Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: A co z nakazem głoszenia?  (Przeczytany 28659 razy)

Offline trampek

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Lipiec, 2017, 18:45 »
Dlaczego mieszasz 2 sprawy?
1. Zacytuję fragment filmu z tegorocznego kongresu;
"Miliony ludzi na całym świecie są niewolnikami, nawet nie zdając sobie z tego sprawy".
Mój kumpel, ŚJ dodaje; - Tak mniej wiecej 8 milionów.

2. Głosić należy. Ale nie tak jak ŚJ i nie to co ŚJ.
Łk 10:5 Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! 6 Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. 7 W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu.

A jak sprawdzisz czy w danym domu mieszka ktoś kto jest godny ewangelii ?


Offline Roszada

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Lipiec, 2017, 18:53 »
A jak sprawdzisz czy w danym domu mieszka ktoś kto jest godny ewangelii ?
Jakiej ewangelii? Ewangelii o roku 1914? ;D
Nikt nie jest godny takiej pseudoewangelii. :)


Offline trampek

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Lipiec, 2017, 18:58 »
Jakiej ewangelii? Ewangelii o roku 1914? ;D
Nikt nie jest godny takiej pseudoewangelii. :)

Ewangelii Mateusza 24,14 .


Offline Roszada

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Lipiec, 2017, 19:01 »
Ewangelii Mateusza 24,14 .
I tam jest o roku 1914?
Jest o podwójnym pokoleniu pomazańców?
Drwisz? :(

Przeciez ŚJ nauczają, że to jest właśnie Ewangelia o tym że Jezus w roku 1914 zaczął panować i że nie przeminie podwójne pokolenie pomazańców od roku 1914 a nastanie Armagedon.
Nie wiesz tego?
To marsz na jw.org ;D


Offline Światus

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Lipiec, 2017, 19:16 »
Ewangelii Mateusza 24,14 .

Bardzo dobrze. Ale tam nie ma mowy o Królestwie Jehowy.
Np. Hbr 1:8, J 18:36 i Łk 23:42.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Krystian

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Lipiec, 2017, 19:53 »
Całe życie byłem nauczany, że należy głosić.
Że Jezus wysłał po dwóch.
Że Mat 24:14

aby głosić w imieniu Boga, trzeba być przez Niego posłanym, a nie przez CK.
Zwróć uwagę, że tych co posłał Pan Jezus, aby głosili o Królestwie Niebieskim, jednocześnie otrzymali na poparcie charyzmaty Ducha Świętego. Mogli m.in. uzdrawiać chorych.


Gdy przestanę być JW o czym jestem coraz bardziej przekonany, co powinienem zrobić? Nie proszę o rozkaz co robić, tylko dyskusję. Czy też macie podobny dylemat?
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline sawaszi

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Lipiec, 2017, 20:42 »
Według mnie -żadnego dylematu nie ma - kto chce słuchać Jezusa (ma oczy i uszy otwarte) - ten nie sprzeciwia się Jego Woli i Ojca (na ten czas Mt. 24 ; 14) - i sprawa jakby jest prosta ..


Offline mobydick

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Lipiec, 2017, 21:19 »
Mateusza 24:4-21.Ze szczególnym naciskiem na werset 21.Więc głoszenie o królestwie będzie kwestią przyszłości.
Wolność jakże jesteś mi droga.


Offline Asturia

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Lipiec, 2017, 22:01 »
kto ma w przyszłości zrealizować głoszenie ewangelii na skalę światową? dziś żadna zorganizowana religia nie reprezentuje ani Boga ani Jezusa, więc kto i w jaki sposób? naprawdę zastanawiam się nad spełnieniem tych słów Jezusa? jeżeli świadkowie głoszą prawdę z fałszem, WTS owska mikstura ewangeliczna, inni podobnie mają własne przepisy głoszenia ewangelii to co mamy się spodziewać odrodzenie prawdziwego zboru Chrystusowego?
przecież to jest nie możliwie, przypowieść o pszenicy i chwastach oraz zapewnienia apostołów, że zbory po ich odejściu będą ''zaatakowane'' przez odstępców całkowicie przeczą temu poglądowi, więc jak zrozumieć nakaz ''idźcie i nauczajcie to co wam nakazałem przestrzegać'', ktoś ma to robić przecież, nie mówię że świadkowie to robią, bo akurat oni nie uczą tego co Jezus nakazał uczniów przestrzegać, oni raczej uczą tego czego nakazuje przestrzegać korporacja, Jezus u nich odgrywa symboliczną rolę i nic więcej
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2017, 22:04 wysłana przez Asturia »


Offline mobydick

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Lipiec, 2017, 22:05 »
NWO wszystko odmieni.Pożyjemy,zobaczymy. ;D
Wolność jakże jesteś mi droga.


Offline sawaszi

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Lipiec, 2017, 22:25 »
A może to muzułmanie zrobią  ;) -Co się wydarza na świecie ? - kto ma uszy - niech słucha,Kto ma oczy niech patrzy - ja jestem tylko obserwatorem -zwykłym człowiekiem .


Offline bene

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Lipiec, 2017, 22:25 »
A jak sprawdzisz czy w danym domu mieszka ktoś kto jest godny ewangelii ?
Może stosując się do zaleceń Jezusa. Pierwsze podstawowe pytanie kiedy wprowadziłeś w czyn słowa Jezusa Łk 10:5 Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! 
Ja przez przeszło 30 lat nie słyszałem ani o jednym takim przypadku w wykonaniu SJ.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Gorszyciel

  • Gość
Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Lipiec, 2017, 07:45 »
Ewangelii Mateusza 24,14 .

Głosisz ewangelię, że będzie głoszona ewangelia? :o Ewangelią Trampka są słowa z Mt 24,14:D Trampek, wiesz co to jest pleonazm?


Offline trampek

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Lipiec, 2017, 12:39 »
Głosisz ewangelię, że będzie głoszona ewangelia? :o Ewangelią Trampka są słowa z Mt 24,14:D Trampek, wiesz co to jest pleonazm?

Nie wiem co to jest pleonazm.
Jezus zapowiedział, że na koniec czasów ewangelie będą głoszone wszystkim ludziom na całej ziemi. To się dokonuje na naszych oczach.


Offline Roszada

Odp: A co z nakazem głoszenia?
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Lipiec, 2017, 13:01 »
Jezus zapowiedział, że na koniec czasów ewangelie będą głoszone wszystkim ludziom na całej ziemi. To się dokonuje na naszych oczach.
Jaka jest treść tej głoszonej ewangelii?
Konkrety proszę.........

Rok 1914?
Rok 1918?
Rok 1925?
Lata 40. XX w.?
Rok 1975?
Koniec w XX wieku?
Pokolenie roku 1914
Pokolenie podwójne pomazańców?


To jest głoszenie ŚJ ewangelii, pseudoewangelii???