Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam.  (Przeczytany 5601 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witam.
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Listopad, 2017, 15:00 »
Mógłbym ale po co ?

Bo
ciekawi mnie bardzo jakie to są te wyjątki (...)

Nigdy o takich nie słyszałem, nawet od ateistów, agnostyków, sceptyków, antychrześcijan czy muzułmanów. Sądziłem, że akurat w ewangeliach nie ma moralności, która by się komuś nie podobała jako amoralna. Zazwyczaj ulubionymi fragmentami tych grup wyznaniowych są Księga Sędziów i Pięcioksiąg ;)


Offline HARNAŚ

Odp: Witam.
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Listopad, 2017, 15:13 »
Napisałem , że nie zawsze stosowanie się do zasad biblijnych musi się przyczyniać do lepszej wymiany zdań . Mało tego uważam , że niektóre wypowiedzi Jezusa są nietaktowne. Dlatego nie wiem czy on je w ogóle wypowiedział , bo może jest to tylko przekaz dodany przez pisarza po latach od samego zajścia. Ale nie sprawia to , że można nie mieć ochoty z tego powodu  sięgać po Biblię.
 


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witam.
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Listopad, 2017, 15:25 »
To rozumiem i tę pieśń od tych grup wyznaniowych, o których pisałem, słyszałem. Napisałeś też: Nie znajduję zbyt wiele złych zasad opisanych w ewangeliach i to mnie bardziej zaintrygowało. Jakie to są "złe zasady" w ewangeliach? To, że coś jest nietaktowne w Austrii, a taktowne u nas, nie znaczy że u nich lub u nas jest złe. Myślałem, że masz na myśli jakieś złe zasady, skoro tak napisałeś. Ale jesli mowa tylko o różnicach kulturowych (Polacy XXI w. i Semici I w. n.e.) to spoko. Rozumiem. Jest ich zapewne bardzo wiele.


Offline HARNAŚ

Odp: Witam.
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Listopad, 2017, 15:29 »
Tak to prawda różnice kulturowe sprawiają , że coś może nas szokować ale dla pokoleń Jezusa było naturalne.Dlatego trudno mi czasami poukładać sobie w głowie wypowiedzi Jezusa , które dla mnie są szokujące. Np. wypowiedź do Piotra : zejdź mi z oczu Szatanie, chyba go trochę poniosło
Wyzywanie ludzi mało fajne jest
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2017, 15:38 wysłana przez HARNAŚ »


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Witam.
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Listopad, 2017, 18:45 »
Tak to prawda różnice kulturowe sprawiają , że coś może nas szokować ale dla pokoleń Jezusa było naturalne.Dlatego trudno mi czasami poukładać sobie w głowie wypowiedzi Jezusa , które dla mnie są szokujące. Np. wypowiedź do Piotra : zejdź mi z oczu Szatanie, chyba go trochę poniosło
Wyzywanie ludzi mało fajne jest

No wiesz tylko to nie jest nauka moralna która kazał nam Jezus zachowywać. To była historia i takimi słowy zwrócił sie do Piotra. Nie jest napisane ze ty tez masz do kogoś mowić zejdź mi z oczu szatanie. Poza tym trzeba tez uwzględnić język. Szatan u nas ma negatywny wydźwięk bo kojarzy sie z konkretna osoba. Jednak po hebrajsku znaczy to przeciwnik. Wiec Jezus Powiedział zejdź mi z oczu przeciwniku. Juz nie czuć tego negatywizmu prawda?


Tusia

  • Gość
Odp: Witam.
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Listopad, 2017, 19:47 »
No wiesz tylko to nie jest nauka moralna która kazał nam Jezus zachowywać. To była historia i takimi słowy zwrócił sie do Piotra. Nie jest napisane ze ty tez masz do kogoś mowić zejdź mi z oczu szatanie. Poza tym trzeba tez uwzględnić język. Szatan u nas ma negatywny wydźwięk bo kojarzy sie z konkretna osoba. Jednak po hebrajsku znaczy to przeciwnik. Wiec Jezus Powiedział zejdź mi z oczu przeciwniku. Juz nie czuć tego negatywizmu prawda?

Pamiętam, jak podczas rekolekcji, ksiądz tak właśnie tłumaczył te słowo.


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Witam.
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Listopad, 2017, 19:50 »
Pamiętam, jak podczas rekolekcji, ksiądz tak właśnie tłumaczył te słowo.

Kiedyś na głoszeniu jeden gość mi powiedział. Z pana to byłby dobry ksiądz. Widać jest cos na rzeczy. ;)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witam.
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Listopad, 2017, 21:33 »
Serdecznie witam wszystkich forumowiczów. Moje wejście zaczęło sie dość nieprzyjemnie. Widzę ze jest tu wielu zadufanych w sobie. To bardzo mocno zmieniło moje postrzeganie tego forum. Mam nadzieje ze teraz juz bedzie tylko lepiej. Pozdrawiam.

  Witaj :)

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia, nie ma co się zrażać i kierować pozorami.
Czasem ktoś na pozór bardzo fajny, może okazać się prawdziwą zgagą i odwrotnie. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Witam.
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Listopad, 2017, 21:40 »
Serdecznie witam wszystkich forumowiczów. ................ Mam nadzieje ze teraz juz bedzie tylko lepiej. Pozdrawiam.

Cześć.

Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Litwin

Odp: Witam.
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Listopad, 2017, 21:58 »
Nie dość, że Mateusz to jeszcze Jan. Niech będzie, witaj gościu z wątpliwościami.


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Witam.
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Listopad, 2017, 22:05 »
Nie dość, że Mateusz to jeszcze Jan. Niech będzie, witaj gościu z wątpliwościami.
A kto ich nie ma? :)