Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Śmiem Wątpić  (Przeczytany 56868 razy)

Offline HARNAŚ

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #90 dnia: 26 Wrzesień, 2017, 17:03 »
Nie mędrkuję, ale też nie czytam tego jak instrukcji obsługi cepa. Jeśli autor pisze coś po latach, to zawsze wplata tego typu rzeczy i nie dotyczy to tylko Biblii ale każdej książki.
Czyli wiele wypowiedzi Biblii to  słowa , które pochodzą od jakiegoś anonimowego narratora , który sam od siebie wyjaśnia lub zaciemnia sytuację. Robi to sam z siebie bo wie lepiej jak było sądzi , że jego dodatkowy komentarz podniesie jakość relacji i nie potrzebuje natchnienia do zapisania swoich spostrzeżeń? Czyli rozumieć mam , że jednak nie całe Pismo jest natchnione przez Boga i użyteczne?


Offline gangas

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #91 dnia: 26 Wrzesień, 2017, 21:19 »
Będę się starał unikać mojego ukochanego języka :P niegdyś języka urzędowego w Polsce. Na koniec powiem tylko, że nie używam łaciny tylko dlatego, że quidquid Latine dictum sit, altum videtur :P

Czyli jak by nie patrzył. Jestem lepszy od gawiedzi a jaaaaak  ;D ;D ;D ;D ;D  Wyjdz na pole i zobacz czy stoi Twój car albo luknij przez łindołs. Daj łom a gdzie jest jest tudej 8-) 8-)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #92 dnia: 26 Wrzesień, 2017, 21:55 »
Czyli wiele wypowiedzi Biblii to  słowa , które pochodzą od jakiegoś anonimowego narratora , który sam od siebie wyjaśnia lub zaciemnia sytuację. Robi to sam z siebie bo wie lepiej jak było sądzi , że jego dodatkowy komentarz podniesie jakość relacji i nie potrzebuje natchnienia do zapisania swoich spostrzeżeń? Czyli rozumieć mam , że jednak nie całe Pismo jest natchnione przez Boga i użyteczne?

Pismo Święte jest pisane pod inspiracją Ducha Świętego. Jak Ty oczekujesz co to znaczyć by miało i jak by miało wyglądać, żeby było natchnione, to ja nie wiem. Może chciałbyś, żeby przewidywało wszystko - nawet nazwisko i nr buta króla strzelców piłkarskiej drugiej ligi wietnamskiej z sezonu 2017/2018. Nie wiem co Ty byś chciał (i jeszcze frytki do tego?), ale dziwię się, że byłeś ŚJ. Zawsze sądziłem, że wszyscy ŚJ są mega wierzący, a widzę, że wielu eksów jest faktycznie mega wojowniczo ateizujących. Intryguje mnie to...


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #93 dnia: 26 Wrzesień, 2017, 22:03 »
Zawsze sądziłem, że wszyscy ŚJ są mega wierzący, a widzę, że wielu eksów jest faktycznie mega wojowniczo ateizujących. Intryguje mnie to...

SJ pewnie są wierzący
A eksy już dobrze wiedzą jakim .... jest jhwh. Dlatego nie chcą z nim mieć nic do czynienia.

BTW - wszechmocny nakazuje spisać swoje słowo dla dobra ludzi. I wychodzi mu totalnie porąbana historia w której ukazuje się jako nawiedzony, okrutny i obrażalski nerwus. Czy on teraz nie siedzi (jeśli w ogóle istnieje) i nie myśli "gdzie popełniłem błąd...?"

M: wulgaryzm
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2017, 08:43 wysłana przez M »


Offline Villa Ella

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #94 dnia: 26 Wrzesień, 2017, 22:13 »
Moim zdaniem, większość ŚJ wierzy dla życia wiecznego. Mnie to nigdy nie motywowało, bo nie wyobrażałem sobie wieczności bez tych, których kocham, a którzy ŚJ nie byli...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #95 dnia: 26 Wrzesień, 2017, 22:26 »
SJ pewnie są wierzący
A eksy już dobrze wiedzą jakim .... jest jhwh. Dlatego nie chcą z nim mieć nic do czynienia.

Poza tym wulgaryzmem, które winien jakiś Moderator wyciąć, moją ciekawość wzbudza taka radykalna zmiana o 180 stopni oraz wrzucenie eksów do jednego worka. Mógłbyś wyjaśnić?

Dziwi mnie także opinia jakoby to ŚJ wierzyli tylko dla życia wiecznego.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2017, 08:44 wysłana przez M »


Offline Villa Ella

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #96 dnia: 26 Wrzesień, 2017, 22:33 »
Dziwi mnie także opinia jakoby to ŚJ wierzyli tylko dla życia wiecznego.


A jakie inne jeszcze korzyści oferuje TWS? A poza tym mówi się, że ŚJ, to wylęgarnia ateistów. Widać coś w tym jest...
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2017, 22:39 wysłana przez Villa Ella »
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline wrzesien

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #97 dnia: 26 Wrzesień, 2017, 22:34 »
Poza tym wulgaryzmem, które winien jakiś Moderator wyciąć, moją ciekawość wzbudza taka radykalna zmiana o 180 stopni oraz wrzucenie eksów do jednego worka. Mógłbyś wyjaśnić?

Dziwi mnie także opinia jakoby to ŚJ wierzyli tylko dla życia wiecznego.
Nie bez powodu ktoś powiedział że wts to fabryka ateistów- oczywiście odnośnie byłych Świadków Jehowy. Poszukaj tematu.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #98 dnia: 26 Wrzesień, 2017, 22:39 »
Poza tym wulgaryzmem, które winien jakiś Moderator wyciąć, moją ciekawość wzbudza taka radykalna zmiana o 180 stopni (...). Mógłbyś wyjaśnić?

Tak, przeczytałem biblię bez WTSowych okularów oraz uczonych komentarzy. Ponoć biblia pisana była dla prostego człowieka?

Wycięcie "wulgaryzmu" nie spowoduje że biblijny jhwh przestanie być taki jaki jest.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #99 dnia: 26 Wrzesień, 2017, 22:45 »
Tak, przeczytałem biblię bez WTSowych okularów oraz uczonych komentarzy. Ponoć biblia pisana była dla prostego człowieka?

Wycięcie "wulgaryzmu" nie spowoduje że biblijny jhwh przestanie być taki jaki jest.

Może i wg Ciebie tak, ale przestanie Twój post łamać regulamin. Dla prostego człowieka sprzed 2-3 tysięcy lat. Dziś prosty człowiek nie skuma prostego zapisu handlowego sprzed 2 tysięcy lat, bo nieco się pozmieniało.

Ja też przeczytałem Biblię i studiuję ją naukowo i mam zgoła inne od Ciebie wrażenie co do niej. W działaniach opisanego tam JHWH wbrew ludziom zajmującym się na co dzień biologią, a nie badaniem starożytności, dostrzegam wielką postępowość. Ale to są ogólne stwierdzenia - i mojemu i Twojemu ciężko zaprzeczyć i ciężko przyznać słuszność.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #100 dnia: 26 Wrzesień, 2017, 22:52 »
Ja też przeczytałem Biblię i studiuję ją naukowo i mam zgoła inne od Ciebie wrażenie co do niej.

Sądzisz że jhwh chciał żeby wszyscy ludzie stali się naukowcami i dopiero wtedy czytali to cudowne "dzieło" jakim niewątpliwie jest biblia?


Offline wrzesien

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #101 dnia: 26 Wrzesień, 2017, 22:54 »
Czy Bóg zapomniał o ludziach skoro trzeba naukowo się zajmować Biblią żeby umieć czytać jej kontekst i założenia?
Poza tym, przy każdej kontrowersyjnej akcji jhwh wystarczy zadać pytanie- czy gdybym był Bogiem to też bym był tak okrutny? No i na większość jak nie wszystkie odp brzmi nie.

Zmiana moralności? Jezus vs jhwh
Ponoć kto zobaczył syna ten zobaczył ojca. Śmiem wątpić.


Offline Lila

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #102 dnia: 26 Wrzesień, 2017, 23:18 »
A jakie inne jeszcze korzyści oferuje TWS?
To działa na zasadzie "nikt nie da ci tyle, ile my możemy ci obiecać".


"Raj" to pakiet all inclusive. Otrzymujesz obietnicę rozwiązania wszystkich Twoich problemów oraz zaspokojenia potrzeb, czyli co tylko sobie wymarzysz  8-)
Dodatkowo - jeśli wiesz, że będziesz tęsknić za zamordowanymi przez Jehowę, otrzymujesz obietnicę wybiórczej amnezji.
Tarmoszenie grzywy lwa masz gratis.





Offline wrzesien

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #103 dnia: 26 Wrzesień, 2017, 23:37 »


oraz zaspokojenia potrzeb, czyli co tylko sobie wymarzysz  8-)

Nie dotyczy seksu.


Offline Lila

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #104 dnia: 26 Wrzesień, 2017, 23:53 »

Nie dotyczy seksu.

To jest w pakiecie "amnezja".
Jesteś doskonały, nie cierpisz z powodu "upalenia" (tak chyba w Biblii nazwano romantycznie chuć) i zapominasz o pożądliwościach swego ciała.

Ja się pytam - po co komu taki raj???