Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 2018r.  (Przeczytany 60086 razy)

Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Marzec, 2018, 09:47 »
Inni tego dnia spożywali Paschę. Nie byli więc obserwatorami, ale uczestnikami.

Apostołowie owszem byli jedynymi podczas Nowej Paschy, ale oni właśnie mieli ją wprowadzić dla innych zgodnie ze słowami: To czyńcie na moją pamiątkę.

 Do kogo odnosili się te słowa? To czyńcie na moja pamiątkę. Do tych 12  , czy do wszystkich?


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #46 dnia: 28 Marzec, 2018, 09:51 »

 Do kogo odnosili się te słowa? To czyńcie na moja pamiątkę. Do tych 12  , czy do wszystkich?
Początkowo do 12, bo tylko tylu Jezus zaprosił, bo wtedy przy okazji starej Paschy wprowadził Nową Paschę. Oni zaś mieli wprowadzać to dalej: to czyńcie...
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 09:55 wysłana przez Roszada »


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Marzec, 2018, 10:01 »

Pomyśl .Dlaczego nie zaprosił wszystkich?
To czyńcie dotyczyło tylko ich ,12.
Jezus podczas paschy nie powiedział wprowadzajcie to dalej.Gdyby tak było  to na pewno by powiedział.Powiedzcie to też tym co ich nie zaprosiłem. Takie z ust Jezusa słowa nie padły.


« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 10:13 wysłana przez Gremczak »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Marzec, 2018, 10:04 »
Nie wiem czy to dobry wątek, ale wiewiórki donoszą, że na zebraniu (dawniej służby) nie wiem jak to się teraz nazywa - padło ogłoszenie, że spodziewana jest akcja odstępców i że jeśli ktoś znajdzie za wycieraczką samochodu jakąś ulotkę to ma ją natychmiast zniszczyć - podkreślono, żeby nie czytać i nie robić zdjęć - tylko zniszczyć. Wiadomość potwierdzona. Co o tym myślicie ?
Powinni jeszcze podać to ogłoszenie wszystkim stałym czytelnikom i studentom :)

Czy jak stały czytelnik na odwiedzinach wyjmie ulotkę zza pazuchy albo zacznie ją cytować to należy czytelnika wyrzucić do śmieci?

A może należy nałożyć na stałego czytelnika karencję na np pół roku, takie ograniczenia aby spokorniał :)

Tak samo w pracy i szkole jak ktoś zapyta o ulotkę to zrobić komitet i nałożyć ograniczenia lub wykluczyć w przypadku recydywy.

A na stojaku gazem po oczach jak ktoś podejdzie i zacznie mówić o ulotce. Profilaktycznie każdemu po oczach bo jak ktoś podejdzie wogóle do stojaka to już podejrzane  ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 10:09 wysłana przez Efektmotyla »


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Marzec, 2018, 10:06 »
Pomyśl .Dlaczego nie zaprosił wszystkich?
To czyńcie dotyczyło tylko ich ,12.
Jezus podczas paschy nie powiedział wprowadzajcie to dalej.
Bo nie było zwyczaju by robić spędy w domach, które nie były za duże. Popatrz na opisy starej Paschy, jak organizować.
Jezus nie powiedział by sprawowano dalej Paschę? :(
Jeśli masz taką wiedzę, to chylę czoła i podkulam ogon.
Sam jeszcze raz przeczytam wszystkie 5 opisów dotyczących Nowej Paschy by dojść do Twego poglądu. Jak nie dojdę do Twego poglądu to już se dam spoko.
Oznacza że wiesz więcej ode mnie i muszę równych sobie szukać. :-\


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Marzec, 2018, 10:14 »

To czyńcie dotyczyło tylko ich ,12.
Jezus podczas paschy nie powiedział wprowadzajcie to dalej.Gdyby tak było  to na pewno by powiedział.Powiedzcie to też tym co ich nie zaprosiłem. Takie z ust Jezusa słowa nie padły.



Ja uważam ,że trzeba się trzymać tych słów co zostały zapisane a nie coś dodawać.Bo wtedy wychodzą dziwne rzeczy niezgodne z rzeczywistością.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 10:22 wysłana przez Gremczak »


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Marzec, 2018, 10:16 »
To jest uzasadnienie dla tych co nie chcą by sprawować. I tak czyń dalej po swojemu.

A jakie jest uzasadnienie dla tych, co chcą sprawować i sprawują przez XXI wieków?


Tusia

  • Gość
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Marzec, 2018, 10:20 »


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Marzec, 2018, 10:28 »
http://piotrandryszczak.pl/zjednoczony-lud-jehowy-obchodzi-pamiatke.html

Z tych wersetów  co tam przytoczyłeś wcale nie wynika ,że mają to czynić inni niż tych 12 . Twoje komentarze lub innych mnie nie interesują. Bo zazwyczaj są tendencyjne, dopasowane to Twego punktu widzenia.Tak jak jest we wszystkich religiach.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 10:33 wysłana przez Gremczak »


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Marzec, 2018, 10:33 »
Drogi Gemczaku, z tego co piszesz wynika, że Jezus mówił tylko do tych 12, a w zasadzie spożyło z nim 11...i po ich śmierci nikt już nie ma prawa do uzurpowania sobie nadziei niebiańskiego królowania, bo do nikogo więcej Jezus tego nie powiedział.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Marzec, 2018, 10:34 »

Z tego co tam napisałeś wcale nie wynika ,że mają to czynić inni niż tych 12 .
Czyli mieli wymrzeć i koniec.
Okej.

To to raz zacytuj gdzie tak pisze. :-\

Widzę że muszę na kurs do Ciebie przyjść dotyczący nieobchodzenia Paschy.

Jedni mi udowadniali, że nie trzeba się chrzcić, inni, że nie potrzeba Kościoła, że nie potrzeba Jezusa, że nie potrzeba tego i owego. Fajna wiara bez niczego.Tylko klawiatura starczy.


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Marzec, 2018, 10:45 »
Czyli mieli wymrzeć i koniec.
Okej.

To to raz zacytuj gdzie tak pisze. :-\

Widzę że muszę na kurs do Ciebie przyjść dotyczący nieobchodzenia Paschy.

Jedni mi udowadniali, że nie trzeba się chrzcić, inni, że nie potrzeba Kościoła, że nie potrzeba Jezusa, że nie potrzeba tego i owego. Fajna wiara bez niczego.Tylko klawiatura starczy.
A po co ja na podstawie domysłów mam tworzyć coś nowego?Tak działają religie. A ja daleko jestem od nich.

Drogi Gemczaku, z tego co piszesz wynika, że Jezus mówił tylko do tych 12, a w zasadzie spożyło z nim 11...i po ich śmierci nikt już nie ma prawa do uzurpowania sobie nadziei niebiańskiego królowania, bo do nikogo więcej Jezus tego nie powiedział.
To pokaz mi gdzie Jezus podczas obchodzenia paschy mówił inaczej.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 10:51 wysłana przez Gremczak »


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Marzec, 2018, 10:49 »
To pokaz mi gdzie Jezus podczas obchodzenia paschy mówił inaczej.
To powiedz o co Ci chodzi?
Wypunktuj.

"Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 28:20).

A co przekazał?
Np. To czyńcie na moją pamiątkę.
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 10:52 wysłana przez Roszada »


Offline Gremczak

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Marzec, 2018, 10:52 »
To powiedz o co Ci chodzi?
Wypunktuj.

"Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 28:20).

A co przekazał?
Np. To czyńcie na moją pamiątkę.
To dlaczego nie czynisz wszystkiego co Jezus nakazał?Tylko traktujesz wybiórczo?Np.Idźcie i czyńcie uczniów.Chrzcijcie ich.Dlaczego chrztu nie udzielają wszyscy?Tylko niektórzy?Czy to co Jezus przekazał zawsze dotyczy wszystkich?

A po co ja na podstawie domysłów mam tworzyć coś nowego?Tak działają religie. A ja daleko jestem od nich.

« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2018, 11:06 wysłana przez Gremczak »


Offline Roszada

Odp: Pamiątka 2018r.
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Marzec, 2018, 10:54 »
Cytuj
A po co ja na podstawie domysłów mam tworzyć coś nowego?Tak działają religie. A ja daleko jestem od nich.
Ty masz za to klawiaturę i czynisz coś na pamiątkę wynalazcy klawiatury. ;D
To też dla mnie rodzaj prywatnej religii skoro się Biblią zajmujesz.