Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pytanie o intencje  (Przeczytany 10305 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Pytanie o intencje
« dnia: 14 Maj, 2017, 15:18 »
Mam pytanie o opinię. Jak uważacie: czy członkowie Ciała Kierowniczego są świadomi, że to kit i bzdura czy też naprawdę w to wierzą? Wiem, że żadne dowody nie istnieją i kwestia jest nierozstrzygalna na 100%, ale ciekawią mnie wasze opinie.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Pytanie o intencje
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maj, 2017, 15:20 »
Moja opinia: wierzą w to naprawdę, że to kit i bzdura. Mówię serio!


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Pytanie o intencje
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maj, 2017, 15:28 »
 Też uważam, że są tego świadomi iż oszukują ludzi. Mało tego, doszkalają się psychologicznie, aby lepiej manipulować.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pytanie o intencje
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Maj, 2017, 15:30 »
Też uważam, że są tego świadomi iż oszukują ludzi. Mało tego, doszkalają się psychologicznie, aby lepiej manipulować.

Ciekawe czy robią tak wszyscy przywódcy apokaliptycznych sekt. Nawiasem: świetny zawód - przywódca apokaliptycznej sekty :P


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Pytanie o intencje
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Maj, 2017, 15:33 »
Ciekawe czy robią tak wszyscy przywódcy apokaliptycznych sekt. Nawiasem: świetny zawód - przywódca apokaliptycznej sekty :P

  Żeby dobrze pociskać kit,aby trzymać przy sobie naiwniaków to chyba trza się doszkalać. ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Światus

Odp: Pytanie o intencje
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Maj, 2017, 15:34 »
To czas na kolejne pytanie.
1. Robią to dla kasy?
2. Robią to w jakimś innym celu? Jeśli TAK to w jakim?
3. Robią to z obu powodów?          -//- -//- - //- -//-
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pytanie o intencje
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Maj, 2017, 15:34 »
Mnie zastanawia fakt, że aby się na szczyt u ŚJ dostać, to trzeba jednak w tej organizacji coś wcześniej niewolniczo podziałać. Czy od początku wiedzieli co to za organizacja czy dopiero na szczycie łuski z oczu opadają?


Offline Roszada

Odp: Pytanie o intencje
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maj, 2017, 15:36 »
Oni wierzą w misje od Jehowy, choć pewnie w sercach nie raz wątpią w to. ;)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Pytanie o intencje
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Maj, 2017, 15:40 »
Ray chyba pisał, że jak był na górze, to wierzył.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Pytanie o intencje
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Maj, 2017, 15:41 »
 Może kiedyś i wierzyli, mniej lub bardziej ale wierzyli. Teraz są z wyrachowania, taki biznes na cały świat, taka kasa spływa i jeszcze taka darmowa siła robocza. Gdzie tu miejsce na Boga? Jest miejsce , ale na mamonę.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline on-on

Odp: Pytanie o intencje
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Maj, 2017, 15:44 »
Cytuj
1. Robią to dla kasy?
2. Robią to w jakimś innym celu? Jeśli TAK to w jakim?
3. Robią to z obu powodów? 

Nie chcą być tacy jak reszta ludzi - zwyczajni, szarzy. Chcą być kimś i żyć jak królowie, mieć poszanowanie, władzę, być uwielbani. Kasa ma mniejsze znaczenie.


Offline Martin

Odp: Pytanie o intencje
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Maj, 2017, 15:48 »
Temat już chyba gdzieś był (lub podobny). Tak, czy inaczej - jestem przekonany, że oni autentycznie wierzą, że to prawda i że mają misję od Boga. Wystarczy posłuchać ich przemówień, wystąpień itp. Często z obłędem i łzami w oczach opowiadają, jak to będzie wspaniale, jak już Jehowa zmasakruje 99% ludzkości i zostaną na Ziemi tylko ich fani. Ciężko mi sobie wyobrazić, że taki stopień zaangażowania ludzie ich pokroju byliby w stanie po prostu wypracować, bez autentycznej wiary. To, że oszukują głosicielaków nie ma znaczenia - myślę, że oni mają manierę protekcjonalnych liderów: "nie mówimy całej prawdy maluczkim, bo i tak nie zrozumieją, my wiemy co dla nich najlepsze".
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline gerontas

Odp: Pytanie o intencje
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Maj, 2017, 16:03 »
Do CK wybierane są osoby już niemłode, po kilkudziesięcioletniej wiernej służbie pełnoczasowej. Myślę, że kiedy wchodzą w skład CK to podobnie jak Raymond Franz nie są do końca świadome jak to działa. Potem wszystko zależy od człowieka. Jeden zagłusza głos sumienia, inny chce wierzyć, że to prawda a jeszcze inny jest poprostu podły, itp... Można przyjąć, że to ludzie systemu ale zarówno jego ofiary, które tkwią w tym od wielu lat z całymi rodzinami.


Offline Trinity

Odp: Pytanie o intencje
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Maj, 2017, 16:14 »
Nie chcą być tacy jak reszta ludzi - zwyczajni, szarzy. Chcą być kimś i żyć jak królowie, mieć poszanowanie, władzę, być uwielbani. Kasa ma mniejsze znaczenie.

tak to każdy by chciał


Offline HARNAŚ

Odp: Pytanie o intencje
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Maj, 2017, 17:03 »
Według mnie mocno wierzą w to co nauczają i są przekonani o swojej wyjątkowości. Pewnie wiedzą o milionach , którymi obracają powiązane z nimi korporacje ,ale tłumaczą sobie błogosławieństwem Jehowy. Pewnie wiedzą , że  stoją za tym wielcy ludzie ale oni są od innych zadań. Ich rola pozyskiwać i utrzymywać wiernych .