Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: A co z nakazem głoszenia?  (Przeczytany 28656 razy)

Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #90 dnia: 24 Lipiec, 2017, 22:39 »
Abba mocne słowa , ale prawdziwe . Mój brat mówi do mnie ,, to czyim świadkiem był Jezus , przecież był świadkiem Jehowy "  ja mu  na to Pan Jezus był swoim świadkiem   bo i Ojciec sam świadczył o Jezusie . Ewangelia Jana wyraźnie o tym mówi .
Możesz zapytać dlaczego zatem Jezus powiedział:
"Będziecie MOIMI świadkami"??
Dzieje 1:8


Offline trampek

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #91 dnia: 24 Lipiec, 2017, 23:22 »
I z tego powodu Pan Jezus go nie używał, oraz apostołowie, oraz cały oryginalny NT  ?  :)
???

Jezus nie uzywał imienia swojego Ojca ? Widze, że naprawdę słabo znacie pismo święte. Przeczytaj np 22 rozdział Mateusza. Tam Jezus cytuje stary testament i porównaj to ze starym testamentem w katolickim II wydaniu Biblii Tysiąclecia. No chyba że uważasz, że katolicy też sfałszowali pismo święte i też fałszywie wstawili w starym testamencie imię Boga Jahwe.


Offline gerontas

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #92 dnia: 25 Lipiec, 2017, 06:58 »
Dlatego jeśli już głosić to tylko o Chrystusie, o tym że zbawienie jest tylko w Jego imieniu. To nie mój wymysł, ja to z uwagą przeczytałem w Biblii (wielu jej przekładach).
U ŚJ głoszenie sprowadza się do reklamowania jw.org, roznoszenia gazetek reklamujących jw.org i organizację, o Jezusie świadczy się tyle co nic.
Potem jest nauczanie o krzyżu, chrztach, zmartwychwstaniu, sądzie wiecznym - ale to już nie głoszenie i nie każdy powinien się tym zajmować jak pisał Jakub w swoim liście.


Offline trampek

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #93 dnia: 25 Lipiec, 2017, 10:44 »
Dlatego jeśli już głosić to tylko o Chrystusie, o tym że zbawienie jest tylko w Jego imieniu. To nie mój wymysł, ja to z uwagą przeczytałem w Biblii (wielu jej przekładach).
U ŚJ głoszenie sprowadza się do reklamowania jw.org, roznoszenia gazetek reklamujących jw.org i organizację, o Jezusie świadczy się tyle co nic.
Potem jest nauczanie o krzyżu, chrztach, zmartwychwstaniu, sądzie wiecznym - ale to już nie głoszenie i nie każdy powinien się tym zajmować jak pisał Jakub w swoim liście.

A znasz modlitwę, której nauczał Jezus ? Na czym twoim zdaniem polega uświęcanie imienia Boga ? Na usuwaniu go z pisma świętego ?
Głoszenie tylko o Jezusie na pewno nie wystarcza do zbawienia. Jezus sam ne raz to mówi chociazby w Mateusza 22 rozdział.
Skoro uważasz że głoszenie nie jest już potrzebne to powiedz mi od kiedy to głoszenie jest już niepotrzebne. Uzasadnij to biblią.


Tusia

  • Gość
Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #94 dnia: 25 Lipiec, 2017, 11:58 »
Jezus nie uzywał imienia swojego Ojca ?

Tak! Nie używał.

Widze, że naprawdę słabo znacie pismo święte. Przeczytaj np 22 rozdział Mateusza. Tam Jezus cytuje stary testament i porównaj to ze starym testamentem w katolickim II wydaniu Biblii Tysiąclecia. No chyba że uważasz, że katolicy też sfałszowali pismo święte i też fałszywie wstawili w starym testamencie imię Boga Jahwe.

Owszem, Pan Jezus cytuje Stary Testament. Cytat ten nie pochodzi z tekstu hebrajskiego, lecz jest cytatem z greckiej Septuaginty, gdzie występuje słowo kyrios.

Interlinia Świadków Jehowy w lewej szpalcie pokazuje słowo kyrion








Offline MX

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #95 dnia: 25 Lipiec, 2017, 12:13 »


Na czym twoim zdaniem polega uświęcanie imienia Boga ? Na usuwaniu go z pisma świętego ?
Poszukaj odpowiedzi na pytanie: co oznacza zwrot "święć się imię Twoje" ? Bo napewno nie mówi o wokalizacji Tetragramu.



MX - koniec - MX



Offline trampek

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #96 dnia: 25 Lipiec, 2017, 12:26 »
Poszukaj odpowiedzi na pytanie: co oznacza zwrot "święć się imię Twoje" ? Bo napewno nie mówi o wokalizacji Tetragramu.



MX - koniec - MX

Moim zdaniem uświęcanie oznacza głoszenie chwały Boga, który nosi imie Jehowa tak jak to jest napisane i nakazane w pismach. Twoim zdaniem co oznacza uświęcanie imienia ? Usuwanie go z pism i zakazywanie używania go ?


Nikt

  • Gość
Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #97 dnia: 25 Lipiec, 2017, 12:46 »
Poszukaj odpowiedzi na pytanie: co oznacza zwrot "święć się imię Twoje" ? Bo napewno nie mówi o wokalizacji Tetragramu.



MX - koniec - MX


Oczywiście że nie chodzi o wokalizacje a o grafikalizacje ;) no takie słowotwórstwo. Ale chodzi pewnie o pismo. :)
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2017, 13:12 wysłana przez Nikt »


Offline Światus

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #98 dnia: 25 Lipiec, 2017, 13:22 »
Poszukaj odpowiedzi na pytanie: co oznacza zwrot "święć się imię Twoje" ? Bo napewno nie mówi o wokalizacji Tetragramu

MX - koniec - MX

To jest ciekawe pytanie.
Cała modlitwa "Ojcze nasz", jest prośbą aby to Bóg coś zrobił.
W ST jest werset, w którym sam Bóg mówi, że będzie uświęcał swoje imię.

Ezech 36:23 Chcę uświęcić wielkie imię moje, które zbezczeszczone jest pośród ludów, zbezczeszczone przez was pośród nich, i poznają ludy, że Ja jestem Pan - wyrocznia Pana Boga - gdy okażę się Świętym względem was przed ich oczami.
« Ostatnia zmiana: 25 Lipiec, 2017, 13:28 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #99 dnia: 25 Lipiec, 2017, 13:22 »
Moim zdaniem uświęcanie oznacza głoszenie chwały Boga, który nosi imie Jehowa tak jak to jest napisane i nakazane w pismach. Twoim zdaniem co oznacza uświęcanie imienia ? Usuwanie go z pism i zakazywanie używania go ?
Ale wy po swojemu uświęcacie przy stojakach i na jw.org


Offline bene

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #100 dnia: 25 Lipiec, 2017, 13:23 »
A znasz modlitwę, której nauczał Jezus ?
A Ty znasz czy tylko jako wierszyk powtarzasz bez zastanowienia się nad jego treścią.
Pierwszy wers tej modlitwy brzmi "Ojcze nasz" Zadałeś sobie choć odrobinę trudu dlaczego Jezus użył takiego określenia a nie użył JHWH nasz. Jezus w pewnym momencie wyraźnie mówi o tym że nie każdy jest uprawniony do takiego zwracania się do Boga bowiem ich ojcem jest zupełnie ktoś inny. Chyba nie muszę Ci podpowiadać kto.
Na czym twoim zdaniem polega uświęcanie imienia Boga ?
Na pewno nie na wycieraniu sobie nim gęby i używania go zamiast przecinka tam gdzie inni wstawiają ku... chole... lub inne takie cudeńka. Na pewno też nie na powtarzaniu w milionowych nakładach orzez wiele lat kłamliwych obietnic rzekomo przez Niego złożonych. (Poszukaj Strażnic i Przebudźcie się z końcówki ubiegłego wieku o ile nie poszły na przemiał lub opał by nowe światło bardziej lśniło. Tam w każdej w stopce redakcyjnej taka obietnica była umieszczana)
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy