Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ahoi!  (Przeczytany 9240 razy)

Offline Safari

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Październik, 2017, 19:30 »
Błoże, jakże męczy mnie czytanie postów kręcących się wokół spierania się o słowa. Wiem, mogę nie czytać. Ale przeczytałam i podzieliłam się swoim zdaniem :) Możecie oczywiście spierać się dalej :) Chcę po prostu rzec iż wydaje mi się, że tutaj wątek o czym innym.

Savo, jak dalej Twoja historia przebiegała?

(P.S. Tak napisałam "Błoże" specjalnie i z rozmysłem. Jest to zamierzone.)

Edit:styl
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Roszada

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Październik, 2017, 20:26 »
Ja tam spadam z wątku, już się przywitałem. ;)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Październik, 2017, 20:34 »
Przeczytałem wątek powitania i mam prośbę. Nie sprzeczajcie się o nauki KK, nie to forum i nie ta publika.
 Jest tu parę katolików, ale zdecydowana większość to byli śJ, albo osoby w mniejszym, czy większym stopniu poszkodowane przez tą destrukcyjną organizację religijną. Jest w sieci zapewne sporo for i i innych grup dyskusyjnych gdzie tematem głównym jest KK. Tu jest forum zajmujące się głównie problematyką religii śJ
 Dziękuję za uwagę.  ;D


Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline zenobia

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Październik, 2017, 21:03 »
Mysle , ze koniec tej zenującej dyskusji wiec Savo przepraszam Cie za to ,ze raczej nie jestesmy dla Ciebie dobrym przykładem.


Offline zenobia

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Październik, 2017, 22:47 »
Sądząc po zachowaniu to wątpliwa reklama .


Offline Mała mi

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Październik, 2017, 23:19 »
Cytuj
To niech Katolicy nie nie reklamują swoich wierzeń i nie uznają siebie za pępek świata.
ej nie wszyscy...Nie reklamuje i nie uważam się za pępek świata.Czasem bronie bo jak się czyta takiego np robbi To trudno siedzieć cicho.Czytam sobie was i pomagacie mi wiele zrozumieć.Szanuje tych, którym udało się otworzyć oczy bezwzględu na to w która stronę pójdą i czy wogole gdziekolwiek. Staram się nie segregowac ludzi według wiary.Nie lubię też kłamstwa i ubarwienia, a niektórzy tu ubarwiaja historie na temat ich styczności z Kościołem i to tak strasznie żenujące. To tak jakby Ci ktoś powiedział że był sj 10 a nie wiedzialalby co to głoszenie.Czul byś się zazenowany.? Ps Witaj Savo.widzisz nie ma ludzi doskonałych.A jeśli ktoś ci mówi, że jest to zwykle kłamie, niestety.Na tym forum ludzie się wspierają, wymieniają poglądami a czasami kłócą jak zauważyłeś.I myślę, że to dobrze tzn ze żyjemy.Czytaj i niech wyjdzie Ci na zdrowie


Offline Gremczak

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Listopad, 2017, 00:25 »
.Czytaj i niech wyjdzie Ci na zdrowie
Które informacje maja wyjść na zdrowie?


Offline Mała mi

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Listopad, 2017, 00:48 »
Cytuj
Które informacje maja wyjść na zdrowie?
te zdrowe hehe


Offline Gremczak

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Listopad, 2017, 01:27 »


Offline Mała mi

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Listopad, 2017, 02:06 »
Cytuj
A są takie?
A nie znalazłeś?  Najważniejsze to zachować wolna wolę i poprostu żyć. Jeżeli uważasz, że mam zamiar tu kogoś nawracać i to się mylisz. Nie po to tu przyszłam.Czytalam to forum żeby zrozumieć co kieruje sj że są tacy a nie inni.Wchodzac tu nie miałam o tych ludziach dobrego zdania a dziś już nie czuje złości.Wiec są dobre rady.I to forum jest potrzebne nie tylko dla ex świadków.Moj mąż wychowany w tej organizacji nigdy nie przyjął chrztu traktowany przez sj w rodzinie jak odstepca.Sam przyjął komunie i bierzmowanie w kościele(pokryjomu przed rodziną) pewnie tego potrzebował wtedy.moze jakąś forma buntu.Nie wierzy w Boga.I jakoś sobie żyjemy szczęśliwie.Tylko kiedy opowiedział mi historie swojego dzieciństwa to mnie zmrozilo. I nie moglam zrozumieć jak można tak traktować własne dzieci.Teraz wiem, że nie on jedyny.Nie atakuj mnie tylko dlatego, że jestem katoliczka.To mój wybór.


Offline PoProstuJa

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Listopad, 2017, 12:19 »
Witaj Savo,

ja też byłam katoliczką, ale opuściłam tę religię i bynajmniej wracać do niej nie zamierzam.
Popełniłam jednak pewien błąd logiczny kilkanaście lat temu. Założyłam, że skoro u katolików jest kłamstwo, to u Świadków jest prawda. Założyłam, że ich interpretacje Biblii są właściwe. A dziś wiem, że na pewno nie są - przynajmniej w takich kwestiach jak rok 1914 i inne "proroctwa". Religię tę opuściłam z poglądem, że jest ona szkodliwa, gdyż dodatkowo rozbija rodziny (zakazując wszelkich kontaktów z członkami rodziny, którzy opuścili organizację Świadków).

Cóż mogę Ci Savo doradzić jako ta co już u Świadków była..?  Rób co chcesz, bylebyś nie brał w niej chrztu. Po chrzcie traktowanie członka zboru zmienia sie o 180 stopni.
Teraz jesteś zainteresowanym, więc możesz zadawać pytania jakie tylko zechcesz. Po chrzcie gdybyś zaczął zadawać pytania zostaniesz uznany za słabego duchowo, a nawet może Ci grozić komitet sądowniczy.
Dziś jako zainteresowany możesz przyjść na zebranie w jeansach i z brodą. Po chrzcie jest to zakazane - starsi wezwą Cię do kantorka i powiedzą, że jesteś niestosownie ubrany i że masz zgolić brodę, bo w przeciwnym razie nie będziesz mial w zborze żadnych przywilejów. Co ciekawe NIKT na podstawie Biblii nie odpowie Ci dlaczego nie możesz mieć brody - po prostu NIE bo NIE!

Podalam Ci tylko 2 przykłady ingerencji w Twoje życie po chrzcie, a mogłabym jeszcze podać ich ze sto. Na przykład takie, że jak ktoś zauważy Cię z koleżanką z pracy na ulicy, a nie daj Boże na kawie w kawiarni, to doniesie na Ciebie do starszego zboru i będziesz musiał się tłumaczyć kim jest ta dziewczyna.

Mówiąc w skrócie: po chrzcie staniesz się NIEWOLNIKIEM korporacji Watchtower! Na ulicy będziesz się rozglądał i zastanawiał się czy ktoś ze zboru nie nakabluje na Ciebie, bo np. zobaczył, że kupiłeś w sklepie znicz (a znicz kupiony 1 listopada to już pewnie grzech śmiertelny! :D ).

Masz szczęście, że trafiłeś na to forum i przynajmniej możesz posłuchać naszego ostrzeżenia!

Pozdrawiam i życzę powodzenia


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Listopad, 2017, 21:46 »
 Witaj :)


Cytuj
powtarzania tego, o czym mowi "niewolnik roztropny" rowniez do mnie nie przemawia..

 Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline lukasz84gl

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Listopad, 2017, 22:12 »
Hej.

W sumie też byłem pewien czas katolikiem, choć decyzja o zmianie wyznania nie była podjęta przeze mnie. Teraz to jakoś nie mam ochoty mieć nic wspólnego ani z jedną ani z drugą.

jednak samotnosc daje mi sie we znaki, jakos nie mam ochoty czasu spedzac ze znajomymi, ktorzy nie sa zainteresowani Bogiem oraz poznawaniem go.

Ten fragment twojej wypowiedzi mnie zastanowił. Wygląda na to, że stajesz się bardzo wyobcowany. Nie sądzę, że odrzucanie znajomych z racji ich poglądów jest właściwe. Życie to nie tylko religia, a nauczyć się akceptować innych jest ważne i ich zdania jest ważne. A ty też nie musisz myśleć tak jak oni. Twoje zachowanie zdaje się być podobne do ostracyzmu obecnego wśród ŚJ.
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Sebastian

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Listopad, 2017, 19:47 »
No tak, zabraklo argumentow to trzeba sie czepiac przypadkow i odmiany, pdoba mi sie tutaj jeszcze bardziej.
Nie zapomnij prosze wypomniec mi rowniez faktu tego, ze nie uzywam polskich znakow :]
aha i raz polska napisalem z malej litery, to tez mi napisz.
Ops to juz dwa :D
witaj Savo, docinkami się nie przejmuj.
ja bardzo chętnie poczytam co masz do powiedzenia.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)