Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne  (Przeczytany 25483 razy)

Offline Sebastian

Odp: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Grudzień, 2017, 17:38 »
apokryfy (a raczej współcześni redaktorzy zainspirowani apokryfami) opisują wędrówkę Jezusa do Indii, ale chrześcijaństwo odrzuca takie rewelacje jako nieprawdziwe
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Grudzień, 2017, 17:59 »
apokryfy (a raczej współcześni redaktorzy zainspirowani apokryfami) opisują wędrówkę Jezusa do Indii, ale chrześcijaństwo odrzuca takie rewelacje jako nieprawdziwe
Miałem taką książkę:

„Tajemnica młodości i śmierci Jezusa” (W. Korabiewicz, Warszawa 1992), w której autor twierdzi, że Jezus nie umarł w Palestynie, lecz powędrował do Indii.
Tam zmarł mając ponad 70 lat.
Nazwy miejscowości mające związek z chrześcijaństwem i jakieś legendy mają to potwierdzać. ;D


Offline Sebastian

Odp: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Grudzień, 2017, 18:09 »
jest jeszcze tradycja muzułmańska która sugeruje że Jezus w ogóle nie został ukrzyżowany bo przez pomyłkę ukrzyżowano Szymona Cyrenejczyka :) my się uśmiechamy jak o tym wspominamy a dla muzułmanów (przynajmniej niektórych) to są fakty :)

swoją drogą, z ich pkt widzenia to jest nawet sensowne, bo gdyby Jezus dokonał dzieła zbawienia ludzkości to misja Muhammada byłaby zbędna - a dzięki temu że nie ma ani śmierci ani zmartwychwstania Jezusa to ów Jezus staje się jednym z wielu zwykłych proroków, robiąc miejsce dla Muhammada...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Grudzień, 2017, 18:11 »
Łoj jest też wersja buddyjska, że pewnie nirwanę osiągnął i hinduistyczna, że wcielił się ponownie w kogoś. :)

A mało to wariatów było, co twierdzili, że są Jezusem Chrystusem ;D


Offline Sebastian

Odp: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Grudzień, 2017, 18:14 »
z tymi wcieleniami to (jeśli dobrze pamiętam) Koreańczyk Moon jest (a raczej był, bo już umarł) kolejnym wcieleniem Jezusa, a jego misja polegała na zawarciu małżeństwa :)

a z innych bardziej znanych Jezusów to kojarzę tego z Syberii i jakiegoś z Australii :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Grudzień, 2017, 18:26 »
Ja oglądałem ostatnio taki film na Discovery jak pewien "dziennikarz śledczy" udowadniał , że Jezus z Marią Magdaleną wyemigrował do Hiszpanii a potem osiedlił się w południowej Francji  ::) (gdzie znajduje się kościuł pod wezwaniem św. Marii Magdaleny) - takie i inne herezje historyczne  :-\


Offline Barszcz

Odp: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Grudzień, 2017, 20:08 »
Może i herezje :)
Ale czytałem kiedyś o szczególnym kulcie Marii Magdaleny właśnie na południu Francji. Mieli tam nawet relikwię, czaszkę, która miała być czaszką właśnie Magdaleny.
Nie pamiętam szczegółów, bo bardzo dawno temu to czytałem , ale mogę poszukać.
Zdaje się, że takie tezy stawiali autorzy książki "Święty Grall, święta krew", na ich wywodach i dociekaniach wzorował się Dan Brown w słynnej powieści "Kod Leonarda da Vinci". Oczywiście szczególnie tej ostatniej książki nie można traktować jako prawdy objawionej, bo to literacka fikcja. Ale jak napisałem autora zainspirowały badania opisane w "Święty Grall, święta krew".
W tej chwili przychodzi mi też jedna książka pt "Templariusze". Też trzeba podchodzić z rezerwą do tej pozycji, ale polecam bo warto znać inne punkty widzenia. W końcu już nie musimy omijać takich tematów łukiem :)
tel 669 642 630 -SMS only :)


Offline Roszada

Odp: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Grudzień, 2017, 20:31 »
Eeech o tych żonach i kochankach Jezusa to też rozpisywali się.
A jeden tekst jest o całej gromadce babeczek:

„(...)były też pewne niewiasty, uleczone od niegodziwych duchów i chorób — Maria zwana Magdaleną, z której wyszło siedem demonów,  i Joanna, żona Chuzy, rządcy Heroda, i Zuzanna oraz wiele innych niewiast, które im usługiwały ze swego mienia.” (Łk 8:2, 3)

A to że Jan na jakimś obrazie, to była kobieta . ;D

A inni wręcz odwrotnie, że jako Żyd kobiet nie tolerował. :-\
Że to gorszy sort jak Syrofenicjance pokazał. ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień, 2017, 20:32 wysłana przez Roszada »


Offline sawaszi

Odp: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Grudzień, 2017, 20:52 »
Może i herezje :)
Ale czytałem kiedyś o szczególnym kulcie Marii Magdaleny właśnie na południu Francji. Mieli tam nawet relikwię, czaszkę, która miała być czaszką właśnie Magdaleny.
Nie pamiętam szczegółów, bo bardzo dawno temu to czytałem , ale mogę poszukać.
Zdaje się, że takie tezy stawiali autorzy książki "Święty Grall, święta krew", na ich wywodach i dociekaniach wzorował się Dan Brown w słynnej powieści "Kod Leonarda da Vinci". Oczywiście szczególnie tej ostatniej książki nie można traktować jako prawdy objawionej, bo to literacka fikcja. Ale jak napisałem autora zainspirowały badania opisane w "Święty Grall, święta krew".
W tej chwili przychodzi mi też jedna książka pt "Templariusze". Też trzeba podchodzić z rezerwą do tej pozycji, ale polecam bo warto znać inne punkty widzenia. W końcu już nie musimy omijać takich tematów łukiem :)
  No i fajnie ,że masz otwarty umysł - ja osobiście lubię sprawdzać wszelkie informacje historyczne ,naukowe i pseudo nauki - po to żeby się upewniać w wierze co jest faktem ,a co jest tylko mitem i dywagacją .Poznawanie nie jest grzechem a wiedza i ciekawość nie jest "drogą do piekła" . Pozdrawiam  :)
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień, 2017, 20:54 wysłana przez sawaszi »


Offline Sebastian

Odp: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Grudzień, 2017, 21:21 »
po to żeby się upewniać w wierze co jest faktem ,a co jest tylko mitem i dywagacją.
w wierze (z definicji) nic nie może być faktem, ale wszystko jest mitem; gdyż właśnie tym wiara różni się od faktów, że wiara pojawia się tam gdzie niemożliwe jest ustalenie faktów albo gdzie "zachodzi potrzeba" zaprzeczania oczywistym faktom.

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Szarańcza

Odp: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Grudzień, 2017, 21:33 »
w wierze (z definicji) nic nie może być faktem, ale wszystko jest mitem; gdyż właśnie tym wiara różni się od faktów, że wiara pojawia się tam gdzie niemożliwe jest ustalenie faktów albo gdzie "zachodzi potrzeba" zaprzeczania oczywistym faktom.

Chyba się z tym nie zgodzę.
Faktem jest, że jak skoczysz z 30 piętra to się zabijesz.
Jeśli nie uwierzysz na słowo i skoczysz... to już się nie przekonasz czy miałeś rację.
Jak sądzę wiara jest osobistym przekonaniem o tym co jest faktem. Jest subiektywna.

Skąd wziąłeś Twoją definicję wiary?


Offline sawaszi

Odp: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Grudzień, 2017, 21:44 »
w wierze (z definicji) nic nie może być faktem, ale wszystko jest mitem; gdyż właśnie tym wiara różni się od faktów, że wiara pojawia się tam gdzie niemożliwe jest ustalenie faktów albo gdzie "zachodzi potrzeba" zaprzeczania oczywistym faktom.
  Zastanawiam się bracie ,czy Ty wierzysz w to ,że istniejesz na tym świecie , bo to może być tylko twoja iluzja i wirtualny byt ? .
Wierzysz w to ,że istniejesz rzeczywiście ? . Pozdrawiam  :)
Ps. możesz to zbadać organoleptycznie - uszczypnij się - jak boli to znaczy że żyjesz  :D
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień, 2017, 21:49 wysłana przez sawaszi »


Offline Sebastian

Odp: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Grudzień, 2017, 22:00 »
  Zastanawiam się bracie ,czy Ty wierzysz w to ,że istniejesz na tym świecie , bo to może być tylko twoja iluzja i wirtualny byt ? .
Wierzysz w to ,że istniejesz rzeczywiście ? . Pozdrawiam  :)
Ps. możesz to zbadać organoleptycznie - uszczypnij się - jak boli to znaczy że żyjesz  :D
NIE WIERZĘ w to że istnieję :) wiem że istnieję...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Szarańcza

Odp: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Grudzień, 2017, 22:26 »
NIE WIERZĘ w to że istnieję :) wiem że istnieję...

Świetnie!
Mi pozostaje tylko wiara i proszę mnie nie oceniać. Sama wolę wiedzieć niż wierzyć ale w tym przypadku Twoje istnienie muszę wziąć na wiarę.


Offline Sebastian

Odp: Wielkie odstępstwo i księgi niekanoniczne
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Grudzień, 2017, 22:40 »
faktycznie: Ty moje istnienie (a ja Twoje) możemy przyjąć "na wiarę", ale ja o swoim istnieniu (i ty o Twoim) jednak mamy jakąś wiedzę...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)