Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy  (Przeczytany 69439 razy)

Offline sawaszi

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #150 dnia: 23 Maj, 2018, 18:29 »
Dorkas mnie nie "nęka szatan ni świadkowie" - po prostu kiedy opuściłem organizację WTS (a byłem tam wierny ,uczciwy i gorliwy) - przyszedł 'odwet' -
- od mojej rodziny (KRK) i tak 'poległem' - a 'pomocy' od zboru już nie chciałem bo miałem już dość tych 'wojenek religijnych' --
a tak przede wszystkim dla spokoju moich dzieci (w rodzinie podzielonej religijnie) - to by było tyle na ten temat .
Jeśli chcesz - zapytaj mnie o więcej ,a ja Ci odpowiem - śmiało pytaj -Pozdrawiam  :)


Offline Salamander

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #151 dnia: 23 Maj, 2018, 18:34 »
Bożydar, przesłuchałem wasze nagrania i naprawdę jestem poruszony waszą odwagą.
Dziwi mnie ich nieznajomość swoich doktryn, na podstawie której kogoś osądzają. Przecież sam niewolnik się przyznał, że nie został ustanowiny nad całym mieniem. Gdy im to mówicie, to oni traktują to jako podważenie autorytetu niewolnika.

Szkoda, że cała rozmowa jest oparta o Biblię, a nie o empatię, miłość i szacunek do drugiego człowieka. Czy Jezus co chwilę powoływał się na Pisma i ich autorytet? Na siłę musicie powoływać się na Biblię, aby wykazać swoją rację. Inaczej wogóle by was nie słuchali.

Jak oni potraktowali twoją żonę? Opowiedziała im swoje w sumie bardzo prywatne, ciężkie dla niej, w jej odczuciu duchowe doświadczenie, że się bardzo szczerze modliła, że coś odczuła, doświadczyła. Zamiast uznać to jako działanie Jehowy, to - nadwrażliwa baba, pewnie zaburzenia psychiczne, depresja, urojenia. Podeptać i stłamsić. A gdzie ich wiara? Empatia? Miłość? Można wykluczyć.

WNIOSEK: Jehowa to Bóg, który dzieła tylko przez niewolnika, bo w sumie to on go stworzył.
Jeśli ty się modlisz i czegoś doświadczasz, to jest to prawdopodobnie twoja choroba psychiczna. Módlcie się do Jehowy, żebyście zrozumieli, że to co doświadczecie od Jehowy jest nieprawdą. To jest cała ich pokrętna logika dotycząca modlitw.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #152 dnia: 23 Maj, 2018, 18:50 »
Dziwi mnie ich nieznajomość swoich doktryn, na podstawie której kogoś osądzają. Przecież sam niewolnik się przyznał, że nie został ustanowiny nad całym mieniem. Gdy im to mówicie, to oni traktują to jako podważenie autorytetu niewolnika.
Zauważ, że powodem wykluczenia na komitecie odwoławczym nie było  podważanie nauk Chrystusa tylko nie zgadzanie się z naukami ŚJ. Uważam za właściwe oparcie rozmowy na Biblii. A to, że nie okazali empatii, no cóż wszak Chrystus nauczał: nadłamanej trzciny - nie złamie i nie dogasi knota, który jeszcze dymi dopóki nie przeprowadzi sprawiedliwości aż do chwalebnego zwycięstwa. [Biblia Warszawsko-Praska, Mt 12:20]
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2018, 18:56 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Bożydar

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #153 dnia: 23 Maj, 2018, 19:10 »
WNIOSEK: Jehowa to Bóg, który dzieła tylko przez niewolnika, bo w sumie to on go stworzył.

Jakiś czas temu jeden brat w wieku moich rodziców powiedział:
"I rzekli ludzie do siebie: Stwórzmy sobie Boga na swoje podobieństwo"

Tak właśnie postąpiło CK.
Wtłacza Boga w ramy jakie sami nakreślili stworzycielowi.
Dlatego uważam ich za szkodników.
Najgorsze, że nakazują wierzyć innym w te banialuki.
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2018, 19:14 wysłana przez Bożydar »


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #154 dnia: 23 Maj, 2018, 20:57 »
Jak oni potraktowali twoją żonę? Opowiedziała im swoje w sumie bardzo prywatne, ciężkie dla niej, w jej odczuciu duchowe doświadczenie, że się bardzo szczerze modliła, że coś odczuła, doświadczyła. Zamiast uznać to jako działanie Jehowy, to - nadwrażliwa baba, pewnie zaburzenia psychiczne, depresja, urojenia. Podeptać i stłamsić. A gdzie ich wiara? Empatia? Miłość? Można wykluczyć.

Tak samo potraktowali mnie , kiedy podkreśliłam , że rozmawiam z nimi tylko z respektu dla urzędu starszego , szanując ich jako pasterzy ustanowionych duchem świętym :D

Podeptali te moje słowa ale dzięki temu zadarli już bezpośrednio ze mną . Podeptali moją wiarę w tę instytucję . Wtedy zaczęłam zadawać pytania . Dobrze , że tak postępują bo obnażają siebie , swoją religię i całe CK . Kiedyś nikt nie nagrywał tego , nie było świadków, nie było dowodów każdy z osądzonych kłamał , a oni odpowiadali tym co ośmielili się pytać - a znasz wszystkie szczegóły? Postanowienie komitetu jest niepodważalne!!!!

Najgorsze, że nakazują wierzyć innym w te banialuki.

Ja powiedziałabym , że karząc wierzyć wyciągają takie straszne konsekwencje , mówię o ostracyzmie rzecz jasna .
KK też ma swoje wierzenia ale ekskomuniki  o której mówiła Twoja żona nie stosuje w dzisiejszych czasach . A zresztą niewielu chodzących do kościoła potraktowało by to serio .
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Anakin Darth

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #155 dnia: 23 Maj, 2018, 21:31 »
 Bożydar i Bożydarka

 Dziękuję za nagrania.

 Merytorycznie, dobitnie, jasno...

 Podziwiam !


Offline sawaszi

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #156 dnia: 23 Maj, 2018, 21:52 »
Jakiś czas temu jeden brat w wieku moich rodziców powiedział:
"I rzekli ludzie do siebie: Stwórzmy sobie Boga na swoje podobieństwo"

Tak właśnie postąpiło CK.
Wtłacza Boga w ramy jakie sami nakreślili stworzycielowi.
Dlatego uważam ich za szkodników.
Najgorsze, że nakazują wierzyć innym w te banialuki.

- ja bym dodał ; "zaprawdę wam mówię , oni odbierają już swoją nagrodę" (w złotych sygnetach i ku im chwale) ..
Ale to nie są moje słowa - aczkolwiek .
« Ostatnia zmiana: 23 Maj, 2018, 22:04 wysłana przez sawaszi »


Offline ZłoteDziecko

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 158
  • Polubień: 640
  • "Jestem wierzący, wierzę w siebie"
Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #157 dnia: 23 Maj, 2018, 23:05 »
Dopiero dzisiaj przesłuchałem komplet nagrań. Trwało to tyle bo jasny szlag mnie trafiał jak słuchałem tego całego Miecia! To nie tylko zabetonowany świadek ale po prostu chwilami niekulturalny i bezczelny człowiek.

Podziwiam Was, bo sam wyszedłbym po 10 minutach i nie wrócił.

Macie z żona duża lekkość w jasnym wyrażaniu myśli. Czekam na kanał na YouTubie.
Panie Boże daj mi nowy software..


Offline Bożydar

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #158 dnia: 23 Maj, 2018, 23:18 »
Kanał już się nazywa Jaśniejsze Światło, a w moim kajecie zapisuję sobie powoli zaplanowane światełka to omówienia. :)
Nagrania też się tam znajdą :) Co by nie było, że tylko forumowicze mogą słuchać. Siostry z tabletami też by chciały :)


Offline parasin

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #159 dnia: 24 Maj, 2018, 14:10 »
Chciałbym powitać i wyrazić ogromny szacunek za to, czego razem z żoną dokonaliście.
Mogliście przecież po prostu się odłączyć, ale zdecydowaliście się - kosztem niewątpliwie ogromnych napięć emocjonalnych - ukazać prawdziwe oblicze tej jakże "wspaniałej" organizacji.

Wysłuchałem wszystkiego - zarwałem nockę żeby się z tym zapoznać i naprawdę było warto. Te nagrania wyraźnie uświadamiają, że mamy do czynienia ze zwyczajną sektą, która tak naprawdę nie liczy się z faktami i ludzkimi emocjami!

Życzę dużo szczęścia i radości. Uważajcie też, by nie wpaść w sidła jakiejś innej błędnej ideologii, bo wielu naszym byłym współbraciom się to przytrafiło. Wpadli w sidła podobnych kolein myślowych jakie były w organizacji... typu wklęsła Ziemia, płaska Ziemia, Jeszu itp.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2018, 14:14 wysłana przez parasin »


Offline ogórek kiszony

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #160 dnia: 25 Maj, 2018, 14:03 »
Przesłuchałem komitet. Resztę pobieżnie.
Ech się przypomniało mi stare dzieje. To o stylu rozmów, intonacji głosów starszych.
No i przypomniało mi się jaką ja miałem ulgę, gdy po swoim spotkaniu, na którym de facto powiedziałem, że nie zamierzam być w orga, że to za mną.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #161 dnia: 25 Maj, 2018, 21:27 »
Dopiero prawie skończyłem słuchać 1. część. Ci kolesie są totalnie nieprzygotowani, ale ja w podobnym temacie na rozmowie w podobnym klimacie kilka lat temu też takich rozbroiłem argumentami - a centrala nadal ich nie uczy. Nie chce słuchać, nie chce sprawdzać...przyjdzie Pan Jezus i zapyta go: "Czyś sprawdzał, jak to robili i radzili moi słudzy z Berei?", a facet zbieleje uświadomiwszy sobie bierność.
Co mnie jednak poruszyło najbardziej - wplata wątek serialu Dr House i wywodzi z tego naukę na zbór, a potem podaje tożsamy przykład o odpowiedzi dygnitarza do króla, że każdy ma obowiązek nad sobą panować i że nie ma słabości, nad którą by człowiek nie zapanował, a potem to wszytko wali słowami, że niektórym to przy porodzie powinni kamień młyński do szyi przywiązać (tu niby podkreśla swoją szlachetność, nazywając to okrucieństwem ze swojej strony). Skoro przecież każdy ma panować i może to zrobić, to czemu on chce zabijać?
Moim zdaniem on powinien się leczyć.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Bożydar

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #162 dnia: 28 Maj, 2018, 20:36 »
Powoli nagrania pojawiają się na You Tube.
Jeśli macie kogoś kto boi się wchodzić na żmijowe forum odstępcze to zawsze można wysłać link do niewinnego YT.  ;)


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #163 dnia: 28 Maj, 2018, 21:40 »
Zarąbiście. Już puszczam dalej, bo pliki przesyłać ciężko, a link wygodniej:-)
BTW - dzisiaj przesłuchałem większą część 'zaproszenia'. Muszę powiedzieć, że jestem zbulwersowany. Postawa tych drani to prostactwo i wsiór-władztwo. Na początku rozśmieszył mnie 'zarzut': "Podważanie roli niewolnika". Moment. Czy Wy gdzieś podważaliście rolę niewolnika - biblijnego niewolnika, co do którego zapowiedziano, że będzie rozdzielał pokarm? Nie. Nigdzie nie mówiliście, że niewolnik nie będzie miał roli rozdzielacza pokarmu, więc co to za podważanie roli? Z czym oni przyszli? Z ogólnikami; z ogólnikami, z których to Wy mieliście sobie wyczytać ich intencję - zresztą tam w pewnym momencie powiedzieli, że decyzja już zapadła.
Co jeszcze jest wsiórskie i aż razi, to wycofywanie się z kwestii, na które nie potrafili odpowiedzieć. Używanie powielekroć zwrotu "nie będziemy już do tego wracać" to skrajny debilizm; przecież na podstawie czegoś przez Sas powiedzianego chcą Was osądzać, ale nie chcąc do tego wracać - to jest skandal. Obcy ludzie ubzdurali sobie, że mają nad kimś jakąkolwiek władzę sądzenia - nie będąc żadnymi sędziami, nie przeczytawszy w życiu ani jednego aktu prawnego, znającymi za to na wyrywki przestarzały kodeks Mojżesza, ale stosujący, co dla nich wygodne, a z kodeksu Pana Jezusa robiący sobie komedię - przecież to się kwalifikuje to zgłoszenia na prokuraturę! Ktoś bez jakiejkolwiek relacji z Wami na papierze chce Was sądzić tylko dlatego, że określoną ilość razy widział Was w jakimś budynku. No masakra.
I jeszcze jeden drobiazg - mówiliście tam o zegarkach tych wypasionych byków; to tu bagatelizują sam fakt i zarzucają Wam, że 'coś tam o jakichś zegarkach', ale nie potrafią jakoś tam tego olać, a odczytują to jako atak na tą samozwańczą grupę uzurpującą sobie prawo do bycia bohaterem przypowieści biblijnej. Żal. Tak oto nieznający bogatych Amerykanów Polak, oderwany granatem od pługa, stał się obrońcą zegarka swojego amerkańskiego pana - jego zapłatą jest możliwość dalszego oglądania tego połyskującego cacka na nadgarstku hrabiego w kolejnych odcinkach serialu jw-broadcasting.
Tak się sprzedać - dla zegarka atakowach swoich pobratymców, gdzie w razie klęski głodu lub poważnego wypadku drogowego, może na ich pomoc być skazany - bo czas i nieprzewidziane zdarzenie - a on wielbi stworzenie i jego majętność.
Jestem tym po prostu poruszony i stwierdzam tak: wszystkim nam sprano mózgi, ale starsi tak postępujący pokazują, że mają mózgi sprane do kwadratu.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2018, 21:43 wysłana przez zero1 »
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Proctor

Odp: Bożydar odchodzi od Świadków Jehowy
« Odpowiedź #164 dnia: 28 Maj, 2018, 22:11 »
Nie wiem czemu link do YouTube nie działa na telefonie.
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2018, 22:22 wysłana przez Proctor »