Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112518 razy)

Offline Światus

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #630 dnia: 13 Luty, 2018, 18:18 »
I tak niewiele zmieni to,że wszyscy wszędzie przechodzimy etap od ... do.
Nasze zmiany to tylko tego dowód,czy przykład.Nie one stanowią podstawę odrzucenia.Z tego powodu należałoby odrzucić [naukę i opis dziejów ludzkości]. To pewne.
Mam w domu książkę Ernsta Zimmera "P r z e w r ó t   w fizycznym obrazie świata". Powstała po to,żeby pokazać dzieje :"rozwoju fizyki współczesnej,wskazać najważniejsze e t a p y    tego rozwoju...". Nie zmiany stanowią problem,problemem byłby ich brak,czy świadome ich zaniechanie.

Robbo, dlaczego w ogóle sądzisz, ze akurat Świadkowie Jehowy prawidłowo interpretują Biblię?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #631 dnia: 13 Luty, 2018, 18:35 »
Robbo, dlaczego w ogóle sądzisz, ze akurat Świadkowie Jehowy prawidłowo interpretują Biblię?
Ale od którego roku prawidłowo? :)

Czy kiedykolwiek zdarzyło się, że Świadkowie Jehowy błędnie rozumieli jakieś fragmenty Biblii? Tak. Ale gdy nadszedł czas, by Bóg wyjawił ich znaczenie, Świadkowie chętnie dokonywali zmian w swoim sposobie myślenia” (Strażnica Nr 1, 2017 s. 15).

I będą nadal dokonywać "zmian w swoim sposobie myślenia". :)


Offline robbo1

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #632 dnia: 15 Luty, 2018, 13:24 »
T.Bartoś w książce "NOWE ŚWIATŁO.KOŚCIÓŁ A TEOLOGIA DWUDZIESTEGO WIEKU" napisał,że pojawiło się :
"h i s t o r y c z e badanie r oz w o j u dogmatów,wykład prawd wiary w ich e w o l u c j i ,   r o z w o j u,a także z m i a n i e".
Wystarczy przeanalizować stosunek katolicyzmu do ekumenizmu .Widocznego rozwoju,oraz zmianie poglądu na ten temat,żeby dostrzec "zmiany w [waszym] sposobie myślenia".
« Ostatnia zmiana: 15 Luty, 2018, 14:53 wysłana przez robbo1 »


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #633 dnia: 15 Luty, 2018, 18:23 »
A kogo tu Bartoś interesuje?
Napisz do niego jak to twój kumpel.
Daj se wreszcie na luz z tymi Obirkami, Bartosiami i innymi.
Idź na forum racjonalistów to tam zabłyśniesz. :(


Offline robbo1

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #634 dnia: 15 Luty, 2018, 19:50 »
Przez kilka lat pisałem na "Racjonalista",i jest tam moich wiele komentarzy,jak i na "Interia Religia",gdzie jest kilka moich tematów m.in "Czy sakramenty mają podstawy ewangeliczne". Kontynuując temat przytoczyłem tylko wypowiedź dominikanina,i tyle.
« Ostatnia zmiana: 15 Luty, 2018, 19:58 wysłana przez robbo1 »


Offline pytacz

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #635 dnia: 15 Luty, 2018, 22:58 »
Przez kilka lat pisałem na "Racjonalista",i jest tam moich wiele komentarzy,jak i na "Interia Religia",gdzie jest kilka moich tematów m.in "Czy sakramenty mają podstawy ewangeliczne". Kontynuując temat przytoczyłem tylko wypowiedź dominikanina,i tyle.
Stary, czyta się Twoje wypowiedzi kosmicznie. Nie wiesz, gdzie spacje wstawiać. Szyk zdania jak u Yody czasem. Jak można to brać na poważnie? Przepraszam za wycieczkę osobistą...


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #636 dnia: 16 Luty, 2018, 00:08 »
Stary, czyta się Twoje wypowiedzi kosmicznie.
Zgadza się. Albo mówiąc stylem takich osób 'z gadza się'.
Jak całkowicie pomijam jego wątki, bo po prostu nie jestem w stanie się połapać w tej przykładnie błędnej interpunkcji. Aż strach bierze, że takie osoby nieraz były nadzorcami TSSK.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline zenobia

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #637 dnia: 16 Luty, 2018, 11:09 »
Proponuje załozenie działu ,Krytyka wszystkich i wszystkiego'
Dobrze by było , gdyby panie tez zechciały tam sie udzielac , bo to ponoc babska przywara  :)
Nie wiem kto to Yoda , ale liczę na zrozumienie mojego przekazu mniej inteligentnych i wykształconych  ;)


Offline pytacz

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #638 dnia: 16 Luty, 2018, 19:16 »
Proponuje załozenie działu ,Krytyka wszystkich i wszystkiego'
Dobrze by było , gdyby panie tez zechciały tam sie udzielac , bo to ponoc babska przywara  :)
Nie wiem kto to Yoda , ale liczę na zrozumienie mojego przekazu mniej inteligentnych i wykształconych  ;)
Proszę wybaczyć, jeśli kogoś uraziłem, jednak uważam, że na forum publicznym powinny być zachowane podstawowe zasady wypowiadania się.
Dotyczy to także interpunkcji, gramatyki itp.
Nie chodzi o bycie wykształconym (ja np. Nie jestem), ale o staranie się aby nasz tekst był zrozumiały dla innych.

Dla mnie tekst kolegi Robbo1 jest ciężki do przetrawienia. Chcę poznać jego punkt widzenia, ale forma sprawia, że jest to ciężkie lub niemożliwe.


Offline zenobia

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #639 dnia: 16 Luty, 2018, 20:38 »
Mnie nie uraziłes , ale musisz wziac pod uwage , ze wielu z nas moze nie wiedziec co to interpunkcja i z zasadami gramatyki tez byc na bakier z roznych powodow.
Z pewnoscią, kazdy z nas sie stara pisac poprawnie.
A robbo ,jak jest grzeczny to go lubie , chociaz ciezko sie go czyta  :)


Offline Villa Ella

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #640 dnia: 16 Luty, 2018, 23:55 »
Nie chcę się wtrącać, ale czytając te setki książek, które tutaj cytuje, nie zauważył znaków interpunkcyjnych?
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #641 dnia: 17 Luty, 2018, 05:17 »
zauważcie, że jeśli nawet przyjęlibyśmy jako słuszną argumentację Robbo1 że wszystkie wyznania dokonują zmian w swoich doktrynach to i tak nie dowodzi to prawdziwości religii świadków Jehowy.

w ten sposób można co najwyżej próbować uargumentować że rzymski katolicyzm jest mało wiarygodny, ale nie można dowieść prawdziwości nauczania świadków Jehowy.

robbo1 przypomina kandydata do pracy w bankowości który (po otrzymaniu od przyszłego przełożonego polecenia aby przyniósł wydane przez Krajowy Rejestr Karny żaświadczenie o niekaralności) zamiast tego zaświadczenia przyniósłby temu dyrektorowi zaświadczenie wskazujące że prezes banku (a więc przełozony tegoż dyrektora) jest osobą karaną z niezatartym wyrokiem.

Takie zaświadczenie mogłoby skutkować interwencją samego KNF-u (Komisja Nadzoru Finansowego - taki organ państwowy nadzorujący m.in. wszystkie banki) ale w ten sposób napewno kandydat do pracy w bankowości nie dowiedzie że nadaje się do pracy w tym szczególnym sektorze gospodarki.

Gdyby okazało się że i prezes banku i kandydat do pracy w tym banku są karani to obydwaj musieliby szukać pracy poza bankowością; to byłby jedyny skutek takiej argumentacji.

Podobnie, gdyby przyjąć że opinie cytowane przez Robbo1 są prawdziwe to możnaby zastanawiać się nad poprawnością światopoglądu ateistycznego lub agnostycznego (bo wszystkie religie chrześcijańskie należałoby uznać za niezgodne z Pismem Świętym), ale na pewno nie można nikogo w ten sposób przekonać do prawdziwości nauczania warwickiego.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #642 dnia: 17 Luty, 2018, 10:08 »
zauważcie, że jeśli nawet przyjęlibyśmy jako słuszną argumentację Robbo1 że wszystkie wyznania dokonują zmian w swoich doktrynach to i tak nie dowodzi to prawdziwości religii świadków Jehowy.



Podobnie  Karl Marx w swoim "Kapitale" zawarl trafna krytyke kapitalizmu  ale jego pomysl  ze zniesieniem wlasnosci prywatnej i wprowadzeniem komunizmu okazal sie totalnym niewypalem .
Bo krytykowac to jedno , a  zrobic cos lepiej to calkiem cos innego .

SJ znani sa z krytyki innych religi , ktore wrzucaja do szuflady z napisem Babilon Wielki ale sami  powtarzaja bledy tych religii a nawet  robia jeszcze gorsze .

Zauwazylem , ze argumentacja Robbo1 krazy ciagle w obrebie uzasadniania  nieuchronnosci  a nawet koniecznosci zmian doktrynalnych  jakie  przechodzi kazda religia na drodze swego rozwoju .
Rowniez w swiecie nauki mamy ciagle do czynienia z rozwojem i  zmiana obowiazujacych paradygmatow .

Podstawowa roznica jednak w stosunku do SJ  lezy  w tym  jak traktuje sie te zmiany  i  jak je sie prezentuje .

W swiecie nauki  rozwinely sie  z czasem mechanizmy , ktore  dosyc skutecznie odsiewaja  ziarno od plew  a wiec nikt  z powaznych naukowcow  nie moze  liczyc na  akceptacje  , jezeli nie przedstawi  solidnej argumentacji i nie podda sie pod publiczna dyskusje i krytyke .
U SJ cos takiego  kompletnie nie wystepuje . Gorzej nawet ; jakakolwiek krytyka jest uznana  jako atak na samego Boga i Jego  Organizacje .

Rowniez  glowne i ustabilizowane religie sa bardzo ostrozne  we wprowadzaniu radykalnych zmian w obrebie doktryny (co nie znaczy , ze tych zmian nie ma ).
Reakcja na krytyke   w  KK , moze posluzyc jako  przyklad  rozwoju we wlasciwym kierunku :  od radykalnego zwalczania przez Inkwizycje w Sredniowieczu  wszelkich objawow  odstepstwa od oficjalnej doktryny  az do  zgody na dyskusje ,  odmienne punkty widzenia i tolerancje w naszych czasach .
Ciekawa postacia jest w tym kontekscie teolog katolicki  Hans  Küng . Krytyk kosciola  i roznych dogmatow  , pozbawiony co prawda  urzedu nauczycielskiego (Missio canonica) ale   w dalszym ciagu duchowny i teolog ,  i  oczywiscie  nie zostal  exkomunikowany .
Z drugiej strony  wiemy ,  co dzieje sie z takimi  osobami w obrebie zborow  SJ . Zostaja bezlitosnie  wykluczane .


Offline robbo1

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #643 dnia: 17 Luty, 2018, 12:27 »
Ponieważ ponownie bezzasadnie usuwacie moje komentarze napisze,że tak jest,świadomy,że usuniecie i i ten.Tak uważam,że z zasady większość napisanych tutaj artykułów dotyczy naszych zmian i z tej przyczyny jest bezzasadnych.Przez to i wasze narzekania.Wystarczy przyjrzeć się wywodom [katolicyzmu] względem opisu stworzenia,żeby wiedzieć o wielkich zmianach.Pisał o tym ksiądz prof.Michał Heller...w książce "Stworzenie i początek wszechświata" str.11.Nie zacytuję i tak to co napisze znajdzie się na cmentarzu.D z i ę k u j ę za możliwość swobodnego wyrażania zdania.
H.Kung przyciąga na swoje wykłady wielu "wolnomyślicieli",i jest [dochodowy]. Przy tym w wielu tematach wielce rzetelny.Znam jego dwie książki.
« Ostatnia zmiana: 17 Luty, 2018, 12:37 wysłana przez robbo1 »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #644 dnia: 17 Luty, 2018, 16:38 »

H.Kung przyciąga na swoje wykłady wielu "wolnomyślicieli",i jest [dochodowy]. Przy tym w wielu tematach wielce rzetelny.Znam jego dwie książki.

Robbo , to dobrze , ze znasz jego ksiazki  ale to nie zmienia faktu , ze  KK okazuje sie byc o wiele bardzie tolerancyjny w stosunku do takich  "wolnomyslicieli " niz  SJ .
Po prostu wyciagneli wnioski z wlasnych bledow w przeszlosci  i uznali , ze  jest w srod nich miejsce na odmienne pojmowanie wiary .
Byc moze  i SJ  w przyszlosci naucza sie tolerancji  ale obecnie  daleko wam do tego .
 
A tak nawiasem mowiac , co TY osobiscie zrobilbys  majac w swoim zborze takiego  "Künga" ?
Podkablowalbys go do starszych ? Wykluczylbys ze spolecznosci  ?  Czy bylby dla Ciebie  "odpowiednim towarzystwem"?

Zastanow sie , bo tak naprawde  reakcja na odmiennosc bardzo wiele mowi o nas samych . Przypowiesci o milosiernym Samarytaninie chyba nie musze  Ci przytaczac .