Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112612 razy)

Offline sawaszi

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #615 dnia: 07 Luty, 2018, 22:12 »
Bo tu o poważnych rzeczach było pisane wcześniej i nie 'po pruznicy'  :)


Offline robbo1

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #616 dnia: 08 Luty, 2018, 19:41 »
W istocie "odkrycie jądra atomowego" przez E.Rutherforda stanowiło przełom w zrozumieniu [atomu].
I jednocześnie o b a l i ł o dominujący przed nim model  J.J.Thomsona tzw."ciastka z rodzynkami".
Tak to powszechnie zaakceptowane , poprzednie,które było "modelem dominującym na temat budowy atomu",zostało zastąpione innym.
Jedno zamiast drugiego,powszechnie zaakceptowanego,i uważanego za ważne.
Wiemy,że to pierwsze ma obecnie "tylko znaczenie historyczne". Niemniej przez wiele lat "był rozwijany.Tak naprawdę "po pewnym czasie...przestał być obowiązującym".
Tak jak i niektóre z naszych wyjaśnień.Tak to moim zdaniem działa.


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #617 dnia: 08 Luty, 2018, 19:56 »
Ja znam lepszego multi wynalazcę Sędziego Rutherforda.

Wynalazł: rok 1925, Bet Sarim, radio-biolę, nazwę ŚJ i inne pomniejsze atomowe odkrycia miał na koncie. :)


Offline robbo1

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #618 dnia: 08 Luty, 2018, 20:15 »
Interesujesz się nim więcej niż ja,i na nim nie zamykam.Tak jak i niedobrze byłoby,gdybym poprzestał na wywodach ,które zaproponował E.Rutheford."Obalił wywody"wielkiego uczonego J.J.Thomsona.
Jak zapewne nasz J.Rutherford Karola T.Russella.
Jak i potem zostały obalone opinie,poglądy J.Rutherforda.
Tak to działa.
Niemniej następował r o z w ó j poglądów na temat budowy atomu.Jedne wyjaśnienia obalały poprzednie,ewentualnie je poszerzały.
Tak jak jedne nasze wyjaśnienie inne.Nowe poprzednie.


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #619 dnia: 08 Luty, 2018, 20:28 »
Rutherford mało co Russella obalił, bo te nauki pozostały u badaczy Pisma do dziś.

Rutherford raczej sam siebie obalił. ;D
Sam obalał swoje nauki. ;)
A później jego uczeń Knorr i następny Franz obalali resztę pozostałości Sędziego. ;D


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #620 dnia: 10 Luty, 2018, 00:02 »
A później jego uczeń Knorr
Spodobał mi się zwrot z 'Kryzysu sumienia' nt. Knorra - naczelny nadzorca zborów świata. I to nie było złośliwe nazewnictwo ze strony Rajmunda, tylko po prostu Knorr mienił się przez pewien czas takim tytułem. Ale w literaturze WTS tej prawdy się nigdy nie doczytamy. Przecież on taki skromny i serdeczny...uczeń Chrystusa. Żal.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Sebastian

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #621 dnia: 10 Luty, 2018, 01:26 »
Rutherford mało co Russella obalił, bo te nauki pozostały u badaczy Pisma do dziś.

Rutherford raczej sam siebie obalił. ;D
Sam obalał swoje nauki. ;)
A później jego uczeń Knorr i następny Franz obalali resztę pozostałości Sędziego. ;D
jak powiedział znany noblista "łatwiej obalić rząd niż obalić pół litra" :) a szefowie brooklińskiego wydawnictwa mogliby go przelicytowac i powiedzieć że "dowolną aż do wczoraj prawdziwą naukę jedynej prawdziwej religii" jeszcze łatwiej obalić niż rząd i łatwiej niż pół litra :)

dał im przykład Józek nazywający samego siebie Sędzią :) jak półlitrówki i jak nauki (jednocześnie) obalać można :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #622 dnia: 10 Luty, 2018, 09:03 »
Knorr
Cytuj
naczelny nadzorca zborów świata
Spróbuję poszukać. :)


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #623 dnia: 10 Luty, 2018, 18:53 »
Niestety nie ma w publikacji tytułu: "naczelny nadzorca zborów świata"

ani ang. the Presiding Overseer for all congregations earthwide, jak zwrócił się do Knorra Ray Franz.

"Centralne Biuro Główne miało natomiast swojego prezesa, do którego ja osobiście zwróciłem się (rozpoczynając jeden z kursów dla nadzorców Oddziału w Brooklynie) jako do „Nadzorcy Przewodniczącego wszystkich zborów świata”." (Kryzys sumienia 2006 s. 79)


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #624 dnia: 10 Luty, 2018, 23:38 »
"Władze centralne miały natomiast swojego prezesa, do którego ja osobiście zwracałem się (rozpoczynając kurs dla nadzorców biur oddziałowych w Brooklynie) jako do „Naczelnego nadzorcy zborów świata”. (Prezes Knorr siedział wówczas na podwyższeniu i nie wyraził żadnej obiekcji co do nadanego mu tytułu)."
s. 68
Mam wydanie bez wstawki redakcyjnej - pdf z czeluści Internetu.
W każdy razie jest to w 1. akapicie rozdziału 4. - "WEWNĘTRZNY PRZEWRÓT I REORGANIZACJA".
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #625 dnia: 11 Luty, 2018, 09:16 »
Może masz wydanie pierwsze 1997, a ja drugie 2006.
Pierwszą ed. tłumaczył baptysta P. Zaremba, a drugą korygował exŚJ Sz. Matusiak.
Zaremba nie jest specjalistą od ŚJ. Matusiak tak.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #626 dnia: 11 Luty, 2018, 10:17 »
Dobrnąłem wczoraj do końca, a że czytałem z telefonu, to dopiero po żmudnym przescrollowaniu całej książki trafiłem na stronę redakcyjną - za dodatkami i spisem treści - i jest to też wydnie z 2006 roku. Na początku tylko strona tytułowa i od razu 1. rozdział.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #627 dnia: 11 Luty, 2018, 11:58 »
To ja już nic nie rozumiem. :-\
Mam wersję 2006 PDF i papierową i tam są słowa takie jak podaję:

"Nadzorcy Przewodniczącego wszystkich zborów świata”

a nie Naczelnego Nadzorcy...

W przypisie są też słowa:

Prezes Knorr siedział wówczas na podwyższeniu i nie wyraził żadnej obiekcji co do nadanego mu tytułu. (s. 79)


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #628 dnia: 11 Luty, 2018, 12:55 »
Rutherford mało co Russella obalił, bo te nauki pozostały u badaczy Pisma do dziś.

Rutherford raczej sam siebie obalił. ;D

Pseudo 'flaszka' nie wzięło się z niczego:http://prawdziweobliczewts.info/articles/boozeruth.html

To dopiero ORZEŁ wśród wymokłych kur, haha

Świetną robotę robisz, szacunek Roszada.






















Offline robbo1

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #629 dnia: 13 Luty, 2018, 17:48 »
I tak niewiele zmieni to,że wszyscy wszędzie przechodzimy etap od ... do.
Nasze zmiany to tylko tego dowód,czy przykład.Nie one stanowią podstawę odrzucenia.Z tego powodu należałoby odrzucić [naukę i opis dziejów ludzkości]. To pewne.
Mam w domu książkę Ernsta Zimmera "P r z e w r ó t   w fizycznym obrazie świata". Powstała po to,żeby pokazać dzieje :"rozwoju fizyki współczesnej,wskazać najważniejsze e t a p y    tego rozwoju...". Nie zmiany stanowią problem,problemem byłby ich brak,czy świadome ich zaniechanie.