Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam wszystkich bardzo serdecznie  (Przeczytany 11396 razy)

Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Witam wszystkich bardzo serdecznie
« dnia: 01 Maj, 2017, 02:03 »
Długo się czaiłem (ponad rok czasu), ale wiedziałem że ten moment kiedyś nastąpi i właśnie nadszedł. Stwierdziłem że nowy miesiąc jest bardzo dobrym momentem by zaistnieć na tym forum. Jestem świadkiem z dziada pradziada, jednocześnie jestem nieaktywny od 8 lat. Do mej nieaktywności przyczynili się sami starsi, którzy są tego w pełni świadomi.  Mieszkam w trójmieście. Od 8 lat nie uczęszczam na żadne zebrania, pamiątki i zgromadzenia... Jednocześnie oficjalnie nadal jestem świadkiem, lecz wszem i wobec każdy z mych znajomych zna me poglądy odnośnie sektokorporacji. Uznałem że dopóki żyją moi rodzice nie dam się wykluczyć by nie robić im przykrości, choć i tak wkładam im nóż w serce nie chodząc na zebrania i pamiątki. Śmieję się w twarz starszym bo domyślają się mego poglądu, lecz nigdy nikt nie usłyszał go dosłownie :) Sztukę lawiracji słownej mam chyba opanowaną dosyć dobrze. Niniejsze forum odwiedzam od dawna - niemal codziennie. W wielu kwestiach się zgadzam, nie pochwalam jedynie taniej niczym nie uzasadnionej nienawistnej krytyki. Nienawiść sama w sobie jest zła i nie można propagować pustej krytyki. Uważam że robienie sensacji - tak zwanej "z igły widły" jest tu na forum dosyć często spotykanym procederem. Nie jest to przekaz merytoryczny lecz przedstawianie taniej sensacji. Takie forum, prócz osobistych przeżyć, odczuć i doświadczeń a także nowości które pojawiają się w organizacji ( z którą przecież wiele osób nie ma już nic wspólnego), nie powinny skupiać się nad dywagacjami które nic nie wnoszą do życia każdego z nas. Więcej szczegółów o moim odejściu , opiszę kolejnym razem. Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maj, 2017, 02:08 »
Witaj Szycha.


Offline pies berneński

Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maj, 2017, 06:50 »
Śmieję się w twarz starszym bo domyślają się mego poglądu, lecz nigdy nikt nie usłyszał go dosłownie :) Sztukę lawiracji słownej mam chyba opanowaną dosyć dobrze.
Witam i cieszę się ,że są takie doświadczenia.Możliwe,że będziesz pokrzepieniem dla tych,którzy na samą myśl rozmowy  ze starszymi dostają sraczki. ;)Mniemam,że Twoja pewność wynika ze znajomości tak zwanego prawa wewnętrznego organizacji.
Kiedyś założyłem taki wątek:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/zasada-dwoch-swiadkow/msg60048/#msg60048
Dzisiaj widzę,że ta zasada jest błogosławieństwem jak i przekleństwem.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline HARNAŚ

Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Maj, 2017, 06:59 »
HEJ Szycha.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj, 2017, 07:17 »
Witaj Szycha,
ciekawe jak to robisz , że  "wszem i wobec każdy z mych znajomych zna me poglądy odnośnie sektokorporacji"
a starsi nic z Tobą nie robią . Ja też od trzech lat nie chodzę na zebrania , sztukę manipulacji  słownej opanowałam nieźle , ale..

No i to wzruszające

" Uznałem że dopóki żyją moi rodzice nie dam się wykluczyć by nie robić im przykrości, choć i tak wkładam im nóż w serce nie chodząc na zebrania i pamiątki."

jakie to miłe,  ja swoją rodzinę zostawiłam dla prawdy , sprawiłam im tyle przykrości :-\ a dzieciaki z "prawdy " są takie czułe >:(
Wiem , to złośliwe ale  mnie to zwyczajnie drażni.
Po prostu uważam , że jak ktoś idzie na wojnę to ma świadomość  konsekwencji .
A tak poza tym jesteśmy ziomalami  ;)

No i nie obrażaj sie od razu za te , dzieciaki z prawdy  ;)



Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline HARNAŚ

Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj, 2017, 07:53 »
Witaj Szycha,
ciekawe jak to robisz , że  "wszem i wobec każdy z mych znajomych zna me poglądy odnośnie sektokorporacji"
a starsi nic z Tobą nie robią .

Widocznie starsi ze sobie znanych powodów nie chcą zrobić mu krzywdy. Może chodzi jak wspomniał o jakąś przeszłość? Gdyby się uparli to znaleźli by powody aby wykluczyć i lawirowanie słowne na nic się wtedy zda. A może poszło to w lata jak sam napisał i na spotkaniu starszych jeden pyta:
- a pamiętacie takiego Szychę?
-jakiego k**** Szychę?


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj, 2017, 08:05 »
Witaj :)

Masz rację z tą umiejętnością lawirowania między słowami, ja dorzucę jeszcze jedną. Bardzo lubią pouczać innych. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Szear-Jaszub

Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj, 2017, 08:23 »
Wczoraj po latach odnowiłem kontakty z "wykluczona" rodzina... poznałem ciemną stronę mocy. Historia nieszczęśliwej rodziny która odrzucala pomóc starszych okazała się wyssana z palca. Jawny przykład zakazu zgłaszania na policję przemocy domowej, gwałtów, no i oczywiście znowu molestowania dzieci... starsi zabronili bo ucierpi dobre imię organizacji. Ja historię znałem ze strony starszych i kłamali bezczelnie, teraz połączyłam kilka faktów i w układance wszystko się spasowalo.

A i u mnie w wątku o agencie pisałem też o pedofilii i i pytałem wtedy starszych czy powiedzą mi o pedofilu w zborze, i starszy mi się zarzekal że nie ma w Polsce czegoś takiego, że nigdy nie słyszał o czymś takim na naszym podwórku..starszy z którym piłem wspólnie alkohol, jeździliśmy na urlop, a wiedział o sytuacji w mojej rodzinie... bezczelne.

Efektem działań starszych większą część mojej rodziny jest wykluczona a ci co nie zdarzyli się ochrzcic odeszli, do tej pory widziałem w nich niepokorne kozy, od teraz patrzę jak na ofiary sektokorporacji i starszych...
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


Offline Roszada

Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Maj, 2017, 08:39 »
Witaj z Trójmiasta. :)


Offline Dietrich

Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Maj, 2017, 09:58 »
Witaj na forum i pisz ile wlezie.

Z niecierpliwością oczekujemy też na informacje, jak można przez osiem lat uniknąć wykluczenia, podczas kiedy wszyscy wiedzą o Twoich poglądach. No chyba, że jesteś w posiadaniu jakichś wyjątkowych "haków" na starszych w Twej okolicy, albo obracasz się w środowisku wyjątkowo zaufanych osób, w co wątpię znając skłonność ŚJ do szukania sensacji.

Co do robienia z igły wideł - WTS do mistrzostwa opanowało tę sztukę, więc patrz wyżej i nie dziw się, że my - odstępczuchy oraz wybudzeni jesteśmy trochę tym skrzywieni.
Wielu z nas zdaje się to dostrzegać w niemalże każdym kroku siedmiu wspaniałych 'braci Króla', jednak często wychodzi że mieliśmy rację, jak choćby w wypadku delegalizacji w Rosji, o czym "prorokowano" tu na Forum dużo wcześniej.


Offline Brat Jaracz

Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Maj, 2017, 12:41 »
Witam brata z mojego podwórka :) Widzę, że mamy ze sobą sporo wspólnego, oprócz miejsca zamieszkania, m.in. wielopokoleniowe rodziny, umiejętność lawirowania między światem a organizacją oraz obrona przed wykluczeniem :) W zasadzie w większości, czytając Twoją wypowiedź, czułem się, jakbym sam ją pisał. Nie wykluczam, że się znamy, no ale wszystko się okaże w słusznym czasie ;)
Pozdrowienia
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą"
"Strażnica", 15.09.1989


Offline Lechita

Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Maj, 2017, 13:33 »
Witaj nam Szycha!

Fajnie, żeś dołączył do naszej wesołej kompanij ;)  Czekam oczywiście na Twoje doświadczenia, przemyślenia i historię.

Serdecznie pozdrawiam - Lechita  :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Antyorganizacja

Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Maj, 2017, 19:19 »
No więc witaj ;)
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość..."


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Maj, 2017, 19:28 »
Hey.
...


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam wszystkich bardzo serdecznie
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Maj, 2017, 20:59 »
Witaj wśród nas.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi