Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powitanie  (Przeczytany 18963 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Powitanie
« dnia: 20 Luty, 2018, 16:50 »
Witam wszystkich. Jak pewnie zauważyliście jestem nowy na tym forum. Od kilku tygodni czytam Wasze komentarze i prowadzone  dyskusje na temat organizacji ŚJ. Jestem wstrząśnięty informacjami tutaj zawartymi. Nigdy nie spotkałem się z takimi zarzutami wysuwanymi pod adresem Światków Jehowy, jest to dla mnie nowość.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline franki

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Luty, 2018, 16:53 »
Siemandero, od tego wszystkiego to można zostać Gandalfem Białym. Też lubię Tolkiena.


Offline HARNAŚ

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Luty, 2018, 17:25 »
Hej. Ja też się dziwię , że takie rzeczy w organizacji się dzieją albo przez organizację ale z faktami trudno się nie zgodzić. Dlatego posłuchałem wezwania: Wyjdźcie z niej mój ludu....


Offline Światus

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Luty, 2018, 17:26 »
Cześć Gandalf.

Dwie sprawy;
1. Sprawdzaj wszystko - i Strażnicę, i Odstępców.
Zarzuty rzadko dotyczą Świadków Jehowy (osoby, które tu piszą, same były ŚJ), znacznie częściej Organizacji Świadków Jehowy.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Luty, 2018, 17:30 »
Czeeść- Gandalf Szary

Żyjemy tutaj nie s-fi tylko w realnym świecie,
odkryją się przed Tobą wielkie tajemnice-Trzymaj z Nami
Miło powitać


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Luty, 2018, 17:47 »
Może na początek napiszę coś o sobie. Jestem czynnym Świadkiem Jehowy. ,,Prawdę" poznałem jakieś 30 lat temu. Byłem pionierem pomocniczym oraz sługą pomocniczym. Z pewnych względów utraciłem te przywileje i obecnie nie ubiegam się o nie. W zborze jestem zwykłym głosicielem. Lubię prowadzić dyskusję z ludźmi dlatego czynnie biorę udział w głoszeniu (chociaż coraz rzadziej w tej działalności uczestniczę). Nie głoszę jednak po nowemu tj. nie stoję na stojaku i nie posługuje się filmami. W ręku zawsze staram się mieć Biblię. Na zebrania mnie nie ciągnie, chodzę w przysłowiową kratkę. Mój stan duchowy można określić księgą Obj. 3:15.   
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Luty, 2018, 18:10 »
Witaj!
Ubogacaj nas i siebie. :)
Fajnie że jesteś jeszcze aktualnym ŚJ. ;)
Parytety wskazane, bo gromadzimy tu na forum: byłych, aktualnych i niedoszłych. :)


Offline HARNAŚ

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Luty, 2018, 18:53 »
Może na początek napiszę coś o sobie. Jestem czynnym Świadkiem Jehowy. ,,Prawdę" poznałem jakieś 30 lat temu. Byłem pionierem pomocniczym oraz sługą pomocniczym.  W ręku zawsze staram się mieć Biblię. Na zebrania mnie nie ciągnie, chodzę w przysłowiową kratkę. Mój stan duchowy można określić księgą Obj. 3:15.   
To bardzo miłe , że masz szacunek do Biblii . A z jakim przekładem w ręku dyskutujesz z ludźmi? Bo możliwe , że nawet nie wiesz , że możesz robić krzywdę nieświadomie sobie i innym posługując się sfałszowanym przekładem , pod którym nikt nawet nie chciał się podpisać ale wymyślił bajeczkę o skromności tłumaczy


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Luty, 2018, 19:29 »
Witaj Harnaś. Oczywiście PNŚ. Kiedyś posługiwałem się przekładem warszawskim(bardzo mi odpowiadał), a jeszcze wcześniej BT wydanie II poprawione.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Luty, 2018, 19:40 »

  Witaj :)
Piszesz, że nigdy się nie spotkałeś z takimi zarzutami pod adresem śj, a raczej organizacji.
Pewnie wiesz, że kiedyś musi być ten pierwszy raz.  :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Safari

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Luty, 2018, 20:08 »
. Mój stan duchowy można określić księgą Obj. 3:15.

Hahaha już tutaj jest zawsze letni 😃 chyba też odnosil się do objawienia 3:15 😀 zawsze letni, widziałeś to? Twój ziomeczek B-)
A tak na poważnie, to witaj serdecznie 😁 ja już kilka lat mentalnie poza ale mimo wszystko tu zaglądam. Bo czuję, że przez pisanie postów można choć trochę pomóc wybudzającym się.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Luty, 2018, 20:53 »
Cześć Gandalfie - jak to powiedział on o sobie sam w ekranizacji - nigdy się nie spóźnia ani nie przychodzi za wcześnie, tylko zawsze w porę. To widać była pora na ciebie:-)
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Luty, 2018, 20:56 »
Witaj Tazła. Właśnie to się stało i mleko się rozlało. Właściwie zarzuty pod adresem mojej organizacji rozdzieliłbym na dwa odrębne tematy. Pierwsze to sprawy doktrynalne. I tu muszę się dokładnie zapoznać z Waszą interpretacją w takich sprawach jak rok 607, rok 1914 i kwestia pokolenia, wiarygodność Biblii w PNŚ, temat trójcy, krwi itd. Na chwilę obecną nie chcę tych spraw poruszać. Zbyt mało wiem na ten temat. Ale obiecałem sobie studium osobiste w tych tematach :).
Druga sprawa to stosunek ŚJ do innych ludzi.
Właściwie wchodząc na te forum, zostałem zachęcony, aby w pierwszej kolejności zapoznać się z historią obecnych tu osób. Taki był cel mojej obecności tutaj i od kilku tygodni go realizowałem. I choć domyślałem się co mogę przeczytać, to jednak opisane historie z życia wzięte bardzo mnie zaskoczyły, a niektóre wręcz zszokowały. To znów pobudziło mnie do myślenia. Zacząłem analizować przez pryzmat Waszych doświadczeń  dlaczego jestem jaki jestem (mam na myśli księgę Obj. 3:15). Sięgając pamięcią wstecz starałem przypomnieć sobie, co takiego się wydarzyło, że nie jestem w stanie zaangażować się w sprawy zborowe. 
W tym miejscu, jeżeli pozwolicie chciałbym opowiedzieć swoją historię (mam taką potrzebę).
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Trinity

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Luty, 2018, 21:13 »
gadaj Gandalf


Offline Safari

Odp: Powitanie
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Luty, 2018, 06:28 »
Gandalf... a masz świadomość że aktor odgrywający postać Gandalfa to homoseksualista (no po prostu pedł)??? I tak chętnie w jego postać się wcielasz??

Na poważnie to pytanie, czy to taki żart dziwny?
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris