Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112532 razy)

Dobry Pasterz

  • Gość
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #390 dnia: 26 Styczeń, 2018, 21:38 »
spokojnie, na razie myślę czy rezygnować ze służby pionierskiej i jak otworzyć umysły moich bliskich... Myślę też dlaczego tego nie widziałem, co dalej z życiem itp.

Jeśli mogę ci coś doradzić - ochłoń. Teraz jesteś w szoku. Każdy kto jest wychowywany jako ŚJ dorasta w przekonaniu że należy do jedynej prawdziwej, mającej rację (ZAWSZE!), uczciwej, wspaniałej i przede wszystkim Bożej organizacji. Ty też tak miałeś. A potem przychodzi szok że tak nie jest.

Teraz przeżywasz głębokie emocje bo to co znałeś od zawsze, w zasadzie całe twoje życie się posypało. Ale podejmowanie decyzji na gorąco nigdy nie jest najlepsze. Daj sobie kilka tygodni, czytaj to forum, szukaj innych źródeł. Spróbuj tym razem obiektywnie ocenić organizację. Ale pamiętaj że "obiektywnie" nie oznacza skupiania się tylko na negatywach, do czego pewnie teraz będziesz skłonny. Dużo informacji na tym forum jest prawdziwa, ale niekoniecznie musi być taka straszna jak jest tu przedstawiania. Dużo spraw przedstawianych jest tutaj bardzo emocjonalnie, co może czasami zniekształcić ich postrzeganie.

Życzę ci żebyś jak najszybciej poradził się z tym trudnym przebudzeniem.


Offline Villa Ella

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #391 dnia: 26 Styczeń, 2018, 21:39 »
Albo zupełnie nic... Wykopaliby cię i zapomnieli o tobie. Na dwoje babka wróżyła i oba warianty tak samo możliwe....
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Salome

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #392 dnia: 26 Styczeń, 2018, 21:41 »
spokojnie, na razie myślę czy rezygnować ze służby pionierskiej i jak otworzyć umysły moich bliskich... Myślę też dlaczego tego nie widziałem, co dalej z życiem itp.

Wiesz co Nabonit, powiem Ci, że jeśli Ty rzeczywiście się tak szybko ocuciłeś z tego matrixa, to jesteś super przypadkiem, nawet dla Stevena Hassana, specjalisty ds psychomanipulacji w sektach.
Ale wiem z doświadczenia, że ludzie bardzo różnie reagują. Jedni "bit by bit" (kawałek po kawałku) układają puzzle.
Inni jak zajarzą im odpowiednie styki w mózgu, przeżywają gwałtowne przebudzenie. To tak, jakby przestawić zwrotnicę na kolei. I jadą od razu w bok.

Moja kumpela na przykład, oglądała polecone jej  filmy na youtube na zakazanych kanałach. Jak zaczęła w piątek wieczorem, tak skończyła w niedzielę. Non stop.
I to by było na tyle. Napisała list, że dziękuje za dalsze atrakcje w orgu.
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń, 2018, 21:43 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Asturia

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #393 dnia: 26 Styczeń, 2018, 21:41 »
Serio nikt nie widzi, że Nabonit sobie jaja robi?
Wczoraj chciał nawracać odstępców, a dziś przy półlitrówce czyta "Kryzys sumienia"...

ja cały czas myślę, że Nabonit to super troll, trudno mi uwierzyć, że to co tu pisze jest prawdą, może i się mylę, ale zdaje się, że on fajne się tu bawi, jego ''twórczość'' na forum budzi zainteresowanie no i chłopak ma ubaw, tak po prostu myślę, czas pokaże czy miałem rację, chętnie przeproszę jeżeli będzie inaczej niż mówię
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń, 2018, 22:03 wysłana przez Asturia »


Offline Startek

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #394 dnia: 26 Styczeń, 2018, 21:44 »
spokojnie, na razie myślę czy rezygnować ze służby pionierskiej i jak otworzyć umysły moich bliskich... Myślę też dlaczego tego nie widziałem, co dalej z życiem itp.
spokojnie chłopie , nie wszystko na raz , wrzuć sobie na luz , czytaj  badaj , zadbaj o siebie i o swój komfort  psychiczny . Kiedyś przyjdzie pora  na twoich bliskich i oni także dostaną swój czas na wyjście z orgu . Przygotuj sobie zaplecze nawiąż  przyjaźnie poza zborem , bo gdy się całkiem wybudzisz to będziesz na spokojnie mógł pomóc swoim bliskim wyjść .


Offline Fantom

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #395 dnia: 26 Styczeń, 2018, 21:50 »
Coś tu Nabonit nas podpuszcza.Chyba nie jest tym,za kogo się podawał.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #396 dnia: 26 Styczeń, 2018, 21:54 »
Jeśli mogę ci coś doradzić - ochłoń. Teraz jesteś w szoku. Każdy kto jest wychowywany jako ŚJ dorasta w przekonaniu że należy do jedynej prawdziwej, mającej rację (ZAWSZE!), uczciwej, wspaniałej i przede wszystkim Bożej organizacji. Ty też tak miałeś. A potem przychodzi szok że tak nie jest.

Teraz przeżywasz głębokie emocje bo to co znałeś od zawsze, w zasadzie całe twoje życie się posypało. Ale podejmowanie decyzji na gorąco nigdy nie jest najlepsze. Daj sobie kilka tygodni, czytaj to forum, szukaj innych źródeł. Spróbuj tym razem obiektywnie ocenić organizację. Ale pamiętaj że "obiektywnie" nie oznacza skupiania się tylko na negatywach, do czego pewnie teraz będziesz skłonny. Dużo informacji na tym forum jest prawdziwa, ale niekoniecznie musi być taka straszna jak jest tu przedstawiania. Dużo spraw przedstawianych jest tutaj bardzo emocjonalnie, co może czasami zniekształcić ich postrzeganie.

Życzę ci żebyś jak najszybciej poradził się z tym trudnym przebudzeniem.

O kurcze, my tu o Nabonicie a tu Dobry Pasterz "się nawrócił"
Idę faktycznie po flaszkę. ;D
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline josh82

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #397 dnia: 26 Styczeń, 2018, 21:57 »
Jesteś obrzydliwy Nabonicie...


Offline Szarańcza

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #398 dnia: 26 Styczeń, 2018, 22:16 »
Trudno uwierzyć w przemianę Strażnicowego strażnika w Forumowego odstępczucha (sam tak napisał  ;D ).
Tylko poczytajcie jego wszystkie posty - to już był odstępczuch zanim to sobie uświadomił.
Do tej pory po prostu myślał, że jest bardzo prawomyślnym świadkiem. A okazało się, że po prostu ma "lewe" myśli. I to zwyczajnie dlatego, że musiał je spisać...
Coś mi mój węch sugeruje, że to nie jest żaden fake :P


Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #399 dnia: 26 Styczeń, 2018, 22:18 »
Jesteś obrzydliwy Nabonicie...

Chciałbym być, naprawdę chciałbym teraz okazać się trollem, chciałbym, żeby to wszystko okazało się snem, chciałbym zapomnieć o tym co przeczytałem. Najgorsze jest to co dalej. Jak żyć... Po co? Jaka jest nadzieja? Co z tymi, którzy nie znają prawdy? Jak pomagać? Trzeba stworzyć jakąś organizacje. Milion myśli...
Nabonit


Offline Szarańcza

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #400 dnia: 26 Styczeń, 2018, 22:20 »
Nabonit jesteś nayebunny ;)
Wróć jutro to pogadamy.


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #401 dnia: 26 Styczeń, 2018, 22:29 »
Coś tu Nabonit nas podpuszcza.Chyba nie jest tym,za kogo się podawał.
W rzeczy samej. Jest to niemal nie możliwe, by ktokolwiek w ciągu kilku dni zmienił zdanie o 180 stopni. Coś tu jest nie tak... Jak dla mnie marna prowokacja (rodem z Nadarzyna?). Podpucha że niby gorliwy ŚJ chcący nawrócić "zbłąkanych odstępców" sam przejrzał na oczy???
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń, 2018, 22:32 wysłana przez Szycha »


Offline Matylda

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #402 dnia: 26 Styczeń, 2018, 22:33 »
W rzeczy samej. Jest to niemal nie możliwe, by ktokolwiek w ciągu kilku dni zmienił zdanie o 180 stopni. Coś tu jest nie tak... Jak dla mnie marna prowokacja (rodem z Nadarzyna?). Podpucha że niby gorliwy ŚJ chcący nawrócić "zbłąkanych odstępców" sam przejrzał na oczy???

Hmmmmmmmmmm :-\


Offline Szarańcza

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #403 dnia: 26 Styczeń, 2018, 22:38 »
Trzeba stworzyć jakąś organizacje. Milion myśli...

Nabonit weź już dzisiaj przytul poduszkę, bo jak narobisz mi wstydu to Cie znajdę i napier...ę!
Nie życzę sobie aby przez Ciebie Fantom, Szycha i inni mieli ze mnie bekę :P

PS. Nie wierzę też w teorie spisgowe, że Nadarzyn robi wymyślne prowokacje aby odnaleźć jednego odstempcem w Małej Wsi na Podlaskiem. Nie popadajmy w paranoję ;)


Offline josh82

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #404 dnia: 26 Styczeń, 2018, 22:38 »
Chodziło mi o jedną, konkretną wypowiedź. Napisałeś to tak lekko... Zupełnie jakby  Cię to bawiło. 

Nie będzie to łatwe, Tato i Dziadkowie są starszymi, organizacja to całe życie naszej rodziny. To trudne do opisania i wole nawet nie myśleć co by się stało gdyby się dowiedzieli tego co ja. Obstawiam co najmniej jeden zawał i jedno samobójstwo.