Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2018r.  (Przeczytany 60117 razy)

Offline Stanisław Klocek

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Marzec, 2018, 10:55 »
Podczas Ostatniej Wieczerzy nie było żadnych obserwatorów.
To, dlaczego w każdym innym wyznaniu też są obserwatorzy? Dlaczego nie robią "wejściówek" tylko dla spożywających? Dlaczego np. z kościołów nie wygonią dzieci będące jeszcze przed 1 komunią świętą? Czyż nie są one wszystkie obserwatorami? Piotrze, czy Ty czasem nie zachowujesz się podobnie jak;przygania kocioł garnkowi, a sam smoli. Wcale tu nie bronię ŚJ, ale zwracam uwagę na fakty niedociągnięć w interpretacji tekstów biblijnych, które można naciągać w różnych kierunkach.


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #61 dnia: 28 Marzec, 2018, 10:59 »
Klocku nie wydziwiaj, bo Piotr pisała o Ostatniej Wieczerzy, a nie czym innym.
Sam zacytowałeś jego słowa.

Te dzieci z czasem też przyjmują, nie tak jak Ty, który je krytykujesz, a sam nie korzystasz.

Niegodni zawsze istnieli, jak pisał Paweł. Ale ty pewnie do godnych się zaliczasz, co? :-\
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 11:14 wysłana przez Roszada »


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #62 dnia: 28 Marzec, 2018, 11:11 »

To też dla mnie rodzaj prywatnej religii skoro się Biblią zajmujesz.
Zajmuje się tez wieloma innymi tematami.Czy też to uważasz za religię? Zeby coś uznać za religię to trzeba coś więcej niż tylko się tym zajmować czy interesować.Nieprawdaż?


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #63 dnia: 28 Marzec, 2018, 11:14 »
Zajmuje się tez wieloma innymi tematami.Czy też to uważasz za religię? Zeby coś uznać za religię to trzeba coś więcej niż tylko się tym zajmować czy interesować.Nieprawdaż?

Ty akurat się nad wyraz zajmujesz i pachnie mi to prywatną religią i prywatną interpretacją Biblii. Ja inaczej odbieram to niż Ty. :-\

Cytuj
To dlaczego nie czynisz wszystkiego co Jezus nakazał?Tylko traktujesz wybiórczo?Np.Idźcie i czyńcie uczniów.Chrzcijcie ich.Dlaczego chrztu nie udzielają wszyscy?Tylko niektórzy?Czy to co Jezus przekazał zawsze dotyczy wszystkich?
A skąd wiesz, że tego nie czynię i nie czyniłem?
Chrztu udzielają często pielęgniarki w szpitalu, gdy ktoś umiera.
Chrzest jest elementem wejścia w struktury Kościoła, więc najlepiej gdy robi to ktoś z ustanowienia biskupa, któren jest przez wieki z ustanowienia Apostołów.
Ale to nie forum o naukach katolickich
A wątek jest o Pamiątce 2018.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 11:22 wysłana przez Roszada »


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #64 dnia: 28 Marzec, 2018, 11:34 »
A skąd wiesz, że tego nie czynię i nie czyniłem?
Chrztu udzielają często pielęgniarki w szpitalu, gdy ktoś umiera.
Chrzest jest elementem wejścia w struktury Kościoła, więc najlepiej gdy robi to ktoś z ustanowienia biskupa, któren jest przez wieki z ustanowienia Apostołów.
Ale to nie forum o naukach katolickich
A wątek jest o Pamiątce 2018.
Chrzest to raczej wejście w struktury danej religii a nie kościoła. Dlaczego tak można twierdzić? Otóż żadna religia nie akceptuje chrztu innej religii. Każda religia ma swoje wymagania.
 Masz racje to nie forum o naukach katolickich.To starajmy się omawiać kwestie pamiątki  nie tak jak to rozumieją katolicy.Lepiej podejść do tematu neutralnie.
Jeśli chodzi o chrzest to też wg Twojego wcześniejszego myślenia nie potrzeba to czynić z ustanowienia biskupa.Bo to co Jezus przekazał mogą robić to wszyscy.Tak jak przy pamiątce. Nie tylko wybrani. Oj ,gdy by tak troszkę wniknąć  w temat czy wszystko nas się tyczy to co Jezus mówił .To wyszło by tak ,że każdy bierze do siebie tylko to co jemu pasuje.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 11:43 wysłana przez Gremczak »


Tusia

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #65 dnia: 28 Marzec, 2018, 12:47 »
To, dlaczego w każdym innym wyznaniu też są obserwatorzy?

Mało mnie obchodzą inne wyznania i co się tam dzieje.

Dlaczego nie robią "wejściówek" tylko dla spożywających? Dlaczego np. z kościołów nie wygonią dzieci będące jeszcze przed 1 komunią świętą? Czyż nie są one wszystkie obserwatorami?

Nie są! Kościół nie nazywa ich obserwatorami. One są obecne na Mszy św. wraz ze swoimi rodzicami. Czyżby Tobie to przeszkadzało? Szukasz kija, by uderzyć?
Dzieci dopiero przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej i mają prawo przebywać w kościołach. Nie uczestniczą w cyrku z podawaniem sobie z rąk do rąk talerzyka i kieliszka. Jezus powiedział: bierzcie i jedzcie. Przyjdzie czas Pierwszej Komunii, to będą uczestniczyć w pełni w "łamaniu chleba" na Mszy Świętej.

Piotrze, czy Ty czasem nie zachowujesz się podobnie jak;przygania kocioł garnkowi, a sam smoli. Wcale tu nie bronię ŚJ, ale zwracam uwagę na fakty niedociągnięć w interpretacji tekstów biblijnych, które można naciągać w różnych kierunkach.

Na szczęście ludzie niewierzący, którzy są poza Kościołem, nie będą komentować, jak rozumieć Pismo Święte. A jeśli już to robią, to obawiam się, że na własną zgubę.
Tyle razy już pisałem, byś najpierw zapoznał się z katolicką wykładnią, a dopiero potem ewentualnie włączał się do dyskusji na katolicki temat.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 12:49 wysłana przez Tusia »


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #66 dnia: 28 Marzec, 2018, 13:06 »
Cytuj
Otóż żadna religia nie akceptuje chrztu innej religii
Kolejna bajka, żeby nie powiedzieć bzdura.
Już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa uznano chrzty heretyków za ważne, jeśli zostały odpowiednio udzielone.

Dziś nie chrzci się w KK tych, którzy zostali ochrzczeni wcześniej w wyznaniach, które mają taką samą naukę o Bogu jak w KK.

Ale na litość Boską niech ktoś zamknie ten temat, bo znów powiedzą, że Roszada uczy tu katolicyzmu.
Temat miał być o Pamiątce, a tu chrzest, KK itp.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 13:14 wysłana przez Roszada »


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #67 dnia: 28 Marzec, 2018, 13:07 »

Jezus powiedział: bierzcie i jedzcie. Przyjdzie czas Pierwszej Komunii, to będą uczestniczyć w pełni w "łamaniu chleba" na Mszy Świętej.

Na szczęście ludzie niewierzący, którzy są poza Kościołem, nie będą komentować, jak rozumieć Pismo Święte. A jeśli już to robią, to obawiam się, że na własną zgubę.
Tyle razy już pisałem, byś najpierw zapoznał się z katolicką wykładnią, a dopiero potem ewentualnie włączał się do dyskusji na katolicki temat.
Bierzcie i jedzcie . A co z winem? Przecież to dotyczyło chleba i wina. Skąd odrzucenie wina?
Przecież wszyscy chrześcijanie należ do tego samego kościoła chrystusowego. To skąd te różnice na temat tego co on mówi?


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #68 dnia: 28 Marzec, 2018, 13:09 »
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 13:11 wysłana przez Roszada »


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #69 dnia: 28 Marzec, 2018, 13:15 »
O winie pisałem powyżej.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/informacje-prosto-z-kanalu/pamiatka-2018r/msg130128/#msg130128

Winę Ty masz, że szukasz zwady.
Ja nie szukam zwady tylko trzeba wszystko sprawdzić, aby ktoś nie wpuścił w maliny. Nie można przyjąć czego ot tak , bo ktoś tak powiedział. Temat trzeba podrążyć aby prawda wyszła na jaw. Zobacz jak wygląda śledztwo. Jest to długotrwale i żmudne.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 13:22 wysłana przez Gremczak »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #70 dnia: 28 Marzec, 2018, 13:18 »
Temat jest o pamiątce u śJ, a nie o zasadach panujących w KK. Proszę trzymać się tematu. 
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #71 dnia: 28 Marzec, 2018, 13:27 »
Toteż ja twierdzę ,że ŚJ nie czynią tego prawidłowo. Zgodnie z biblią.Ale niech ktoś nie mówi , że on czyni tak jak jest w biblii. Stad ta różnica zdań i wymiana poglądu.


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #72 dnia: 28 Marzec, 2018, 13:39 »
Obserwatorzy

   Tych „obserwatorów” Pamiątki nazywano też „widzami”:

„Obecne w charakterze widzów »drugie owce« mają odrębne dowody biblijne, że nie zostały przyjęte do tego przymierza co do Królestwa” („Bądź wola Twoja na ziemi” 1964 rozdz. 7, akapit 19).

   Interesujące jest to, że w innym znaczeniu Towarzystwo Strażnica „obserwatorami” nazywa też klasę pomazańców:

„Okazała się nią klasa ludzi namaszczonych duchem Jehowy, współdziałająca z czasopismem, które po dziś dzień nosi trafną nazwę Strażnica. Jak wskazują na to dowody, tę klasę »obserwatora« powołał Jehowa Bóg za pośrednictwem Jezusa Chrystusa” (Strażnica Rok CII [1981] Nr 1 s. 15).

„Kto dzisiaj tworzy klasę strażnika, »obserwatora« Jehowy, i jaką postawę przyjmuje?” (Strażnica Nr 1, 2000 s. 8).

Zapraszanie ‘ludzi ze świata’ na Pamiątkę

„W roku 1938 przybyło ogółem 73 420 osób, z czego 39 225 spożywało emblematy w postaci chleba i wina. W następnych latach wśród obserwatorów zaczęło się pojawiać wiele osób nowo zainteresowanych i innych, które jeszcze nie zostały aktywnymi Świadkami Jehowy” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 243).

„W niektórych krajach przyszło na uroczystość pięć lub sześć razy więcej osób niż wynosiła liczba aktywnych Świadków” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 243).


Offline Światus

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #73 dnia: 28 Marzec, 2018, 14:02 »
"Obserwatorzy", "widzowie" - to przypomina przedstawienie.
Zastanawiam się, co tam można obserwować? Latający talerz? CK pisało, ze emblematy nie są jakoś specjalnie święte i nie ma co im oddawać czci...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Estera

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #74 dnia: 28 Marzec, 2018, 14:14 »
"Obserwatorzy", "widzowie" - to przypomina przedstawienie.
Zastanawiam się, co tam można obserwować? Latający talerz? CK pisało, ze emblematy nie są jakoś specjalnie święte i nie ma co im oddawać czci...
   Bo to już teraz, to urosło do rangi przedstawienia.
   Z polowaniem na tych, co zaczynają spożywać i tych delikwentów porządkowych, co lecą,
   żeby te chleby i kielichy wina wyrywać z rąk, od tych ponoć, nowo przybywających z diagnozą: "psychicznie" chory.
   Czyż to nie cyrk?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.