Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powitanie  (Przeczytany 18997 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #60 dnia: 24 Luty, 2018, 09:37 »
Zero 1 dziękuję Ci za merytoryczną odpowiedz na mój post. Wniosek jest jeden procedury zabijają ducha Ewangelii, a one same nie są gwarantem właściwego sprawiedliwego rozpatrzenia sprawy(rozumiem, że piszemy o tajnej książce ,,Paście"). Nie uważam jednak, że nie należy nic robić.
Kiedyś publicznie, po przeżytych doświadczeniach ze Starszymi powiedziałem, że co niektórzy powinni udać się do psychiatry i się leczyć. Wówczas powiedziałem to w nerwach, ale po głębszej analizie stwierdzam, że nie byłby to taki zły pomysł. Nie, nie chodzi mi o psychiatrę, ale czy Starsi, którzy mają realną władzę nad ludźmi nie powinni przechodzić szkoleń, testów psychologicznych. Uzyskiwać certyfikatów w tym zakresie? Dlaczego w tzw. świecie osobom sprawującym funkcje publiczne organizuje się szkolenia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi? Może takie badania i szkolenia wyeliminowałoby takich Starszych typu brat Józio, który zarządzał w swoim życiu tylko śrubokrętem(myślę, że wiesz co chcę powiedzieć). Z drugiej strony szkolenia takie przygotowałyby Starszych do pomagania różnym ludziom np. z depresjami. Ale czego można się spodziewać, gdy przyjeżdża NO i głównym wyznacznikiem kwalifikacji duchowych jest tzw. karta zdrowia. Zapewne także mógłbyś podać przykłady,  które mogą świadczyć o tym, że wymagania względem Starszych są sukcesywnie zaniżane.  To jakich Starszych możemy mieć w Zborze? Dobrze napisał Lechita, że Starsi są różni i w zborze można spotkać i tych złych. Może powyższe rozwiązanie chociażby częściowo wyeliminowałoby takie osoby z usługiwania.
Ps. dobrej, zimnej wódeczki zawsze się napije :)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Asturia

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #61 dnia: 24 Luty, 2018, 11:09 »
odnośnie do kwalifikacji zamianowanych starszych, można spokojnie stwierdzić, że w prawdziwym zborze chrześcijańskim starszych i sług pomocniczych można zamianować na podstawie biblijnych wymagań co do takiego usługiwania w zborze, dla mnie osobiście, to moja opinia, nie potrzebne są żadne dodatkowe kursy czy ''egzaminy'' bo w taki sposób zbory funkcjonowali w I i II wieku, ale w sekcie świadków Jehowy takie kursy, szkolenia jak najbardziej są potrzebne, bo ja nie uważam, że to jest prawdziwy zbór Chrystusowy, to jest bardzo specyficzna sekta, gdzie nie tylko masz chociaż częściowo poruszać się według biblijnych zasad ale głownie musisz wykonywać wolę niewolnika, zastosować ich sekciarskie wymysły w stosunkach z naiwnymi i oszukanymi ludźmi, braćmi, masz narzucać brzemię niewolnika na braci i zobaczyć co się z nimi dzieje, jak oni uginają się pod takim ciężarem teologicznych bzdetów wymyślonych przez fałszywego proroka z Warwick, i w tym momencie nie wykwalifikowany starszy staje się w rekach niewolnika narzędziem do duchowego terroryzowania bogobojnych ludzi, pozbawionych wiedzy i chrześcijańskiej wolności.

ja widziałem i osobiście znam ludzi którzy usługują w zborze mimo tego, że nigdy nie mieli odpowiednich kwalifikacji, tych biblijnych, nawet w momencie zamianowania absolutnie nie nadawali się do takiego usługiwania, ale jednak w ''prawdziwym zborze'' chrześcijańskim otrzymali
władzę, mimo tego, że nie sprostają wymaganiom z listu do Tymoteusza zostali zamianowani, bo oni idealnie pasują do wymagań niewolnika, mają przede wszystkim świetne statystyki w ''dziele głoszenia'' i w sprawach organizacyjnych.

 Raz zgłosiłem moje niezadowolenie w sprawie zamianowania jednego brata który w domu pełny rolę francuskiego pieska, głową domu jest jego żona, ona decyduje, ona kieruje, są tam systematyczne kłótnie i krzyki z udziałem i z inicjatywy jego żony, wszystko jest pod jej kontrolą, włącznie męża wyjście na piwo z kolegami, gościu totalny pantofel, zależny od żony przez 24 godziny w dobę, kiedy starsi usłyszeli o tym, jak taki brat może usługiwać to powiedzieli, że jego żona ma problemy psychiczne, jakby dlatego oni zamknęli oczy na te sprawy, ale ta sama żona która jest ''psychiczna'' jest wieloletnim pionierką w zborze, i bardzo aktywna na zabraniach, i nikt oprócz tych starszych nie uważa, że on jest psychiczna, i ten nasz pantofel w tej chwili w zborze naucza innych podczas wykładów i punktów.

żona innego wieloletniego starszego, otwarcie opowiada wśród znajomych, że jej mąż nie lubi gości i daje do zrozumienia, że z tego powodu bardzo rzadko lub w cale mają gości, w ogóle w moim zborze takich niegościnnych starszych jest mnóstwo, wieloletni starsi którzy żyją tylko dla siebie mimo tego, że mają warunki i możliwości okazywania gościnności, dla mnie komiczne są ich punkty kiedy przedstawiają tematy o gościnności, koordynator zboru który mówi, że zbór został powołany aby tylko głosić inne sprawi jak wspólne spędzania czasu, zrelaksowanie, wycieczki zborowe te są sprawy prywatne, i można zaobserwować mnóstwo podobnych zachowań ze strony zamianowanych

czy tacy ludzie mieli by szans zostać starszymi w I wieku? kiedy oni nie spełniają nawet podstawowych wymagań biblijnych?
no ale u niewolnika nie musisz spełniać wystarczy być dobry w wykonywaniu nakazów organizacyjnych i władze otrzymasz bez problemu, bo to jest kolejny niezbity dowód, że duch święty nie jest zaangażowany w zamianowanie tych braci
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2018, 11:18 wysłana przez Asturia »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Luty, 2018, 13:37 »
A więc co do zasady się zgadzamy. Odpowiedź na twoje pytania brzmi nie - nigdy by nie zostali Starszymi. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline HARNAŚ

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Luty, 2018, 13:45 »
Szkolenia dla starszych z egzaminami świeckimi? Nie do pomyślenia. Starsi przechodzą kursy , nawet kilkudniowe pod dyktando wysłanników BO. Na inne nie ma szans , bo co jeśli starszy zacząłby myśleć , że można inaczej przewodzić współwyznawcom niż chce CK?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Luty, 2018, 13:54 »
Wita Harnaś! Wchodząc na te forum słyszałem o tym, że czasami można tutaj puścić wodzy fantazji ;)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline HARNAŚ

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #65 dnia: 24 Luty, 2018, 14:09 »
Wiesz , kiedyś jeszcze to myślałem co można by zreformować ale teraz jest mi to zupełnie obojętne . Są zaborczy , bo wbili sobie do główki , że są narodem wybranym, a problemy rozwiązują w sposób teokratyczny , cokolwiek to znaczy. Swoją drogą to właśnie pięciodniowy kurs dla starszych podkurzył mnie maksymalnie i zabił duchowość.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Luty, 2018, 21:04 »
Jako młodzieniec miałem okazję rozmawiać z mężczyzną starszym od siebie o ok. 30 lat. Był kierownikiem w firmie budowlanej. Rozmowy ciągnęły się całymi tygodniami, zostawiłem mu mnóstwo publikacji. Któregoś dnia zapytał mnie, jaki jest stosunek ŚJ do mówienia prawdy? Wyjaśniłem mu, że w każdych okolicznościach trzeba mówić prawdę. Zapytał mnie jakbym postąpił, gdyby najbliższa mi osoba ciężko zachorowała? Czy powiedziałbym jej, że zostało jej kilka dni życia? Odpowiedziałem, że tak, gdyż mogłaby ona przez ten krótki czas zaznajomić się z prawdą Biblijną i jeszcze zaskarbić sobie uznanie u Boga. Przecież może zmartwychwstać. Później dowiedziałem się, że jedno z rodziców tego mężczyzny było ciężko chore i rodzina ukrywała prawdziwy stan przed chorym, aby zaoszczędzić jej stresu.
Piszę o tym, aby pokazać jak ważny był to dla mnie temat. Zawsze uważałem, że mówienie prawdy to jeden z wyznaczników prawdziwego chrystianizmu. A tu proszę, dwóch starszych, a właściwie trzech (biorąc pod uwagę wyparcie się własnych słów nadzorcy grupy w pierwszej opowieści) delikatnie mówiąc minęło się z prawdą, bo jeden drugiemu musiał tyłek przyklepać. Informuję o tym NO, a ten reaguje jakby nic się nie stało i to spowodowało, że moje spojrzenie na organizację zmieniło się. Nie tego mnie uczono.     
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #67 dnia: 26 Luty, 2018, 21:11 »
Cytuj
Zawsze uważałem, że mówienie prawdy to jeden z wyznaczników prawdziwego chrystianizmu.

Ale organizacja uczy inaczej. :-\

   „Wprawdzie Biblia stanowczo potępia złośliwe kłamstwa, ale to nie znaczy, jakoby człowiek miał obowiązek wyjawiania faktów osobom nieupoważnionym” („Wnikliwe poznawanie Pism” 2006 t. 1, s. 1104-1105);

Musimy też się zastanowić, czy rozmówca ma prawo otrzymać szczegółową odpowiedź” (Strażnica Nr 3, 2007 s. 6);

Czy prawdomówność oznacza, że mamy wyjawić wszystkie szczegóły danej sprawy każdemu, kto nas o to zapyta? Wcale nie” (Strażnica 15.06 2009 s. 17).

Co ma ukrywać przed ludźmi, którym głosi? :-\


Offline gangas

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Luty, 2018, 21:16 »
 Też lubię ZZ TOP ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Luty, 2018, 22:32 »
Drogi Roszado artykuły te wcale nie zachęcają do mówienia nie prawdy. Natomiast problemem jest ciche przyzwolenie ze strony braci funkcyjnych na takie zachowania. Mówienie prawdy jest bagatelizowane i traktowane jako zło pomniejsze. Świadczy o tym moja sytuacja. Dlaczego nie można postawić znaku równości pomiędzy mówieniem prawdy, a prowadzeniem się moralnym? Gdybym spędził całą noc z jakąś panną (do niczego by nie dszło między nami) czy nie byłby to powód do pwołania straszych celem zbadania sprawy? Następne moje pytanie to dlaczego umieramy i się starzejemy? Czy dlatego, jak uważa się w niektórych religiach, że pierwszy grzech polegał na tym, że Adam zbałamucił Ewę? Czy też dlatego, że Szatan okłamał Ewę, a ta mu uwierzyła (Rodz. 3:4,5)?
Wydaje mi się, że trochę pojechałeś z tymi cytatami z mojej bądź, co bądź literatury:)
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Luty, 2018, 22:57 »
To te cytaty dają takie przyzwolenie i ich przywołanie jest w moim odbiorze odpowiedzią na Twoje pytanie - no i jest to niepodważalne stanowisko orga, ale tylko dla tych wewnątrz. Uderza natomiast odmienność poglądów reprezentowanych na zewnątrz - tam takie cytaty nie byłyby wystawione, np. na rozprawę sądową, bo specjaliści od razu dostrzegliby, że członkom zborów daje się przyzwolenie na kłamanie. Tak robili w sprawie Szkockiej - opisywanej przez Rajmunda Franza w książce 'W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności' i tak samo ostatnio prawnik śj łgał przez sądem na nagraniu wrzuconym przez Cegłę - https://swiadkowiejehowywpolsce.org/ostracyzm/prawnik-swiadkow-jehowy-klamie-w-kanadyjskim-sadzie-na-temat-wykluczania/msg121041/#msg121041
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Agnesja

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #71 dnia: 27 Luty, 2018, 00:19 »
Przeczytałam wszystkie wypowiedzi i tak poniosło mnie ,musisz chodzić na zebrania z dyktafonem i nagrywać ich. Taki się już nie wyprze chociaż na upartego powie, że to nie jest jego głos.

A tak na poważnie.
Pan Jezus nie przyszedł by zakładać jakiejkolwiek religii czy broń cię boże jakieś organizacji brzmi to dla mnie teraz jak jakiś związek partyjny za komuny.
Tylko przyszedł aby nas zbawić oddając swoje życie za nas a jesteśmy zbawieni z łaski a nie z uczynków.
Jak można przeliczać godzinki w służbie do wartości zbawienia nie jesteśmy w stanie nic zrobić uczynkami. Ważne by uwierzyć w Pana Jezusa Chrystusa i oddać Mu życie.


Rzym. 6:14
14. Albowiem grzech nad wami panować nie będzie, bo nie jesteście pod zakonem, lecz pod łaską.

Efezjan 2:7-10   
7. aby okazać w przyszłych wiekach nadzwyczajne bogactwo łaski swojej w dobroci wobec nas w Chrystusie Jezusie.
8. Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
 9. nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
 10. Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.

Efezjan 4:7       
7. A każdemu z nas dana została łaska według miary daru Chrystusowego.
 
2 Koryntian 1:10,11 
10. Który z tak wielkiego niebezpieczeństwa śmierci nas wyrwał i wyrwie; w nim też nadzieję pokładamy, że i nadal wyrywać będzie,
 11. przy waszym także współdziałaniu przez modlitwę za nas, aby za udzielony  nam dar łaski składane były z ust wielu dzięki za nas.

Jana 1:17     
17. Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.
Tytusa  3:7 
7. abyśmy, usprawiedliwieni łaską jego, stali się dziedzicami żywota wiecznego, którego nadzieja nam przyświeca.




I najważniejsze dla mnie wersety, które mówią dostatecznie dobitnie.
1 Tes.  2:13
13. A przeto i my dziękujemy Bogu nieustannie, że przyjęliście Słowo Boże, które od nas słyszeliście nie jako słowo ludzkie, ale, jak jest prawdziwie, jako Słowo Boże, które też w was wierzących skutecznie działa.

1Kor. 7:23
23. Drogoście kupieni; nie stawajcie się niewolnikami ludzi.

Mat. 23:10
10. Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus.
Mat. 24:4,5
4. A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł.
5. Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą.

1Tym. 1:3-7
3. Gdy wybierałem się do Macedonii, prosiłem cię, żebyś pozostał w Efezie i żebyś pewnym ludziom przykazał, aby nie nauczali inaczej niż my
4. i nie zajmowali się baśniami i nie kończącymi się rodowodami, które przeważnie wywołują spory, a nie służą dziełu zbawienia Bożego, które jest z wiary.
5. A celem tego, co przykazałem, jest miłość płynąca z czystego serca i z dobrego sumienia, i z wiary nieobłudnej,
6. czego niektórzy nie osiągnęli i popadli w próżną gadaninę,
7. chcą być nauczycielami zakonu, a nie rozumieją należycie ani tego, co mówią, ani tego, co twierdzą.


Czy te słowa nie tyczą się czasami do doktryn CK?
 Rozdzierają Słowo Boże na niedorzeczne twierdzenia,przekłamania. Przypisali chwałę Bogu a zabrali należną boskość i chwałę Jezusowi o czym jest  cały NT.
 Filipian 2:5-11
5. Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie,
 6. który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,
7. lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
8. uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci, i to do śmierci krzyżowej.
 9. Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię,
 10. aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią
11. i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem
, ku chwale Boga Ojca.

A CK zmieniło tekst ,że na imię Jehowy będzie się zginało wszelkie kolano. Dlaczego? Po co ? Może szatan ma w tym interes, chce za wszelką cenę ograbić Pana Jezusa z chwały?

Rzym.10-9
9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
 
Nie wiem czy ktoś z was zauważył, że PNŚ jest napisana jednym ciągiem żadnych wśród tytułów . Natomiast Biblia W-ska ,Tysiąclatka, Wujka  mają . Pytanie; Czemu ma to służyć? Jaki jest ich cel?
Aby się nie zastanawiać co się czyta, chyba tak mi się wydaje.
Może dlatego się szybko męczyłam jak miałam przeczytać parę rozdziałów nie dawałam rady.
A zauważyłam to dosyć nie dawno jak dzięki wam na tym forum zaczęłam analizować i trawić te wszystkie informacje .

Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #72 dnia: 27 Luty, 2018, 10:56 »
a co powiesz Agnesjo na temat tych wersetów?
1. Hebr 11: 4, 7, 8 - ,,Dzięki wierze Abel złożył Bogu wartościowszą ofiarę niż Kain", ,,Dzięki wierze Noe........zbudował arkę ku wybawieniu swego domu"......, ,,Dzięki wierze Abraham .....okazał posłuszeństwo przez to, że udał się na miejsce"......cdn do 9,
2. Mat 7:21, 24,,Nie każdy, kto do mnie mówi Panie Panie  wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mojego ojca. ,,Dlatego każdy, kto słyszy te moje słowa i wprowadza je w czyn, zostanie przyrównany  do męża roztropnego, który zbudował swój dom na masywie skalnym".
3. Jakuba 2: 14, 17 ,,Jaki to pożytek, bracia moi,  jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, ale nie ma uczynków? Czy ta wiara może go wybawić? Tak też wiara, jeśli nie ma uczynków, sama  w sobie jest martwa".
4. Jakuba 2:21 ,,Czy nasz ojciec Abraham nie został uznany za prawego na podstawie uczynków, gdy na ołtarzu ofiarował swego syna Izaaka?" i 22 ,,Widzisz, że jego wiara współdziałała z jego uczynkami i dzięki uczynkom jego wiara została wydoskonalona".
5. Jakuba 2:26 ,,Doprawdy, jak ciało bez ducha jest martwe, tak i wiara bez uczynków jest martwa".
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Agnesja

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Luty, 2018, 13:54 »
Ja wiem do czego zmierzasz Gandalfie ,w tych wersetach co  podałeś oczywiście że chodzi o "dobre uczynki" czyli być dobrym, życzliwym ,przejawiać miłość itd. itd.   
Ale chodziło mi o  zbawienie czy człowiek potrzebuje być w jakieś religii by być zbawionym . Teraz po tylu latach wiem ,że nie,
trzeba być chrześcijaninem .
Gal. 3:25-29
25.A gdy przyszła wiara,już nie jesteśmy pod opieką przewodnika. 26. Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa.
27. Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa.
28. Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.
 29. A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama,dziedzicami według obietnicy.

Studiowałam ze ŚJ od 9 roku życia i czy na studium czy na zebraniu zawsze braciaki mówili ,że jedyne zbawienie jest tylko w organizacji Jehowy tak zwana symboliczna arka Noego ,po za nią wszyscy zginą którzy do niej nie wejdą.
I to jest wpajane ludziom i wieczne straszenie szatanem, armagedonem, złym towarzystwem -kolejny przekręt, a w rzeczywistości inne przekłady mówią o złych rozmowach,
wszystkie religie świata to Wielki Babilon fałszywa religia a ich jest cacy jw org.
Jak zobaczyłam ostatnio ktoś wrzucił na forum ,że można kupić gadżety z logo jw org. lub imieniem Bożym np. etui na tel. kubki, spódniczki, poduszki ..., Sorry ,ale to się już nie różni od sklepów z dewocjonaliami .

A czytając sama Pismo Święte przekład Wa-ski czytam zupełnie nowe rzeczy i zupełnie to wystarczy by Duch Boży zadziałał i je zrozumieć a jak czegoś się nie zrozumie, to świat się nie zawali.

1 Tes.  2:13
13. A przeto i my dziękujemy Bogu nieustannie, że przyjęliście Słowo Boże, które od nas słyszeliście nie jako słowo ludzkie, ale, jak jest prawdziwie, jako Słowo Boże, które też w was wierzących skutecznie działa.

Polecam Tobie abyś przeczytał biografie Barbary Anderson była blisko
CK i też jej się otworzyły oczy na to co za kulisami jw orgu. się działo jak tam pracowała i jak została potem potraktowana przez nich.

http://www.komitetsadowniczy.net/Home/zycie-i-odkrycia-barbary-anderson
« Ostatnia zmiana: 27 Luty, 2018, 13:56 wysłana przez Agnesja »
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline Roszada

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Luty, 2018, 13:58 »
Cytuj
Pan Jezus nie przyszedł by zakładać jakiejkolwiek religii
Masz rację tylko jeden Kościół przyszedł założyć. :)

"na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą" Mt 16:18

Broń Boże bym miał wskazywać, który to jest. Jest opisany w Dziejach Apostolskich.