Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Śmiem Wątpić  (Przeczytany 56885 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #105 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 07:37 »
Sądzisz że jhwh chciał żeby wszyscy ludzie stali się naukowcami i dopiero wtedy czytali to cudowne "dzieło" jakim niewątpliwie jest biblia?

Nie to napisałem. Będąc ŚJ nie czytałeś Biblii naukowo, a jednak też miałeś o niej inne zdanie niż masz teraz.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #106 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 07:41 »
Nie to napisałem. Będąc ŚJ nie czytałeś Biblii naukowo, a jednak też miałeś o niej inne zdanie niż masz teraz.

Będąc SJ czytałem biblię pod konkretne założenia podane przez innych. Czy to dotrze wreszcie do ciebie??


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #107 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 07:49 »
Będąc SJ czytałem biblię pod konkretne założenia podane przez innych. Czy to dotrze wreszcie do ciebie??

Czyli jest jednak jeszcze inna możliwość czytania bez niewiary niż naukowo. Roszada nie był nigdy ŚJ, a też nie widzi w biblijnym Bogu kogoś takiego, kogo widzisz Ty.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #108 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 08:05 »
Czyli jest jednak jeszcze inna możliwość czytania bez niewiary niż naukowo. Roszada nie był nigdy ŚJ, a też nie widzi w biblijnym Bogu kogoś takiego, kogo widzisz Ty.

Przekonałeś mnie. Od dziś popieram topienie dzieci. Świetna zabawa jak na boga.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #109 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 08:15 »
SJ pewnie są wierzący
A eksy już dobrze wiedzą jakim.......... jest jhwh. Dlatego nie chcą z nim mieć nic do czynienia.

BTW - wszechmocny nakazuje spisać swoje słowo dla dobra ludzi. I wychodzi mu totalnie porąbana historia w której ukazuje się jako nawiedzony, okrutny i obrażalski nerwus. Czy on teraz nie siedzi (jeśli w ogóle istnieje) i nie myśli "gdzie popełniłem błąd...?"

Miłosierny Boże czy Ty to słyszysz i nie grzmisz!

Uważam, że takie wulgaryzmy w stosunku do Boga to zwykłe bluźnierstwo.

Nie dość,  że obrażając Boga robisz pod górkę temu forum, bo jak wiesz SJ-ty, wpadają tu często i kiedy zobaczą w jaki sposób Exy wyrażają się o ich JHWH, nigdy się nie przebudzą, to jeszcze jest to delikatnie mówiąc słabe.

Ze względu na to, że z pewnością te słowa obraziły uczucia religijne wielu osób, moje zresztą też, prosiłbym aby te prostackie wulgaryzmy zostały usunięte z forum włącznie z ewentualnym ich zapisem na cmentarzu.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Villa Ella

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #110 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 08:40 »
Miłosierny Boże czy Ty to słyszysz i nie grzmisz!

Uważam, że takie wulgaryzmy w stosunku do Boga to zwykłe bluźnierstwo.

Nie dość,  że obrażając Boga robisz pod górkę temu forum, bo jak wiesz SJ-ty, wpadają tu często i kiedy zobaczą w jaki sposób Exy wyrażają się o ich JHWH, nigdy się nie przebudzą, to jeszcze jest to delikatnie mówiąc słabe.

Ze względu na to, że z pewnością te słowa obraziły uczucia religijne wielu osób, moje zresztą też, prosiłbym aby te prostackie wulgaryzmy zostały usunięte z forum włącznie z ewentualnym ich zapisem na cmentarzu.
Nie popieram wulgaryzmów. Za wiele ich funkcjonuje w przestrzeni publicznej. Ale, czy ktoś, kto nie akceptuje okrucieństwa JHWH, ma się nie wypowiadać na tym forum, tylko dlatego, żeby nie zgorszyć obecnych tu ewentualnie świadków? Jeżeli nie wybudzą ich kłamstwa i przekręty CK, to znaczy, że indoktrynacja jest wbudowana już w ich umysł na stałe, vide Trampek... Każdy czyta Biblię I jak widać każdy dochodzi do innych wniosków. To jest różnorodność tego forum, które powoduje, że jest ono interesujące. Każdy ma swoje sumienie i wartości. To nie WTS, że wszyscy muszą wierzyć w to samo. Moje sumienie i wartości, każą mi mieć zastrzeżenia do opisanego w Biblii postępowania Boga. To właśnie jego postępowanie, powoduje, że nie potrafię go zaakceptować jako mojego Stwórcę i przewodnika. Ja nie określam siebie, jako ateistkę. Ja ciągle szukam Boga. Ale niestety nie znajduję go w biblijnych opisach JHWH.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #111 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 08:59 »
Miłosierny Boże czy Ty to słyszysz i nie grzmisz!

Od kiedy stał się miłosierny?? Zaraz po tym jak dzieci pozabijał w powodzi, czy zaraz po tym jak spalił je kulami ognia w Sodomie? A może chwilę po tym, jak pozwolił gwałcić kananejskie dziewczynki?
Nie grzmi bo ze wstydu zapadł się pod ziemię.

Uważam, że takie wulgaryzmy w stosunku do Boga to zwykłe bluźnierstwo.

Czekam na jego wyrok. Niech wali we mnie śmiało.

Ze względu na to, że z pewnością te słowa obraziły uczucia religijne wielu osób, moje zresztą też, prosiłbym aby te prostackie wulgaryzmy zostały usunięte z forum włącznie z ewentualnym ich zapisem na cmentarzu.

Słaba twoja wiara, skoro musisz własną piersią bronić przestępcy, jakim jest jhwh.

Ze względu na to, że twój wpis obraża moje uczucia religijne, oczekuję że moderacja wywali go w kosmos.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #112 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 08:59 »
Miłosierny Boże czy Ty to słyszysz i nie grzmisz!

Uważam, że takie wulgaryzmy w stosunku do Boga to zwykłe bluźnierstwo.

Nie dość,  że obrażając Boga robisz pod górkę temu forum, bo jak wiesz SJ-ty, wpadają tu często i kiedy zobaczą w jaki sposób Exy wyrażają się o ich JHWH, nigdy się nie przebudzą, to jeszcze jest to delikatnie mówiąc słabe.

Ze względu na to, że z pewnością te słowa obraziły uczucia religijne wielu osób, moje zresztą też, prosiłbym aby te prostackie wulgaryzmy zostały usunięte z forum włącznie z ewentualnym ich zapisem na cmentarzu.

Tylko dlatego, że mój post został wywalony na cmentarz bez ŻADNEGO nawet krótkiego opisu to się wypowiem..
Raz piszesz @Baranie, że obraża się Boga a raz, że boga sj..
I to wszystko w jednym poście.
Nie łapie.
Zawsze musiałem uważać w zborze czy kogoś nie gorsze a swoje odczucia miałem schować do kieszeni.
I tutaj robi się podobnie.
Nie można w pełni się wyrazić, albo wyrazić swojego zdania.
A postawa orędownika wszystkich wierzących na forum zdziwiła mnie już totalnie.
Tak po za konkursem.Zawsze zastanawia mnie jak silna wiara może być naruszona przez jeden wulgaryzm..jaka jest zatem jakość tej wiary.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #113 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 09:12 »
Tylko dlatego, że mój post został wywalony na cmentarz bez ŻADNEGO nawet krótkiego opisu to się wypowiem..
Raz piszesz @Baranie, że obraża się Boga a raz, że boga sj..
I to wszystko w jednym poście.
Nie łapie.
Zawsze musiałem uważać w zborze czy kogoś nie gorsze a swoje odczucia miałem schować do kieszeni.
I tutaj robi się podobnie.
Nie można w pełni się wyrazić, albo wyrazić swojego zdania.
A postawa orędownika wszystkich wierzących na forum zdziwiła mnie już totalnie.
Tak po za konkursem.Zawsze zastanawia mnie jak silna wiara może być naruszona przez jeden wulgaryzm..jaka jest zatem jakość tej wiary.

Wulgaryzm jest zakazany Regulaminem bez względu na to w jakim pada kontekście. Reszta jest sprawą drugorzędną. To tak jakby obrońca wjechał wyprostowaną nogą, a Ty byś rozważał, czy słusznie dostał czerwoną kartkę, bo przecież napastnik nie wychodził na czystą pozycję strzelecką :P

Kaiser, przecież Ty nie wierzysz w biblijny potop :o


Offline gangas

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #114 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 09:14 »
Jak ja uwielbiam tę nowomowe gimbazy
to jeszcze jest to delikatnie mówiąc słabe. cyt Baran

Jeśli jakikolwiek ex zastanowi się na moment i pomyśli logicznie dojdzie do podobnych wniosków. Nie możliwe aby taki ktoś chimeryczny, okrutny morderca, bezwzględny tyran i prześladowca do kilku pokoleń wstecz miał rządzić starotestamentowym światem może w jego kierunku wysłać inwektywe nie traktując go jako realną osobę.
 Jak łatwo jest zranić te pseudo wierzące osoby. A nie pomyślał nikt z wierzących jakim ubliżaniem dla choćby ludzkiej godności jest wiara w takiego boga???
.
Jutro to dziś tyle że jutro.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #115 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 09:15 »
Wulgaryzm jest zakazany Regulaminem bez względu na to w jakim pada kontekście. Reszta jest sprawą drugorzędną. To tak jakby obrońca wjechał wyprostowaną nogą, a Ty byś rozważał, czy słusznie dostał czerwoną kartkę, bo przecież napastnik nie wychodził na czystą pozycję strzelecką :P

Jak nie mam odpowiedzi na argument to się przywalę do formy. Dziecinne.


Kaiser, przecież Ty nie wierzysz w biblijny potop :o

Dostosowuję się do twojego poziomu. Ty wierzysz, bez dowodów.

PS. Z mojej strony EOT.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #116 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 09:32 »
Wulgaryzm jest zakazany Regulaminem bez względu na to w jakim pada kontekście. Reszta jest sprawą drugorzędną. To tak jakby obrońca wjechał wyprostowaną nogą, a Ty byś rozważał, czy słusznie dostał czerwoną kartkę, bo przecież napastnik nie wychodził na czystą pozycję strzelecką :P

Kaiser, przecież Ty nie wierzysz w biblijny potop :o

Ok.
Zgadzam się z regulaminem.
Więc jaki punkt złamał mój poprzedni..nie wiem.
A swoją wypowiedź nie skierowałem przeciwko regulaminie tylko przeciwko TAKIEMU wybuchowi oburzenia.
Nie można napisać "EJ KS nie jedź aż tak po bandzie"
Lepiej stawiać się w rolę forumowego policjanta?
Albo żądać znaków z nieba?
Najłatwiej jest oceniać kogoś przez pryzmat wygladu lub jezyka..
Aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #117 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 09:41 »
Jak nie mam odpowiedzi na argument to się przywalę do formy. Dziecinne.

Na jaki argument? Inwektywa to dla Ciebie argument? Przecież nie padł z Twojej strony żaden argument, a jedynie wyraziłeś opinię, na co ja wyraziłem swoją. A o gustach nie da się dyskutować...

Dostosowuję się do twojego poziomu. Ty wierzysz, bez dowodów.

Dyskutowaliśmy o potopie. Odśwież pamięć i pokaż mi gdzie ja pisałem, że wierzę w jakiś potop globalny? Skąd wiesz co ja uważam o potopie. Dziwią mnie tylko poglądy typu: a) nie było potopu - Biblia kłamie; b) Bóg biblijny jest zły - utopił dzieci w potopie. I oba twierdzenia padają od tej samej osoby. To jak tu zrozumieć co kto ma na myśli.

DonnieDarkoJG, ja niczego nie oceniam w Twoim poście i nie wiem czemu stąd wyleciał. Nieznane mi są powody, którymi kierują się moderatorzy. Może któregoś z nich zapytaj. Po prostu jestem zdania, że KAŻDY wulgaryzm powinien lądować w koszu i sprawa jest zero-jedynkowa w tym wypadku.

Zauważ, że moje delikatne zwrócenie uwagi na wulgaryzm już wczoraj uszło mimo uszu moderatorów, i stąd oburzenie Barana.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2017, 09:46 wysłana przez Gorszyciel »


Offline zenobia

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #118 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 10:17 »
Kaiser mowi to , o czym wielu z nas mysli bojąc sie tego głosno wyrazic .


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #119 dnia: 27 Wrzesień, 2017, 10:22 »
Nie popieram wulgaryzmów.(...)
To jest różnorodność tego forum, które powoduje, że jest ono interesujące. Każdy ma swoje sumienie i wartości. To nie WTS, że wszyscy muszą wierzyć w to samo. Moje sumienie i wartości, każą mi mieć zastrzeżenia do opisanego w Biblii postępowania Boga. To właśnie jego postępowanie, powoduje, że nie potrafię go zaakceptować jako mojego Stwórcę i przewodnika.

Nieraz o Bogu, JHWH mówiło się tutaj różne rzeczy, nie mniej jednak nigdy w taki wulgarny sposób. Napiszcie tak samo o Allahu i podajcie najlepiej swój pesel. Ciekawe czy ktoś się odważy. Boicie się? Przecież to będzie wyrażanie tylko swojej opinii przez "takie tam" wulgaryzmy na temat boga muzułmanów.



Raz piszesz @Baranie, że obraża się Boga a raz, że boga sj..
I to wszystko w jednym poście.
Nie łapie.


Nie wierzę że nie "kumasz". Masz w rodzinie jakiegoś Świadka Jehowy? Pojedź mu przy śniadaniu, jak Kaiser o JHWH ? Ciekawy jestem reakcji. Potem powiedz, że znasz fajne forum ex świadków. Utrata wiary w Boga a utrata wiary w Organizację to dwie różne sprawy. Dla Ciebie widać to to samo.

Kaiser mowi to , o czym wielu z nas mysli bojąc sie tego głosno wyrazic .

Mówisz o wulgaryzmach które używa? ;)

 
Dziękuję M
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień, 2017, 10:25 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission