Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: A co z nakazem głoszenia?  (Przeczytany 28699 razy)

Offline trampek

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #75 dnia: 24 Lipiec, 2017, 14:21 »
Niewolnik częściej mówi o szatanie i o roku 1914, niż o Jehowie. ;)

Pokaż mi jaką książkę niewolnik wydał o imieniu Jehowa?
Jedną broszurkę w 1987 roku?
To jest uczenie o  imieniu Jehowa?
Wstyd.

A jakie znaczenie ma ilosc ksiazek ? Przeciez imie Boga jest cały czas takie samo i jest tysiace razy oznajmione w pismie swietym jak i podczes gloszenia go ludziom.


Offline Sebastian

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #76 dnia: 24 Lipiec, 2017, 14:38 »
A jakie znaczenie ma ilosc ksiazek ? Przeciez imie Boga jest cały czas takie samo i jest tysiace razy oznajmione w pismie swietym jak i podczes gloszenia go ludziom.
to  samo mogą powiedzieć biskupi katoliccy wskazując na drugie wydanie biblii tysiąclecia - nie ukrywają imienia Jahwe, umieścili je tysiące razy w swoim przekładzie, są ok
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Asturia

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #77 dnia: 24 Lipiec, 2017, 15:11 »
Równie dobrze mógłbym zapytać ciebie abyś wskazał mi jak Jezus wybrał papieża czy głównego popa z prawosławia.
Równie dobrze mógłbym zapytać cię w którym miejscu Jezus mówi, że są trzy osoby tworzące jednego Boga.
Póki co niewolnik jasno podaje np to, ze Bóg jest jeden i ma na imię Jehowa.
Wskaz kto inny jest bliżej prawdy ale tej biblijnej..... nawet to, ze wyznawcy Jehowy głoszą po domach jest też zapisane w piśmie świętym.

ech Trampek Trampek biedny i zmanipulowany, a kto mówi, że Jezus wybrał papieża czy jakiegoś tam popa lub katolikosa? człowieku wszystkie te pozycje są wymyślone przez ludzi dla duchowych niewolników jak ty i inni, ja nie uznaję żadnego papieża, nikogo poza Bogiem i Jezusem, a ty uznajesz i klękasz przed niewolnikiem i okazujesz im bałwochwalcze posłuszeństwo, nie uciekaj od pytania jakie zadałem pokaz mi, udowodnij że Jezus wybrał niewolnika jako jedyny kanał na ziemi, tematy z papieżem i popem możesz zastosować to katolików i prawosławnych którzy klękają przed nimi, ja nigdy ich nie uznałem bo to takie same fałszerstwo jak twoje ciało kierownicze, i tu i tam doją tych naiwnych

Trampek chyba nie wiesz, ale uświadomię ci ja nie wierzę i nigdy nie wierzyłem w dogmat o trójcy, tu też nie trafiłeś, nie poruszaj zemną tego tematu bo to mi nie interesuję, ale zaskoczę ci, bo widzę że masz mierną wiedzę, ale nie dziwię się, bo duchowe wykształcenie otrzymałeś u amerykańskich oszustów, a oni ci prawdy nie powiedzą ani nie odkryją niewygodnych dla nich informacji, myślisz, że dogmat o trójcy odrzucają tylko ''prawdziwy chrześcijanie'' z firmy Watchtower?
myślisz, że to ich wymysł, że to oni odkryli pierwszy raz w historii ludzkości, że dogmat o trójcy to wymysł ludzi, interpretacja natury Boga przez ''mądrych duchownych'' III i IV wieku? proszę masz listę religii i ruchów którzy odrzucają dogmat o trójcy i wierzą w jednoosobowego Boga JHWH, także nie rób z twojego bożka WTS jakiegoś wyjątkowego przywódcę, bo inni przed nimi już odrzucili trójcę, możesz sobie sprawdzić, może kłamie jak niewolnik z Warwick?


    Arianie
    Judaizm
    Chrystadelfianie – Bracia w Chrystusie
    Socynianie
    Zbory Boże Chrześcijan Dnia Siódmego
    Badacze Pisma Świętego
    Wolni Badacze Pisma Świętego
    Unitarianie
    Bracia Polscy
    Jednota Braci Czeskich – Bracia Czescy
    Chrześcijanie Dnia Sobotniego
    Epifaniści
    Zielonoświątkowcy Jedności Bóstwa
    Biblijnie Wierzący Chrześcijanie
    Międzynarodowe Bractwo Ducha i Prawdy


odpowiem w twoim stylu, religia świadków nie jest prawdziwa bo nie głoszą tak jak apostoł Paweł i inni apostołowie i uczniowie z I wieku, nie głoszą w synagogach, dziś w kościołach, nie przemawiają do ludzi na placach i ulicach jak Paweł, nie głoszą czystej ewangelii tylko ewangelii niewolnika, oglądaj na Youtubie jak ludzie głośno przemawiają stojąc wśród muzułmanów, głoszą w Izraeelu przemawiając do tłumu mówią o Jezusie, pokaż mi tak głoszących świadków, dalej nie mam ochoty już pisać, bo twój niewolnik zabalsamował ci ''mózg'' nie wyciągasz wniosków bo nie możesz myśleć, niewolnik zabrania, bo do raju nie wejdziesz

biedny człowieku niewolnik ci ściemniał że tylko oni głoszą, że tylko oni wierzą w jednoosobowego Boga JHWH, że tylko oni odrzucają wiarę w nieśmiertelną duszę i piekło, tak perfidnie zmanipulowali takich jak ty, walczysz dla nich a oni nawet nie wiedzą że ty istniejesz, nie lepiej żebyś zbadał to wszystko co do ciebie tu forumowicze piszą?
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec, 2017, 15:22 wysłana przez Asturia »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #78 dnia: 24 Lipiec, 2017, 15:17 »
Załóżmy że nikogo nie dziwi list ważący np. 0,495 kg Załóżmy że miejscowa poczta państwowa roznosi te wszystkie listy.



 Sebastian , moglbys  S-F pisac , fantazje to ty masz !

Ja , to na miejscu Boga nie zawracalbym glowy  poczcie panstwowej  i biednym moim kolegom po fachu , tylko wzial i pogadal z kazdym Chinczykiem czy innym Hindusem  OSOBISCIE !  Skutek gwarantowany !

Autentyczna historyjka ze zboru Szczecin - Pogodno , z lat 80-tych : Pewna siostra opowiadala , bardzo przejeta , jak pewien uparty i troche niepokorny zainteresowany zostal w koncu SJ .
Byl to dobrze wyksztalcony inzynier i zadawal ciagle "glupie" pytania . W koncu , prowadzacy z nim studium zaczeli tracic cierpliwosc i chcieli zakonczyc bezowocne spotkania .  Ale  Bog Jehowa dal uparciuchowi jeszcze jedna szanse .
Mianowicie ,   ktorejs nocy  , inzyniera zbudzil ze snu potezny glos : "Na kolana , inzynierze , na kolana ! "  Co to bylo ?
To byl aniol  poslany przez Jehowe  i  prowadzil z inzynierem  studium biblijne przez reszte nocy  i nastepnego dnia   niewyspany  , ale wyraznie pod wrazeniem , facet  , poprosil  SJ o dalszy kontakt i w koncu zostal ochrzczony .
Taka to jeszcze jedna  urban -legend .

A mnie , staremu heretykowi  i sceptykowi , przyszla do glowy taka mysl :  Przeciez to najlepszy , najskuteczniejszy sposob gloszenia !
Po co mi te zastepy glosicieli od SJ , kaplani od KK , pastorzy , popi  czy inni natchnieni  posrednicy w przekazywaniu Dobrej Nowiny ?
Najskuteczniejszy  jest kontakt osobisty z  AUTOREM !
Ja , w kazdym razie , takiej propozycji rozmowy , bym nie odmowil .


Offline Sebastian

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #79 dnia: 24 Lipiec, 2017, 17:08 »
Sebastian , moglbys  S-F pisac , fantazje to ty masz !
owszem, JHWH mógłby pogadać z każdym osobiście, ale mówimy o spełnianiu się mateusza 24:14 po strażnicowemu, czyli kładziemyu założenie wstępne że JHWH "ma kaprys" posługiwać się publikacjami drukowanymi.

A wtedy z braku głosicieli posługuje się chińską pocztą państwową...

Gdybym był nadal ŚJ-em, byłbym człowiekiem wielkiej wiary...
A tak jestem jedynie bezbożnikiem z wielką wyobraźnią :) ....
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 549
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #80 dnia: 24 Lipiec, 2017, 17:21 »
A to my nie głosimy  ??? ?
Ja liczę godziny na forum i zdaję starszym jako sprawozdanie.
Przecież w postach poruszam sprawy ORGANIZACYJNE  ;D ;D ;D
 ;)


Offline MX

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #81 dnia: 24 Lipiec, 2017, 18:01 »
Ale co to za głoszenie przez SJ.
1. Jest to inna ewangelia, więc trud na marne.
2. Nie jest głoszona dobrowolnie. WTS stworzył system przymusu do głoszenia. Statystyka głoszenia była by ciekawa i inna gdyby CK ogłosiło, że od danego momentu jest to w pełni dobrowolne i owoc jest anonimowy lub nawet w ogóle go nie ma. Wtedy dopiero okazało by się ilu SJ głosi z własnej nie przymuszonej woli.
3. Wiele kościołów ewangelicznych zajmuje się różną formą głoszenia.
4. Głoszenie to nie tylko chodzenie po domach. Kiedyś w rozmowie z paroma exSJ, którzy chodzą do różnych społeczności ewangelicznych powiedzieli, że zauważają przyrost nowych na podobnym poziomie, a czasem wiekszy od tego jaki był u SJ.
5. WTS ma bardzo rozbudowany wewnętrzny PR na temat tego, że tylko oni głoszą. Dlatego przeciętny SJ nie ma pojęcia jak jest naprawdę. SJ wyróżniają się chodzeniem po domach co u innych jest formą rzadko spotykaną, albo wcale. Tylko przez ten natarczywy prozelityzm i oryginalne nauki (jako skrojony marketingowy produkt) są znani w społeczeństwie bardziej od innych. Chociaż ostatnio Mormonów często widać.

Żaden jednak SJ wierzący w CK nie przyjmie tych wymienionych punktów.  Musiałby najpierw uwolnić umysł od zależności, aby zrozumieć o czym jest Ewangelia NT.

MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec, 2017, 18:05 wysłana przez MX »


Offline Roszada

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #82 dnia: 24 Lipiec, 2017, 18:04 »
A jakie znaczenie ma ilosc ksiazek ? Przeciez imie Boga jest cały czas takie samo i jest tysiace razy oznajmione w pismie swietym jak i podczes gloszenia go ludziom.
Ilość książek?
Ty pokaż choć jedną o imieniu Jehowa. :)

To gdzie wy tego Jehowę głosicie?
Przy stojakach czy przy domofonach?
Bajek nie opowiadaj.
Każdy wie że Jehowa, to bóg, jak to ludzie mówią: "jehowi mają swego Jehowę".
To co wy głósicie jeśli wszyscy wiedzą????


Offline Startek

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #83 dnia: 24 Lipiec, 2017, 18:53 »
Trampek odpowiedz sobie na pytanie ;
 Kto wybrał 12 apostołów  łącznie z Judaszem ?  Jan 6: 70  Skąd Jezus wiedział że jeden z nich jest zdrajcą Jan 2:24,25  . Kto powołał Pawła na Apostoła :  Dz 9 rozdział  ?  12 apostołów w tym Judasza wybrał Pan Jezus  ,  wiedział kto go zdradzi bo znał ludzkie serca , Pawła powołał Pan Jezus  ,  to kto wybrał Macieja  na miejsce Judasza  ?  Dzieje Ap 1: 23,24 PNŚ .  Wszystkich wybrał Pan Jezus  a Macieja Jehowa , dlaczego ?


Offline wrzesien

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #84 dnia: 24 Lipiec, 2017, 19:00 »


Póki co niewolnik jasno podaje np to, ze Bóg jest jeden i ma na imię Jehowa. nawet to, ze wyznawcy Jehowy głoszą po domach jest też zapisane w piśmie świętym.
Pokaż mi werset że głosili od domu do domu... Jeśli chcesz podac Dzieje 20:20 to polecam poczytać tekst po grecku i sobie przetłumaczyć.

Bóg nie ma na imię Jehowa- to twierdzą wszyscy uczeni. Również twoi bogowie czyli ciało kierownicze. Przyznaje to w broszurze "imię Boże"


Offline Sebastian

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #85 dnia: 24 Lipiec, 2017, 19:03 »
Autentyczna historyjka ze zboru Szczecin - Pogodno , z lat 80-tych :
jestem "niestandardowym" bezbożnikiem, który dopuszcza opcję, że zarówno inżynier ze Szczecina jak i Saul z Tarsu mogli usłyszeć głosy.

Psychika ludzka nie jest do końca zbadana, nie wykluczam że może spłatać człowiekowi figla i zantropomorfizować pewne wcześniejsze przemyślenia. Obawy "czy postępuję właściwie 'prawdę' odrzucając" mogą przybrać formę głosu z nieba, głosu anioła, wizji ludzika ze skrzydełkami lub bez, faustynowego "głosu w sercu", itd. itp. Forma jest dziełem naszej wyobraźni, a treść jest wspólnym dziełem naszego umysłu i naszych emocji. Efekty są nie do przewidzenia nawet dla zawodowego psychiatry.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #86 dnia: 24 Lipiec, 2017, 19:32 »
Niestety swojego sumienia nie zagłuszysz odejściem os świadków Jehowy. Nikt inny nie głosi o Jehowie tylko oni więc nawet jak odejdziesz to ciągle w głowie będziesz miał mętlik co robić dalej. Ja wiem, że Jezus nakazał głoszenie całej ziemi o Królestwie Jehowy i dlatego należy to wypełniać.
A jakie masz "racjonalne argumenty" na to, że nie należy głosić ?

To tak, jakby firma Rainbow powiedziała do mnie "swojego sumienia nie zagłuszysz odejściem od nas. Tylko my sprzedajemy takie  świetne rzeczy"
 ;D ;D ;D
A skąd w ogóle założenie, że ktoś "zagłusza" swoje sumienie??
Przykro to mi napisać, ale niestety, jesteś bardzo zmanipulowanym człowiekiem, myślisz dokładnie tak, jak chcą byś myślał,
oszuści z wystawnego Warwick.

Ja właśnie ze względu na sumienie nie utrzymuję już  kontaktu ze zborem,
a ty piszesz o jakimś zagłuszaniu. Nie bądź sędzią.

Ta kłamliwa oszukańcza organizacja, w której niestety sidłach jest jeszcze
sporo wspaniałych ludzi, nie głosi tego, co ma być głoszone
tylko dlatego że nachalnie pakuje się ludziom do mieszkań albo stoi na rogach ulic.

To mina, podpucha, kąkol i wróg prawdy, przeciwnik wolności sumienia i wyznania.
Wróg duchowości, który wmówił tobie żeś lepszy od innych.
Wmówił ci, że ważniejsze jest reklamowanie korporacji niż np. prowadzenie działań charytatywnych.
Pamiętaj jednak, że kto się wywyższa, będzie poniżony.
Gdy kiedyś zorientujesz się, że cię okłamuje i wykorzystuje, i zaczniesz zadawać
niewygodne pytania, zostaniesz na bruku, a jeśli masz tam rodzinę, to demoniczny duch
sekty sterroryzuje ją, aby się Ciebie wyparła. Zostaniesz wypluty i wzgardzony jak ja.
Nikt nie będzie się patrzył na to, ile serca włożyłeś w obronę tych kłamstw.

To że ktoś cytuje Biblię, nie znaczy że głosi Dobrą Nowinę.
Panny mądre i głupie wszystkie nosiły LAMPĘ (wiesz co symbolizuje lampa w Biblii??)
ale tylko mądre miały oliwę.

Zrozum więc wreszcie, że ludzie ODKRYLI W SUMIENIU właśnie, że
to obłudna i rozbijająca rodzinę organizacja, manipulująca nawet tekstami biblijnymi
dla osiągnięcia własnych korzyści materialnych.
Pan Jezus wspominał o karmieniu ubogich i czynieniu dobra, a   te słowa
"cokolwiek uczyniliście jednemu z moich braci" odniesiono np. do budowania Sal Królestwa :)
Musimy używać rozumu, a nie dawać się nabijać w butelkę.
Każdy, kto ma trochę intuicji, czuje że coś tu nie gra.
Więc może to Ty próbujesz zagłuszyć swoje sumienie pisząc na tym forum???

« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec, 2017, 19:35 wysłana przez Abba »


Offline bene

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #87 dnia: 24 Lipiec, 2017, 20:38 »
Równie dobrze mógłbym zapytać ciebie abyś wskazał mi jak Jezus wybrał papieża czy głównego popa z prawosławia.
Równie dobrze mógłbym zapytać cię w którym miejscu Jezus mówi, że są trzy osoby tworzące jednego Boga.
A odpowiedzieć na pytanie potrafisz czy to zbyt trudne dla Ciebie jest. Wbrew pozorom szybciej można próbować udowodnić wybór papieża niż niewolnika.
Póki co niewolnik jasno podaje
Niewolnik kogo lub czego? Ja w Nowym Testamencie czytam tylko i wyłącznie o niewolnikach Jezusa i sługach Jezusa. Mimo że wiele lat już mi zeszło na studiowaniu Nowego Testamentu nie znalazłem ani jednego określenia niewolnik czy sługa Jehowy a właściwie Jahwe. No ale może niezbyt dokładnie czytam i coś przeoczyłem.  Więc racz pokaż mi gdzie w NT coś takiego się znajduje.
Masz racje wyraźnie podaje wiele rzeczy z których się sam później wycofuje. Nawet sam nie potrafi siebie dokładnie określić bo co rusz zmienia definicje kim właściwie on jest. dzisiejsza definicja jutro może okazać się nieaktualna. Co więcej okazuje się że  wszyscy ojcowie założyciele i kierownicy WTS to najzwyklejsi uzurpatorzy.
Wskaz kto inny jest bliżej prawdy ale tej biblijnej.....
Baptyści , Zielonoświątkowcy, Ewangeliczni   
nawet to, ze wyznawcy Jehowy głoszą po domach jest też zapisane w piśmie świętym.
Mógłbyś mi podać gdzie jest określenie że wyznawcy Jehowy głoszą po domach jest zapisane w NT może być nawet w tej parafrazie co się nazywa Przekład Nowego Świata. Bo ja nigdzie takiego sformułowania nie spotkałem.

Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #88 dnia: 24 Lipiec, 2017, 21:53 »
A jakie znaczenie ma ilosc ksiazek ? Przeciez imie Boga jest cały czas takie samo i jest tysiace razy oznajmione w pismie swietym jak i podczes gloszenia go ludziom.

I z tego powodu Pan Jezus go nie używał, oraz apostołowie, oraz cały oryginalny NT  ?  :)
???


Offline Startek

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #89 dnia: 24 Lipiec, 2017, 22:35 »
Abba mocne słowa , ale prawdziwe . Mój brat mówi do mnie ,, to czyim świadkiem był Jezus , przecież był świadkiem Jehowy "  ja mu  na to Pan Jezus był swoim świadkiem   bo i Ojciec sam świadczył o Jezusie . Ewangelia Jana wyraźnie o tym mówi .