Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112647 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #165 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:57 »
Trzecia owco jeszcze niedawno kochałeś Jezusa i wmawiałeś jak tylko to możliwe jaki jest ważny w twoim , co by nie mówić zakłamanym życiu . Teraz pojawił się ktoś , kto sprawił ,że najwazniejszy znów staje się Jehowa , że jemu masz służyć a nie ludziom . Wśród znajomych na Facebooku miałeś największych odstępców w kraju. Mam gdzieś jak pokierujesz swoim życiem , dziwi mnie jednak jaką jesteś chorągiewka bez kręgosłupa moralnego , który ulega wpływom , dwóch stron w ekstremalne odchyły. Dzieciaczek jeszcze jesteś. Pozdrów mamusię ,  pewnie nadal chwali się każdemu jaki syn zaangażowany w prawdę i duchowo się ożenił .Szkoda tylko ,że  nie wie jakie miałeś zdanie o religii swoich rodziców.
Nie dalej jak trzy tygodnie temu kpiłeś z dziewczyny , która wróciła do kościoła , ja kpię z ciebie , nie dlatego , że się nawracasz lecz dlatego , jak łatwo cię zwieść.

Trzecia owco - możesz wierzyć w kogo chcesz! :)
Moim zdaniem przystąpienie do jakiejkolwiek religii zawsze wiąże się z tym, że wierzy się w błędne nauki. Kwestia jest tylko w tym jaki jest % tych błędnych nauk.
Nie popieram tylko ślepej wiary w człowieka, który każe swoim wyznawcom kłamać i popełniać przestępstwa (zatajanie pedofilii, niszczenie dokumentów będących dowodem na molestowanie itp.). A tak niestety zachowują się m.in. członkowie CK.

Na świecie są różne religie. Jedni oddają cześć krowom, inni bóstwom, które mają trąbę słonia. Kto im zabroni?
Jeśli dla Świadków Geoffrey Jackson czy Stephen Lett są wiarygodni, to niech w nich wierzą! I datki do skrzynki wrzucają! Tylko mówienie, że ich poczynaniom błogosławi Bóg jest wysoce ryzykowne. Nie przypominam sobie bowiem historii biblijnej, w której Bóg błogosławi trwającym w grzechu kłamcom, chciwcom, rozpustnikom itd. itp.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 19:58 wysłana przez PoProstuJa »


Offline Fantom

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #166 dnia: 19 Styczeń, 2018, 20:04 »
''Czy zgadzam się ze wszystkimi naukami Świadków Jehowy?
Tak, tylko część rozumiem po swojemu.''

 Możesz to rozwinąć?Napisałeś,ze jesteś konkret facet.Podaj konkrety,a nie ogólniki.Co konkretnie rozumiesz po swojemu?Podaj przykłady.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #167 dnia: 19 Styczeń, 2018, 20:06 »
Trzecia owco - możesz wierzyć w kogo chcesz! :)
Moim zdaniem przystąpienie do jakiejkolwiek religii zawsze wiąże się z tym, że wierzy się w błędne nauki. Kwestia jest tylko w tym jaki jest % tych błędnych nauk.
Nie popieram tylko ślepej wiary w człowieka, który każe swoim wyznawcom kłamać i popełniać przestępstwa (zatajanie pedofilii, niszczenie dokumentów będących dowodem na molestowanie itp.). A tak niestety zachowują się m.in. członkowie CK.

Na świecie są różne religie. Jedni oddają cześć krowom, inni bóstwom, które mają trąbę słonia. Kto im zabroni?
Jeśli dla Świadków Geoffrey Jackson czy Stephen Lett są wiarygodni, to niech w nich wierzą! I datki do skrzynki wrzucają! Tylko mówienie, że ich poczynaniom błogosławi Bóg jest wysoce ryzykowne. Nie przypominam sobie bowiem historii biblijnej, w której Bóg błogosławi trwającym w grzechu kłamcom, chciwcom, rozpustnikom itd. itp.

Ja myślę że Trzecia Owca wkręcała Nabonita. Choć teraz sam już nie wiem. Może się mylę. :(
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline MX

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #168 dnia: 19 Styczeń, 2018, 20:11 »


(...)
czy tylko ja uważam, że jest to marnej jakości prowokacja?
(...)
Ja mam podobne zdanie.
Jednak ktoś z zewnątrz jak zacznie czytać to tego nie wie. Dlatego warto bez emocji wykazać brak logiki itp. Ale tak, ktoś napewno się świetnie bawi.



MX - koniec - MX



Offline Szear-Jaszub

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #169 dnia: 19 Styczeń, 2018, 20:11 »
Do autora
Dotarłem do 3 strony... Dalej nie dałem rady... To samo puste gadanie i niczym niepoparte puste stwierdzenia... Tylko powierzchowne spojrzenie na  problemy bez rzetelnej analizy i falsyfikacji dowodów.
A argumenty w postaci przykladow to papka że straznicy z gotowymi odpowiedziami i podsunietymi wnioskami.
 
Jeśli wszystkie religie maja problem z pedofilia, jeśli wszystkie religie zmieniaja nauki to dlaczego być SJ? Przecież nie różnią się niczym, najczystsza i najświętszej organizacja jest taka sama jak inne.... Może lepiej być mormonem, są bardziej uczciwi od swiadkow?

A i jeszcze pisałeś że masz swoje poglądy, które czasem nie pokrywają się z naukami ck (co zresztą widać z twoich wypowiedzi), to gdy głosisz innym to które poglądy głosisz? Te organizacji czy swoje? Pewnie te organizacji... Bo pisałeś że nie głosisz swoich bo byłbyś odstępca. Czy nie czujesz się wewnętrznie podzielony? Jak się z tym czujesz głosząc kłamstwa niezgodne z biblia? Bo sam pisałeś że jak coś się nie zgadza z biblia w publikacjach to bardziej patrzysz na Biblię?

Nie mogę po prostu pojąć twojego sposobu myślenia i tego jak wewnętrznie sobie tłumaczysz że możesz robić rzeczy za które wiele osób zostało wydalonych z org a w twoim przypadku uchodzi to bezkarnie i tylko dlatego że nie wiedzą o tym starsi.


Cytuj
nazywam się jak się nazywam.
Prawie jak "jestem który jestem".

PS. Ja też jestem świadek tyle że niewierzacy i niepraktykujacy...
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 20:24 wysłana przez Szear-Jaszub »
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


Offline PoProstuJa

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #170 dnia: 19 Styczeń, 2018, 20:16 »
Ja myślę że Trzecia Owca wkręcała Nabonita. Choć teraz sam już nie wiem. Może się mylę. :(

Wiesz Baranie, bo to naprawdę bardzo trudno jest wyczuć kto kogo wkręca!

Taki przykład: jakiś Świadek ogląda na broadcastingu wywody Stephena Letta i mówi, że przez tego człowieka przemawia Bóg Jehowa. I się zastanawiasz - on naprawdę tak myśli czy mnie wkręca?
Czy rzeczywiście wierzy w to, że Bóg do przekazywania swoich myśli i proroctw posługuje się komikiem?  ;D


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #171 dnia: 19 Styczeń, 2018, 21:10 »
Trudno wyczuć, fakt, i tu propsy dla Salome i dla Pytacz. Bądź co bądź - czy to grupka pionierów dorabiająca godziny przy jednym stole wg mojej interpretacji czy też osoba robiąca eksperyment socjologiczny, może do jakiejś pracy, wg innej interpretacji czy po prostu pionier i sługa, który teraz nie będzie odpisywał, bo musi się przygotować do jutrzejszej zbiórki, to bądźmy pewni, że każdy argument działa w dwie strony. To, co my tu piszemy i tak zostanie mu/jej/im w głowie/ach. I będzie pracowało. Nie ma opcji - bot sztucznej inteligencji to to nie jest, tylko żywy człowiek.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Matylda

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #172 dnia: 19 Styczeń, 2018, 22:07 »
Czy zgadzam się z kodeksem karnym? Tak, tylko część rozumiem po swojemu

:D :D :D

 O to to to i temu kupiem sobie kijaszka bejzbolowego i bedem napie.....ać po głowach wszystkich co nie myślą po mojemu.
Bedem szyby wybijać w samochodach wszystkim nieprawomyślnym.I bedem oczekiwać że wszystkie w tym wysokie sądy bedom respektować moje prawo do wolności przekonań.
Hej.

Taka to jest polityka pseudoreligi tzw świadków jehowy.To nic że prawo w demokratycznym kraju z którego budżetu świadkowie chętnie korzystają w kwestiach leczenia,nauki,świadczeń socjalnych,rentowych i emerytalnych,ochrony mienia,dróg,komunikacji itd,itp. Niestety tylko w jedną stronę to działa wśród wyznawców,bo jak o przestrzeganie prawa chodzi to już NIE.
Nie ważne że kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi że rodzice i dzieci są obowiązani do wzajemnego szacunku i WSPIERANA SIĘ.
Swiadkowie jehowy nie wspierają swoich rodziców i dzieci bo ci mają odwagę mieć własne poglądy.
Może na to masz jakieś wytłumaczenie drogi załżycielu wielu wątków?

« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 22:24 wysłana przez Matylda »


Offline Helleboris

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #173 dnia: 20 Styczeń, 2018, 02:58 »
Witaj Nabonit.
Chcę wierzyć, że jesteś dobrym człowiekiem, ale jedna Twoja wypowiedź bardzo mnie poruszyła.
Napisałeś, że gdyby Twój brat został wykluczony to byś z nim nie gadał. Strasznie mnie zdenerwowało to luźne podejście. Jestem wykluczona i od 5 lat nie rozmawiam z siostrą, kiedy ta przychodzi do domu (mieszkam z rodzicami ŚJ). Traktuje mnie jak powietrze. Wita się z moim chłopakiem, a ze mną nie. Nie wyobrażasz sobie jak to boli, za każdym razem serce mi pęka. Nie zliczę ile nocy przepłakałam. A cała ta sytuacja wynikła dlatego, że popełniłam błąd, a potem zmieniłam poglądy. Nie mieści mi się w głowie, że Bóg tego od nas wymaga. Wykluczenie ze zboru -ok, ale to też wykluczenie z rodziny, wykluczenie z życia jakie się miało. Nie jestem morderczynią, psychopatką żeby mnie unikać. Jestem normalnym człowiekiem, staram się czynić dobro, postępować moralnie, ale nie potrzebuje do tego religii. I za to zostałam tak ukarana. Wykluczenie jest tak niesprawiedliwe i wypaczone, że może to być tylko wymysł człowieka.
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Estera

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #174 dnia: 20 Styczeń, 2018, 06:58 »
Biorą przykład z Żydów.
Żydzi tolerancyjnie kamieniowali.
   pytacz.
   Dobry jesteś i prawdziwie zauważyłeś.
   ;D

   Nabonit.
   W tej organizacji, nie ma czegoś takiego, jak troska o wykluczonego.
   Nawet osoby będące jeszcze śj., są zostawiane swojemu biegowi życia i nikt się o nich nie troszczy.
   Jak to się potocznie mówi: "pies z kulawą nogą nie zajrzy".
   Także, Nabonicie.
   Twoje twierdzenie, że gdzieś tam słyszałeś takie zachęty, by dbać o wykluczonych, są w praktyce zwykłą fikcją.
   Życie jasno pokazuje, jak to wygląda w tej organizacji, a i nie jeden tu zarejestrowany, mógłby to potwierdzić.
   Jest ukamienowanie, "za życia".
   Oficjalnie możesz być w zborze, a i tak będziesz traktowany, jakby Cię nie było.
   Tylko dlatego, że nie bierzesz żywego udziału w tzw., życiu zboru.
   A o wykluczonych nie wspomnę.
   :( :(

   Helleboris.
   Trzymaj się, choć wierzę, że Twój ból emocjonalny jest wielki w sytuacji, którą opisujesz.
   :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline pytacz

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #175 dnia: 20 Styczeń, 2018, 10:12 »
   pytacz.
   Dobry jesteś i prawdziwie zauważyłeś.
   ;D

   Nabonit.
   W tej organizacji, nie ma czegoś takiego, jak troska o wykluczonego.
   Nawet osoby będące jeszcze śj., są zostawiane swojemu biegowi życia i nikt się o nich nie troszczy.
   Jak to się potocznie mówi: "pies z kulawą nogą nie zajrzy".
   Także, Nabonicie.
   Twoje twierdzenie, że gdzieś tam słyszałeś takie zachęty, by dbać o wykluczonych, są w praktyce zwykłą fikcją.
   Życie jasno pokazuje, jak to wygląda w tej organizacji, a i nie jeden tu zarejestrowany, mógłby to potwierdzić.
   Jest ukamienowanie, "za życia".
   Oficjalnie możesz być w zborze, a i tak będziesz traktowany, jakby Cię nie było.
   Tylko dlatego, że nie bierzesz żywego udziału w tzw., życiu zboru.
   A o wykluczonych nie wspomnę.
   :( :(

   Helleboris.
   Trzymaj się, choć wierzę, że Twój ból emocjonalny jest wielki w sytuacji, którą opisujesz.
   :'(
Ja mogę potwierdzić Twe słowa za pomocą swojego przykładu.

Nie jest to obiektywne, ale:
Przestałem chodzić na zebrania około pół roku temu.
Od tego momentu nie otrzymałem żadnego telefonu, smsa, nikt mnie nie odwiedził (oprócz starszych na wizycie, która był tuż przed tym jak przestałem chodzić).
Miałem kilku "przyjaciół".
Już nie mam. Tylko w dziwny sposób - nie porozmawiali ze mną, tylko zbór pytał mojej żony, czy u mnie ok i czarny mnie nie ma.

Moja żona jako bardzo aktywna w organizacji zaczyna się dziwić, co więcej irytować, że tak się sprawy mają.

Z dnia na dzień, mimo że nie jestem wykluczony przestałem liczyć się dla tych ludzi. Nawet dla tych mniej świętych, o których wiem ile piją, co palą i co potrafią robić w klubie.

Ot taka podwójna moralność...


Offline Salamander

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #176 dnia: 20 Styczeń, 2018, 10:31 »
Sądzę, że Bóg zwraca uwagę na człowieka. Jeśli ktoś trzyma się Jego wzniosłych zasad to może spać spokojnie.

Kiedyś widziałem piękny film tyczący Katolików, którzy w swoim życiu trzymali się prawych zasad Bożych a Stwórca pięknie im błogosławił. Postaram się odnaleźć ten film. Wierzę, że Jezus Chrystus sprawiedliwie osądzi wszystkich ludzi. Natomiast uważam, że jeśli ktoś jest Świadkiem Jehowy to ze względu na towarzystwo jest mu dużo łatwiej oddawać cześć Bogu i trzymać się Jego norm.

Interesujące, co piszesz. Jak potraktujesz osobę, która zmieni wyznanie ze Świadków Jehowy na rzymskokatolickie, bo ta osoba u katolików czułaby się bliżej Jehowy? Zerwałbyś kontakt?


Offline zawsze letni

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #177 dnia: 20 Styczeń, 2018, 12:36 »
Witaj Nabonit.
Jeżeli nadal stoisz na stanowisku by nie raportować czasu to dobrze.
Jeśli jednak zmieniłeś zdanie to ew. czasu poświęconego dla mnie nie możesz liczyć.
Jestem dopiero w fazie pisania listu o odłączeniu.
Nie będę Cię maltretował jak inni. Moje pytanie jest proste.
Wskaż mi "coraz jaśniejsze światło" w poniższym zestawieniu. /najlepiej zakryj daty/

Mieszkańcy Sodomy /także czynni pedofile/

1. Zmartwychwstaną   (Życie i zdrowie 1932 s. 43-44).
2. Nie zmartwychwstaną   (Strażnica Nr 4, 1949 s. 14).
3. Zmartwychwstaną   (Strażnica Nr 10, 1966 s. 8 ).
4. Przynajmniej niektórzy zmartwychwstaną  (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi 1984 s. 179).
5. Nie zmartwychwstaną   (Strażnica Nr 17, 1988 s. 30-31).
6. Przynajmniej niektórzy zmartwychwstaną  (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi 1989 s. 179).
7. Nie zmartwychwstaną   (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi 1990 s. 179).
 
Zestawienie za - jak piszesz - Panem Włodzimierzem Bednarskim. Mam nadzieję, że Ci to nie przeszkadza.
Ja skorzystałem z "gotowca" i też mam nadzieję, że Jemu to nie przeszkadza.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Roszada

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #178 dnia: 20 Styczeń, 2018, 12:38 »
Cytuj
Mieszkańcy Sodomy /także czynni pedofile/
Zawsze o tym zapominamy. ;)


Offline pytacz

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #179 dnia: 20 Styczeń, 2018, 13:16 »
Autor się zepsuł, nie odpisuje :-(
Może 2 etat, bo jako pionier w weekend dużo trzeba poświęcić czasu.

Ja jako pionier stały starałem się weekendy mieć w miarę wolne, bo nawet na kursie uczą, że trzeba odpoczywać :-D