Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: O "Świadku" w mediach  (Przeczytany 26630 razy)

Offline gedeon

Odp: O "Świadku" w mediach
« Odpowiedź #60 dnia: 14 Maj, 2015, 21:13 »
Wstępnie możesz przeczytać tu: http://wyborcza.pl/duzyformat/1,145316,17909632,Moj_zwykly_coming_out__Zadna_duma__zaden_wstyd.html

Właśnie przeczytałem i co mam powiedzieć, myślę że ma człowiek problem, ja  nie potrafię czytać tego wynurzenia.
 
Myślę, że każdy ma swoje zdanie dlaczego Robert napisał tą książkę i ja też takie zdanie mam.

W Dużym Formacie Robert napisał:


Cytuj
Na okładce książki "Świadek", w której opisuję więzienie dla umysłu stworzone przez świadków Jehowy, nie ma słowa "gej". W książce używam go wiele razy. Pewien aktywista, którego działania na rzecz osób LGBTQ śledzę od lat z uznaniem, napisał w mailu, że brak tego słowa to strategia wydawnicza polegająca na "kamuflowaniu homoseksualizmu", a ja boję się, "że spora część czytelników nie kupiłaby książki, której bohaterem jest... pedał".
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,145316,17909632,Moj_zwykly_coming_out__Zadna_duma__zaden_wstyd.html

Ja też tak myślę.......ale życzę Robertowi aby sprzedał cały nakład.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2015, 21:30 wysłana przez gedeon »


Offline Janosik

Odp: O "Świadku" w mediach
« Odpowiedź #61 dnia: 14 Maj, 2015, 21:14 »
Wśród wielu synonimów pojęcia  akceptacja znajdziemy również takie:
- dopuszczalność,
- mieć wolną rękę,
Ja myślę ................................. ( Wykasowane przez R2D2 )"?
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2015, 21:27 wysłana przez R2D2 »
Jestem homofobem.


Offline Skarbnik

Odp: O "Świadku" w mediach
« Odpowiedź #62 dnia: 14 Maj, 2015, 21:19 »

(...).......ale życzę Robertowi aby sprzedał cały nakład.


Przyłączam się do tych życzeń!
Nie ważne kim byłem - ważne kim chcę być!
http://jw-ex.pl


Offline gedeon

Odp: O "Świadku" w mediach
« Odpowiedź #63 dnia: 14 Maj, 2015, 21:21 »
  Nie czytałam jeszcze książki Roberta, na pewno przeczytam. Już polecam znajomym ex SJ, a nawet SJ. Uważam, że Robert robi dużo więcej, niż funkcjonujące od kilkunastu lat fora, strony internetowe itd. Przekaz z for, trafia tylko do wąskiego grona zainteresowanych tematem. Przekaz Roberta, ma szansę dotrzeć do ludzi, którzy do tej pory wcale nie byli zainteresowani organizacją, a głosicieli u drzwi traktowali jako nieszkodliwych dziwaków.

Z tym bym nie przesadzał, czy robi więcej, robi to co może ale też nie lekceważmy innych, Każdy ma swój  wkład i należy to docenić.


Offline Roszada

Odp: O "Świadku" w mediach
« Odpowiedź #64 dnia: 14 Maj, 2015, 22:20 »
A co takiego robi Rient czym zachwyca się noc-spokojna?
Proszę mnie oświecić.
Bo na razie to jest propaganda tylko, skoro nikt nie czytał książki.
Na razie nie znam efektów jego działań.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2015, 22:23 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: O "Świadku" w mediach
« Odpowiedź #65 dnia: 14 Maj, 2015, 22:23 »
Chyba nocka nie wie co pisze mówiąc:
Cytuj
Uważam, że Robert robi dużo więcej, niż funkcjonujące od kilkunastu lat fora, strony internetowe itd.

Ile to pięknych słów czytałem na forach ludzi, którym forum pomogło się wydźwignąć, poznać innych, zobaczyć że nie jest się samemu w wykluczeniu.

Żaden Rient ani nikt w pojedynkę nie zrobi tego co dokonują fora dla tych zagubionych, samotnych itp.

Rient na pewno pomoże ŚJ którzy są gejami. To się zgodzę.


Duch

  • Gość
Odp: O "Świadku" w mediach
« Odpowiedź #66 dnia: 14 Maj, 2015, 22:25 »
[...] skoro nikt nie czytał książki.[...]
Więc wydaje mi się, że najrozsądniej będzie zaczekać, aż ukaże się światu.
Wtedy dyskusja o jej treści ma sens, a raczej o odbiorze indywidualnym każdego z czytelników.


Offline Noc_spokojna

Odp: O "Świadku" w mediach
« Odpowiedź #67 dnia: 14 Maj, 2015, 22:33 »
A co takiego robi Rient czym zachwyca się noc-spokojna?
Proszę mnie oświecić.
Bo na razie to jest propaganda tylko, skoro nikt nie czytał książki.
Na razie nie znam efektów jego działań.

Powtórzę się:
 Przekaz Roberta, ma szansę dotrzeć do ludzi, którzy do tej pory wcale nie byli zainteresowani organizacją, a głosicieli u drzwi traktowali jako nieszkodliwych dziwaków.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Skarbnik

Odp: O "Świadku" w mediach
« Odpowiedź #68 dnia: 14 Maj, 2015, 22:36 »
Więc wydaje mi się, że najrozsądniej będzie zaczekać, aż ukaże się światu.
Wtedy dyskusja o jej treści ma sens, a raczej o odbiorze indywidualnym każdego z czytelników.

Amen! W sprawie książki.

Co do jego licznych już wywiadów, np. w Trójce czy TVP Kultura, albo w Gazecie Wyborczej, dyskusja może już trwać. Ja miałem okazję się z nimi zapoznać i wywarły na mnie dobre wrażenie. Opowiedział ludziom jak wygląda rzeczywistość w zborach ŚJ i dotarł do wielu słuchaczy i czytelników.

Muszę tu również powiedzieć, że powiadomiłem ostatnio nielicznych świadków Jehowy, którzy utrzymują (po cichu) ze mną kontakt, o planowanej audycji w Trójce. Później telefonicznie wyrazili opinie, że wywarł na nich wrażenie, pozytywne.

.... Tak! Słuchali tego czynni świadkowie Jehowy!
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2015, 22:38 wysłana przez Skarbnik »
Nie ważne kim byłem - ważne kim chcę być!
http://jw-ex.pl


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: O "Świadku" w mediach
« Odpowiedź #69 dnia: 14 Maj, 2015, 22:45 »
Odnosze takie wrażenie, że niepotrzebnie się spieramy, kto co robi, ile robi.....
Myslę, że najwazniejsze, że TYLE się DZIEJE w temacie.  Postarajmy się na to spojrzeć tak, że to GRA W JEDNEJ DRUŻYNIE.

Jaki mamy cel? Aby jak najwięcej osób poznało prawdę o WTSie? Więc im więcej osób "przebija" się ze swoją prawdą tym lepiej!!!!
Fora dotrą do jednych, książka do innych, stowarzyszenie do jeszcze innych osób.....  KAŻDY kto cokolwiek robi aby opowiedzieć swoją prawdę o Wtsie jest NAJWIEKSZYM DOBREM, a ludzie którzy jeszcze mgą dac nazwisko i "gebę" - NIE potraFIĘ wyrazić podziwu i WDZIECZNOŚCI!!!!

Więc koniec "przepychania" kto robi więcej! Niech każdy robi ILE TYLKO SIĘ DA! ILE MOŻE! A świat będzie LEPSZY! Amen
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline Liberal

Odp: O "Świadku" w mediach
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Maj, 2015, 02:36 »
Kurde, kiedyś nosiłem się z zamiarem wydania książki, ale teraz to na pewno nie wydam...  :-\
Marek Boczkowski

Viva la Apostasía!


Offline R2D2

  • Pionier
  • Wiadomości: 700
  • Polubień: 114
  • "Umiesz mówić prawdę? Naucz się też jej słuchać. "
Odp: O "Świadku" w mediach
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Maj, 2015, 06:20 »
LIB! nawet tak nie myśl, PISZ! Ty masz taką wiedze i doświadczenie, szkoda byłoby gdyby to nie ujrzało światła dziennego :)
Miłość nigdy nie ustaje..., [nie jest] jak proroctwa, które się skończą 1 Kor 13:8


Offline gedeon

Odp: O "Świadku" w mediach
« Odpowiedź #72 dnia: 15 Maj, 2015, 07:29 »
Powtórzę się:
 Przekaz Roberta, ma szansę dotrzeć do ludzi, którzy do tej pory wcale nie byli zainteresowani organizacją, a głosicieli u drzwi traktowali jako nieszkodliwych dziwaków.

Dosiu to prawda ten przekaz ma dużą szanse że tam dotrze........lub nie.  Natomiast inne przekazy już tam dotarły z takim lub innym skutkiem. W tym wszystkim liczy się różnorodność przekazu, czym więcej tym skuteczniej.


Offline gedeon

Odp: O "Świadku" w mediach
« Odpowiedź #73 dnia: 15 Maj, 2015, 07:37 »
A gdzie ja tak stwierdziłem? Ja też nie muszę brać  udziału w paradzie aby uznać się za człowieka tolerancyjnego. Tolerancja jednak to coś więcej niż tylko brak potępienia, polega także na akceptacji innej osoby, na akceptacji osoby o orientacji homoseksualnej oraz na nieograniczaniu innych osób w działaniu (jeżeli jest to działanie zgodne z prawem). Człowiek tolerancyjny umie zaakceptować ludzi z innego środowiska a także nawiązać przyjazne więzi z człowiekiem o innych poglądach lub innej orientacji seksualnej. Oczywiście istnieją jednak granice tolerancji, w moim przekonaniu osoby homoseksualne nie przekraczają tych granic z samego faktu orientacji seksualnej.

Co do książki będę mógł  się wypowiedzieć po jej przeczytaniu.  Nie zakładam z góry.

Jacku dokładnie tak  czynię.  ;D Co nie oznacza, że ze wszystkim się zgadzam i wszystko akceptuje. Skoro ja wyrażam tolerancję to liczę też na tolerancję z drugiej strony i uszanowanie moich poglądów.


Offline Skarbnik

Odp: O "Świadku" w mediach
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Maj, 2015, 09:27 »
Jacku dokładnie tak  czynię.  ;D Co nie oznacza, że ze wszystkim się zgadzam i wszystko akceptuje. Skoro ja wyrażam tolerancję to liczę też na tolerancję z drugiej strony i uszanowanie moich poglądów.

Stasiu drogi!

Znasz przecież moje liberalne poglądy. Uważam, że każdy jest człowiekiem wolnym i może tak układać sobie życie jak jemu wygodnie, o ile nie krzywdzi innych.

Chodzi mi tylko o to, że niezależnie od tego kim Robert Rient jest i jakimi pobudkami się kieruje, to trzeba przyznać mu że pokazał całej Polsce problemy świadków Jehowy, w tym ostracyzmu. Pokazał, że nie jest to taka idealna ORGANIZACJA, jak przedstawiają kolorowe obrazki w Strażnicy. Zrobił to publicznie w mediach ogólnopolskich. Za to zasługuje na szacunek.

Nie ma się tu co licytować: czy zrobił więcej niż inni czy nie.
Nie ważne kim byłem - ważne kim chcę być!
http://jw-ex.pl