Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: A co z nakazem głoszenia?  (Przeczytany 28651 razy)

Offline Pytający01

A co z nakazem głoszenia?
« dnia: 20 Lipiec, 2017, 00:15 »
Całe życie byłem nauczany, że należy głosić.
Że Jezus wysłał po dwóch.
Że Mat 24:14

Gdy przestanę być JW o czym jestem coraz bardziej przekonany, co powinienem zrobić? Nie proszę o rozkaz co robić, tylko dyskusję. Czy też macie podobny dylemat?


Offline Sebastian

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipiec, 2017, 00:45 »
można np. dawać swoim codziennym życiem świadectwo miłowania bliźniego swego i życia po chrześcijańsku
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Startek

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipiec, 2017, 02:25 »
Najpierw się zastanów co głosić ?  Będąc świadkiem co głosiłeś , a co głosili Apostołowie ?  Apostołowie głosili Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego . Przypatrz się dokładnie Dziejom Apostolskim , nauczaniu Pawła , a zobaczysz różnice , oni głosili i Duch święty ich prowadził .  Świadkowie głosili naukę Ciała Kierowniczego , nakazywali co mamy głosić ,  jakie wstępy stosować , czyli bez ciała kierowniczego nie mogleš nawet samodzielnie myśleć.  Zastanów się kim jesteś  ?   Czy nadal świadkiem jehowy  , czy odrodzonym Chrześcijaninem .   Swoim życiem pokazujemy jak wspomniał Sebastian kim jesteśmy . Jeśli chodzi o głoszenie ,to się tym nie martw ,  Duch Święty sam włoży słowa w twoje usta i wydasz odpowiednie świadectwo w odpowiednim czasie . Świadkowie odrzucili nauczanie Ducha Świętego .


Offline gedeon

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipiec, 2017, 07:22 »
Całe życie byłem nauczany, że należy głosić.
Że Jezus wysłał po dwóch.
Że Mat 24:14

Gdy przestanę być JW o czym jestem coraz bardziej przekonany, co powinienem zrobić? Nie proszę o rozkaz co robić, tylko dyskusję. Czy też macie podobny dylemat?

Zawsze możesz iść na ryby lub zacznij zbierać znaczki pocztowe. ;D


KaiserSoze

  • Gość
Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lipiec, 2017, 07:29 »
Poszukaj wersetów które mówią o tym, że poza apostołami i misjonarzami jacyś członkowie zboru głosili po domach. A gdy już dasz sobie spokój z szukaniem (bo nie ma) to odpowiedz sobie na pytanie: dlaczego w zadnej księdze biblii o tym nie wspomniano, mimo - jak twierdzisz - wyraźnego nakazu.


Offline Pytający01

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lipiec, 2017, 08:00 »
Dziękuję za ciekawe myśli.

Jezus głosił także o królestwie Bożym.

A teraz jak totalnie betonowemu Świadkowi:
Jak obalić teksty typu
"Przecież Jezus kazał głosić, aż nadejdzie koniec", "przecież kazał chodzić od domu do domu", mat 24:14 itp?
Niestety żyję obecnie w schizmie w rodzinie, moja żona ma do mnie pretensje, bo myśli po jw.orgowemu, ja nie potrafię jej przekonać racjonalnym argumentem


Gorszyciel

  • Gość
Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lipiec, 2017, 09:04 »
Dziękuję za ciekawe myśli.

Jezus głosił także o królestwie Bożym.

A teraz jak totalnie betonowemu Świadkowi:
Jak obalić teksty typu
"Przecież Jezus kazał głosić, aż nadejdzie koniec", "przecież kazał chodzić od domu do domu", mat 24:14 itp?
Niestety żyję obecnie w schizmie w rodzinie, moja żona ma do mnie pretensje, bo myśli po jw.orgowemu, ja nie potrafię jej przekonać racjonalnym argumentem

Mt 24,14 to nie nakaz głoszenia dany przej Jezusa. To zdanie oznajmujące - nie nakaz. Idąc tym tokiem można by rzec, że Jezus nakazał wojować ze sobą narodowi przeciw narodowi :o


Offline Roszada

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Lipiec, 2017, 09:52 »
Dziś nakaz głoszenia się zdewaluował w Towarzystwie.
Są inne nowoczesne formy:

stojaki i wózki
jw.org, które za Ciebie głosi. :)

Nawet Biblia jako taka poszła odstawkę, bo tablety i smartfony są lepsze. ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Lipiec, 2017, 10:53 »
Jezus głosił także o królestwie Bożym.

i apostołowie
i misjonarze

ale zwykli członkowie zboru nie. Przynajmniej biblia o tym nie mówi. A już z pewnością nie nazywa wiernego "głosicielem"


Offline bene

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Lipiec, 2017, 14:01 »
Całe życie byłem nauczany, że należy głosić.
Głoszenie to nie bieganie lub stanie z publikacjami WTS lecz
Że Jezus wysłał po dwóch.
Odnośnie tego moje spostrzeżenia które to opublikowałem na innym forum Przeczytałem sobie polecenia jakie dał Jezus

-wysłanie w parach tam gdzie sam chciał się udać

-nie brać z sobą sakiewki,sukni,torby

-nikogo nie pozdrawiać

-gdy wejdą do jakiegoś domu mają mówić pokój temu domowi

-nie przenosić się  z domu do domu ale jak chcą ugościć to nie wybrzydzać tylko korzystać z gościny

-uzdrawiać chorych

-mówcie przybliżyło się królestwo Boże

A teraz jak ja to widzę jak to robią ŚJ zaznaczam że są to moje subiektywne odczucia patrzącego z boku.

-wychodzą w parach zgodnie z planem opracowanym przez kogoś z kierownictwa zboru

-z moich prawie 30 lat obserwacji ŚJ nieodłącznym rekwizytem jest teczka i garnitur czy maja z sobą portfele nie sprawdzałem bo nie miałem takiej potrzeby ale stawiam złoto przeciwko orzechom że takowe posiadają.

-podczas tak zwanego głoszenia rozmawiają z każdym znajomym a na pewno mówią dzień dobry

- przez prawie 30 lat nie zanotowałem ani jednego przypadku by którykolwiek z świadków zwrócił się z zwrotem pokój temu domowi w przeciwieństwie do księdza który to chodzi po kolędzie a który to był u mnie z taką wizytą ostatnio z 15 lat temu i to przez pomyłkę

- Przy pierwszej wizycie zaproponowanie herbaty lub kawy nie wchodzi w rachubę chyba że jest tęgi mróz bo nie mają czasu a spędzenie 30 minut graniczy prawie z cudem.

-uzdrawianie chorych doktrynalnie sobie odpuścili i nie spotkałem się z jakaś relacją by ŚJ modlili się o chorych

-jedynie co robią w ich mniemaniu prawie zgodnie z tym poleceniem to mówią o Królestwie Bożym. Tylko że zamiast co pod tym pojęciem wynika z Biblii to co wypływa z nauk niewolnika a to kolosalna różnica
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Lipiec, 2017, 14:59 »
Gdy przestanę być JW o czym jestem coraz bardziej przekonany, co powinienem zrobić? Nie proszę o rozkaz co robić, tylko dyskusję. Czy też macie podobny dylemat?
Rozwijaj swoje pasje. Rób to, na co nie miałeś czasu będąc śJ. Zwiedzaj świat, czy to ten daleki, czy bliski. Znajdź sobie hobby i co najważniejsze, wyjdź do ludzi, znajdź sobie nowych znajomych, a może te znajomości przerodzą się w przyjaźnie, które będą ponad podziałami w przeciwieństwie do pseudo przyjaźni zborowych.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Światus

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Lipiec, 2017, 15:13 »
1 Kor 12:29 Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów? 30 Czy wszyscy posiadają łaskę uzdrawiania? Czy wszyscy przemawiają językami? Czy wszyscy potrafią je tłumaczyć? 31 Lecz wy starajcie się o większe dary: a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą.

J 13:35 Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».

Możesz zastosować inną taktykę.
Głosić powinni tylko NAMASZCZENI.

Mt 28:16 Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. 17 A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. 18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. 19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Tak samo było podczas Ostatniej Wieczerzy i CK uważa, ze skoro byli tylko Apostołowie, to "emblematy" powinni spożywać tylko namaszczeni. Tu sytuacja jest identyczna.
Jeszcze ciekawszy jest werset Dz 1:8

"ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi». "

Wiem, że ŚJ stosują ten werset do świadkowania Jehowie. Zwróć uwagę, KIEDY Apostołowie mieli zacząć świadczyć. "Gdy Duch święty zstąpi na nich i otrzymają Jego moc". Więc tak jak pisałem wcześniej, świadkami mogą być jedynie NAMASZCZENI.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline trampek

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Lipiec, 2017, 15:49 »
Dziękuję za ciekawe myśli.

Jezus głosił także o królestwie Bożym.

A teraz jak totalnie betonowemu Świadkowi:
Jak obalić teksty typu
"Przecież Jezus kazał głosić, aż nadejdzie koniec", "przecież kazał chodzić od domu do domu", mat 24:14 itp?
Niestety żyję obecnie w schizmie w rodzinie, moja żona ma do mnie pretensje, bo myśli po jw.orgowemu, ja nie potrafię jej przekonać racjonalnym argumentem

Niestety swojego sumienia nie zagłuszysz odejściem os świadków Jehowy. Nikt inny nie głosi o Jehowie tylko oni więc nawet jak odejdziesz to ciągle w głowie będziesz miał mętlik co robić dalej. Ja wiem, że Jezus nakazał głoszenie całej ziemi o Królestwie Jehowy i dlatego należy to wypełniać.
A jakie masz "racjonalne argumenty" na to, że nie należy głosić ?
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2017, 16:03 wysłana przez trampek »


KaiserSoze

  • Gość


Offline Światus

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Lipiec, 2017, 17:29 »
1 Niestety swojego sumienia nie zagłuszysz odejściem os świadków Jehowy. Nikt inny nie głosi o Jehowie tylko oni więc nawet jak odejdziesz to ciągle w głowie będziesz miał mętlik co robić dalej. Ja wiem, że Jezus nakazał głoszenie całej ziemi o Królestwie Jehowy i dlatego należy to wypełniać.
2 A jakie masz "racjonalne argumenty" na to, że nie należy głosić ?

Dlaczego mieszasz 2 sprawy?
1. Zacytuję fragment filmu z tegorocznego kongresu;
"Miliony ludzi na całym świecie są niewolnikami, nawet nie zdając sobie z tego sprawy".
Mój kumpel, ŚJ dodaje; - Tak mniej wiecej 8 milionów.

2. Głosić należy. Ale nie tak jak ŚJ i nie to co ŚJ.
Łk 10:5 Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! 6 Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. 7 W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2017, 17:37 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?