Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?  (Przeczytany 72611 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Lipiec, 2017, 17:37 »
Zadałeś sobie kiedyś trud wyjaśnienia kto to jest Bóg ?
Dla niektórych szatan jest prawdziwym Bogiem bo wolą trwać w fałszu zamiast szukać prawdy o prawdziwym Bogu, którym jest Jehowa. Dla wielu osób np przywódca partii czy kraju też jest czasami prawdziwym Bogiem - nie wiem więc dlaczego w ogóle pytasz o to. .

Zadałem. Pytam więc: czy wg Biblii szatan jest bogiem prawdziwym czy fałszywym, tak zwanym bogiem?


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Lipiec, 2017, 20:51 »
Zadałem. Pytam więc: czy wg Biblii szatan jest bogiem prawdziwym czy fałszywym, tak zwanym bogiem?

Skoro sama biblia nazywa m in szatana  bogiem to jest on prawdziwym bogiem. Oczywiście nie jest Bogiem takim jakim jest Bóg Jehowa.

Czy już wiesz kto to jest bóg ? Może to, że bogiem jest i Jehowa i szatan i nawet może nim być człowiek to może to ułatwi ci rozwiązanie tej zagadki.
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec, 2017, 21:02 wysłana przez trampek »


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Lipiec, 2017, 21:01 »
Skoro sama biblia nazywa szatana i nie tylko szatana bogiem to jest on prawdziwym bogiem.

W którym miejscu szatan jest nazwany bogiem prawdziwym?


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Lipiec, 2017, 21:04 »
W którym miejscu szatan jest nazwany bogiem prawdziwym?

Np w liście do Koryntian. Prawdziwy tzn że naprawdę istnieje bo - jak wskazuje biblia - istnieje naprawdę .


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Lipiec, 2017, 21:13 »
Np w liście do Koryntian. Prawdziwy tzn że naprawdę istnieje bo - jak wskazuje biblia - istnieje naprawdę .

Czy zrozumiałeś moje pytanie? W którym miejscu szatan jest nazwany bogiem prawdziwym? Wskaż konkretny werset.


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Lipiec, 2017, 21:20 »
Czy zrozumiałeś moje pytanie? W którym miejscu szatan jest nazwany bogiem prawdziwym? Wskaż konkretny werset.

Poczytaj np o kuszeniu Jezusa czy czwarty rozdział listu do Koryntian. Czy szatan jako bóg jest tam fałszywy czy prawdziwy ? Nie próbuj łapać mnie za słówka bo myślę, że robisz to nie mając argumentów na to co piszę.
A może ty powiesz mi co oznacza pojęcie bóg ?


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Lipiec, 2017, 21:28 »
Poczytaj np o kuszeniu Jezusa (...)

Czy zrozumiałeś moje pytanie? W którym miejscu szatan jest nazwany bogiem prawdziwym? Wskaż konkretny werset.


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Lipiec, 2017, 21:48 »
Czy zrozumiałeś moje pytanie? W którym miejscu szatan jest nazwany bogiem prawdziwym? Wskaż konkretny werset.

Nie rozumiem o co ci chodzi. Próbuje wskazać ci, że szatan jest bogiem prawdziwym w tym sensie że istnieje o czym świadczą słowa pisma świętego.  Wskazałem ci miejsca w biblii które mówią wprost, że szatan jest bogiem tego świata. Po co łapiesz kogoś za słówka a nie potrafisz odpowiedzieć kim jest bóg ?
Naprawdę czepianie się słówek to pokazanie, że nie ma się argumentów w dyskusji.


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Lipiec, 2017, 22:22 »
Nie rozumiem o co ci chodzi. Próbuje wskazać ci, że szatan jest bogiem prawdziwym w tym sensie

W którym miejscu szatan jest nazwany bogiem prawdziwym? Wskaż konkretny werset.



Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Lipiec, 2017, 22:45 »
To, że ja i mój ojciec mamy teką samą naturę nie oznacza że ja jestem równy mojemu ojcu.

Klasyczna strażnicowa odpowiedź ;)

Czyli jestes ŚJ.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline sawaszi

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Lipiec, 2017, 23:05 »
Jak Jezus mógłby być swoim Ojcem ? - według mnie to pytanie jest nie merytoryczne i nie na miejscu - bez sensu - dalej nie napiszę nic .Pozdrawiam Wszystkich myślących  :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Lipiec, 2017, 07:48 »
Skoro sama biblia nazywa m in szatana  bogiem to jest on prawdziwym bogiem. Oczywiście nie jest Bogiem takim jakim jest Bóg Jehowa.

Jeszcze czegoś takiego nawet od ŚJ nie słyszałem :o Szatan jest prawdziwym bogiem? 1 Kor 8,4-5 (PNŚ): A jeśli chodzi o jedzenie pokarmów ofiarowanych bożkom, wiemy, że bożek jest nicością na świecie i że nie ma innego Boga oprócz jednego. Bo chociaż są tacy, których zwą „bogami”, czy to w niebie, czy na ziemi, jako że jest wielu „bogów” i wielu „panów” (...).

Czy szatan naprawdę jest wg Ciebie prawdziwym bogiem czy fałszywym? To, że istnieje, nie powoduje, że można go nazwać BOGIEM tylko dlatego, że jest tak przez siebie czy kogoś innego tak nazywany. Kiedy ja powiem: "Jestem królem Argentyny" i znajdę dziesięciu, którzy to potwierdzą, to znaczy, że jestem prawdziwym królem? :o


Offline MX

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Lipiec, 2017, 08:02 »
Skoro sama biblia nazywa m in szatana  bogiem to jest on prawdziwym bogiem. Oczywiście nie jest Bogiem takim jakim jest Bóg Jehowa.

Czy już wiesz kto to jest bóg ? Może to, że bogiem jest i Jehowa i szatan i nawet może nim być człowiek to może to ułatwi ci rozwiązanie tej zagadki.
Mnie nie dziwi ta odpowiedź. Gdyż wielu antytrynitarnych ociera się o politeizm. Większość z nich się tego wypiera chociaż ich poglądy o tym świadczą. W wypowiedzi wyżej przynajmniej szczerze to user przyznaje. Chociaż nie wiem czy jest tego świadomy. 

Wiara w wielu Bogów lub Boga większego i mniejszego w relacjach Ojciec - Syn to ciągle typowe dla osób, próbujących naturę boską włożyć w człowiecze ramy. Zasłaniają się wersetem o tym że Bóg stworzył człowieka na swój obraz. Próbując Go sprowadzić do postaci niewidzialnej potężnej istoty jak w mitologii. 


MX - koniec - MX


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Lipiec, 2017, 08:46 »
To, że ja i mój ojciec mamy teką samą naturę nie oznacza że ja jestem równy mojemu ojcu.

Ty i Twój ojciec macie taką samą naturę, czyli człowieczeństwo. Więc w człowieczeństwie jesteście sobie równi. Natomiast Ojciec i Syn mają samą naturę czyli bóstwo. Widzisz różnicę?
Zapominasz o jednym, że Syn Boży po Wcieleniu ma dwie natury: boską i ludzką. Równy w swym Bóstwie Ojcu, niższy w swym człowieczeństwie od Ojca.

Istotą bytu nazywamy to, co sprawia, że dany byt jest tym czym jest. To znaczy, że posiada on określoną naturę, a ta z kolei jest istotą w działaniu.
W Bogu istota utożsamia się z Jego przymiotami, a ściślej mówiąc każdy przymiot stanowi o naturze Boga, bo przymioty bardziej mówią nam o Bogu działającym niż o Bogu w istocie (np. wszechmoc, która bardziej nam ukazuje naturę niż istotę Boga). Podobnie możemy powiedzieć, że Bóg jest samym miłosierdziem, miłością czy istnieniem. W Bogu więc każdy przymiot tworzy Jego naturę. W stworzeniach zaś nie i nigdy. Bo jeśli człowiek jako indywidualna osoba, jest miłosierny, to jest to jego przymiot i nie stanowi natury wszystkich ludzi.

O Trójcy Świętej wolno nam powiedzieć, że istnieją trzy osoby, tj. trzej posiadający jedno bóstwo, a nie ma trzech Bożych natur czyli trzech bogów. Dlatego sensu nie ma zarzut: trzy jest jeden, a jeden jest trzy; pojęcia, za pomocą których wyrażamy Bożą nieskończoność, nie są sprzeczne, gdyż mówimy, że „trzy” oznacza sposoby posiadania bóstwa, a „jeden” wskazuje na jedną naturę bóstwa.


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Lipiec, 2017, 10:01 »
Jeszcze czegoś takiego nawet od ŚJ nie słyszałem :o Szatan jest prawdziwym bogiem? 1 Kor 8,4-5 (PNŚ): A jeśli chodzi o jedzenie pokarmów ofiarowanych bożkom, wiemy, że bożek jest nicością na świecie i że nie ma innego Boga oprócz jednego. Bo chociaż są tacy, których zwą „bogami”, czy to w niebie, czy na ziemi, jako że jest wielu „bogów” i wielu „panów” (...).

Czy szatan naprawdę jest wg Ciebie prawdziwym bogiem czy fałszywym? To, że istnieje, nie powoduje, że można go nazwać BOGIEM tylko dlatego, że jest tak przez siebie czy kogoś innego tak nazywany. Kiedy ja powiem: "Jestem królem Argentyny" i znajdę dziesięciu, którzy to potwierdzą, to znaczy, że jestem prawdziwym królem? :o


Oczywiście, ze dla mnie szatan jest prawdziwym bogiem. Oczywiście nie jest dla mnie tym Bogiem do którego zanoszę modlitwy i nie jest dla mnie tym Bogiem, który obiecuje mi wieczne życie na ziemi i tym Bogiem , który prowadzi do zbawienia.
Jehowa jest dla mnie tym jedynym prawdziwym Bogiem, który obiecuje życie wieczne ludziom służącym mu.
Próbuję cały czas tylko uzmysłowić wam, że szatan czy człowiek są bogami ale innymi niż Jehowa. Bogiem czysto teoretycznym jest np Trójca.
I na koniec - na świecie jest wiele osób, dla których jedynym prawdziwym bogiem jest szatan - na pewno kazdy słyszał o satanistach.