Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijański Świadek Jehowy  (Przeczytany 112595 razy)

Offline Nabonit

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #105 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:44 »
Wysłuchałam , choć nie do mnie skierowałeś tą rozmowę odpowiem ,
zwróciłeś uwagę , że prof Religa bardzo dosadnie podkreślił fakt , że pacjent jest poinformowany o konsekwencjach  odmowy?  , że to tylko i wyłącznie jest ryzyko pacjenta?, że  lekarze w takiej sytuacji nie ponoszą odpowiedzialności za konsekwencje?

Świetnie , że świadkowie pozwolili medycynie doświadczyć jak daleko można przesunąć granice ,
w końcu obrońcy zwierząt nie wyrażają zgody na to by na biednych zwierzakach  prowadzić badania a tu proszę są żywi ochotnicy , świadomi zagrożeń i pozwalają .

Czy zwróciłaś uwagę, że Zbigniew Religa mówił, że również inne osoby korzystają z takich metod leczenia? Ja sam bym wolał obyć się bez transfuzji. Po prostu z powodu obrzydzenia, że miałbym mieć w sobie czyjąś krew.

Nabonid.
Mnie NO nie musi mówić jakie są procedury.
Jest wysoce prawdopodobne, że znam je wcześniej niż on..
NO powiadomił mnie tylko o wizycie w pokoiku.
Powód zbyt wiele pytań.
Dziwne bo były takie jak twoje.
Też kiedyś tak myślałem o organizacji.
Jednak instytucja która ukrywa przestępstwa, wypiera się faktów a datki przeznacza na odszkodowania to nie moja bajka..


Mnie zapytał czy są to moje pytania czy np. pytania z powodu odstępców. Powiedziałem, że zastanawiam się nad tym jak jest teraz a że Nadzorca Obwodu zazwyczaj gości u nas w domu to była swobodna rozmowa. Powiedział mi, że od kiedy są zmiany w kwestii pedofilii to każdy przypadek trafia do odpowiednich organów ścigania. Myślę, że dużo zależy od tego czy pytałeś pretensjonalnie czy grzecznie itp. Chodzi o Twoje nastawienie do sprawy itp.

Wg mnie to Ty błędnie interpretujesz ten film. Jestem rodzicem pełnoletnich dzieci (starszych od Ciebie) i wierz mi że choćby nie wiadomo jak moje dzieci by "nagrzeszyły", nigdy, przenigdy nie zlekceważyłbym telefonu od dziecka, pomimo że są samodzielne. To się nazywa "uczucia wyższe". Wybacz, ale wg mnie Ty nie wierzysz w boga tylko w organizację. Osobiście jestem osobą niewierzącą, ale nigdy nie zachowałbym się w tak nieludzki sposób. I za to dzięki WTS-owi, bo swoim nieludzkim zachowaniem przykrywanym rzekomą miłością bożą, wyleczył mnie z wszelkiej wiary.
PS: Cały czas czekam na cytat od Ciebie z publikacji śJ mówiący o pomocy dla osób z poza zboru.
I proszę ponownie o odpowiedź, czy raportujesz godziny przegadane z nami

Jeśli Twoje dziecko by mordowało ludzi i powiedziało Ci, że chce to robić to byś zrobił pewnie wszystko żeby przestało to robić. Czasem zerwanie kontaktu jest wskazane bo może wtedy ktoś się opamięta.
Ja kocham mojego brata ale jak by wkładał rękę w ognisko to byłbym w stanie szarpnąć go za rękę żeby tego nie robił. Chociaż wiem, że mogło by to go zaboleć to liczy się coś ważniejszego.

dlaczego kłamiesz? myślisz, że z dziećmi rozmawiasz?
jestem w tej organizacji 25 lat, od kilku lat nauczyłem się czytać i analizować bez filtra Jw.org, jeżeli nie skruszysz beton to dalej będziesz w niewoli, może jak Pan pomoże zrozumiesz, że sam siebie oszukujesz, bo nie jesteś wolny.


Nikt nie nakazuje ci wiary? a na podstawie jakich szkiców wygłaszasz wykłady?

Co studiujesz z ludźmi na terenie kiedy okazują zainteresowanie? od kogo masz te gotowe nauki o 1914 i 1919 roku ( 1914 rok 100% fałszywa nauka wypożyczona od Babilonu, od adwentystów)

Jak jesteś wolnym człowiekiem dlaczego na terenie nie opowiadasz o naukach niewolnika z którymi nie zgadzasz się, przecież to nie zbór, ani chrześcijanie, to tylko zainteresowani, rozdźwięków nie robisz, a masz powiedzieć jak ty rozumiesz dany temat a nie odgrywać klauna

Nie masz pana wiary, to dlaczego ucisz innym o niewidzialnej obecności Jezusa? kolejna fałszywa nauka która została adoptowana od adwentystów, w ogóle analizujesz historię twojej religii?

studia tu nic nie dadzą, zabieraj się do roboty, bo to, że inni mówili religia świadków to prawdziwa religia nie ma nic wspólnego z prawdą, niestety twoja religia uczy mnóstwo fałszywych dogmatów i nauk, może sam sprawdzisz dlaczego tak jest?

włącz wiertarkę i wierć bo dalej zostaniesz naiwnym i zmanipulowanym świadkiem


Nikt mi nie mówi, że mam głosić. Ide głosić bo chce a nie bo ktoś mi nakazuje. Nie rozumiesz zupełnie tego. Znam braci w zborze, którzy są bo są, nie głoszą nie robią totalnie nic a są Świadkami Jehowy. To pokazuje, że nic nie muszą.


Kochani idę czytać Biblię a potem spać! Dobrej nocy wszystkim!
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 21:46 wysłana przez Nabonit »
Nabonit


Offline Mała mi

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #106 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:47 »
Dobrywieczór, miło Cie poznać,

zapewne spotkam tutaj mądrzejszych od siebie, nie uważam siebie za wybitnie mądrego lub nadzwyczajnego. Zarejestrowałem się tutaj aby pokazać, że część zarzutów, które się tutaj pojawia, nie jest prawdą.
Sa są prawdziwe. Jeżeli chcesz dyskutować to świetnie tylko mam nadzieje , ze potrafisz robić to wprost.Czyli , ze nie obrażasz się jak ci coś nie pasuje.Smiem wątpić bo już na wstępie przestraszyłes się Roszady a chwile później obraziłeś na swiatusa. Pytanie ode mnie : Jak potraktowałbys wykluczonego rodzica bądź rodzeństwo?Co myślisz o rodzicach nie utrzymujących kontaktu z dziećmi z powodu wykluczenia?


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #107 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:49 »
Ja zawsze pytam niegrzecznie :D
Dziwne..Jak to jest czytać Natchnione Pismo i wierzyć Nie Natchnionym Ludziom :o
Miłych snów, ale raczej będzie ro płytki sen po dzisiejszym dniu na forum ;)


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #108 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:51 »
Czy zwróciłaś uwagę, że Zbigniew Religa mówił, że również inne osoby korzystają z takich metod leczenia? Ja sam bym wolał obyć się bez transfuzji. Po prostu z powodu obrzydzenia, że miałbym mieć w sobie czyjąś krew.

Oczywiście , że zwróciłam na to uwagę , ale to mnie nie dziwi , ponieważ doświadczenia są po to by można pomagać , a dzięki królikom doświadczalnym jakimi są świadkowie jest to możliwe. W innym przypadku trzeba by eksperymentować np na więźniach , a to byłoby już trudniejsze.
Poza tym świadkowie korzystają z wielu dobrodziejstw o które walczą inni .

                                                        #
"Jeśli Twoje dziecko by mordowało ludzi i powiedziało Ci, że chce to robić to byś zrobił pewnie wszystko żeby przestało to robić"

!!!!! niesamowite porównanie !!!!

« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 21:56 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #109 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:54 »
Jeśli Twoje dziecko by mordowało ludzi i powiedziało Ci, że chce to robić to byś zrobił pewnie wszystko żeby przestało to robić.
Czy Ty sam siebie czytasz co Ty piszesz. Czy dziewczyna z filmiku WTS-u była morderczynią? Pisząc "nagrzeszą" w cudzysłowiu miałem na myśli czyny niekaralne prawnie. Co do grzechów karalnych, to przyznam się że nie myślałem nigdy o tym, bo moje dzieci nie dały mi powodu abym o tym myślał
Powtórzę jeszcze raz. Odpowiadaj po ludzku, a nie sloganami WTS-u.
Cały czas nie uzyskałem odpowiedzi na moje pozostałe pytania o godziny i cytat z czasopism potwierdzający Twoją teorię. Czyżbyś unikał odpowiedzi na niewygodne pytania?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #110 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:55 »
Kochani idę czytać Biblię a potem spać! Dobrej nocy wszystkim!
... i skończyło się rumakowanie...  :-\
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 22:00 wysłana przez Szycha »


Offline Estera

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #111 dnia: 18 Styczeń, 2018, 21:59 »
... i skończyło się rumakowanie... :(
   Młody kozaczek na przywileju, niech pobryka sobie trochę.
   Oby kiedyś nie płakał.
   Ma szansę na wybudzenie, jak pobędzie dłużej z nami.
   ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 22:05 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #112 dnia: 18 Styczeń, 2018, 22:00 »
Szycha - to była twoja 100. wiadomość. Awansowałeś! Gratulacje!:-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Villa Ella

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #113 dnia: 18 Styczeń, 2018, 22:00 »
Witaj Nabonit. Jesteś osobą na prawdę wyjątkową. Przeczytałeś forum w 10 dni. Szacun. Ja na nim jestem już kilka miesięcy i nadal nie jestem w stanie powiedzieć, że zapoznałam się z każdym wątkiem. Jedno, chyba jednak ci umknęło, a mianowicie to, że większość użytkowników była w organizacji przez wiele lat. Niektórzy od urodzenia, inny trafili tam w dzieciństwie, jeszcze inni, jako ludzie dorośli. I odeszli od niej. Nikt ich nie zbałamucił, nie wpłynął na nich. Stało się tak, mimo, że dobrze znali całą doktrynę, wierzenia, literaturę. Studiowali ją latami. Każdemu, w pewnym momencie zapaliła się ostrzegawcza lampka, że coś jednak jest nie tak... Zaręczam ci, że większość, przed rejestracją na forum, nie znała Roszady i jego twórczości więc, to nie jego zasługa. Każdy ma swój rozum i myśli samodzielnie. Chyba, że jest szczególnie podatny na techniki programowania mózgu, stosowane z upodobaniem przez różne ugrupowania i sekty. Czy na prawdę uważasz, że jesteś w stanie podać nam, znanego od lat, ciągle odgrzewanego kotleta, w sposób na tyle atrakcyjny, żeby znów nam posmakował? Nie odpowiadaj. Pytanie było retoryczne.
Wracając do Roszady. Można go lubić lub nie, ale zapewniam cię, że nie znam drugiego człowieka, który tak dobrze zna literaturę Świadków Jehowy, jak on. Nie chcesz z nim dyskutować, ale w rzekomych przekłamaniach, które chcesz skorygować, odnosisz się do jego wypowiedzi. To może warto dowiedzieć się, co poeta miał na myśli. Moim zdaniem, po prostu się boisz, bo wiesz, że twoja wiedza, nie umywa się do jego. Tym, bardziej, że nie obraził cię jeszcze ani jednym słowem, a uwierz mi, że jak chce, to potrafi. Na to również nie musisz odpowiadać. Bo ja mojej opinii nie zmienię, dopóki nie zobaczę, że jesteś dla Roszady godnym przeciwnikiem w dyskusji. Oczywiście nie musisz dyskutować, na forum nie ma takiego przymusu.
Jeżeli tobie nie przeszkadza ciągła zmiana świateł, to super. Mnie też nieszczgólnie. Jednak, gdy pomyślę o wielu ludziach, którzy lrzez to stracili zdrowie i życie, to uważam to za zbrodnię. Ludzie szli do więzienia, znosili tortury, za odmowę służby wojskowej (nie pozwalano wówczas na służbę zastępczą), wywieszanie flagi, brak legitymacji partyjnej. Oczywiście tylko w pewnych krajach, bo w innych CK, pozwalało na te praktyki. Umierali z powodu odmowy szczepień, przeszczepów czy przyjęcia tych frakcji krwi, które obecnie są w pełni akceptowalne. Ile istnień ludzkich kosztowały te zmiany rozumienia Biblii przez CK i ich stawianie się ponad Bogiem? Znów nie musisz odpowiadać. Wystarczy, że przemyślisz.
Jesteś, młodym, wykształconym człowiekiem. Z pewnością masz również wysokie standardy moralne. Myślisz. To dobrze. Warto jednak, zanim zaczniesz dyskutować i obrażać się po kolei na uczestników forum, zapoznał się DOKŁADNIE z treściami tu zawartymi. Z zakładką z literaturą, Kryzysem sumienia, przeżyciami jego użytkowników. Wtedy będziesz wiedział o czym mówisz i do kogo mówisz.
I nie mów, że jesteś ŚJ od trzech pokoleń, bo według twojego tłumaczenia, to zaledwie jedno pokolenie...
Witam na forum.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #114 dnia: 18 Styczeń, 2018, 22:02 »
Szycha - to była twoja 100. wiadomość. Awansowałeś! Gratulacje!:-D
łał faktycznie - juppi zostałem GŁOSICIELEM ;). w jw.orgazmie mnie wykluczyli a tu na nowo jestem głosicielem :)


Offline zaocznie wywalony

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #115 dnia: 18 Styczeń, 2018, 22:02 »
... i skończyło się rumakowanie...  :-\
No weź !!
Poplułem ekran !!
 ;D


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #116 dnia: 18 Styczeń, 2018, 22:12 »
No weź !!
Poplułem ekran !!
 ;D
Nie tylko Ty.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Asturia

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #117 dnia: 18 Styczeń, 2018, 22:18 »
Cytuj
Nikt mi nie mówi, że mam głosić. Ide głosić bo chce a nie bo ktoś mi nakazuje. Nie rozumiesz zupełnie tego. Znam braci w zborze, którzy są bo są, nie głoszą nie robią totalnie nic a są Świadkami Jehowy. To pokazuje, że nic nie muszą.

człowieku co ty wypisujesz?
jeżeli jest tu ktoś kto nie rozumie co do niego piszę to jesteś ty, nie pytam się dlaczego głosisz, nie uciekaj z tematu, typowe zachowanie fanatycznych świadków którym brakuje argumentów do dalszej rozmowy

pytam ponownie, co głosisz na terenie i jaką książkę studiujesz z zainteresowanymi na terenie?
kto jest autorem tej książki, jakie są tam nauki, kto jest autorem zinterpretowanych biblijnych wersetów i fałszywych nauk, dogmatów?

na podstawie jakich nauk głosiciel przygotowuje się pytań do chrztu?

jeżeli uczysz innym nauki/interpretacje narzucone przez ludzi, CK, jak możesz pisać, że nie masz panów wiary i jesteś wolnym człowiekiem?

niestety jesteś niewolnikiem niewolnika
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2018, 22:20 wysłana przez Asturia »


Offline sawaszi

Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #118 dnia: 18 Styczeń, 2018, 22:19 »
Nabonit fajny z Ciebie gość - bo zasadowy  :)
Kwasem nie dawaj  :-\
Witam i pozdrawiam  :) :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14356
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Chrześcijański Świadek Jehowy
« Odpowiedź #119 dnia: 18 Styczeń, 2018, 22:22 »
I nie mów, że jesteś ŚJ od trzech pokoleń, bo według twojego tłumaczenia, to zaledwie jedno pokolenie...
Zazębiające się. Jakie to świadkowsko logiczne.  :o
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi