Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?  (Przeczytany 72609 razy)

Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Lipiec, 2017, 10:10 »
Drogi Trampku
Kosciol Katolicki uczy ze Jezus Bog Ojciec i Duch Sw sa jednym bogiem co do natury
i w tej naturze sa sobie rowni.
Zajzyj do KKK str 69 paragraf 253 i 254 i 255 i prosze nie wprowadzaj ludzi w blad.
Pozdrawiam Cie. :)

Szkoda, ze KKK jest dla ciebie ważniejszy niż biblia. Biblia mówi zupełni coś innego a mianowicie to, że jest jeden Bóg, który ma na imię Jehowa, ma jednego syna , który ma na imię Jezus. Nigdzie w biblii nie przeczytasz, ze duch święty to osoba.


Offline Aniaania

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 41
  • Polubień: 49
  • Zona Nadzorcy Obwodu
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Lipiec, 2017, 10:11 »
Austrio ja nie wierze w to ze Jezus i Bog Ojciec to ta sama osoba jak Roszada.
Kazdy ma prawo do wlasnych przemyslen.
I do wlasnej wiary. Roszada Jest Katolikiem a ja Protestantka i Nasze poglady tez sie nie zgadzaja ale czy to wyklucza dyskusje?
Ja niczego Ci nie wpieram wez Biblie poczytaj przemysl wyciagnij wlasne wnioski podziel sie z Nami i zapewne chetnie podyskutujemy :)


jak juz napisalam Trampku ja nie jestem Katoliczka a tylko przytoczylam Ci KKK i to co KK mowi w tej sprawie.
czy zajzales do KKK zeby zweryfikowac to co mowie?
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec, 2017, 10:13 wysłana przez Aniaania »


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Lipiec, 2017, 10:16 »
Drogi Reskator niestety w Biblii nie znajdziesz niczego takiego.
Biblia jasno odroznia Boga Ojca Jezusa Chrystusa i Ducha Swietego choc mowi wprost ze Jezus jest Bogiem.
Zwroc uwage chociaz nie musisz sie ze mna zgadzac ze Jezus jest Synem Bozym jest zrodzony z Boga wiec przez to mozna wyciagnac wniosek ze ma nature Boga tak jak ma nature Czlowieka i byl Czlowiekiem bo urodzil sie z Marii.
to moze bedzie smieszne porownanie ale jesli skrzyzujesz np dalmatynczyka i owczarka niemieckiego to szczeniaki beda mialy nature i dalamatynczyka i owczarka.
Jesli chodzi o Ducha Sw... trzeba by bylo najpierw zdefiniowac kim lub czym jest Duch Sw i tutaj KK dopuszcza sie manipulacji.

Biblia mówi też wprost, że szatan też jest bogiem albo że ludzie są też bogami. Zastanawiałaś się kiedyś kto to jest w ogóle bóg ?
Jak skrzyżujesz dalmatyńczyka z owczarkiem to nie będzie to ani dalmatyńczyk ani owczarek a tylko jakiś zwykły mieszaniec.
To, że Jezus ma naturą taką samą jak Jehowa nie oznacza, że jest równy Jehowie. Jezus mówi, że on i jego Ojciec są jedno ale nigdzie nie mówi, że jest równy albo wyższy niż Jehowa.
Znam KKK bardzo dobrze i to co podajesz nie znajduje żadnego potwierdzenia w biblii.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec, 2017, 10:18 wysłana przez trampek »


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Lipiec, 2017, 10:32 »
Drogi Roszado to kim jest Pan Zastepow w Iz 9:6?
I co zrobic z Iz 45:5?

Hehe, To zależy, jak zdefiniujesz obszar znaczeniowy JHWH  :)

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/czy-jezus-byl-'swoim-ojcem'/msg94427/#msg94427

???
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec, 2017, 10:36 wysłana przez Abba »


Offline Aniaania

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 41
  • Polubień: 49
  • Zona Nadzorcy Obwodu
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Lipiec, 2017, 10:36 »
Trampku ale ja nigdzie nie napisalam ze Jezus jest rowny Bogu albo ze jest wyzszy od Niego.
Napisalam ze sa rowni co do natury a nie osoby.
Ale powiedz mi piszesz ze Jezus ma taka sama nature jak Jehowa ale nie jest Ona rowna naturze Jehowy to jak to rozumiec ?

Jak ja mam ludzka nature i Ty masz ludzka to nasze natury nie sa rowne?
Trampku a Ty jestes SJ?
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec, 2017, 10:47 wysłana przez Aniaania »


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Lipiec, 2017, 11:09 »
Trampku ale ja nigdzie nie napisalam ze Jezus jest rowny Bogu albo ze jest wyzszy od Niego.
Napisalam ze sa rowni co do natury a nie osoby.
Ale powiedz mi piszesz ze Jezus ma taka sama nature jak Jehowa ale nie jest Ona rowna naturze Jehowy to jak to rozumiec ?

Jak ja mam ludzka nature i Ty masz ludzka to nasze natury nie sa rowne?
Trampku a Ty jestes SJ?

To, że ja i mój ojciec mamy teką samą naturę nie oznacza że ja jestem równy mojemu ojcu. Tak samo jak Jehowa jest jedynym Bogiem a Jezus jest jego synem. W żadnym momencie biblia nie mówi nam o tym, że Jezus jest równy Jehowie pod względem władzy. W biblii czytamy cały czas, że Jezus jest poddanym Jehowie jako jego syn. Mało tego, Jezus sam np w Mateusza 22 mówi wprost jakie są największe przykazania dla każdego chrześcijanina cytując stary testament.
Na temat ducha świętego jako osoby nawet nie będę pisał bo biblia nigdzie nie wskazuje, że jest to osoba.
Konkludując - Jezus nigdy nie był swoim ojcem bo ojcem Jezusa jest tylko i wyłącznie Jehowa na co jasno i prosto wskazuje biblia.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lipiec, 2017, 11:13 »
Trampek, a dlaczego Rzymian 10:13 odnosi fragment z Joela do Chrystusa??


Offline Aniaania

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 41
  • Polubień: 49
  • Zona Nadzorcy Obwodu
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Lipiec, 2017, 11:14 »
Ale co do natury jestescie rowni czy nie?
ja nigdy nie napisalam ze Jezus i Bog to ta sama osoba i nie napisalam ze Jezus i Bog sa sobie rowni poza tym ze maja te sama nature i pod wzgledem natury sa sobie rowni.
I nie kloce sie z Toba ze Ojcem Jezusa Jest Bog Jahwe.


Abba ten fragment w Przekladzie Nowego Swiata odnosi sie do Jehowy a Trampek zapewne posluguje sie tym przekladem.

Trampek a jak czytamy w Biblii ze Duch Sw MOWI to mozna stwierdzic ze to osoba? Albo jak czytamy ze Duch Sw jest ZASMUCONY to mozna uwazac ze to osoba?
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec, 2017, 11:18 wysłana przez Aniaania »


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Lipiec, 2017, 12:07 »
Trampek, a dlaczego Rzymian 10:13 odnosi fragment z Joela do Chrystusa??

Rz 10,13 to cytat ze starego testamentu z księgi Joela więc nie może odnosić się do Jezusa a tylko do Jehowy. To, że Rz 10,13 to cytat ze starego testamentu potwierdzają nawet przekłady biblii tysiąclecia.


#Aniaania
Jeśli to, że duch święty "mówi" albo "zasmuca się" jest dla ciebie dowodem na to, że duch święty to osoba to czy miłość albo mądrość albo kamienie są dla ciebie też osobami ? Bo na to też wskazuje biblia idąc twoim tokiem myślenia, dla przykładu przeczytaj chociażby Łk 19,40.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec, 2017, 12:18 wysłana przez trampek »


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Lipiec, 2017, 12:29 »
Rz 10,13 to cytat ze starego testamentu z księgi Joela więc nie może odnosić się do Jezusa a tylko do Jehowy. To, że Rz 10,13 to cytat ze starego testamentu potwierdzają nawet przekłady biblii tysiąclecia.

W BT, na którą się powołujesz, czytamy:

"Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony." (Rz 10:13). Poza tym:

Cały kontekst zdania: „Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony” (Rz 10:13) wskazuje, że imię Pańskie to imię Chrystusa. Rz 10:9 mówi: „Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem (...), osiągniesz zbawienie”. Apostoł odnosi więc Rz 10:13 też do Chrystusa (por. 1J 5:13, J 20:31). Stwierdzenie, że Jezus jest Panem św. Paweł uzasadnia cytatami ze ST stosowanymi tam do Jahwe (Iz 28:16, Jl 3:5; por. Rz 10:11, 13). Apostołowie robili tak (np. Hbr 1:6, 10n.), bo dla nich Jezus był równy Ojcu (J 5:23). Św. Ireneusz (ur. 130-140) tak komentował Rz 10:13: „Ale każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony. A nie dano innego imienia Pana pod niebem, w którym ludzie są zbawieni, jak tylko imię Boga, którym jest Jezus Chrystus, Syn Boży...” („Wykład Nauki Apostolskiej” 96). Natomiast Orygenes (ur. 185) pisał: „Wypowiadając zdanie: ‘Jakże więc będą wzywać Tego, w którego nie uwierzyli?’ [Rz 10:14], Apostoł poucza wyraźnie, że do Chrystusa Pana należy odnosić przytoczone wcześniej słowa proroka, że ‘każdy, kto wezwie imienia Pana, będzie zbawiony’ [Rz 10:13], a potem dodał: ‘Jakże więc będą wzywać Tego, w którego nie uwierzyli?’; oto bowiem Żydzi nie uwierzyli w Chrystusa i dlatego nie wzywają Tego, w którego nie uwierzyli. Również na początku Listu do Koryntian, stwierdzając: ‘Wespół ze wszystkimi, którzy w każdym, ich i naszym miejscu wzywają imienia Pana naszego, Jezusa Chrystusa’ [1Kor 1:2], Paweł wskazuje, iż Pan Jezus Chrystus jest Tym, którego imię jest wzywane” („Komentarz do Listu do Rzymian” 8:5). Co jeszcze potwierdza, że Rz 10:13 dotyczy imienia Jezusa? W Rz 10:12 napisano: „Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich” (por. Dz 10:36), a podobne wyrażenie pada w Ga 3:28 („Nie ma już Żyda ani poganina (...) jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie”). W obu przypadkach Apostoł mówi więc o Chrystusie.

Jak Towarzystwo Strażnica manipuluje wersetem z Listu do Rzymian 10:13
http://www.piotrandryszczak.pl/imie_boze2.html


Jeśli to, że duch święty "mówi" albo "zasmuca się" jest dla ciebie dowodem na to, że duch święty to osoba to czy miłość albo mądrość albo kamienie są dla ciebie też osobami ? Bo na to też wskazuje biblia idąc twoim tokiem myślenia, dla przykładu przeczytaj chociażby Łk 19,40.

Podaj choć jeden werset, że Jezus jest osobą. Dziękuję.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Lipiec, 2017, 12:32 »
Trampku!
Niestety, mylisz się sromotnie. Widzę że myślisz po świadkowemu, ale
Pismo używa tam słowa Kyrios a nie JHWH,
przede wszystkim zobacz do kogo Paweł odnosi ten cytat
Otwórz umysł i uczciwie i powoli odczytaj ten zapis 10:13
w całym kontekście:

(4): Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy.
(5): Tak bowiem Mojżesz pisze o usprawiedliwieniu, które jest z zakonu:
Człowiek, który spełnił zakon, przezeń żyć będzie.
(6): A usprawiedliwienie, które jest z wiary, tak mówi:
Nie mów w sercu swym: Kto wstąpi do nieba? To znaczy, aby Chrystusa sprowadzić na dół;
(7): albo: Kto zstąpi do otchłani? To znaczy, aby Chrystusa wywieść z martwych w górę.
(8): Ale co powiada Pismo? Blisko ciebie jest słowo, w ustach twoich i w sercu twoim; to znaczy, słowo wiary, które głosimy.

(9): Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim,
że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. (10): Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu,
a ustami wyznaje się ku zbawieniu. (11): Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy,
nie będzie zawstydzony. (12): Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich,
bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają.
(13): Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie.
(14): Ale jak mają wzywać tego, w którego nie uwierzyli?
A jak mają uwierzyć w tego, o którym nie słyszeli? [Biblia Warszawska, Rz 10]


Teraz widzisz, przestań postrzegać tylko wers 13 jako cytat z Joela (jak uczą SJ), i uświadom sobie, że Paweł pisząc te słowa nie podziela Twojego toku :)

Rozdział 10 zaczyna w ogóle słowami, że jego pragnienie jest za Izraelitami, którzy nie uwierzyli w Chrystusa, stara się więc im wykazać, że wzywanie jego imienia jest konieczne. A jeśli miał na myśli jak mówisz YHWH, to dlaczego po tym cytacie o wzywaniu pisze:
"Ale jak mają wzywać tego w którego nie uwierzyli??"
W kogo Żydzi nie uwierzyli ? w YHWH czy Pana Jezusa?

No i jeśli tak, to wytłumacz mi dlaczego w innym liście Paweł pisze:

(1): Paweł, powołany z woli Bożej na apostoła Chrystusa Jezusa,
i Sostenes, brat, (2): zborowi Bożemu, który jest w Koryncie,
poświęconym w Chrystusie Jezusie, powołanym świętym,
 wraz ze wszystkimi, którzy wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa na każdym miejscu,
ich i naszym: [Biblia Warszawska, 1kor 1]


PNŚ:

(2): do zboru Bożego, który jest w Koryncie, do was, uświęconych
w jedności z Chrystusem Jezusem, powołanych na świętych,
wraz ze wszystkimi, którzy wszędzie wzywają imienia naszego Pana,
Jezusa Chrystusa. Pana ich i naszego
: [Przekład Nowego Świata, 1kor 1]


To co? Wprowadził nową naukę??
To jest po prostu zgodne z tym co pisał do Rzymian. Kropka.

Czytaj Biblię kontekstowo, więcej zobaczysz, bo zobaczysz intencję autorów, a nie szukaj wyrwanego,życzeniowego myślenia

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/biblia-dyskusje/imie-boze/msg16983/#msg16983

Spójrz w oczy faktom. Nikt nie neguje że Paweł cytował Joela.
Pytanie, dlaczego odniósł to do Chrystusa.

Ps: Tusia mnie uprzedził. I dobrze :)
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec, 2017, 12:38 wysłana przez Abba »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Lipiec, 2017, 00:05 »
Biblia mówi też wprost, że szatan też jest bogiem albo że ludzie są też bogami. Zastanawiałaś się kiedyś kto to jest w ogóle bóg ?
Jak skrzyżujesz dalmatyńczyka z owczarkiem to nie będzie to ani dalmatyńczyk ani owczarek a tylko jakiś zwykły mieszaniec.
To, że Jezus ma naturą taką samą jak Jehowa nie oznacza, że jest równy Jehowie. Jezus mówi, że on i jego Ojciec są jedno ale nigdzie nie mówi, że jest równy albo wyższy niż Jehowa.
Znam KKK bardzo dobrze i to co podajesz nie znajduje żadnego potwierdzenia w biblii.

Czyli co, Trampek: szatan czy niektórzy ludzie są prawdziwymi Bogami czy fałszywymi?


Offline MX

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Lipiec, 2017, 07:55 »


(...) uświadom sobie, że Paweł pisząc te słowa nie podziela Twojego toku (...)
Raczej unikałbym typowego dla ŚJ używania sformułowań sugerujacych że wiemy co kto myślał i jaki miał tok rozumowania 2000 lat temu. To SJ lubią pisać "co Bóg miał na myśli?" albo "co Paweł miał na myśli?". Nikt nie wie jaki był autentycznie tok rozumowania Pawła. Możemy jedynie interpretować jego słowa. Powiedzieć że napisał to i tamto. Ale czy Paweł podziela czyjś tok czy nie podziela to już według mnie nadużycie. SJ używają tego zwrotu świadomie lub nie, do wywarcia podświadomego wpływu, potocznie zwanego manipulacją :).

Aczkolwiek z interpretacją fragmentu się zgadzam.



MX - koniec - MX



Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Lipiec, 2017, 08:51 »
Biblia mówi też wprost, że szatan też jest bogiem albo że ludzie są też bogami. Zastanawiałaś się kiedyś kto to jest w ogóle bóg ?

1 J 5, 20


Znam KKK bardzo dobrze

Nie znasz nauki Kościoła, co wynika z Twoich wpisów.


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Lipiec, 2017, 16:29 »
Czyli co, Trampek: szatan czy niektórzy ludzie są prawdziwymi Bogami czy fałszywymi?

Zadałeś sobie kiedyś trud wyjaśnienia kto to jest Bóg ?
Dla niektórych szatan jest prawdziwym Bogiem bo wolą trwać w fałszu zamiast szukać prawdy o prawdziwym Bogu, którym jest Jehowa. Dla wielu osób np przywódca partii czy kraju też jest czasami prawdziwym Bogiem - nie wiem więc dlaczego w ogóle pytasz o to. .