Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: A co z nakazem głoszenia?  (Przeczytany 28703 razy)

Offline sawaszi

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #60 dnia: 23 Lipiec, 2017, 16:23 »
Startek - ja nie "rzucam się na Trampka" - on "biedny" nie jest - może bogatszy ?? .


Offline Światus

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Lipiec, 2017, 20:18 »
A co z głuchoniemymi? Też mają głosić?
Pigmeje w garniturach muszą się prezentować bardzo elegancko  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Tusia

  • Gość
Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #62 dnia: 23 Lipiec, 2017, 21:04 »
A co z głuchoniemymi? Też mają głosić?

Głuchoniemi, jak będą słuchać radia, to odzyskają słuch i mowę i będą głosić.





Offline sawaszi

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #63 dnia: 23 Lipiec, 2017, 21:05 »
Taka poezja : "nosił ślepy chromego na barkach swych- widzisz drogę ? - pyta ślepy do chromego -tak widzę! ,i tusz po tem trafili na grzęzawisko i zaczeli tonąć po uszy w błocie - ślepy krzyczy -jak mnie prowadziłeś !?,- chromy po cichu -'kurcze blade > mogłem sobie wziąść do towarzystwa głuchoniemego ' - No taka baja  ;), :)-aczkolwiek brzydka  :(
« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec, 2017, 21:13 wysłana przez sawaszi »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #64 dnia: 23 Lipiec, 2017, 21:07 »
Głuchoniemi, jak będą słuchać radia, to odzyskają słuch i mowę i będą głosić.



Nie wierzę :D:D:D


Offline sawaszi

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #65 dnia: 23 Lipiec, 2017, 21:24 »
Taka poezja : "nosił ślepy chromego na barkach swych- widzisz drogę ? - pyta ślepy do chromego -tak widzę! ,i tusz po tem trafili na grzęzawisko i zaczeli tonąć po uszy w błocie - ślepy krzyczy -jak mnie prowadziłeś !?,- chromy po cichu -'kurcze blade > mogłem sobie głuchoniemego ' - No taka baja  ;), :) - brzydka  :( .


Offline trampek

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Lipiec, 2017, 23:42 »
Wszyscy się rzucili na tego biednego Trampka , niczym stado wygłodniałych wilków . Chłop chciał wydać świadectwo  i zrobić pioniera na forum . Miejcie odrobinę litości dla biednej zagubionej duszy .

Zagubionych to ja widzę na tym forum.


Offline Sebastian

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Lipiec, 2017, 00:10 »
I tak to z Listonoszem bylo .
po prostu byłeś człowiekiem małej wiary :)

(...) poza tym, wszystko jest możliwe dla Jehowy.
Nawet drukarnia drukująca ulotki reklamujące hipermarket przeznaczone do rozniesienia przez chińską pocztę po wszystkich adresach w Chinach może z woli i dopustu Bożego "pomylić się" i zamiast ulotek handlowych wydrukować jakiś dobitny teokratyczny traktat w języku chińskim. I zapakować go ładnie w koperty które rozniosą niczego nieświadomi chińścy listonosze. No i już mamy głoszenie dobrej nowiny po całych Chinach Ludowych. W indiach podobnie, tylko że tam jeszcze oprócz drukarskiej pomyłki trzeba byłoby zadbać o to aby orędzie zostało wydrukowane w odpowiednich kilkuset językach. Oczywiście dla Jehowy to nic trudnego.
tak pół żartem pół serio...

po przeczytaniu o niezwykłej pomyłce senatorów PiS-u którzy uchwalili inną ustawę niż zamierzali, nasunęły mi się następujące refleksje nad wszechmocą Boga Jehowy i nad ogłaszaniem gazetkowej ewangelii po całej ziemii na świadectwo wszystkim narodom...

wyobraźcie sobie, że władze Chin oraz Indii tudzież Bangladeszu i paru innych państewek w których brakuje głosicieli (każde z tych państw z osobna) planuje przeprowadzić u siebie referendum konstytucyjne, a ustawodawca zaplanował że każdy mieszkaniec dostanie zapakowany do odrębnej nieprzeźroczystej koperty projekt konstytucji plus jakieś tam załączniki. Załóżmy że nikogo nie dziwi list ważący np. 0,495 kg Załóżmy że miejscowa poczta państwowa roznosi te wszystkie listy.

a po ich rozpakowaniu okazuje się że doszło do "pobłogosławionej przez Jehowę" pomyłki drukarskiej i zamiast projektu konstytucji każdy mieszkaniec dostał wydrukowane orędzie o Jehowie i o jego Królestwie :)

i w ten sposób Bóg Jehowa mógłby spełnić proroctwo Mateusza 24:14 nawet w krajach w których nie ma ani jednego głosiciela :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Startek

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #68 dnia: 24 Lipiec, 2017, 00:22 »
Jeżeli świadkowie Jehowy nie będą mogli głosić TO KAMIENIE POLNE PRZEMÔWIĄ i będą głosić Ewangelię o roku 1914 . 


Offline Sebastian

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #69 dnia: 24 Lipiec, 2017, 00:32 »
Jeżeli świadkowie Jehowy nie będą mogli głosić TO KAMIENIE POLNE PRZEMÔWIĄ i będą głosić Ewangelię o roku 1914.
biorąc pod uwagę że ciężka książka nazywana jest czasami "cegłą" w tym wypadku przemówiłyby cegły :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #70 dnia: 24 Lipiec, 2017, 07:38 »
Zagubionych to ja widzę na tym forum.

To nas uratuj. Pokaż nam, że 607 jest datą zburzenia Jeruzalem. Od tego zacznij.


Offline MX

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #71 dnia: 24 Lipiec, 2017, 07:54 »
(...) chciał wydać świadectwo (...)
Z całym szacunkiem, ale nie mówi się "wydać świadectwo" bo to błędne (patrz J 18,37), tylko "dać świadectwo". Wydać, to można resztę w sklepie :)



MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec, 2017, 07:57 wysłana przez MX »


Offline Asturia

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #72 dnia: 24 Lipiec, 2017, 08:14 »
To nas uratuj. Pokaż nam, że 607 jest datą zburzenia Jeruzalem. Od tego zacznij.

Trampek proszę pokaż nam też jak i kiedy Jezus wybrał niewolnika i na podstawie biblii udowodnij, że tym niewolnikiem jest tylko ciało kierownicze, 7 osób z Warwick


Offline trampek

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #73 dnia: 24 Lipiec, 2017, 11:05 »
Trampek proszę pokaż nam też jak i kiedy Jezus wybrał niewolnika i na podstawie biblii udowodnij, że tym niewolnikiem jest tylko ciało kierownicze, 7 osób z Warwick

Równie dobrze mógłbym zapytać ciebie abyś wskazał mi jak Jezus wybrał papieża czy głównego popa z prawosławia.
Równie dobrze mógłbym zapytać cię w którym miejscu Jezus mówi, że są trzy osoby tworzące jednego Boga.
Póki co niewolnik jasno podaje np to, ze Bóg jest jeden i ma na imię Jehowa.
Wskaz kto inny jest bliżej prawdy ale tej biblijnej..... nawet to, ze wyznawcy Jehowy głoszą po domach jest też zapisane w piśmie świętym.


Offline Roszada

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #74 dnia: 24 Lipiec, 2017, 13:27 »
Niewolnik częściej mówi o szatanie i o roku 1914, niż o Jehowie. ;)

Pokaż mi jaką książkę niewolnik wydał o imieniu Jehowa?
Jedną broszurkę w 1987 roku?
To jest uczenie o  imieniu Jehowa?
Wstyd.