Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam.  (Przeczytany 5607 razy)

Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Witam.
« dnia: 29 Październik, 2017, 22:02 »
Serdecznie witam wszystkich forumowiczów. Moje wejście zaczęło sie dość nieprzyjemnie. Widzę ze jest tu wielu zadufanych w sobie. To bardzo mocno zmieniło moje postrzeganie tego forum. Mam nadzieje ze teraz juz bedzie tylko lepiej. Pozdrawiam.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14354
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Październik, 2017, 22:30 »
Serdecznie witam wszystkich forumowiczów. Moje wejście zaczęło sie dość nieprzyjemnie. Widzę ze jest tu wielu zadufanych w sobie. To bardzo mocno zmieniło moje postrzeganie tego forum. Mam nadzieje ze teraz juz bedzie tylko lepiej. Pozdrawiam.
Może trzeba było właśnie zacząć od powitania? A charaktery użytkowników tego forum są naprawdę różne. Jednych polubisz, drugich mniej. Jedni Ciebie polubią, inni mniej.
Witaj wśród nas.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: Witam.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik, 2017, 22:39 »
Serdecznie witam wszystkich forumowiczów. Moje wejście zaczęło sie dość nieprzyjemnie. Widzę ze jest tu wielu zadufanych w sobie. To bardzo mocno zmieniło moje postrzeganie tego forum. Mam nadzieje ze teraz juz bedzie tylko lepiej. Pozdrawiam.
   MateuszJan
   Jest tu cały misz-masz, miks wszelkich osobowości.
   Ty zapewne jesteś następną jakąś indywidualnością, bo każdy człowiek jest jedyny w swoim rodzaju.
   I są zadufani i trochę mniej zadufani, różnie skrzywdzeni przez jw.org.
   Ale i tacy, którzy śj, tj., Roszada np., nigdy nie byli.
   Pozdrawiam.
   :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Witam.
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Październik, 2017, 23:37 »
   MateuszJan
   Jest tu cały misz-masz, miks wszelkich osobowości.
   Ty zapewne jesteś następną jakąś indywidualnością, bo każdy człowiek jest jedyny w swoim rodzaju.
   I są zadufani i trochę mniej zadufani, różnie skrzywdzeni przez jw.org.
   Ale i tacy, którzy śj, tj., Roszada np., nigdy nie byli.
   Pozdrawiam.
   :) :)
I to mysle jest największy problem. Trudno tak naprawdę zrozumieć problem jak nigdy osobiście sie go nie doświadczyło. ;).


Offline Estera

Odp: Witam.
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Październik, 2017, 23:43 »
I to mysle jest największy problem. Trudno tak naprawdę zrozumieć problem jak nigdy osobiście sie go nie doświadczyło. ;).
   Napewno znajdziesz tu kogoś, kto w poglądach, będzie zbliżony do Twoich.
   Podyskutować zawsze można, ale na poziomie uważam i bez poniżania i złośliwości.
   Dzięki temu, że jesteśmy tak różni, możemy też się czegoś uczyć od siebie nawzajem.
   Życzę powodzenia w poszukiwaniach.
   :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline HARNAŚ

Odp: Witam.
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Październik, 2017, 08:42 »
Witaj , ja czasami jestem nadętym bufonem i lubię jak się niekiedy tu napinamy . Wolę to na oczyszczenie atmosfery  niż klepanie po ramieniu i udawanie zatroskanego przyjaciela.


Offline zenobia

Odp: Witam.
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Październik, 2017, 09:50 »
Czy bufon wie ,ze jest bufonem ? Jak Harnas chwali sie tym czego nie ma ,to ja zrobię podobnie; jestem b. fajna, a co !  A tak serio to nie przejmuj się tymi małymi złosliwosciami , tak poznasz ludzi .


Offline Lechita

Odp: Witam.
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Październik, 2017, 11:12 »
Witaj MateuszJan!

Jak moi przedmówcy , zaznaczę jedynie , że jesteśmy (forumowicze) różni, pod każdym względem, może to razić kogoś kto jest przyzwyczajony do "ujednolicenia, mniej lub bardziej inteligentnych uśmiechów przyklejonych do braci na sali" 
Tutaj jesteśmy sobą, indywidualnościami, ze swoimi doświadczeniami, wiedzą, a łączy nas jeden temat  - Towarzystwo Strażnica i nasze "przeboje" z tą organizacją. ;)

W każdym razie życzę Ci jak najlepiej, czuj się dobrze tu, na forum. Pisz co i ile możesz.

Serdecznie pozdrawiam - Lechita :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Witam.
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Październik, 2017, 11:35 »
Witaj MateuszJan!

Jak moi przedmówcy , zaznaczę jedynie , że jesteśmy (forumowicze) różni, pod każdym względem, może to razić kogoś kto jest przyzwyczajony do "ujednolicenia, mniej lub bardziej inteligentnych uśmiechów przyklejonych do braci na sali" 
Tutaj jesteśmy sobą, indywidualnościami, ze swoimi doświadczeniami, wiedzą, a łączy nas jeden temat  - Towarzystwo Strażnica i nasze "przeboje" z tą organizacją. ;)

W każdym razie życzę Ci jak najlepiej, czuj się dobrze tu, na forum. Pisz co i ile możesz.

Serdecznie pozdrawiam - Lechita :)
Sadze jednak ze powinny nas cechować pewne ograniczenia w tej indywidualności a zakreślone przez Chrystusa. :)


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Witam.
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Październik, 2017, 12:53 »
Witaj Mateuszu Janie

To o czym piszesz, to fakty, to samo życie, w pewnym momencie napisałem, że ktoś kto nie był w organizacji nigdy nie zrozumie tego co tam się dzieje i nie ma moralnego w tym temacie prawa, zabierać głosu, tym bardziej jeżeli pisze to ktoś kto tam był ponad trzydzieści lat, miał wykłady, koordynował pracę, był pionierem, ale wpis wyleciał bo kogoś zakuła prawda, myślę podobnie, że Pan Jezus powinien nas kształtować, nie zaś nasze widzi mi się, oczywiście to każdego wybór. Jedni wychodząc z organizacji odeszli od Boga, świadkowie Jehowy produkują również osoby niewierzące, inni natomiast chcą znać prawdę z Biblii, dlatego wpisy jak piszą moi poprzednicy będą nie koniecznie zawsze akceptowalne przez Ciebie, ale jak powiedziała jedna z pracownic PO "taki klimat" tego forum.
Tak że witam jeszcze raz.


Offline HARNAŚ

Odp: Witam.
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Październik, 2017, 06:31 »
Sadze jednak ze powinny nas cechować pewne ograniczenia w tej indywidualności a zakreślone przez Chrystusa. :)
Gdyby Chrystus napisał dla ludzi chociaż jedno słowo to wtedy moje zachowanie oscylowałoby wokół zakreślonych przez Chrystusa wymagań .


Offline MateuszJan

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 80
  • Polubień: 41
  • Były Starszy
Odp: Witam.
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Październik, 2017, 08:16 »
Gdyby Chrystus napisał dla ludzi chociaż jedno słowo to wtedy moje zachowanie oscylowałoby wokół zakreślonych przez Chrystusa wymagań .
Na pierwszy rzut oka masz racje. Jednak idąc głębiej to mało jest dowodów ze istniał ktoś taki jak Chrystus ? A teraz to co napisane. Czy znajdujesz cos złego w zasadach które zostały opisane w Ewangeliach? Jeżeli nie to jaki problem oscylować wokół tych zasad? Przyczynia sie one do lepszej i miłej wymiany zdań. Chyba ze mam rozumieć ze post jest zaczepny i ma na celu czepianie sie słowa ale i w tej kwestii wracamy do zasad. Nie jest miłe jak ktoś sie czepia tylko po to by sie czepiać.  ;)


Offline HARNAŚ

Odp: Witam.
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Listopad, 2017, 08:50 »
Nie był to post zaczepny  :) Wierzę ,że ktoś taki jak Jezus istniał. Uważam jednak , że gdyby zmartwychwstał to sam by się zdziwił ile legend o nim napisano.
Nie znajduję zbyt wiele złych zasad opisanych w ewangeliach , może poza kilkoma wyjątkami , w każdym razie opisane sytuacje nie są na tyle drażliwe aby przeszkadzały mi czytać  kiedyś kilkanaście razy Biblię. Nie widzę problemu w godnym zachowaniu i raczej do takiej postawy na co dzień dążę.
Nie zawsze jednak stosowanie się do zasad biblijnych będzie się przyczyniać do lepszej wymiany zdań. Chyba , że mam rozumieć , że bez względu czy zachowania opisane w ewangeliach  jest nietaktowne  Ty i tak będziesz ich ślepo bronił , bo to Słowo Boże.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witam.
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Listopad, 2017, 14:50 »
Nie znajduję zbyt wiele złych zasad opisanych w ewangeliach , może poza kilkoma wyjątkami (...)

Ciekawi mnie bardzo jakie to są te wyjątki? Mógłbyś wszystkie wymienić z odesłaniem do wersetu?


Offline HARNAŚ

Odp: Witam.
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Listopad, 2017, 14:58 »
Mógłbym ale po co ? Napisałem , że nie są na tyle drażliwe aby blokowały czytanie Biblii.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2017, 14:59 wysłana przez HARNAŚ »