Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwy kierunek leczenia?  (Przeczytany 12032 razy)

Offline gedeon

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Styczeń, 2018, 21:58 »
To zmień tytuł wątku bo wprowadza w błąd.

JUz to zrobiłem ;D


Offline Nabonit

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Styczeń, 2018, 21:59 »
JUz to zrobiłem ;D

Ok dzięki
Nabonit


Lunkaa

  • Gość
Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:42 »
Gedeonie, ja naprawdę jestem za tym aby każdy sam wybrał jaką metodę leczenia wybrać.


i to jest kluczowe, powinno być to kwestią sumienia a nie wykluczenia.



Offline Nabonit

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:50 »
i to jest kluczowe, powinno być to kwestią sumienia a nie wykluczenia.

Jak już pisałem nie raz. Nigdy nie chciałbym stanąć przed tym wyborem, transfuzja lub śmierć bo nie wiem co bym wybrał.

Wykluczenie nie oznacza potępienia przez Boga tylko jest decyzją niedoskonałych ludzi, którzy mogą popełnić błąd w podejmowaniu decyzji o wykluczeniu.  Jezus oceni każdego i zdecyduje kto może żyć wiecznie.
Nabonit


Offline Roszada

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:56 »
Jak już pisałem nie raz. Nigdy nie chciałbym stanąć przed tym wyborem, transfuzja lub śmierć bo nie wiem co bym wybrał.

Wykluczenie nie oznacza potępienia przez Boga tylko jest decyzją niedoskonałych ludzi, którzy mogą popełnić błąd w podejmowaniu decyzji o wykluczeniu.  Jezus oceni każdego i zdecyduje kto może żyć wiecznie.
Chciałbym byś to powiedział swym bliskim i starszym.


Offline Nabonit

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:58 »
Chciałbym byś to powiedział swym bliskim i starszym.

Dobrze, powiem :)
Nabonit


Offline gedeon

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Styczeń, 2018, 22:59 »
Jak już pisałem nie raz. Nigdy nie chciałbym stanąć przed tym wyborem, transfuzja lub śmierć bo nie wiem co bym wybrał.

Wykluczenie nie oznacza potępienia przez Boga tylko jest decyzją niedoskonałych ludzi, którzy mogą popełnić błąd w podejmowaniu decyzji o wykluczeniu.  Jezus oceni każdego i zdecyduje kto może żyć wiecznie.

Zobacz sam jak Ty to pojmujesz, co  mi po życiu bez  życia. W 2014 roku w Krakowie umarła matka zostawiając trójkę dzieci bo sumienie i komitet łączności ze szpitalem zmusili ją do popełnienia samobójstwa przez odmowę transfuzji krwi.
A Ty piszesz że Jezus zdecyduje tej kobiecie było potrzebne życie teraz bo miała dla kogo żyć A co będzie jak za miesiąc, rok dziadkowie z CK zdecyduje że zgodnie z nowym światełkiem można juz krew przyjmować, chciałbyś być w sytuacji męża i dzieci tej kobiety? A wiesz ile razy zmieniło sie światełko i to w poważnych kwestiach poczytaj sobie to tu na forum.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2018, 05:54 wysłana przez gedeon »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Styczeń, 2018, 23:04 »
Chciałbym byś to powiedział swym bliskim i starszym.
I koniecznie że proszono go o to na forum odstępców na którym się udziela.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Nabonit

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Styczeń, 2018, 23:09 »
Zobacz sam jak Ty to pojmujesz, co  mi po życiu bez  życia. W 2016 roku w Krakowie umarła matka zostawiając trójkę dzieci bo sumienie i komitet łączności ze szpitalem zmusili ją do popełnienia samobójstwa przez odmowę transfuzji krwi.
A Ty piszesz że Jezus zdecyduje tej kobiecie było potrzebne życie teraz bo miała dla kogo żyć A co będzie jak za miesiąc, rok dziadkowie z CK zdecyduje że zgodnie z nowym światełkiem można juz krew przyjmować, chciałbyś być w sytuacji męża i dzieci tej kobiety? A wiesz ile razy zmieniło sie światełko i to w poważnych kwestiach poczytaj sobie to tu na forum.

Dlatego podkreślę to ponownie. Każdy sam powinien decydować jaką metodę leczenia wybrać. Nie znam przypadku o którym mówisz i czy w danej sytuacji krew uratowała by życie. Ja tylko dodałem filmy, które promują alternatywną metodę leczenia tak aby inni widzieli, że jest więcej niż jedna opcja i że też daje dobre lub nawet czasem lepsze efekty.

Na zasadzie takiej, że niektórzy uważają, że na zapalenie płuc tylko antybiotyk bo to uzdrawia, a ktoś doda informację, że można postawić bańki bo to daje lepsze rezultaty. Potem winienie kogoś, że ktoś zmarł bo wybrał bańki a nie antybiotyk nie zawsze jest słuszne bo mogło się okazać, że antybiotyk nie pomógłby również.
Nabonit


Offline Martin

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Styczeń, 2018, 23:10 »
Wykluczenie nie oznacza potępienia przez Boga tylko jest decyzją niedoskonałych ludzi, którzy mogą popełnić błąd w podejmowaniu decyzji o wykluczeniu.
Ej no chwilunia, sugerujesz, że komitety kierowane mądrością i duchem samego Jehowy popełniają błędy? Oj, bracie, zaczynasz stąpać po grząskim gruncie. :D
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline gedeon

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Styczeń, 2018, 23:15 »
Dlatego podkreślę to ponownie. Każdy sam powinien decydować jaką metodę leczenia wybrać. Nie znam przypadku o którym mówisz i czy w danej sytuacji krew uratowała by życie. Ja tylko dodałem filmy, które promują alternatywną metodę leczenia tak aby inni widzieli, że jest więcej niż jedna opcja i że też daje dobre lub nawet czasem lepsze efekty.

Na zasadzie takiej, że niektórzy uważają, że na zapalenie płuc tylko antybiotyk bo to uzdrawia, a ktoś doda informację, że można postawić bańki bo to daje lepsze rezultaty. Potem winienie kogoś, że ktoś zmarł bo wybrał bańki a nie antybiotyk nie zawsze jest słuszne bo mogło się okazać, że antybiotyk nie pomógłby również.

Znasz inne lekarstwo na krwotok okołoporodowy? Bo medycyna jeszcze nie zna.


Offline Sebastian

Odp: Czy żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwy kierunek leczenia?
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Styczeń, 2018, 23:18 »
Nabonicie,  naprawdę nie dziwi Cię, że Jezus uzdrawiał "wbrew przepisom" o sabacie (bo uzasadniał że przepisy są dla człowieka a nie człowiek dla przepisów) a Ciało Kierownicze naucza dokładnie odwrotnie niż Jezus? (Tzn. chodzi mi o to że wg strażnicy domniemane prawo o transfuzji jest tak ważne, że warto ryzykować nie tylko śmiercią własną ale nawet śmiercią własnego dziecka)

porównaj sobie pouczenie faryzeuszy "w każdy inny dzień przychodźcie aby byc uzdrowieni" z pouczeniem Ciała Kierowniczego "stosujcie wszystkie inne metody leczenia OPRÓCZ transfuzji krwi". Naprawdę nie widzisz podobieństwa między sposobem myślenia faryuzeuszy i sposobem myślenia ciała kierowniczego?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Zladroga

Odp: Czy żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwy kierunek leczenia?
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Styczeń, 2018, 23:52 »
Drogi Nabonitcie, mówisz, że nie chciał byś stanąć przed takim wyborem. Dlaczego nosisz przy sobie oświadczenie woli ? Żeby w razie wypadku, Twojej nieświadomości  i obszernego krwotoku  ten wybór spadł na kogoś innego? Rodziców, żonę, lekarza ( uważam, że stawianie lekarza przed takim faktem może być dla niego ogromnym obciążeniem psychicznym ponieważ do końca życia może mieć świadomość, że nie zrobił wszystkiego by uratować Twoje życie, które chyba szanujesz bo tak nakazuje Bóg i Biblia) i ich sumienie?


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Czy żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwy kierunek leczenia?
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Styczeń, 2018, 23:54 »
Nabonicie,  naprawdę nie dziwi Cię, że Jezus uzdrawiał "wbrew przepisom" o sabacie (bo uzasadniał że przepisy są dla człowieka a nie człowiek dla przepisów) a Ciało Kierownicze naucza dokładnie odwrotnie niż Jezus? (Tzn. chodzi mi o to że wg strażnicy domniemane prawo o transfuzji jest tak ważne, że warto ryzykować nie tylko śmiercią własną ale nawet śmiercią własnego dziecka)

porównaj sobie pouczenie faryzeuszy "w każdy inny dzień przychodźcie aby byc uzdrowieni" z pouczeniem Ciała Kierowniczego "stosujcie wszystkie inne metody leczenia OPRÓCZ transfuzji krwi". Naprawdę nie widzisz podobieństwa między sposobem myślenia faryuzeuszy i sposobem myślenia ciała kierowniczego?

Do oprawienia w ramkę i powieszenia na ścianę. :)

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Proctor

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Styczeń, 2018, 00:54 »
Zobacz sam jak Ty to pojmujesz, co  mi po życiu bez  życia. W 2016 roku w Krakowie umarła matka zostawiając trójkę dzieci bo sumienie i komitet łączności ze szpitalem zmusili ją do popełnienia samobójstwa przez odmowę transfuzji krwi.
A Ty piszesz że Jezus zdecyduje tej kobiecie było potrzebne życie teraz bo miała dla kogo żyć A co będzie jak za miesiąc, rok dziadkowie z CK zdecyduje że zgodnie z nowym światełkiem można juz krew przyjmować, chciałbyś być w sytuacji męża i dzieci tej kobiety? A wiesz ile razy zmieniło sie światełko i to w poważnych kwestiach poczytaj sobie to tu na forum.
CK nie stać na zmianę światła! Zapłaciliby miliony odszkodowania za śmierć tysięcy ludzi którzy zmarli.