Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach  (Przeczytany 46762 razy)

Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #90 dnia: 29 Lipiec, 2017, 23:12 »
Być może taka ich strategia. Gadać o dziecinadach jak te święta, papierosy i to w dwóch  na jednego.
Oni już nie załapują tych nowych świateł.
Za dużo tego rocznie.

Który z nich potrafi dziś nauke o pokoleniu wyjaśnić? :)


Offline Startek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #91 dnia: 30 Lipiec, 2017, 07:16 »

Mnie nikt nie zwodzi. Udowodniłem ci, że błędne są tezy głoszące, że świadkowie co chwilę wszystko zmieniają. Większość z tutejszych forumowiczów twardo twierdzi, że imienia Jehowy nie wolno wymawiać bo żydzi kiedyś zakazali i już ! Niestety Bóg nigdzie nie zabrania głoszenia Jego imienia. Próbujecie wmówić, że świadkowie "wymyślili" to imię. Teza też kłamliwa bo imię to było używane przez wieki.
Żadna wasza teza nie ma uzasadnienia w pismach. Pisma potwierdzają, ze Świadkowie Jehowy głoszą to co nakazuje Jehowa .
Pisma potwierdzają że Apostołowie głosili ewangelię o Jehowie . Potwierdzają  także że Chrystus objął tron niewidzialnie w roku 1914 i przyszedł niewidzialnie w tymże czasie . Potwierdzają że królestwo trwa już 100 lat . KTORE PISMA GRECKIE ?  CZY AMERYKAŃSKIE .


Offline Sebastian

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #92 dnia: 30 Lipiec, 2017, 14:35 »
nauką której dotąd strażnica nie zmieniała jest nauka o trójpokoleniu - a wiecie dlaczego?

dlatego że na razie głosi o dwójpokoleniu a trójpokolenie zostanie ogłoszone za kilkadziesiąt lat...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #93 dnia: 30 Lipiec, 2017, 14:40 »
nauką której dotąd strażnica nie zmieniała jest nauka o trójpokoleniu - a wiecie dlaczego?

dlatego że na razie głosi o dwójpokoleniu a trójpokolenie zostanie ogłoszone za kilkadziesiąt lat...
Już o trójpokoleniu była, bo pierwotnie uczono o "pokoleniu roku 1878".

1878 zazębiło się z 1914, a 1914 zazębiło się z młodszymi pomazańcami. :)


Offline Sebastian

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #94 dnia: 30 Lipiec, 2017, 14:51 »
Już o trójpokoleniu była, bo pierwotnie uczono o "pokoleniu roku 1878".

1878 zazębiło się z 1914, a 1914 zazębiło się z młodszymi pomazańcami. :)
no i weź tu pochwal ŚJ za cokolwiek, jeśli chodzi o doktryny :)
nie da się, chociażby się człowiek mocno starał :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #95 dnia: 30 Lipiec, 2017, 14:53 »
no i weź tu pochwal ŚJ za cokolwiek, jeśli chodzi o doktryny :)
nie da się, chociażby się człowiek mocno starał :)

„Przed tym czasem kościół Boży stosował proroctwo z Ew. Mateusza do wydarzeń od roku 1874 do 1914. Dopiero po roku 1918 zrozumiał lud Boży, że te wydarzenia miały miejsce od roku 1914, tem samem więc pieczęcie zostały otworzone klasie Janowej, to jest ostatkowi, dopiero po roku 1918; w samej rzeczy bardzo mało zrozumiano przed rokiem 1922” (Światło 1930, t. I, s. 70-71). ;)


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #96 dnia: 30 Lipiec, 2017, 18:52 »
Pisma potwierdzają że Apostołowie głosili ewangelię o Jehowie . Potwierdzają  także że Chrystus objął tron niewidzialnie w roku 1914 i przyszedł niewidzialnie w tymże czasie . Potwierdzają że królestwo trwa już 100 lat . KTORE PISMA GRECKIE ?  CZY AMERYKAŃSKIE .

Pisma potwierdzają, że apostołowie głosili dobrą nowinę o Jezusie, który jest synem Jehowy a nie innego Boga. Skoro usilnie odrzucacie stary testament to nie moja wina, że musicie wierzyć albo w Trójcę albo w boga Jezusa. 


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #97 dnia: 30 Lipiec, 2017, 19:24 »
Cytuj
Jezusie, który jest synem Jehowy
Gdzie jest tak napisane? :-\


Offline Światus

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #98 dnia: 30 Lipiec, 2017, 19:45 »
Skoro usilnie odrzucacie stary testament to nie moja wina, że musicie wierzyć albo w Trójcę albo w boga Jezusa.

Pomyliło ci się. O "bogu" Jezusie uczą świadkowie.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #99 dnia: 30 Lipiec, 2017, 19:59 »
Pomyliło ci się. O "bogu" Jezusie uczą świadkowie.

„Ktoś mógłby jednak zapytać: A czy w Biblii nie nazywano Jezusa bogiem? To prawda. Ale bogiem nazywano również Szatana (2Kor 4:4)” (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi 1984, 1990 s. 39).

Patrz J 1:1 i 1:18 w Biblii ŚJ. :)

Trampek kompletnie nie zna nauk ŚJ.
Jemu się wszystko wymieszało. :-\
Może go za doktryny wykluczyli. ;D
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec, 2017, 20:16 wysłana przez Roszada »


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #100 dnia: 30 Lipiec, 2017, 20:27 »
Pomyliło ci się. O "bogu" Jezusie uczą świadkowie.

Dlatego nie pomyliło mi się. Pisząc "Bóg" mam na myśli tylko Jehowę, Jezus nie jest równy Jehowie o czym sam niejednokrotnie mówił, np tu:
" Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja." J 14,28
(BW)
 


Offline MX

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #101 dnia: 30 Lipiec, 2017, 22:11 »

Mnie nikt nie zwodzi. Udowodniłem ci, że błędne są tezy głoszące, że świadkowie co chwilę wszystko zmieniają. Większość z tutejszych forumowiczów twardo twierdzi, że imienia Jehowy nie wolno wymawiać bo żydzi kiedyś zakazali i już ! Niestety Bóg nigdzie nie zabrania głoszenia Jego imienia. Próbujecie wmówić, że świadkowie "wymyślili" to imię. Teza też kłamliwa bo imię to było używane przez wieki.
Żadna wasza teza nie ma uzasadnienia w pismach. Pisma potwierdzają, ze Świadkowie Jehowy głoszą to co nakazuje Jehowa .
Zwodzi i może kiedyś to zobaczysz.

SJ zmieniają nauki, np krew co przemilczałeś.

Nieprawda, że większość tutaj mówi, że nie wolno wymawiać Imienia. Większość mówi, że nie należy nadużywać.

Nikt nie twierdzi, że Bóg zabrania wymawiania. Pisze ci to poraz chyba czwarty. Najwyraźniej nie czytasz.

Nikt nie mówi, że SJ wymyślili Imię. Bzdura. Nie czytasz co się pisze do ciebie i nierozumiesz problemu.

Każdy tutaj zna na tyle ST, że wie o Tetragramie wymawianym przez wieki.

Ty nie przedstawiłeś żadnych tez, a jedynie wygłaszasz deklaracje bez logicznego związku z dyskusją.

SJ głoszą inną Ewangelię. Coś co wymyślił człowiek.


MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec, 2017, 22:12 wysłana przez MX »


Tusia

  • Gość
Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #102 dnia: 30 Lipiec, 2017, 22:13 »
Jezus nie jest równy Jehowie o czym sam niejednokrotnie mówił, np tu:
" Słyszeliście, że powiedziałem wam: Odchodzę i przychodzę do was. Gdybyście mnie miłowali, tobyście się radowali, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest niż Ja." J 14,28
(BW)

Jezus jest Bogiem i człowiekiem i jako człowiek w swej naturze jest niższy od swego Ojca.
Pytanie: dlaczego manipulujesz wersetami biblijnymi i używasz do walki z Bóstwem Jezusa wersetów, które dotyczą Jego człowieczeństwa? Jaki masz w tym cel?


Offline trampek

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #103 dnia: 30 Lipiec, 2017, 22:48 »
Jezus jest Bogiem i człowiekiem i jako człowiek w swej naturze jest niższy od swego Ojca.
Pytanie: dlaczego manipulujesz wersetami biblijnymi i używasz do walki z Bóstwem Jezusa wersetów, które dotyczą Jego człowieczeństwa? Jaki masz w tym cel?

Ja niczym nie manipuluje. Jezus nigdzie nie powiedział, że tylko będąc na ziemi jest mniejszy od swojego Ojca.
Wskaż jakikolwiek werset mówiący o tym, że przed zejściem na ziemię i po wniebowstąpieniu Jezus nagle stał się równym Ojcu. ja nie znam takich wersetów.
Wskaż wersety gdzie jest napisane, że Jezus jest w "naturze" równy swojemu Ojcu. Skąd w ogóle taki pomysł skoro pisma nigdzie nie poruszają tego tematu ?


Offline Światus

Odp: Gdzie nie piszemy prawdy o ŚJ i ich dogmatach
« Odpowiedź #104 dnia: 30 Lipiec, 2017, 23:19 »
Dlatego nie pomyliło mi się.

My nie wierzymy w "boga" Jezusa. Wiec ci się pomyliło.
Nikt cię nie zwodzi? Moje kondolencje z powodu śmierci rozsądku.
Pewnie nie czytałeś rocznika 2017, bo to robią tylko odstępcy  ;D
Napisano tam, ze w ciągu ostatnich 4 lat zmieniło się zrozumienie 26 nauk.
Pamiętasz, które nauki się zmieniły?
Pewnie nie.
Dalej uważasz, że nikt cię nie zwodzi, skoro nie pamiętasz w co wierzysz inaczej niż przed czterema laty?
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?