Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"  (Przeczytany 27595 razy)

Offline Roszada

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Sierpień, 2017, 10:37 »
Autor artykułu zakłada, że ci exŚJ co zorganizowali to muszą być katolicy. :)
No bo jak nie ŚJ, to kto? Polak to katolik. ;D

Nie bierze do głowy, że exŚJ nie musi być zaraz katolikiem.
Że może to być inicjatywa ponad religijna, ponad wyznaniowa.
Że exŚJ mogą zarówno być protestantami, jak i prywatnie wierzącymi w Boga, ateistami, agnostykami czy prawosławnymi, katolikami i wyznawcami religii Wschodu.
No Żydami raczej nie, choć i o takim jednym słyszałem, a innego znam z Gdańska (kompilacja nauk Żydów, ŚJ i innych chrześcijańskich, choć nosi myckę jak Żydzi i popisuje się modlitwami po hebrajsku). ;)


Offline trampek

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Sierpień, 2017, 20:43 »
https://warszawa.onet.pl/warszawa-plakaty-krytykujace-swiadkow-jehowy-w-miejskich-autobusach/ln0xly9
Do Gazety Wyborczej dołączył Onet, w artykule napisano że ZTM przeprasza za zgodę na te reklamy bo to nieodpowiednie  miejsce na taką tematykę, ręce opadają🙁

I słusznie, że przepraszają bo póki co świadkowie Jehowy to zarejestrowany związek wyznaniowy a nie jakaś sekta jak to kłamliwie głosicie.
Poza tym hasła , które głosicie naprawdę mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Prosiłem was o podanie ilu świadków w Polsce ma chociażby zarzuty o pedofilię - odmawiacie podania, piszecie o "rozbijaniu rodzin" - Jezus o tym mówi w ewangelii czyli to tak jakbyście podważali słowa Jezusa ;)
Może wkrótce wreszcie ktoś pójdzie z wami do sądu o podawanie na forach nie prawdziwych informacji , o publicznym ujawnianiu danych osobowych i oczernianiu innych osób nie wspomnę .


Offline M

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Sierpień, 2017, 22:25 »
I słusznie, że przepraszają bo póki co świadkowie Jehowy to zarejestrowany związek wyznaniowy a nie jakaś sekta jak to kłamliwie głosicie.

Na plakacie nigdzie nie ma ani zwrotu "Świadkowie Jehowy", ani "sekta". Najwyraźniej nawet go nie przeczytałeś, ale do wyrażenia opinii jesteś szybki.

Poza tym hasła , które głosicie naprawdę mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Prosiłem was o podanie ilu świadków w Polsce ma chociażby zarzuty o pedofilię - odmawiacie podania

Nie odmawiamy podania, te dane po prostu w Polsce nie istnieją. Tymczasem podaliśmy Ci dane z innej części globu dotyczące Twojej orgnanizacji i te dane i tak odrzucasz. Gdybyśmy mieli dane z Polski zapewne też byś je podważył.

piszecie o "rozbijaniu rodzin" - Jezus o tym mówi w ewangelii czyli to tak jakbyście podważali słowa Jezusa ;)

Kłamiesz. Jezus w żadnej ewangelii nie nakazał zrywania kontaktu z bliskimi członkami rodziny dlatego że ktoś z nich nie wierzy w to samo. Mówił o sytuacji odwrotnej - kiedy osoba nie znająca prawdy odwraca się od tej, która tę prawdę poznała.


Offline Fantom

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Sierpień, 2017, 22:27 »
nikt nie pójdzie z nami do sądu,bo my nie rzucamy oszczerstw.Ilu ŚJ ma zarzutu o poedofilię?Zadzwoń do Nadarzyna.Może Ci powiedzą ilu z nich miało rozmowy z KS.Jeżeli my kłamiemy,to możesz postarac się uzyskac te informacje z wiarygodnego żródła-z biura oddziału ŚJ.Tylko myślę,że nie masz jaj,żeby tam zadzwonić i o to ich zapytać.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline trampek

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Sierpień, 2017, 10:29 »
Na plakacie nigdzie nie ma ani zwrotu "Świadkowie Jehowy", ani "sekta". Najwyraźniej nawet go nie przeczytałeś, ale do wyrażenia opinii jesteś szybki.

Nie odmawiamy podania, te dane po prostu w Polsce nie istnieją. Tymczasem podaliśmy Ci dane z innej części globu dotyczące Twojej orgnanizacji i te dane i tak odrzucasz. Gdybyśmy mieli dane z Polski zapewne też byś je podważył.

Kłamiesz. Jezus w żadnej ewangelii nie nakazał zrywania kontaktu z bliskimi członkami rodziny dlatego że ktoś z nich nie wierzy w to samo. Mówił o sytuacji odwrotnej - kiedy osoba nie znająca prawdy odwraca się od tej, która tę prawdę poznała.


Czy mam rozumieć, że wasze akcje nie są wymierzone przeciwko świadkom Jehowy ? Ciekawe.....Może mi powiedzieć przeciwko komu więc są wasze akcje ?
Co do pedofilii - nie macie żadnych danych np na temat pedofilii wśród świadków w Polsce ale ostrzegacie przed pedofilami wśród polskich świadków bo coś o niej słyszeliście ale w Australii....ciekawe...

W 1 Kor 5:11 czytamy :
"11 Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem5, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. "
Mam w rodzinie samych katolików i od żadnego z nich nie odwróciłem się , jadam z nimi, rozmawiam...wiesz dlaczego ? Bo oni w przeciwieństwie do was nigdy nie poznali prawdy i nie drwią sobie z Jehowy. Z osobami, które były w prawdzie a teraz oszczerczo krytykują organizację nie chcę mieć nic wspólnego , zgodnie z tym co jest napisane w liście do Koryntian.



Offline M

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Sierpień, 2017, 11:58 »
Czy mam rozumieć, że wasze akcje nie są wymierzone przeciwko świadkom Jehowy ? Ciekawe.....Może mi powiedzieć przeciwko komu więc są wasze akcje ?

Nasze akcje są wymierzone przeciwko destrukcyjnym ruchom religijnym. Jeśli Świadkowie Jehowy odebrali te hasła osobiście do siebie, to tym gorzej dla nich :).

Co do pedofilii - nie macie żadnych danych np na temat pedofilii wśród świadków w Polsce ale ostrzegacie przed pedofilami wśród polskich świadków bo coś o niej słyszeliście ale w Australii....ciekawe...

Z pedofilią wśród Świadków Jehowy w Polsce zetknąłem się osobiście, kilkukrotnie. Wiele osób na tym forum również. Nie, nie mamy konkretnych liczb z Polski bo żadna rządowa instytucja nie zdecydowała się ich opublikować, a oczywiście sami Świadkowie Jehowy ich bez przymusu nie wydadzą, ale wiemy że samo zjawisko istnieje. Natomiast dane z Australii, USA, Wielkiej Brytanii czy innych krajów pozwalają oszacować skalę tego zjawiska.

W 1 Kor 5:11 czytamy

Przed chwilą usiłowałeś nam wmówić, że Jezus nauczał o rozbijaniu rodzin, a teraz cytujesz list do Koryntian. Nie wiedziałem, że Jezus żył podczas gdy Paweł pisał swoje listy ::).


Offline Sebastian

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Sierpień, 2017, 12:14 »
W 1 Kor 5:11 czytamy :
"11 Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem5, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. "
Mam w rodzinie samych katolików i od żadnego z nich nie odwróciłem się , jadam z nimi, rozmawiam...wiesz dlaczego ? Bo oni w przeciwieństwie do was nigdy nie poznali prawdy i nie drwią sobie z Jehowy. Z osobami, które były w prawdzie a teraz oszczerczo krytykują organizację nie chcę mieć nic wspólnego , zgodnie z tym co jest napisane w liście do Koryntian.
z tego co napisałeś, wynika że łamiesz zakaz wprowadzony przez faryzeusza Saula z Tarsu, działającego pod "pseudonimem artystycznym" Apostoł Paweł.

A dlaczego łamiesz? Ano dlatego że katolicy "nazywają siebie braćmi" i jednocześnie (wg kryteriów strażnicowych) są balwochwalcami. A więc (gdybyś był konsekwentny) powinieneś nie jadać wspólnych posiłków z katolikami

Z osobami, które były w prawdzie a teraz oszczerczo krytykują organizację nie chcę mieć nic wspólnego , zgodnie z tym co jest napisane w liście do Koryntian.
kłamiesz gdyż swoim postępowaniem dowodzisz że chcesz z tymi "oszczercami" mieć wspólne forum dyskusyjne.
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2017, 12:19 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Sierpień, 2017, 12:17 »
Przepraszam ale nie wytrzymałem i musiałem się odezwać.
Trampek, chłopie, jak to nie ma pedofilii w polskich zborach???
W moim zborze znam co najmniej dwóch pedofilów, których sprawy zostały zamiecione pod dywan.
Zbór to raj dla pedofilów: i piszę to świadomie jako Świadek Jehowy.
Nie zaklinaj rzeczywistości.
Cytując klasyka " nie nazywaj szamba perfumerią ".


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Sierpień, 2017, 13:55 »
Najlepsze w tej całej akcji jest to, że nie trzeba wymawiać nazwy żadnego ruchu religijnego.
Społeczeństwo nie jest tak ślepe jak "myśli" trampek.
Widzą swoich sąsiadów,współpracowników,szefów którzy sa SJ.
Dostrzegają ich problemy osobiste,rodzinne,drobne kradzieże,wyskoki po alkoholu.
Zanim dojdziemy do puenty, wielu ludzi ma takie problemy.
Ale tylko SJ "krzyczą" o świętości i czystości swojej organizacji.
Chwalą się przy każdej okazji, że to firma szuka SJ do pracy,albo przytaczaja migawki z rocznika o cudownie wysptzatanych obiektach lub naprawionym dachu sąsiadów.
Może napiszę teraz coś, co w oczach innych jest niezbyt piękne ale..
Miałem okazję pracować z wieloma SJ i nadal pracuję.
Wielu z nich razem ze mną chodziło do Szefów prosić o wolne na zgromadzenie,pamiątkę,obsługę itd.
Osoby takie jechały ze szkica myślowego.
"Jedziemy na zgromadzenie by uczyć się jak być lepszym pracownikiem.."
Kto z nas tego nie zna.
Jednak osoba taka miała np. problem z alkoholem.
I potrafiła wymiotować do maszyny na której pracował.
WSZYSCY wiedzieli kim jest ten człowiek.
Patrząc na taki obraz nie wstydziłem się.Uśmiechałem się w środku bo odkrywano hipokryzję SJ.
I Ty trampku też jesteś w podobnym położeniu.
Odpowiadasz tak bez sensu, że aż miło patrzeć jak stawiasz kolejną rysę na "świętej" organizacji.
Tak trzymaj!


Offline Sebastian

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Sierpień, 2017, 15:10 »
Osoby takie jechały ze szkica myślowego. "Jedziemy na zgromadzenie by uczyć się jak być lepszym pracownikiem.."
te osoby jechały na jakiś strażnicowy kurs bhp?! :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Sierpień, 2017, 15:50 »

Może wkrótce wreszcie ktoś pójdzie z wami do sądu o podawanie na forach nie prawdziwych informacji , o publicznym ujawnianiu danych osobowych i oczernianiu innych osób nie wspomnę .

W Nadarzynie jest mocno rozbudowany dział prawny. Dlaczego nie pozwano jeszcze nikogo przed Sąd?

Skoro sprawa jest klarowna i oczywista to na co czekać?





Offline zenobia

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #56 dnia: 16 Sierpień, 2017, 16:33 »
Trampek , zastanawiam sie co Ty robisz wsrod oszczercow?Nie mam dobrego zdania o swiadkach to sie nanich wypiełam , a Ty ciagle tu jestes .


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #57 dnia: 16 Sierpień, 2017, 17:21 »
W Nadarzynie jest mocno rozbudowany dział prawny. Dlaczego nie pozwano jeszcze nikogo przed Sąd?

Skoro sprawa jest klarowna i oczywista to na co czekać?

Odpowiem dlaczego nie zostanie skierowany żaden pozew przeciwko komukolwiek:

Sąd Świecki tym się różni od Sądu kapturowego zwanego Komitetem Sądowniczym że strona pozwana i pozywająca mają możliwość stawiania pytań oraz ustosunkowywania się do padających odpowiedzi.

Dyskusja w Sądzie byłaby konstruktywna a Sąd analizował by pozyskane informacje.

Padło by pytanie: Czy to prawda że Organizacja Świadków Jehowy pisała o końcu świata w znamiennym roku 1975?

Czy to prawda że osoba molestowana musi mieć 2 świadków molestowania aby nie przyznający się do winy zboczeniec był wydalony ze zboru?

Czy to prawda że dziecko biorące chrzest w wieku 9 lat a w wieku 18 na mocy swoich własnych przekonań twierdzące że nie wierzy i odchodzi od Organizacji jest SYSTEMOWO ODTRĄCANE przez całą społeczność włącznie z najbliższą fizyczną rodziną ?

Czy to prawda że kobieta którą katuje w domu własny mąż powinna starać się o pomoc u Starszych a ubieganie się o pomoc od Świeckich Instytucji jest naganne?

Czy tak bardzo chcesz aby ten proces się odbył?

DROGI TRAMPKU CÓŻ STOI NA PRZESZKODZIE ABYŚ złożył doniesienie do prokuratury jako pokrzywdzony członek organizacji Świadków Jehowy?

A cóż stoi na przeszkodzie abyśmy zorganizowali w dowolnym miejscu Polski konferencję trójstronną:

1.) Media
2.) Rzecznik Świadków Jehowy
3.) Delegaci Stowarzyszenia w postaci Gedeona Macieja i Alka

Z chęcią pokryjemy wszelkie koszty takie jak opłata Sali, kosztów podróży, noclegi.



Offline zawsze letni

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Sierpień, 2017, 17:58 »
author=trampek
I słusznie, że przepraszają ...

Trampek przejrzyj dokładniej zasoby gazety a zobaczysz co pisała na temat molestowania przez SJ . Może do tamtych artykułów również się odniesiesz? Czy jednak w/g ciebie należy uważać, że pisali je odstępcy zatrudnieni przez gazetę?
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Roszada

Odp: Warszawska Gazeta Wyborcza kontra banery "Przerywamy Milczenie"
« Odpowiedź #59 dnia: 16 Sierpień, 2017, 18:04 »
author=trampek
I słusznie, że przepraszają ...

Trampek przejrzyj dokładniej zasoby gazety a zobaczysz co pisała na temat molestowania przez SJ . Może do tamtych artykułów również się odniesiesz? Czy jednak w/g ciebie należy uważać, że pisali je odstępcy zatrudnieni przez gazetę?
Ja pisałem o tym:

Niech ta Wyborcza nie krzyczy teraz, bo sama pisała o pedofilii u ŚJ:

http://piotrandryszczak.pl/czailem-sie-miedzy-sciana-a-sufitem.html