Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2018r.  (Przeczytany 60183 razy)

Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #75 dnia: 28 Marzec, 2018, 14:24 »
"Obserwatorzy", "widzowie" - to przypomina przedstawienie.
Zastanawiam się, co tam można obserwować? Latający talerz? CK pisało, ze emblematy nie są jakoś specjalnie święte i nie ma co im oddawać czci...

jak to co , obserwuje się zawarcie przymierza Jezusa z CK , tymi namaszczonymi , reszta skamle żeby choć okruszek spadł ze stołu władców.
Wielka rzesza drugich owiec , wobec których nie ma żadnej obietnicy , tylko tylko łaska, jeżeli będzisz posłuszny bezwzględnie temu komu ufa Jezus czyli Przenajświętniejszemu ciału kierowniczemu , które już wkrótce otrzyma caaaały majątek może znajdziesz się pośród tych którzy żywo przejdą argagamedon .
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Opatowianin

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #76 dnia: 28 Marzec, 2018, 14:51 »
No tak, według bruklińskich/łorłyckich mędrców rozdzielanie "nie-braci" na owce i kozły (Ach przepraszam - kozy! Mówienie o kozłach już od ponad 20 lat jest zabronione) będzie na podstawie pomagania w głoszeniu pomazańcom. Ciekawe tylko, że w Mt 25:31-46 (i to nawet w nowoświatowej Antybiblii) nic nie ma o "braku pomocy w rozgłaszaniu nowych świateł" ;)!!!
"Obserwatorzy", "widzowie" - to przypomina przedstawienie.
Zastanawiam się, co tam można obserwować? Latający talerz? CK pisało, ze emblematy nie są jakoś specjalnie święte i nie ma co im oddawać czci...
Pewien starszy tłumaczył mi że emblematy są "święte" przez 24 h od Pamiątki. Akurat byłem u niego wieczorem następnego dnia po Pamiątce i miałem okazję skosztować tych "symboli", bez narażania się na rychłą śmierć w armagedonie ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 15:05 wysłana przez Opatowianin »


Offline Reskator

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #77 dnia: 28 Marzec, 2018, 16:20 »
"Obserwatorzy", "widzowie" - to przypomina przedstawienie.
Zastanawiam się, co tam można obserwować? Latający talerz? CK pisało, ze emblematy nie są jakoś specjalnie święte i nie ma co im oddawać czci...
Pamiętam jak pionierka stała po 70-ce,wyrwała zainteresowanej talerzyk z ręki gdy ta sięgała ręką po chleb celem spożycia.
Trzeba było widzieć mimikę pionierki,wzrokiem zabiła-jak śmiała.
Zainteresowanej która była przecież gościem zaproszonym głupio się zrobiło.


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #78 dnia: 28 Marzec, 2018, 18:00 »
Pewien starszy tłumaczył mi że emblematy są "święte" przez 24 h od Pamiątki. Akurat byłem u niego wieczorem następnego dnia po Pamiątce i miałem okazję skosztować tych "symboli", bez narażania się na rychłą śmierć w armagedonie ;)
To nie wynika wprost z publikacji.

„Nasza Służba Królestwa” Nr 3, 1987 s. 7, na pytanie, „co zrobić z emblematami po zakończeniu Pamiątki?”, odpowiada:

„Emblematy same w sobie nie są święte, toteż po zakończeniu uroczystości i całego zebrania, chleb i wino można zabrać do domu, a następnie wykorzystać jak inne artykuły spożywcze (1Sam 21:5)”.

Zauważmy, święte chleby (1Sam 21:5) porównane są do emblematów, które nie są święte!

 „aby kiedy indziej użyć ich jak normalny pokarm” (Strażnica Nr 22, 1969 s. 14).

Te 24 godziny to pewnie jakaś kalkulacja prywatna. Albo tradycja starszych. :)


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #79 dnia: 28 Marzec, 2018, 18:41 »
Czy w ostatnich latach widzieliście jakieś nowe elementy podczas Pamiątki? ;)

Nowym były kilka lat temu odzywające się komórki. :)

Ale co weszło nowego ze strony organizacji na Pamiątce?
Tablet u mówcy zamiast Biblii?


Offline josh82

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #80 dnia: 28 Marzec, 2018, 18:56 »
Czy w ostatnich latach widzieliście jakieś nowe elementy podczas Pamiątki? ;)


Byłem na dwóch Pamiątkach (rok i dwa lata temu).
Nowymi "elementami" były mówca i talerzyk - na pierwszej miał kolorowy wzorek na obwodzie, a w ubiegłym roku był biały (talerzyk, nie mówca).  :)


Offline Helleboris

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #81 dnia: 28 Marzec, 2018, 19:56 »
To będzie już trzecia Pamiątka na którą się nie wybieram  ;D
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 009
  • Polubień: 8494
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #82 dnia: 28 Marzec, 2018, 20:05 »
Byłem na dwóch Pamiątkach (rok i dwa lata temu).
Nowymi "elementami" były mówca i talerzyk - na pierwszej miał kolorowy wzorek na obwodzie, a w ubiegłym roku był biały (talerzyk, nie mówca).  :)

to winka czerwonego już niema ???


Offline Światus

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #83 dnia: 28 Marzec, 2018, 20:10 »
Ja nie byłem nigdy na Pamiątce i czuję się jak ten, który nigdy nie palił wśród tych, którzy rzucili palenie ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline josh82

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #84 dnia: 28 Marzec, 2018, 20:23 »
To będzie już trzecia Pamiątka na którą się nie wybieram  ;D

To będzie już trzecia Pamiątka, na którą się wybieram :)
Mam do nich pytanie. Będę cytował z PNŚ.

Poprawcie mnie, gdybym jakąś głupotę palnął - planuję, mniej więcej, tak to poprowadzić (sugestie i poprawki mile widziane):

Mt. 7:21
21  „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje+ wolę mego Ojca, który jest w niebiosach

- czy to znaczy, że każdy, kto wykonuje wolę Ojca wejdzie do królestwa, czy że do królestwa wejdą niektórzy spośród tych, którzy wolę Ojca wykonują. (wykonywanie woli Ojca jest warunkiem, ale spośród nich wejdą niektórzy?)

Mt. 12:49, 50
 49  I wyciągnąwszy rękę ku swym uczniom, rzekł: „Oto moja matka i moi bracia!+ 50  Bo każdy, kto wykonuje wolę mojego Ojca, który jest w niebie, ten właśnie jest mi bratem i siostrą, i matką”.

- Czy pan (pytanie skierowanie do starszego) wykonuje wolę Ojca?

Łk. 8:21
 21  On na to rzekł do nich: „Moją matką i moimi braćmi są ci, którzy słuchają słowa Bożego i wprowadzają je w czyn”.

- czy pan słuch słowa Bożego i wprowadza je w czyn?


Spodziewam się, że na ostatnie dwa pytania odpowie twierdząco.

- Jeśli tak, czy to znaczy, że jest pan bratem Chrystusa?

Pewnie będzie jakaś gadka, że nie fizycznie, ale duchowo, czy  coś w tym stylu... Mi chodzi tylko o TAK, lub NIE.

Jeśli potwierdzi, że zgodnie z tymi wersetami jest bratem Chrystusa, mam ostatnie pytanie:

Na końcu PNŚ są "BIBLIJNE TEMATY DO ROZMÓW" , są tam 44 punkty ( w porządku alfabetycznym) i w ostatnim punkcie "ŻYCIE", w podpunkcie "c", druga linijka mówi: " "Drugie Owce" nie są braćmi Chrystusa".
Jako uzasadnienie podają wersety: Mt. 25:32,40  Jn. 10:16
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 20:45 wysłana przez josh82 »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 009
  • Polubień: 8494
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #85 dnia: 28 Marzec, 2018, 22:00 »
Witaj-josh82
wino i chleb spożywają ci którzy są wewnętrznie przekonani, że należą do ostatka (bracia Chrystusa), pozostali nie mający powołania jak mówią niebiańskiego są tylko obserwatorami.
Oni z Tobą nie będą dyskutować w tym czasie będą zajęci pilnowaniem stada a przede wszystkim, żeby ktoś nie jadł  i nie pił, bo będzie to szokujące dla publiki.
Każdy z starszaków stwierdzi, że jest taka osoba, która spożywa chora psychicznie lub tym podobnie.
Spotkałem się z takim przypadkiem nie jeden raz, osoba która jak to nazywają spożywajaca emblematy to  NIE PODALI - O MINĘLI aby nie siała zgorszenia w około


Offline josh82

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #86 dnia: 28 Marzec, 2018, 22:06 »
Nadarzyniak - Nie zamierzam nikomu przeszkadzać podczas uroczystości, ale przed rozpoczęciem, lub po zakończeniu będzie czas na rozmowę. W ubiegłym roku ten sam starszy, z którym mam nadzieję porozmawiać za kilka dni, tłumaczył mi, dlaczego 14 Nisan u ŚJ jest dzień wcześniej, niż w kalendarzu  żydowskim, który znalazłem w internecie.

Ten sam starszy na pierwszej Pamiątce, na której byłem siedział za mną. przed Pamiątką, oczywiście, tłumaczono mi co i jak. Kiedy talerzyk poszedł w ruch, spytałem szeptem (tak mi się zdawało :)) "brata" siedzącego obok (prowadził ze mną studium): Co ze mną będzie jak zjem ten chleb?
Spojrzał na mnie, jakbym go spoliczkował, ale wspomniany starszy klepnął mnie w ramię i powiedział:

- Jeśli czujesz, że ten chleb jest dla ciebie, to zjedz.

To jest starszy, który na jednym ze studiów powiedział, że jeśli znajdziemy różnicę między Strażnicą, a Biblią, on pójdzie za Biblią.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 22:19 wysłana przez josh82 »


Offline Walt Kowalski

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #87 dnia: 28 Marzec, 2018, 22:30 »
Czy w ostatnich latach widzieliście jakieś nowe elementy podczas Pamiątki? ;)

Nowym były kilka lat temu odzywające się komórki. :)

Ale co weszło nowego ze strony organizacji na Pamiątce?
Tablet u mówcy zamiast Biblii?

Jestem co roku i w temacie pamiątki nic się nie zmienia. Wykład po pamiątkowy został tylko zastąpiony przedpamiatkowym i byl z odtworzenia przesłany z centrali. Szczerze dupy nie urywał.  Co do uroczystości to po staremu, tablet ani nie wymagany ani potepiany, jak kto woli.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 009
  • Polubień: 8494
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Marzec, 2018, 22:38 »
josh82- oni są tak mili i uprzejmiejszymi, ze nawet samego diabła by zmylili kiedyś też jak starszy byłem, przytakiwałem wielkie słowa mówiłem kadziłem aby urobić urobić i jeszcze raz urobić naiwniaka  ;D :) ;D
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 22:39 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline josh82

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #89 dnia: 28 Marzec, 2018, 22:44 »
Nadarzyniak - Piszesz, że jesteś czynnym Świadkiem, więc może na Tobie przeprowadzimy próbę ;)

Odpowiedz po kolei na każde pytanie, które zadałem, udając, że nie wiesz, dokąd rozmowa zmierza. Po prostu odpowiedz na każde pytanie po kolei.