Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Śmiem Wątpić  (Przeczytany 56597 razy)

KaiserSoze

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 21:42 »
Przypomnijcie mi ile Jezus miał lat, gdy nauczał w świątyni? Skończył 50?

Od stworzenia to będzie paredziesiąt tysięcy ;-)


Offline Lila

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 21:46 »
Od stworzenia to będzie paredziesiąt tysięcy ;-)
No tak. On urodził się już stary.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 21:48 »
Przypomnijcie mi ile Jezus miał lat, gdy nauczał w świątyni? Skończył 50?

A przypomnij mi gdzie jest napisane, że mające te 12 lat Jezus nauczał?


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 21:53 »
A przypomnij mi gdzie jest napisane, że mające te 12 lat Jezus nauczał?

 Jak miał dwanaście lat to był trzy dni na gigancie. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 22:20 »
Proszę o powstrzymanie się od wycieczek personalnych. Nie zawsze młody wiek idzie w parze z brakiem doświadczeń życiowych.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Lila

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 23:04 »
Proszę o powstrzymanie się od wycieczek personalnych. Nie zawsze młody wiek idzie w parze z brakiem doświadczeń życiowych.
No właśnie! Odczepmy się od Jezusa. Co prawda jako 12-latek nie nauczał, ale zadawał pytania i odpowiadał i zadziwiał słuchających bystrością swojego umysłu. Skoro Biblia to odnotowała, to znaczy, że było to tego warte. Później mu się nauczać zdarzało, a nadal nie miał 50-tki ;)



Offline gangas

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 23:08 »
Roszada
Ja kończę swój udział w tym wątku, bo mi chodziło tylko o koronne dowody tego młodzianina, a nie tylko o machanie rękoma i pokazywanie, że niby zna Biblię, bo ją trzyma.

co to jest koronny dowód???
Roszada czy chcesz dyskutować z brodatymi mędrcami???? ??? ??? ??? ??? ???
Sprowadż swoje ego na ziemie Plis ::) ::) ::) ::) ::) ::)

nie mów że tylko swiadkowie uciekają od argumentów
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień, 2017, 23:14 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Safari

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 23:10 »
A ja dostąpiłam łaski niewiary 😊 czy Bóg istnieje czy nie - jest mi dokladnie wszystko jedno. Uważam, że raczej nie istnieje - a jeśli istnieje i słyszał moją z nim umowę - to całkowicie mnie pobłogosławił w mojej niewierze. Cieszę się pokojem bożym i spokojem umysłu jakiego nie znałam będąc osobą wierzącą 😊. Także każdy ma swoje przeżycia i swoja perspektywę patrzenia - jedni przypisują odczuwanie spokoju umysłu działaniu sily bożej a inni zaprzestaniu zaprzątania sobie owa siłą głowy 😊.

Kanał znam i lubię 😊.

On zrobił też filmiki o Świadkach Jehowy 😊  ale jeszcze nie widziałam ich 😊


"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 23:27 »
Co prawda jako 12-latek nie nauczał, ale zadawał pytania i odpowiadał i zadziwiał słuchających bystrością swojego umysłu.

To duża różnica ;)


Offline Lila

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Wrzesień, 2017, 23:39 »


Offline HARNAŚ

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 21:17 »
No szkoda, że nie ma jakichś powalających argumentów, czy koronnych.
Młody człowiek jest, to ma dużo fantazji. Jak go troszkę życie przygniecie, to jakieś przebłyski Pana Boga zobaczy. ;D
Przerabiałem to. :-\
Nie każdy  w trudnych sytuacjach Pana Boga widzi. Odnoszę wrażenie , że w swej katolickiej gorliwości życzysz mu , aby życie mu jednak dojebało .Słabe to panie Roszada i mało dojrzałe , wręcz szczeniackie aż dziw bierze , że za takim PESELEM takie złośliwości


Offline PoProstuJa

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 23:02 »
Doszłam do 4 minuty filmiku i niestety jest słaby i nieprzekonujący.
Argumenty z tyłka wyjęte.

Podam przykład z życia wzięty. Jest obecnie sporo uchodźców, którzy uciekają z obszarów zagrożonych wojną. Przygarniają ich państwa (np. Niemcy), które zapewniają im wikt i dach nad głową. Uchodźcy powinni być za to bardzo wdzięczni i cieszyć się, że otrzymali pomoc. Tymczasem słyszy się ciągle o wyprawianych przez nich rozróbach, przestępstwach i oczywiście narzekaniach ("my chcemy za darmo domy i samochody, a musimy mieszkać w ośrodkach dla uchodźców i dostajemy marne kieszonkowe").
Izraelici też byli uchodźcami, którzy mieli zamieszkać w ziemi obiecanej. Jednak na czas przemarszu musieli liczyć się z tym, że będą mieli pewne niewygody. Zamiast się cieszyć z otrzymanej wolności i jedzenia (manna z nieba), narzekali na to, że dieta zbyt monotonna.
Człowiekowi nie dogodzisz.

Ja osobiście i w pierwszym podanym przykładzie i w drugim bardzo bym się wkurzyła za rażącą niewdzięczność osób uratowanych. Ale według autora filmiku Bóg - ten który żywił manną - był tym złym! Tak samo jak złe są Niemcy, bo nie dają wszystkim uchodźcom samochodów i mieszkań.

A kolejna sprawa: w Ewangelii powiedziano: "Proście, a będzie wam dane".
Czy którykolwiek Izraelita PROSIŁ?
Czy raczej oznajmiał, że mu się należy i przedstawiał swoje ŻĄDANIA?!



Offline gangas

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Wrzesień, 2017, 23:26 »
Doszłam do 4 minuty filmiku i niestety jest słaby i nieprzekonujący.
Argumenty z tyłka wyjęte.

Podam przykład z życia wzięty. Jest obecnie sporo uchodźców, którzy uciekają z obszarów zagrożonych wojną. Przygarniają ich państwa (np. Niemcy), które zapewniają im wikt i dach nad głową. Uchodźcy powinni być za to bardzo wdzięczni i cieszyć się, że otrzymali pomoc. Tymczasem słyszy się ciągle o wyprawianych przez nich rozróbach, przestępstwach i oczywiście narzekaniach ("my chcemy za darmo domy i samochody, a musimy mieszkać w ośrodkach dla uchodźców i dostajemy marne kieszonkowe").
Izraelici też byli uchodźcami, którzy mieli zamieszkać w ziemi obiecanej. Jednak na czas przemarszu musieli liczyć się z tym, że będą mieli pewne niewygody. Zamiast się cieszyć z otrzymanej wolności i jedzenia (manna z nieba), narzekali na to, że dieta zbyt monotonna.
Człowiekowi nie dogodzisz.

Ja osobiście i w pierwszym podanym przykładzie i w drugim bardzo bym się wkurzyła za rażącą niewdzięczność osób uratowanych. Ale według autora filmiku Bóg - ten który żywił manną - był tym złym! Tak samo jak złe są Niemcy, bo nie dają wszystkim uchodźcom samochodów i mieszkań.

A kolejna sprawa: w Ewangelii powiedziano: "Proście, a będzie wam dane".
Czy którykolwiek Izraelita PROSIŁ?
Czy raczej oznajmiał, że mu się należy i przedstawiał swoje ŻĄDANIA?!

Może i Izraelita nie prosił, był roszczeniowy jak dziś uchodżcy ale zauważ to rzekomo Bóg ich wyciągnął z Egiptu robiąc przy okazji rozpierduchę wśród niewinnych egipcjan zsyłając na nie zainteresowanych tym wspaniałym planem  plagi a uchodzcy idą z własnej woli. Poza tym Pan Bożek zrobił sobie z nich jaja ciągając 40 lat po pustyni, podczas, gdy podobno tę drogę można pokonać w 2 tygodnie 8-) 8-) 8-). Mógł ich zatem chociaż godziwie żywić ( odlicz 40 lat od swego życia to skumasz) Z resztą w mojej ocenie izraelici byli najbardziej wqrwiajacym plemieniem w tamtym okresie ale niestety Pam Bożek coś obiecał Abrahamowi i zdrowy rozsądek puścil w niebyt razem z edenem i Stodołą i Komorą ?? :-[

A tak na marginesie widzę, że teraz aby być trendy pisze się ' SŁABE TO"  jak kiedyś określonka; spoko, zajebiste, nara,kolo, loko , spoko. Rozumiem taka nowomłodzieżowa lansera ;D ;D ;D ;D ;D 
Jutro to dziś tyle że jutro.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Wrzesień, 2017, 18:23 »
Może i Izraelita nie prosił, był roszczeniowy jak dziś uchodżcy ale zauważ to rzekomo Bóg ich wyciągnął z Egiptu robiąc przy okazji rozpierduchę wśród niewinnych egipcjan zsyłając na nie zainteresowanych tym wspaniałym planem  plagi a uchodzcy idą z własnej woli. Poza tym Pan Bożek zrobił sobie z nich jaja ciągając 40 lat po pustyni, podczas, gdy podobno tę drogę można pokonać w 2 tygodnie 8-) 8-) 8-). Mógł ich zatem chociaż godziwie żywić ( odlicz 40 lat od swego życia to skumasz) Z resztą w mojej ocenie izraelici byli najbardziej wqrwiajacym plemieniem w tamtym okresie ale niestety Pam Bożek coś obiecał Abrahamowi i zdrowy rozsądek puścil w niebyt razem z edenem i Stodołą i Komorą ?? :-[

A tak na marginesie widzę, że teraz aby być trendy pisze się ' SŁABE TO"  jak kiedyś określonka; spoko, zajebiste, nara,kolo, loko , spoko. Rozumiem taka nowomłodzieżowa lansera ;D ;D ;D ;D ;D

Zapraszasz kogoś na obiad, powiedzmy bezdomnego i dajesz mu pierogi ruskie, a on pyta: "A gdzie k... kawior?" Niby mógłbyś mu dać, bo Cię stać, ale coś tu jednak nie gra...


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Wrzesień, 2017, 21:33 »
Zapraszasz kogoś na obiad, powiedzmy bezdomnego i dajesz mu pierogi ruskie, a on pyta: "A gdzie k... kawior?" Niby mógłbyś mu dać, bo Cię stać, ale coś tu jednak nie gra...
No to chyba żart. Jakby bezdomny dostał takie menu przez tydzień, to by nie protestował, ale po paru latach, wiedząc, że nie ma innej garkuchni w pobliżu, to by chyba zaprotestował. Szczerze. Chyba wolałbym zasuwać przez połowę pustyni do jakiegoś ichniego Macka żeby tylko nie jeść tej manny i przepiórek. 40 lat to samo menu, przecież to jest sadyzm. No z resztą czego się spodziewać po biblijnym bogu, jak kazał obcinać bez mrugnięcia okiem ręce żonom, jak chciały ratować męża z opresji i niechcący dotknęły obcego faceta w krok. Następny dowód na sadyzm rzekomo miłosiernego.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi