Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa  (Przeczytany 18904 razy)

Offline Gremczak

Odp: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa
« Odpowiedź #75 dnia: 04 Marzec, 2018, 19:54 »
Napisałem pozostaje sprawą wiary, to tak jakbyś czekał na przystanku wierząc , że autobus przyjedzie zgodnie z rozkładem jazdy.


Coś ten przykład Ci się nie udał.To tak jak ktoś zrobił by przystanek powiesił rozkład jazdy i kazał czekać na przyjazd autobusu.A tak naprawdę to żadnego tam przystanku nie ma, rozkład jazdy jest wymyślony.I autobus tam nigdy nie miał zamiaru jechać. W dodatku pasażer nie ma zegarka.A ktoś czeka i czeka a tu nic żaden autobus nie przyjeżdża. A ktoś mówi ,że przyjedzie dopiero wtedy jak umrzesz. Ot taka fantazja kogoś poniosła.


Offline greekNT

Odp: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa
« Odpowiedź #76 dnia: 04 Marzec, 2018, 20:09 »
Coś ten przykład Ci się nie udał.To tak jak ktoś zrobił by przystanek powiesił rozkład jazdy i kazał czekać na przyjazd autobusu.A tak naprawdę to żadnego tam przystanku nie ma, rozkład jazdy jest wymyślony.I autobus tam nigdy nie miał zamiaru jechać. W dodatku pasażer nie ma zegarka.A ktoś czeka i czeka a tu nic żaden autobus nie przyjeżdża. A ktoś mówi ,że przyjedzie dopiero wtedy jak umrzesz. Ot taka fantazja kogoś poniosła.

O godzinie 70 roku n.e. był na pewno !!!


Offline Gremczak

Odp: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa
« Odpowiedź #77 dnia: 04 Marzec, 2018, 20:13 »
O godzinie 70 roku n.e. był na pewno !!!
Dobry żart .Sam to wymyśliłeś? Co było w 70 r. n.e?
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec, 2018, 20:15 wysłana przez Gremczak »


Offline Bożydar

Odp: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa
« Odpowiedź #78 dnia: 04 Marzec, 2018, 20:28 »
Kolejny pozytyw wyjścia z JW-ORGa.. nie odczuwam potrzeby uprawiania dysput biblijnych!

To są dysputy egzystencjonalne i znajomość Biblii nie jest tu potrzebna.
Ba! Niewierzącym wręcz nie wypada powoływać się na jej autorytet. ;)
Wystarczy jakaś podstawowa logika, co starałem się opisać przykładem smartfona bez twórcy.


Widocznie mało kto ma na tyle ugruntowane poglądy żeby pisać tak otwarcie jak niektórzy tutaj.
Pisanie żeby nic nie dyskutować jest zamiataniem kwestii pod dywan dla "spokoju".
Mi to pachnie bardzo po świadkowsku. Sztuką jest przedstawiać swoje przekonania śmiało, ale bez obrażania innych.
Nikt nikogo nie zmusza do wiary w to czy tamto, ale wyciąganie spod dywanu tematu o jaki poszło nie grzech.
Wg mnie niektórzy boją się zwyczajnie stanąć i obronić swoje przekonania.
Ja bym nie chciał żeby to forum było miejscem ludzi bojących się otwarcie mówić o tym co ich przekonuje w kierunku swoich wierzeń.
I nie chciałbym  żeby na mnie naskakiwano (przez również nadinterpretację) kiedy będę pisał o swoim punkcie widzenia.


Offline dziewiatka

Odp: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa
« Odpowiedź #79 dnia: 04 Marzec, 2018, 20:42 »
O ,o,o,o właśnie ,prawda jest jak dupa każdy ma swoją i musi o nią dbać.Każdy może mieć swoją wizję szczęścia.


Offline Gremczak

Odp: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa
« Odpowiedź #80 dnia: 04 Marzec, 2018, 21:13 »
O ,o,o,o właśnie ,prawda jest jak dupa każdy ma swoją i musi o nią dbać.Każdy może mieć swoją wizję szczęścia.
No wiesz, Jak tak możesz. Przecież prawda jest tylko w biblii.Tylko w chrześcijaństwie?  :) ;D


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa
« Odpowiedź #81 dnia: 04 Marzec, 2018, 21:24 »
  A ja dodam jeszcze kolejną pozytywną cechę, jaką w sobie wypracowałam po odejściu z org.
Nie mam parcia aby moje zawsze było na wierzchu, aby do mnie należało ostatnie zdanie. Że mojsze jest prawdziwsze, słuszniejsze i w ogóle naj.. Co  tak bardzo lubią świadkowie. ;D

Wręcz przeciwnie, lubię dyskutanta rozgrzebać i zostawić.  :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Bożydar

Odp: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa
« Odpowiedź #82 dnia: 04 Marzec, 2018, 22:13 »
Wręcz przeciwnie, lubię dyskutanta rozgrzebać i zostawić.  :P
Jeśli to jakieś picie do Bożydara to rozgrzebanie owszem, ale w mocnej nadinterpretacji.
Niewskazane nieładnie i subiektywnie rozgrzebywać i czuć się usprawiedliwionym milczącym 'zwycięzcą'.
Ta Zła lubię Cię, ale chyba teraz grabisz wyraźnie na swoją stronę po swoim ostatnim poście.
Nie tylko świadkowie lubią podyskutować więc nie wrzucaj ich do świadkowskiego wora.
Sama pisałaś nie raz jak lubiłaś dojechać swoich rozmówców.  ;)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa
« Odpowiedź #83 dnia: 04 Marzec, 2018, 22:20 »
  Bożydar, uderz w stół.... ?  ;D

A tak poważnie, nic nie grabię, nic nie piję. To pasuje do większości wątków, ale jak wolisz.
Popatrz i zobacz jak bardzo odbiegł wątek  od tematu i tego co  zaczęła Poprostu...

Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa
« Odpowiedź #84 dnia: 04 Marzec, 2018, 22:42 »
Proszę nie robić z tematu ambony ewangelizacyjnej. Forum skupia różnych ludzi. I wierzących i niewierzących. Proszę to uszanować. Posty agitujące religijnie, czy też poniżające osoby o innym światopoglądzie, jak również posty sugerujące że tylko wierzący, lub niewierzący mają rację będą usuwane. Sprawa wyznania jest prywatną sprawą każdego z osobna i nie jest tematem dyskusji na tym forum. (pkt 9 reg)
 
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec, 2018, 23:00 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline rychtar

Odp: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa
« Odpowiedź #85 dnia: 05 Marzec, 2018, 06:02 »
Czytam ten wątek i postanowiłem dorzucić swoje trzy grosze. Odkąd nie jestem w jedynej słusznej organizacji to mam w końcu czas dla siebie. Dzięki wyjściu z organizacji mogę poświęcić się takim sprawom:

1. Umacnianie więzi w rodzinie tej najbliższej i tej odrobinę dalszej.
2. Rozwijanie swojej miłości do mojej cudownej żony. Odkad nie jesteśmy w organizacji to mamy wobec siebie bardzo dużo szacunku i miłości.
3. Rozwijanie swojego hobby bez zakłóceń że strony organizacji.
4. Nauka na studiach.

Na tą chwilę tylko to przyszło mi do głowy. Pozdrawiam wszystkich i życzę dalszej radości z odejścia z organizacji dla tych co wyszli, a dla tych co jeszcze są to życzę podjęcia stosownej dla nich decyzji.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Sebastian

Odp: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa
« Odpowiedź #86 dnia: 05 Marzec, 2018, 17:07 »
pochwalę się konkretnym pozytywnym aspektem opuszczenia organizacji

dzięki opuszczeniu JW.ORG mogłem sobie legalnie pozwolić nie tylko na regularny udział w wyborach ale także na wielokrotne zasiadanie w obwodowej komisji wyborczej

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa
« Odpowiedź #87 dnia: 05 Marzec, 2018, 18:29 »
Nooo, taki to pożyje:-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Estera

Odp: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa
« Odpowiedź #88 dnia: 05 Marzec, 2018, 19:47 »
   Inną, bez zwątpienia pozytywną sprawą, u mnie po mentalnym jak narazie, izolowaniu się od tej organizacji,
   to jest większa granica tolerancji dla moich rozmówców i ich czynów.
   Potrafię lepiej rozumieć, że ktoś ma prawo do innego zdania i takiego, a nie innego postępowania.

   Tak jak ja, mam prawo do swoich poglądów i do swoich wyborów, co zrobię, a czego nie.
   A nie tak jak uczy tego ta organizacja, że: "tylko my mamy rację, reszta świata jest w błędzie."
 
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Nikt

  • Gość
Odp: Pozytywy wyjścia z JW-ORGa
« Odpowiedź #89 dnia: 05 Marzec, 2018, 20:15 »
   Inną, bez zwątpienia pozytywną sprawą, u mnie po mentalnym jak narazie, izolowaniu się od tej organizacji,
   to jest większa granica tolerancji dla moich rozmówców i ich czynów.
   Potrafię lepiej rozumieć, że ktoś ma prawo do innego zdania i takiego, a nie innego postępowania.

   Tak jak ja, mam prawo do swoich poglądów i do swoich wyborów, co zrobię, a czego nie.
   A nie tak jak uczy tego ta organizacja, że: "tylko my mamy rację, reszta świata jest w błędzie."
 
Tak gdy wyjdziemy i staniemy obok na zewnątrz inaczej widzimy .  I już niekoniecznie racja prawda jest po naszej dawnej stronie . Po wyjściu świat wygląda inaczej . Nie ma my i oni , nie ma naszej prawdy i ich kłamstwa . Jest moje zdanie w temacie . Cogito ergo sum . Myślę więc jestem  jak mawiał Rene Discardes.