Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Śmiem Wątpić  (Przeczytany 56592 razy)

Offline Villa Ella

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Wrzesień, 2017, 21:48 »
Albo to był zwyczajny eksperyment. Jak długo człowiek może przeżyć na nietypowym i monotonnym pokarmie. Dlatego przebywali na tej pustyni 40 lat, a nie 2 tygodnie... W tym czasie zdążyło narodzić się i dorosnąć oraz wydać potomstwo, nowe pokolenie. Eksperymentujący mógł zaobserwować, że osobniki rozwijają się prawidłowo i zdolne są do wydania na świat zdrowego potomstwa.
Swoją drogą ja raz w szale kulinarnym, zrobiłam wielką michę sałatki. Cała rodzinka, nie mogąc się doczekać, zaraz po przygotowaniu, rzuciła się na nią jak stado wilków. Następnego dnia sałatka smakowała wybornie. Trzeciego już trochę się przejął. Po pięciu dniach, zaczęłam piosenkę pod tytułem jedzie, bo się zmarnuj, a po tygodniu reszta wylądowała w koszu, bo wszystkim obrzydła. Po 40 latach, wolałabym już chyba piasek zjadać...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Wrzesień, 2017, 22:25 »
Po pięciu dniach, zaczęłam piosenkę pod tytułem jedzie, bo się zmarnuj, a po tygodniu reszta wylądowała w koszu, bo wszystkim obrzydła.
A rzekomy miłosierny nakazał przez 40 lat wsuwać jakąś tam mannę i przepiórki. Sadyzm, sadyzm do potęgi. I potem rzekomy wkurzał się na lud rzekomo swój, że ten się buntuje. Ja się im nie dziwę.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Lila

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 00:10 »
Albo to był zwyczajny eksperyment. Jak długo człowiek może przeżyć na nietypowym i monotonnym pokarmie. Dlatego przebywali na tej pustyni 40 lat, a nie 2 tygodnie... W tym czasie zdążyło narodzić się i dorosnąć oraz wydać potomstwo, nowe pokolenie. Eksperymentujący mógł zaobserwować, że osobniki rozwijają się prawidłowo i zdolne są do wydania na świat zdrowego potomstwa.
Zdrowe tylko nieco popieprzone ;)


Offline HARNAŚ

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 07:32 »
Ten Bóg miał w tamtym czasie specyficzne poczucie humoru , które tylko on sam rozumiał.
  Zatwardził serce faraona , aby ten czasem nie wypuścił już po pierwszej pladze Izraelitów . Potem testował na narodzie egipskim , wymyślne tortury , wiedząc , że do uwolnienia nie dojdzie , pewnie śmiał się z przerażenia jakie tym wywołał wśród niewinnego narodu . Wymyślił sposób jak okraść Egipcjan z ich dóbr . Potem cieszył się jaki zbudował  Izraelitom labirynt na pustyni ,  z którego przez  cztery dekady nie pozwolił sie wydostać , strzelił focha , gdy oni nie chcieli już się z nim bawić w dużej piaskownicy. Czterdzieści lat kazał w kółko jeść to samo z małymi wyjątkami nawet babom nie dał szans się wystroić bo wymyślił patent na nie niszczące się ubrania i sandały.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2017, 07:35 wysłana przez HARNAŚ »


Offline Villa Ella

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Wrzesień, 2017, 09:52 »
Ten Bóg miał w tamtym czasie specyficzne poczucie humoru , które tylko on sam rozumiał.
  Zatwardził serce faraona , aby ten czasem nie wypuścił już po pierwszej pladze Izraelitów . Potem testował na narodzie egipskim , wymyślne tortury , wiedząc , że do uwolnienia nie dojdzie , pewnie śmiał się z przerażenia jakie tym wywołał wśród niewinnego narodu . Wymyślił sposób jak okraść Egipcjan z ich dóbr . Potem cieszył się jaki zbudował  Izraelitom labirynt na pustyni ,  z którego przez  cztery dekady nie pozwolił sie wydostać , strzelił focha , gdy oni nie chcieli już się z nim bawić w dużej piaskownicy. Czterdzieści lat kazał w kółko jeść to samo z małymi wyjątkami nawet babom nie dał szans się wystroić bo wymyślił patent na nie niszczące się ubrania i sandały.
Lepiej bym tego nie ujęła. A marudzącym i niepokornym od razu robił kuku...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Wrzesień, 2017, 22:05 »
Ten Bóg miał w tamtym czasie specyficzne poczucie humoru , które tylko on sam rozumiał.
  Zatwardził serce faraona , aby ten czasem nie wypuścił już po pierwszej pladze Izraelitów . Potem testował na narodzie egipskim , wymyślne tortury , wiedząc , że do uwolnienia nie dojdzie , pewnie śmiał się z przerażenia jakie tym wywołał wśród niewinnego narodu .
No i ta frajda z przerażenia we wszystkich egipskich domach kiedy rodzice wstając rano zobaczyli że pierworodne dzieci nie żyją. Czy dla prostego szarego Egipcjanina który z polityką faraona nie miał nic wspólnego, to była słuszna kara za to tylko że był Egipcjaninem?
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień, 2017, 22:25 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline gangas

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Wrzesień, 2017, 22:30 »
Była bo to kazał Jehowa a on jest nieomylny Wie co dobre dla ludzi ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Wrzesień, 2017, 23:23 »
A rzekomy miłosierny nakazał przez 40 lat wsuwać jakąś tam mannę i przepiórki. Sadyzm, sadyzm do potęgi. I potem rzekomy wkurzał się na lud rzekomo swój, że ten się buntuje. Ja się im nie dziwę.

Skąd wiesz, że mieli to jeść 40 lat? Pokaż, gdzie jest tak napisane?


Offline gangas

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Wrzesień, 2017, 11:01 »
 Jest napisane, że 40 lat włóczyli się po pustyni a nikt nie pisał proroctwa. Może sam Jahwe tego nie przewidział. Spodobała się zabawa to czemu nie :D :D :D
Jutro to dziś tyle że jutro.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Wrzesień, 2017, 11:25 »
Jest napisane, że 40 lat włóczyli się po pustyni a nikt nie pisał proroctwa. Może sam Jahwe tego nie przewidział. Spodobała się zabawa to czemu nie :D :D :D

Ale gdzie jest napisane, że 40 lat mieli jeść mannę? O tym przecież dyskutujemy, a nie o samej długości wędrówki.


Offline wrzesien

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Wrzesień, 2017, 13:03 »
Czyli oprócz pojedynczych wyważonych głosów, cały czas wniosek jest jeden..
Ić Donek połóż się na 20 lat bo teraz gówno wiesz i gówno zrozumiesz.
Możesz swoje przeżyć,ale zrozumiesz to po 50..
Ok będę trzymał się tematów dla dzieci.
Macie racje za młody jestem żeby zrozumieć.
Ja w Twoim wieku byłem starszy


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Wrzesień, 2017, 13:19 »
Ja w Twoim wieku byłem starszy



Offline Reskator

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Wrzesień, 2017, 15:42 »
Ten Bóg miał w tamtym czasie specyficzne poczucie humoru , które tylko on sam rozumiał.
  Zatwardził serce faraona , aby ten czasem nie wypuścił już po pierwszej pladze Izraelitów . Potem testował na narodzie egipskim , wymyślne tortury , wiedząc , że do uwolnienia nie dojdzie , pewnie śmiał się z przerażenia jakie tym wywołał wśród niewinnego narodu . Wymyślił sposób jak okraść Egipcjan z ich dóbr . Potem cieszył się jaki zbudował  Izraelitom labirynt na pustyni ,  z którego przez  cztery dekady nie pozwolił sie wydostać , strzelił focha , gdy oni nie chcieli już się z nim bawić w dużej piaskownicy. Czterdzieści lat kazał w kółko jeść to samo z małymi wyjątkami nawet babom nie dał szans się wystroić bo wymyślił patent na nie niszczące się ubrania i sandały.
Gdzie pisze o tym poczuciu humoru Boga?
Te wymyślne tortury to Egipcjanie zapodawali przez setki lat innym nacjom przy budowaniu piramid czy produkcji cegieł Izraelitom-należało im się i to z nawiązką.
-A co miał im na pustyni zafundować trufle i kawior z szampanem-przecież mieli wejść do krainy mlekiem i miodem płynącym,by to docenić musieli trochę pochodzić po tej piaskownicy za te szemranie
 A co do ubrań pustynia to nie Mediolan wystarczy że się nie niszczą,chciałbym mieć teraz takie ubranie i sandały.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień, 2017, 15:46 wysłana przez Reskator »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Wrzesień, 2017, 17:29 »
Skąd wiesz, że mieli to jeść 40 lat? Pokaż, gdzie jest tak napisane?
Jak zaprzeczasz, to podaj gdzie jest napisane że mieli jeść co innego. Ja napisałem stwierdzenie, a Ty jak chcesz je obalać to podaj przykład zaprzeczający mojemu stwierdzeniu. Może nie doczytałem, może przeoczyłem. Różnie bywa. Ale nie przypominam sobie żeby jakieś różnorodne menu mieli. Raczej owiec za sobą po pustyni nie ciągnęli bo i skąd pożywienie dla nich.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Villa Ella

Odp: Śmiem Wątpić
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Wrzesień, 2017, 17:39 »
Ale gdzie jest napisane, że 40 lat mieli jeść mannę? O tym przecież dyskutujemy, a nie o samej długości wędrówki.
Nie umiem cytować z Biblii, ale w Wyjścia 16:35, jest jak byk napisane, że jedli to przez 40 lat!!!
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.