Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwy kierunek leczenia?  (Przeczytany 12021 razy)

Offline Nabonit

Kochani użytkownicy tego forum jak również Ci, którzy czytają te forum anonimowo.

Zarzucono, że nie podałem podstawy Biblijnej dlatego dodaję:
Dzieje Apostolskie 15:20.


Zapewne znajdziecie tutaj wiele postów, które pokazują jak negatywny wpływ wywierają Świadkowie Jehowy na swoich członków z powodu odmowy przyjmowania transfuzji krwi.

Jestem Świadkiem Jehowy i chciałbym przedstawić wam materiały, które pokażą drugą stronę medalu tej sprawy. Oczywiście nie neguję tego co znajdziecie tutaj na forum. Szanuję zdanie osób, które uważają transfuzję za środek ratujący życie. Nie chce też oczywiście zarzucać komuś, że podaje nieprawdziwe informację na temat czyjeść śmierci z powodu nie przyjęcia krwi, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie znam tych sytuacji. Trzeba było by poznać opinie lekarzy, którzy opiekowali się danym pacjentem aby dowiedzieć się czy w akcie zgonu wpisano jako przyczynę śmierci: "nie przyjęcie transfuzji krwi".

Materiał, który przedstawie nie jest w żaden sposób wykorzystywany przez organizację Świadków Jehowy. Świadkowie Jehowy wydali wiele swoich materiałów na ten temat jednak żeby nie posądzono mnie o to, że wykorzystuję materiały zmanipulowane przez to jakże szkodliwe i pochodzące od Diabła, Ciało Kierwonicze Świadków Jehowy, postanowiłem poszukać ciekawych informacji na ten temat w intercie.

Zachęcam Cie Drogi odbiorco do zbadania kwestii z dwóch stron. Zbadaj zarzuty stawiane Świadkom Jehowy, zbadaj informację jakie otrzymasz od Świadków Jehowy i wyciągnij sam wnioski. Nie pozwól sobie nigdy narzucić zdania z jednej strony. Zgodnie z tym czego uczy Słowo Boże a zapewne nikt tego nie podważy, sprawdzaj czy tak się rzeczy mają.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami:

Bezkrwawe leczenie w Szpitalu i Centrum Medycznym Englewood

Rozmowa ze Zbigniewiem Religą

Pozycja konieczna do obejrzenia

Świetny raport na temat leczenia bez transfuzji
"pacjenci szybciej wracają do zdrowia"

Historia pacjentki, oczywiście możecie odrzucić ten film jeśli uważacie, że został zmanipulowany choć dla mnie oczywiście jest kolejnym dowodem, że Bóg najlepiej wie jak leczyć człowieka, które stworzył tak jak twórca jakiejś maszyny, najlepiej wie jak ją naprawić.


A tutaj dłuższe "must check" w tej kwestii:
Wnioski lekarzy:
- służbowy zakaz transfuzji u każdego pacjenta nawet jeśli nie jest Świadkiem Jehowy
- krew jest niebezpieczna - jeszcze nie odkryto wszystkiego, a rutynowe badania przy jej pobieraniu nie są prowadzone pod kątem każdej choroby
- dwie grupy ludzi nie zgadzają się na transfuzję gdy chodzi o ich operację: Świadkowie Jehowy i... lekarze
- ekonomia - cały pobyt pacjenta w szpitalu (w tym oczywiście operacja) jest tańszy o 30% niż pobyt pacjenta któremu w czasie operacji zrobiono transfuzję.
- pacjent bez przetoczenia szybciej wraca do zdrowia
- znakomity chirurg to taki, który nie marnuje krwi i prowadzi operacje na otwartym sercu bez jej użycia (Każdy chce być operowany przez super lekarza, a super lekarza rozpoznaje sie po nie używaniu krwi w czasie operacji)
- to, że istnieje pewna skala, która mówi, że pacjent powinien już nie żyć, bo ma za mało krwi nie świadczy o tym, że tak musi być

A oto kolejny "must check" i oczywiście tyczy dzieci, które są "mordowane" przez Świadków Jehowy, czyżby?


Drogi słuchaczu i odbiorco moich postów, upraszam Cie serdecznie, zanim ocenisz coś zbadaj dwie strony medalu. Wyciągaj wnioski po zbadaniu sprawy a nie tylko po zapoznaniu się ze zdaniem jednej strony. Księga Przysłów 18:17. Pierwszy w swej sprawie sądowej jest prawy, przychodzi jego bliźni i na wskroś go bada.

Gorąco pragnę podziękować również Gedeonowi, który utworzył tę stronę i pozwala na obiektywne i sprawiedliwe podejście do każdego tematu. Cieszę się, że moje posty nie są kasowane i że każdy kto wejdzie na tę stronę może poznać również opinie Świadka Jehowy, który uważa tę organizację za tę właściwą. Ogromne podziękowania za możliwość zamieszczania tutaj informacji.

Zapraszam do zapoznania się z zamieszczonym materiałem, który jak już pisałem, nie jest materiałem "wyprodukowanym" przez Świadków Jehowy.

NaboniT
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 21:58 wysłana przez gedeon »
Nabonit


Offline Roszada

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:16 »
Ale te rozmowy z dr Religą są znane.
On nie popierał nauk ŚJ, tylko ich leczył. Leczył tysiące katolików, protestantów i prawosławnych oraz ludzi z innych religii.

A bezkrwawe szpitale to żadna zasługa ŚJ, a raczej biznes na nich robiony. :(

Gdzie są bezkrwawe szpitale postawione przez CK?


Offline josh82

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:18 »
Nabonicie...
O ile mi wiadomo Świadkowie nie przyjmują transfuzji, ponieważ taka jest wola Jehowy. Materiały,które tu przytoczyłeś sugerują, że powstrzymujecie się od krwi z powodów medycznych - nie powołałeś się nawet na jeden fragment Biblii.
Wszyscy wiemy, że transfuzja niesie za sobą pewne zagrożenia, ale problemem, jest odmowa transfuzji RATUJĄCEJ ŻYCIE, szczególnie życie dzieci.


Offline Nabonit

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:20 »
Nabonicie...
O ile mi wiadomo Świadkowie nie przyjmują transfuzji, ponieważ taka jest wola Jehowy. Materiały,które tu przytoczyłeś sugerują, że powstrzymujecie się od krwi z powodów medycznych - nie powołałeś się nawet na jeden fragment Biblii.
Wszyscy wiemy, że transfuzja niesie za sobą pewne zagrożenia, ale problemem, jest odmowa transfuzji RATUJĄCEJ ŻYCIE, szczególnie życie dzieci.

Proszono mnie abym nie przedstawiał tutaj "strażnicowego bełkotu" dlatego postanowiłem dodać ciekawe filmy na ten temat. Ostatni film pokazuje to o czym mówisz czyli o dzieciach, które są leczone bez krwi.

Jeśli chodzi o podstawę Biblijną to sądziłem, że nie trzeba tego pisać ponieważ każdy ją zna.

Oczywiście Dzieje Apostolskie 15:20.
Nabonit


Tusia

  • Gość
Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:21 »
Wnioski lekarzy: (...)

Czy któryś z lekarzy potwierdził, że zakaz transfuzji krwi ma poparcie w Piśmie Świętym? Przytocz wypowiedzi lekarzy, którzy mówią, że transfuzja, to spożywanie krwi, gdzie następuje wydalenie jej tradycyjną drogą?


Offline Nabonit

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:23 »
Oczywiście wierzymy, że Dzieje Apostolskie 15:20 podają taką zasadę.

W ostatnim dodanym przeze mnie filmie bardzo ciekawe zdania padają od 19 minuty. Zachęcam również Ciebie Tusia do zapoznania się z tymi myślami.
Nabonit


Offline Roszada

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:27 »
Oczywiście wierzymy, że Dzieje Apostolskie 15:20 podają taką zasadę.
Dzieje Ap. nic nie uczą o transfuzji, jak i ŚJ nie uczyli do połowy lat 40. XX wieku na podstawie tych wersetów o transfuzji.


Offline Nabonit

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:31 »
Dzieje Ap. nic nie uczą o transfuzji, jak i ŚJ nie uczyli do połowy lat 40. XX wieku na podstawie tych wersetów o transfuzji.


Panie Włodzimierzu, my, Świadkowie Jehowy, wierzymy, że ten werset podaję zasadę, która uczy nas tego by nie przyjmować transfuzji krwi. Proszę zauważyć, że nasz żywy Bóg, nie pomylił się i przynosi to ogromne korzyści dla osób, które odmawiają przyjęcia transfuzji.
Za chwilę napisze Pan, że przed 40 rokiem uważaliśmy inaczej i co z tymi co przyjeli wcześniej transfuzję. Oczywiście Jezus Chrystus oceni każdego człowieka. Wykluczenie z organizacji Świadków Jehowy nie oznacza tego, że dana osoba nie będzie żyła wiecznie. Taka szybka odpowiedź na kilka zarzutów, które zapewne chciał Pan wykorzystać.
Nabonit


Offline Roszada

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:34 »
Gdybym ja poprosił prof Religę by mi nie dawał leków zawierających alkohol (bo np. nie piję), to też by to zaakceptował.

Jakby Żyd powiedział mu, by dał mu dietę po operacji serca bez wieprzowiny, to też by doradził.
To samo by było z buddystą, wegetarianinem itp.

On szukał rozwiązań na wszelkie problemy.

Nie był żadnym specjalnym wielbicielem ŚJ i ich nauk.
Powoływanie się na niego jest przynajmniej dziwne.
Cytuj
Panie Włodzimierzu, my, Świadkowie Jehowy, wierzymy, że ten werset podaję zasadę,
Tak, podaje zasadę, ale nie do transfuzji.
I motywuje tę zasadę w następnym wersecie:

Mojżesz bowiem od starożytnych czasów miał w jednym mieście po drugim tych, którzy go głoszą, ponieważ w każdy sabat odczytuje się go na głos w synagogach”.” (Dz 15:21)


Offline Sebastian

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:35 »
Nabonicie, mam do ciebie konkretne pytania biblijne:

pytanie 1: czy w czasie gdy Jezus uzdrawiał w sabat prawo Boże odnośnie świetowania sabatu obowiązywało czy nie obowiązywało?

A jeśli prawo o sabacie obowiązywało to proszę odpowiedz mi własnymi słowami na dwa kolejne pytania

pytanie 2: dlaczego wg Ciebie Jezus nie wstrzymał się tych kilku godzin z uzdrowieniem człowieka tylko 'złamał prawo Boże'? Czyżby był zatwardziałym grzesznikiem, lekceważącym prawo dane Izraelitom przez Swojego Ojca?

pytanie 3: Jeśli Jezus jest dla chrześcijan doskonałym wzorem pobożnego postępowania, to jak chrześcijanie mogą wzorować się na Jezusie w zakresie dotyczącym stawiania życia ludzkiego wyżej od przepisów prawa?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:35 »
Ciekawy jest następny przykład bezsensowności nakazów rzekomego niewolnika. Transfuzji nie wolno przyjmować. Ale poszczególne frakcje krwi już tak.. A co z tymi którym frakcje uratowałyby życie, ale żyli pod starym światłem i zmarli na wskutek posłuszeństwa tamtemu światłu?
To raz. Dwa, transfuzja nie, ale transplantacja, np nerki już tak. Przecież transfuzja to nic innego jak transplantacja, tyle że krwi.
 ŚJ z mojego byłego zboru miał wypadek na motorowerze nie z jego winy. Obrażenia były na tyle duże że niestety, ale substytuty krwi i inne "wypełniacze nie dały rady. Gdyby dostał krew prawdopodobnie żyłby.
 Kiedyś zadałem pytanie śJ, jak to jest z dializą. Krew przecież opuszcza organizm i po przefiltrowaniu, wraca do niego.
Odpowiedział, że jest to obieg zamknięty i dlatego można.
Czyli plastikowy wężyk i jego jakość chroni od grzechu.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2018, 21:00 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline gedeon

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Styczeń, 2018, 20:36 »
   Nabonit, chciałbym aby było to jasne, Twój post nie trafił do kosza tylko dla zasady, musisz zrozumieć jedno, transfuzja krwi jest jedną z metod leczenia a nie elementem wiary dla której nie ma podstaw biblijnych. Dlatego jest to tylko i wyłącznie sprawa medyczna która dotyczy pacjenta i medyka a wszystkim innym wara do tego.
Twój post może być przyczyną utraty życia dlatego każdy następny post pisany w tym stylu będzie usuwany.
Nikt nie ma prawa durnym niebiblijnym zakazem skazywać kogoś na śmierć a zwłaszcza dzieci.
Na tym forum zostało to już wielokrotnie udowodnione że nie ma żadnych biblijnych podstaw do zabraniania transfuzji krwi.

Użyłeś określenia "Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia" ten "bóg" to barbarzyńca bo "prawdziwy Bóg" to Bóg miłości który szanuje życie którego był twórcą.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń, 2018, 21:47 wysłana przez gedeon »


Offline gedeon

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Styczeń, 2018, 21:46 »
Na prośbę wielu osób otwieram ten temat aby pokazać jak bardzo jest szkodliwy i pokazuje jakim barbarzyńca jest ten "bóg" który uśmierca.

Temat otwieram warunkowo.


Offline Nabonit

Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Styczeń, 2018, 21:54 »
Gedeonie, ja naprawdę jestem za tym aby każdy sam wybrał jaką metodę leczenia wybrać.

Co do filmów, które dodałem to są to wypowiedzi lekarzy a nie moje przemyślenia czy Świadków Jehowy. Szczególnie polecam ostatnie dwa filmy. Niech każdy sam decyduje jak się leczyć i które leczenie przynosi lepsze rezultaty.
Nabonit


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Żywy Bóg pomaga rozwinąć właściwi kierunek leczenia
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Styczeń, 2018, 21:56 »
Co do filmów, które dodałem to są to wypowiedzi lekarzy a nie moje przemyślenia czy Świadków Jehowy. Szczególnie polecam ostatnie dwa filmy. Niech każdy sam decyduje jak się leczyć i które leczenie przynosi lepsze rezultaty.

To zmień tytuł wątku bo wprowadza w błąd.