Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ahoi!  (Przeczytany 9241 razy)

Offline Savo

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Październik, 2017, 23:34 »
To ty się spowiadałeś ze świadkowania? ;D
Jak nie wierzyłeś w kościół to po co do spowiedzi? Czyś ty chory? ;D

zle zinterpretowales to co napisalem, przecyztaj uwaznie jeszcze raz, bo pomyliles sie 5 lat w wydarzeniach


Offline HARNAŚ

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Październik, 2017, 06:43 »
Najpierw powiedz nam jak ten ksiądz SOBIE zrobił dziecko? Miał dziurawy  żołądek ? 8-)


Offline Safari

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Październik, 2017, 07:44 »
Omg.
A ja Cię rozumiem. Dwulicowość boli, szczególnie gdy się ją odkryje u autorytetów.
Ja nie bronię kościoła ani jego hierarchów bo jestem niewierząca. Dla mnie można odejść dzieki dwulicowości pojedynczego księdza - jeśli to zdarzenie otworzyło ci oczy.
Co mogę Ci poradzić - sprawdzaj WSZYSTKIE organizacje religijne, nie tylko ich doktryny, takze atmosferę panującą we wspólnocie. Sprawdź czy dana religia będzie cię wspierać w rozwoju emocjonalnym i duchowym. Nie każda to robi.

Duchowość dla mnie nie jest związana z religią.
Ja znalazłam ją poza religijnymi rytuałami.

Mam mocne przekonanie, że każdy ma swoją drogę. Każdy czuje i każdy przeżył inaczej.

Powodzenia raz jeszcze.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Październik, 2017, 08:30 »
zle zinterpretowales to co napisalem, przecyztaj uwaznie jeszcze raz, bo pomyliles sie 5 lat w wydarzeniach
podkreślenie dodane

Z tym przeczytaj uważnie, masz w pewnym stopniu rację, ktoś tam sobie pokpiwa sprawę, że ksiądz sam ze sobą zaszedł w ciążę, chm czy coś więcej trzeba dodać, nie żebym oceniał, choć ktoś może powiedzieć że właśnie to zrobiłeś, pewne fakty, choć by ten z księdzem ciśnie się w oczy jak jupiter. Poproś o STATUT, a zrozumiesz gdy zaczniesz go analizować.
Pozdrawiam


Offline Roszada

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Październik, 2017, 09:34 »
zle zinterpretowales to co napisalem, przecyztaj uwaznie jeszcze raz, bo pomyliles sie 5 lat w wydarzeniach
Ja nie tylko o 5 lat pomyliłem, ale pomyliłem bajkopisarza. :)

Znałem lepszych:

1.że JP2 ma córkę i jeszcze pono ona żyje
2.że w klasztorach są cmentarze małych dzieci zakonników (też nie mieli gdzie ich chować tylko na miejscu zbrodni)
3. przedwczoraj jeden pisał tu, że biskup będąc znajomym faceta za dobre pieniądze pozwalał go ochrzcić bez przygotowania. Po co brał od znajomego pieniądze? Czemu sam nie ochrzcił i to znajomego?


Offline Savo

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Październik, 2017, 10:29 »
Ja nie tylko o 5 lat pomyliłem, ale pomyliłem bajkopisarza. :)

Znałem lepszych:

1.że JP2 ma córkę i jeszcze pono ona żyje
2.że w klasztorach są cmentarze małych dzieci zakonników (też nie mieli gdzie ich chować tylko na miejscu zbrodni)
3. przedwczoraj jeden pisał tu, że biskup będąc znajomym faceta za dobre pieniądze pozwalał go ochrzcić bez przygotowania. Po co brał od znajomego pieniądze? Czemu sam nie ochrzcił i to znajomego?
"bez przygotowania" ? to w kosciele sie przygotowywuje ludzi do chrztu? nie slyszalem o tym nigdy jako lektor. Wiem ze sie syzkuje tace ale przygotowanie jakies duchowe? Dziwne


Tusia

  • Gość
Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Październik, 2017, 10:59 »
"bez przygotowania" ? to w kosciele sie przygotowywuje ludzi do chrztu?

Tak! W Kościele przygotowuje się ludzi do chrztu;

http://www.archpoznan.org.pl/serwis/artykuly/2002/1/chrzest.htm

nie slyszalem o tym nigdy jako lektor.

Bo czytałeś lekcjonarz, a w nim nie ma dokumentów przygotowujących do chrztu.

Wiem ze sie syzkuje tace ale przygotowanie jakies duchowe? Dziwne

Widzę, że jesteś pod wpływem emocji, bo mieszają ci się literki. Czyli, jak wykorzystać sytuację, by dowalić Kościołowi (taca).

Dziwne

Dziwna jest twoja niewiedza w tym temacie.


Offline Roszada

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Październik, 2017, 13:09 »
Cytuj
7 lat jako lektor w kosciele, z propozycja na ceremoniarza
Ale obciach. Był lektorem w KK a nie znał podstaw zwyczajów i nauk KK.
I jeszcze miał być ceremoniarzem.
Siara. ;D


Offline Savo

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Październik, 2017, 17:53 »
Przez 7 lat jako lektor w moim kosciele nie odbyl sie ani jeden chrzest osoby pelnoletniej [a jesli taki byl, nikt mi nic nie powiedzial] , nawet , ze tak powiem, majacej zdolnosc podejmowania wlasnych decyzi samodzielnie, wszystko to co bylo chrzczone to byli noworodkowie.
Moim zdaniem nie jest to zgodne, z zasada chrztu biblijnego.

Jezeli sa jakies przygotowania wzgledem noworodkow, to chyba bardziej dla rodzicow, bo watpie zeby Ci noworodek cokolwiek odpowiedzial na jakies "szkolenie' wiec nie chwytaj mnie za slowa..
dwa:
\nie twierdze, ze nie ma osob doroslych/pelnoletnich, ktore dokonuja chrztu z wlasnej woli, jednak bardzo bym Cie prosil o % badz proporcje osob majacych zdolnosc wlasnego rozumowania, i tych za ktorych zdecydowali rodzice.
Na zasadzie tego %, badz proporcji, prosze podziel to poprzez ilosc kosciolow w polsce, wtedy zrozumiesz dlaczego to napisalem, bo ten wynik bedzie % szansa jaka mialem spotkac osobe pelnoletnia/dorosla podczas takiego chrztu :]

co do mieszania literek na klawiaturze, literki sie mieszaja bo nie zawsze sprawdzam tekst ktory napisze, wiec bledy zostaja, Twoja interpretacja nerwow byla bledna.
Jezeli wiesz czym sie zajmuje lektor w kosciele, watpie ze mozesz mnie osadzic na zasadzie czegos- czego nie wiem, i nie wiem nie z braku przygotowania ktory byl wtedy w zakresie moich obowiazkow, lecz raczej z faktu, ze takie informacje nie zostaly mi przedstawione u mnie w ex-parafii
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2017, 17:58 wysłana przez Savo »


Offline Roszada

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Październik, 2017, 17:57 »
Dobra ty nam pisz o Twoim świadkowaniu, bo katolicyzm my znamy lepiej od Ciebie. To forum o ŚJ.
Wszak tyś dopiero mający 26 lat, a tu są starsi od Ciebie. :)
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2017, 19:42 wysłana przez Roszada »


Offline Savo

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Październik, 2017, 18:00 »
Dobra tym nam pisz o Twoim świadkowaniu, bo katolicyzm my znamy lepiej od Ciebie. To forum o ŚJ.
Wszak tyś dopiero mający 26 lat, a tu są starsi od Ciebie. :)

bardzo mi sie podoba Twoj brak argumentu na to co napisalem, oprocz wieku, widze ze znalazlem osobe ktora potrafi dobrze uzasadnic swoje poglady.
Czy moge zaprosic na to forum swoja prababcie? ma ponad 100 lat, rozumiem ze Ty wtedy tez nie bedziesz miec zadnej wiedzy na temat katolicyzmu :]


Offline Roszada

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Październik, 2017, 18:06 »
Powaliłeś mnie argumentacją, więc występuję, tak jak ty, z takiego kościoła do jakiego ty należałeś. 8-)
A prababcię możesz zaprosić na forum. Babcię już tu mieliśmy, ale pra... jeszcze nie. ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #27 dnia: 31 Październik, 2017, 18:20 »
Przez 7 lat jako lektor w moim kosciele nie odbyl sie ani jeden chrzest osoby pelnoletniej [a jesli taki byl, nikt mi nic nie powiedzial] , nawet , ze tak powiem, majacej zdolnosc podejmowania wlasnych decyzi samodzielnie, wszystko to co bylo chrzczone to byli noworodkowie.
Moim zdaniem nie jest to zgodne, z zasada chrztu biblijnego.

Jezeli sa jakies przygotowania wzgledem noworodkow, to chyba bardziej dla rodzicow, bo watpie zeby Ci noworodek cokolwiek odpowiedzial na jakies "szkolenie' wiec nie chwytaj mnie za slowa..
dwa:
\nie twierdze, ze nie ma osob doroslych/pelnoletnich, ktore dokonuja chrztu z wlasnej woli, jednak bardzo bym Cie prosil o % badz proporcje osob majacych zdolnosc wlasnego rozumowania, i tych za ktorych zdecydowali rodzice.
Na zasadzie tego %, badz proporcji, prosze podziel to poprzez ilosc kosciolow w polsce, wtedy zrozumiesz dlaczego to napisalem, bo ten wynik bedzie % szansa jaka mialem spotkac osobe pelnoletnia/dorosla podczas takiego chrztu :]

co do mieszania literek na klawiaturze, literki sie mieszaja bo nie zawsze sprawdzam tekst ktory napisze, wiec bledy zostaja, Twoja interpretacja nerwow byla bledna.
Jezeli wiesz czym sie zajmuje lektor w kosciele, watpie ze mozesz mnie osadzic na zasadzie czegos- czego nie wiem, i nie wiem nie z braku przygotowania ktory byl wtedy w zakresie moich obowiazkow, lecz raczej z faktu, ze takie informacje nie zostaly mi przedstawione u mnie w ex-parafii

A niechaj noworodkowie wżdy postronne znają,
Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!
http://demotywatory.pl/4528826/A-niechaj-narodowie-wzdy-postronni-znaja-iz-Polacy-nie-gesi-iz-swoj-jezyk-maja
:D


Offline Savo

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #28 dnia: 31 Październik, 2017, 18:48 »
No tak, zabraklo argumentow to trzeba sie czepiac przypadkow i odmiany, pdoba mi sie tutaj jeszcze bardziej.
Nie zapomnij prosze wypomniec mi rowniez faktu tego, ze nie uzywam polskich znakow :]
aha i raz polska napisalem z malej litery, to tez mi napisz.
Ops to juz dwa :D


Offline Roszada

Odp: Ahoi!
« Odpowiedź #29 dnia: 31 Październik, 2017, 19:01 »
Jak będziesz niechlujnie pisał to po prostu nikt nie będzie rozumiał o co ci chodzi.
Ja takim wrzucam ignora i fertych, jak mówią Kaszubi. ;D