Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Śmiem Wątpić  (Przeczytany 56873 razy)

Offline DonnieDarkoJG

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #120 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 10:33 »
Nieraz o Bogu, JHWH mówiło się tutaj różne rzeczy, nie mniej jednak nigdy w taki wulgarny sposób. Napiszcie tak samo o Allahu i podajcie najlepiej swój pesel. Ciekawe czy ktoś się odważy. Boicie się? Przecież to będzie wyrażanie tylko swojej opinii przez "takie tam" wulgaryzmy na temat boga muzułmanów.

 

Nie wierzę że nie "kumasz". Masz w rodzinie jakiegoś Świadka Jehowy? Pojedź mu przy śniadaniu, jak Kaiser o JHWH ? Ciekawy jestem reakcji. Potem powiedz, że znasz fajne forum ex świadków. Utrata wiary w Boga a utrata wiary w Organizację to dwie różne sprawy. Dla Ciebie widać to to samo.

Mówisz o wulgaryzmach które używa? ;)

 
Dziękuję M

W rodzinie mam pionierów stałych i starszego.
Znają moje zdanie na temat jhwh i jw.org
Ale go nie przytoczę bo znowu byłby raban.
Wyznawcy Allaha mogą pukać do moich drzwi, dopóki są tylko ludźmi nie mam powodów do strachu.
Najsmutniejsze jest to @Baranie, że dla Ciebie wszystko jest czarno-białe..
Poznałem swój szereg na tym forum.
Nie będę się wciskać tam gdzie nie muszę.
Z mojej strony również koniec dyskusji.
Nie widzę już sensu.


Offline Salome

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #121 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 10:43 »
Polecam strony internetowe:
http://polskiateista.pl
http://ateisci.org
https://ateista.pl

Tam można przeprowadzić zbiorowy nalot dywanowy na Boga JHWH i jechać z wulgaryzmami do woli. Znajdziecie tam wielu wyrozumiałych partnerów do dyskusji.
Po co się męczyć tu na forum z wierzącymi?   :) :) :)
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #122 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 10:50 »
Polecam strony internetowe:
http://polskiateista.pl
http://ateisci.org
https://ateista.pl

Tam można przeprowadzić zbiorowy nalot dywanowy na Boga JHWH i jechać z wulgaryzmami do woli. Znajdziecie tam wielu wyrozumiałych partnerów do dyskusji.
Po co się męczyć tu na forum z wierzącymi?   :) :) :)

Bo to forum nie dla wierzących tylko dla byłych i przyszlych,obecnych i niedoszlych.
Nie widzę tam dopisku wierzących..
Powtórzę ostatni raz NIE JESTEM ATEISTĄ..


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #123 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 10:56 »
.Zawsze zastanawia mnie jak silna wiara może być naruszona przez jeden wulgaryzm..jaka jest zatem jakość tej wiary.

Tu nie chodzi o jakość wiary. Gdybyś np. w taki sposób jak Kaiser, obraził moją żonę, córkę albo moją matkę, dostał byś w twarz. Tu chodzi o mój stosunek do tej osoby. Taki już jestem...
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #124 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 10:56 »
Bo to forum nie dla wierzących tylko dla byłych i przyszlych,obecnych i niedoszlych.
Nie widzę tam dopisku wierzących..
Powtórzę ostatni raz NIE JESTEM ATEISTĄ..

Nie widzę też dopisku "niewierzących, ateistów, agnostyków". Zatem, skoro dla wszystkich, to po co obrażać wierzących? Można chyba w każdej sprawie znaleźć słowo, będące zastępnikiem wulgaryzmu. Ponadto o wulgaryzmach mówi regulamin. Jak stamtąd zniknie taki zapis, to kto tu zostanie, niech sobie używa wulgaryzmów ile chce.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #125 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 11:03 »
Nie widzę też dopisku "niewierzących, ateistów, agnostyków". Zatem, skoro dla wszystkich, to po co obrażać wierzących? Można chyba w każdej sprawie znaleźć słowo, będące zastępnikiem wulgaryzmu. Ponadto o wulgaryzmach mówi regulamin. Jak stamtąd zniknie taki zapis, to kto tu zostanie, niech sobie używa wulgaryzmów ile chce.

Racja,nie ma takiego dopisku.
Jednak ja nikogo nie "wypraszam", albo "zachęcam" do podróży na inne strony.
Czułem się tu na forum zawsze dobrze i dziwne jest to "kulturalne wypraszanie".
Ja też mogę cytować strony na których można krzyczeć bez wulgaryzmów, że Jezus to jedyna droga do zbawienia?
Nie zrobię tego bo to delikatnie nie miłe.
To tak jakbym gościom w domu mówił co kwadrans " ale już późno nie?"


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #126 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 11:09 »
było EOT, ale dopiszę zdanie.
"wulgaryzmu" nie ma już jakiś czas. M wywalił. A wy wciąż bijecie pianę, kompletnie nie dostrzegając argumentów które podawałem.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #127 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 11:11 »
To tak jakbym gościom w domu mówił co kwadrans " ale już późno nie?"

  Wtedy mówi się tak, domownicy idziemy spać, bo goście chcą iść do domu. ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Salome

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #128 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 11:12 »
Bo to forum nie dla wierzących tylko dla byłych i przyszlych,obecnych i niedoszlych.
Nie widzę tam dopisku wierzących..
Powtórzę ostatni raz NIE JESTEM ATEISTĄ..

Dlatego warto się na tym forum skupić na tym, żeby wyciągać ludzi z sekty, pomagać im przejrzeć na oczy w miarę delikatny i skuteczny sposób, a nie jest to łatwy proces. Pomagajmy nie tylko sobie samym, ale też innym, którzy mają jeszcze wątpliwości i boją się podjąć decyzję o odejściu. Niektórzy zanim się zarejestrują czytają forum nawet przez rok, potem nie mają odwagi napisać ani jednego posta przez niewybredne teksty niektórych. Inni nigdy się nie zarejestrują, ale wiem że czytają forum regularnie. 
Ja nie atakuję ateistów ani agnostyków.
Nie podoba mi się jednakże, jak to ktoś pod pretekstem działalności społecznej po chamsku obraża Boga. Nie pasuje mi religijna agresja. Jak będzie tak dalej, to spadam z tego forum. 
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #129 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 11:13 »
było EOT, ale dopiszę zdanie.
"wulgaryzmu" nie ma już jakiś czas. M wywalił. A wy wciąż bijecie pianę, kompletnie nie dostrzegając argumentów które podawałem.

SJ pewnie są wierzący
A eksy już dobrze wiedzą jakim .... jest jhwh. Dlatego nie chcą z nim mieć nic do czynienia.


Ja nie widzę tu żadnego argumentu, a jedynie Twoją opinię. Dodam od razu, że suma opinii nawet licznych osób nie czyni z opinii argumentu czy dowodu.

Zaś jeśli chcesz, aby to był argument, to wystarczy znaelźć jednego exa, który tak nie uważa, i oznacza to, że argument nie jest prawdziwy.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #130 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 11:16 »
O, super, to znaczy, że ty też nie podałeś na forum żadnego argumentu. Możesz wracać do naukowego badania biblii.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #131 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 11:46 »
O, super, to znaczy, że ty też nie podałeś na forum żadnego argumentu. Możesz wracać do naukowego badania biblii.

Wydaje mi się, że argumenty podałem w wielu sprawach, ale akurat w tej, czy Jahwe jest godzien przymiotnika, jakiego użyłeś czy też nie jest, rzeczywiście nie podawałem. Wydaje mi się, że opinie może mieć każdy i wcale nie musi być ona uargumentowana. Kiedy pojawia się jakaś próba przekonywania, mamy argument. Jeszcze dalej jest dowód, który definitywnie kończy spór. Podaję przykłady:
Opinia: "Boga nie ma".
Argument: "Boga nie ma, bo doświadczenia Jego obecności są słabe lub nie ma ich w ogóle, więc nie mogę tego sprawdzić empirycznie ani zmysłowo".
Dowód: niestety w wypadku sporu teizm/ateizm nie istnieje.


Offline Villa Ella

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #132 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 13:02 »
Cyt Baran
Nieraz o Bogu, JHWH mówiło się tutaj różne rzeczy, nie mniej jednak nigdy w taki wulgarny sposób. Napiszcie tak samo o Allahu i podajcie najlepiej swój pesel. Ciekawe czy ktoś się odważy. Boicie się? Przecież to będzie wyrażanie tylko swojej opinii przez "takie tam" wulgaryzmy na temat boga muzułmanów.

Ja nie użyłam wulgaryzmów, napisałam, że nie chcę urazić wierzących, ani odciągnąć ich od wiary. Napisałam jedynie, że nie akceptuję takiego postępowania Boga, odrzuca możliwość, żeby taka istota była Stwórcą naszego wspaniałego świata. Nie czuję się ateistką, tylko dlatego, że nie wierzę, że JHWH jest prawdziwym Bogiem.
Może forma, której użył Kaiser Soze jest niewłaściwa, ale sens wypowiedzi jest taki, że nawet z naszego, niedoskonałości, ludzkiego punktu widzenia, jego postępowanie jest okrutne i niesprawiedliwe. Dla mnie karanie całej rodziny, służby i wszystkich domowników, za przewinienia ojca, jest conajmniej dyskusyjne. Podobnie jak wyzwolenie z niewoli, jedynie po to, aby kazać im podbijać zbrojenie ziemię obiecaną?... A w międzyczasie karać za każdą próbę wyrażenia swojego zdania?
Czy jedyne słuszne wyznawca ie wiary, to ślepa wiara? Jestem potomkinią pierwszych ludzi, tych którzy zerwał zakazany owoc z drzewa poznania. Myślę i wątpię. Piszę o swoich wątpliwościami w wątku, odnoszący się do wątpliwości właśnie. Czy muszę szukać ludzi mających te same zdanie? Może, zamiast krytyki tego, że śmiem wątpić I odsyłania mnie do kąta, chciałbym usłyszeć logiczne uzasadnienie zachowania JHWH?
Próbę tego, podjął jedynie Gorszyciel. Nie przekonały mnie jego argumenty, ale szanuję jego opinię.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #133 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 13:08 »
Problem polega na tym, że dzisiejszymi standardami moralności (które są stricte chrześcijańskie, a nie zrodziły się ot tak w kulturze Europy) próbuje się oceniać postępowanie ludzi względem siebie lub Boga wobec tych ludzi sprzed kilku tysięcy lat, gdzie porządkiem społecznym rządziły zupełnie inne prawa i świat bliskowschodni tamtego okresu inaczej był urządzony. Można sobie oceniać Pigmeja siedząc w fotelu i oglądając National Geographic, tylko niczego to nie udowadnia i nie wiem jaka jest tego sensowność?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #134 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 13:18 »
Problem polega na tym, że dzisiejszymi standardami moralności (które są stricte chrześcijańskie, a nie zrodziły się ot tak w kulturze Europy) próbuje się oceniać postępowanie ludzi względem siebie lub Boga wobec tych ludzi sprzed kilku tysięcy lat, gdzie porządkiem społecznym rządziły zupełnie inne prawa i świat bliskowschodni tamtego okresu inaczej był urządzony. Można sobie oceniać Pigmeja siedząc w fotelu i oglądając National Geographic, tylko niczego to nie udowadnia i nie wiem jaka jest tego sensowność?

Racja. Nie ma sensu gadać o jhwh, bo ten wymyślony (nowo)twór nie ma żadnej moralności.