Sędzia i osądzi, 'no ale wiecie, teraz my Was musimy osądzić/wywalić'. To jest włażenie w kompetencje Sędziego. Ze zboru w I w. n.e. nie mamy żadnego zapisu o komitecie sądowniczym ani komitecie odwoławczym, albo wkluczającym. Jest nagana dla typa, który pukał swoją macochę, a potem rada: 'wystarczy mu taka publiczna nagana i przyjmijcie go teraz serdecznie' i tyle w temacie.
Co on tam w ogóle absurdalnego nt. ujawniania poważnych przestępstw powiedział ćwok jeden: "A Ty byś chciał, żeby każdy wiedział o Twoim przewinieniu?"
To Ci miało zamknąć usta, ale faktem jest to, że tak się załatwiało sprawy w pierwotnym zborze. O przestępstwie powinni wiedzieć wszyscy - są ostrożniejsi i to jest ochrona, a ponadto sprawca czuje wtedy potraktowanie odpowiednie i czuje potrzebę zmiany. Nie można chronić pedofila - bo o to się tam rozchodziło - i liczyć, że jego psychika przestanie pożądać dzieci/małoletnich/niemowlaków.

Tak to jest gdy za sądzenie biorą się ludzie bez kompetencji i kwalifikacji, ludzie bez matury - bo to przepustka do studiów, to na co to komu? - którzy poszli ew. do policealnej 2-letniej po jakiś zawód co najwyżej i są zapędzeni w kołowrotek korporacyjności.

Liczę na to, że po tryumfie jaki odczuwają, zaczną sprawdzać - gdy gorączka zwycięstwa im opadnie - zaczną szukać i być może tu trafią - choć jeden z nich.
Aha, no i jeszcze nie mogę przeboleć innego przejawu bezczelności - wypowiedzi "...i nie będziemy już do tego wracać".
Kurde, przecież sędzia ma dawać prawo do zmiany przez cały proces i ma wracać do jakiejś kwestii, która może być warta ponownego rozważenia po wypłynięciu kolejnych argumentów.
Ten gość do niczego takiego się nie nadaje. Osądził i już. Przykre to.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #179 dnia: 01 Czerwiec, 2018, 02:40 »
komitet odwoławczy:       

Za cicho, nic nie słychać nawet przy nagłośnieniu na full!