Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?  (Przeczytany 72653 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Lipiec, 2017, 10:08 »
Oczywiście, ze dla mnie szatan jest prawdziwym bogiem.

Napisz wprost. Pytam: czy jesteś wyznawcą szatana?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Lipiec, 2017, 10:18 »

Oczywiście, ze dla mnie szatan jest prawdziwym bogiem. Oczywiście nie jest dla mnie tym Bogiem do którego zanoszę modlitwy i nie jest dla mnie tym Bogiem, który obiecuje mi wieczne życie na ziemi i tym Bogiem , który prowadzi do zbawienia.
Jehowa jest dla mnie tym jedynym prawdziwym Bogiem, który obiecuje życie wieczne ludziom służącym mu.
Próbuję cały czas tylko uzmysłowić wam, że szatan czy człowiek są bogami ale innymi niż Jehowa. Bogiem czysto teoretycznym jest np Trójca.
I na koniec - na świecie jest wiele osób, dla których jedynym prawdziwym bogiem jest szatan - na pewno kazdy słyszał o satanistach.

W takim razie ja jestem królem Argentyny. Jestem prawdziwym królem? Czy tylko tak zwanym królem, a więc fałszywym?


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Lipiec, 2017, 11:15 »
Napisz wprost. Pytam: czy jesteś wyznawcą szatana?

Przecież napisałem jasno, że dla mnie Bogiem, którego słucham jest Jehowa. Uznaję,że szatan jest też bogiem bo wynika to jasno z pisma świętego a nie moich wymysłów .
 Może w końcu doczekam się odpowiedzi na pytanie kim jest Bóg ?

#Gorszyciel

Oczywiście, że możesz obwołać się królem Argentyny, tylko jakie to będzie miało dla kogokolwiek znaczenie ? Tymczasem pismo święte pokazuje jasno na to,że szatan ma potężną władzę.


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Lipiec, 2017, 11:23 »
Cytuj
Cytat: trampek w Dzisiaj o 10:01
Oczywiście, ze dla mnie szatan jest prawdziwym bogiem.

To jest dobre zdanie.
Powinien sobie trampek je w ramkę wstawić.
Wyznawca szatana jak nic.

A Jezus dla niego to nieprawdziwy bóg.

A jego Biblia mówi:

„My zaś wiemy, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością umysłu, żebyśmy mogli poznać prawdziwego. I jesteśmy w jedności z tym prawdziwym poprzez jego Syna, Jezusa Chrystusa. To jest prawdziwy Bóg i życie wieczne.” (1Jn 5:20)


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Lipiec, 2017, 11:39 »
To jest dobre zdanie.
Powinien sobie trampek je w ramkę wstawić.
Wyznawca szatana jak nic.

 8-)



Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Lipiec, 2017, 12:54 »

Oczywiście, ze dla mnie szatan jest prawdziwym bogiem.

Czym się różni prawdziwy bóg od Boga?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Lipiec, 2017, 14:23 »
Przecież napisałem jasno, że dla mnie Bogiem, którego słucham jest Jehowa. Uznaję,że szatan jest też bogiem bo wynika to jasno z pisma świętego a nie moich wymysłów .
 Może w końcu doczekam się odpowiedzi na pytanie kim jest Bóg ?

#Gorszyciel

Oczywiście, że możesz obwołać się królem Argentyny, tylko jakie to będzie miało dla kogokolwiek znaczenie ? Tymczasem pismo święte pokazuje jasno na to,że szatan ma potężną władzę.

Szatan też się obwołał Bogiem. Ale realnie żadnej władzy nie ma, bo władza od prawdziwego Boga pochodzi, o czym Pismo wyraźnie mówi.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Lipiec, 2017, 14:25 »
To jest dobre zdanie.
Powinien sobie trampek je w ramkę wstawić.
Wyznawca szatana jak nic.


SZatanista - jakby to moja sąsiadka powiedziała.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline MX

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Lipiec, 2017, 14:40 »
Skoro sama biblia nazywa m in szatana  bogiem to jest on prawdziwym bogiem.

(...) Uznaję, że szatan jest też bogiem bo wynika to jasno z pisma świętego a nie moich wymysłów .
Może w końcu doczekam się odpowiedzi na pytanie kim jest Bóg ?
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tej deklaracji i najwyraźniej zapominasz że w tym Piśmie, na które się powołujesz jest zapisane że jest tylko Jeden Prawdziwy Bóg. A inni to nie Bogowie. Co najwyżej bogowie tytularni, a nie z natury.

Dlatego słuszne pytanie stawiasz - kim jest Bóg ?  Może odpowiedz kim jest według ciebie Bóg ? Co oznacza w Piśmie to słowo. Co oznacza w przypadku tego, którego Chrystus nazywa Ojcem ? Co to jest natura Boska ? Jaką naturę posiadają istoty duchowe ?



MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec, 2017, 14:44 wysłana przez MX »


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Lipiec, 2017, 17:53 »
Cytuj
Może w końcu doczekam się odpowiedzi na pytanie kim jest Bóg?
Bóg jest Ojcem.


Offline sawaszi

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Lipiec, 2017, 10:39 »
Tak Bóg nasz stworzyciel JHWH - jest , tak jak i my istniejemy (Boga w lusterku nie zobaczymy), -Jego Syn Pierworodny Jezus nasz Zbawiciel został posłany przez Ojca na Ziemie .Urodził się i żył jak zwykły człowiek - dla tego Jest teraz naszym Sędzią Sprawiedliwym . A cha co do boga tego świata : Jezus wielokrotnie powtarzał : przed Piłatem :"moje Królestwo nie jest z tego świata" - przed śmiercią do Apostołów -"oto nadchodzi pan tego świata -ale on ni ma nic do Mnie -nie obawiajcie się bo Ja Zwyciężyłem" . "trampek" wierzy w Słowo i Jezusowi - jakże może być "satanistą" ??  ;)


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #56 dnia: 20 Lipiec, 2017, 15:42 »
Szatan też się obwołał Bogiem. Ale realnie żadnej władzy nie ma, bo władza od prawdziwego Boga pochodzi, o czym Pismo wyraźnie mówi.

Szatan nie ma żadnej realnej władzy ? A to bardzo ciekawe w kontekście tego co mówi pismo święte, w którym jasno czytamy, że świat jest pod władzą szatana.


Powtórzę jeszcze raz co do kwestii boskości szatana  - skoro biblia nazywa szatana bogiem a każdy kto uznaje prawdziwość biblii wie, że szatan to konkretna osoba duchowa to szatan też jest prawdziwym bogiem bo istnieje naprawdę tak samo jak istnieje Jehowa czy człowiek.
Zastanówcie się najpierw co oznacza termin "bóg" a potem przekręcajcie sobie moje słowa jak chcecie bo jak na razie naprawdę słabiutko wam to idzie.
Dla mnie jedynym prawdziwym i najwyższym Bogiem , który stworzył wszechświat i człowieka jest tylko i wyłącznie Jehowa i nikt inny. Nikt nie jest mu równy , nawet Jezus , który sam mówi o tym, że posłał go jego ojciec czyli Jehowa.

« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2017, 16:06 wysłana przez trampek »


Offline sawaszi

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #57 dnia: 20 Lipiec, 2017, 16:22 »
trampek - troszkę zagmatwałeś się w swoim rozumowaniu - w Biblii jest też napisano - "oto teraz sami jesteście bogami i synami Boga żywego" . Tak Jezus powiedział ,że szatan jest panem "tego świata - ale on nic nie ma do Mnie" -wierzysz w słowa Jezusa ? - bo ja Tak i zaiste Tak .Pozdrawiam  :)


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Lipiec, 2017, 18:43 »
trampek - troszkę zagmatwałeś się w swoim rozumowaniu - w Biblii jest też napisano - "oto teraz sami jesteście bogami i synami Boga żywego" . Tak Jezus powiedział ,że szatan jest panem "tego świata - ale on nic nie ma do Mnie" -wierzysz w słowa Jezusa ? - bo ja Tak i zaiste Tak .Pozdrawiam  :)


Napisałem jasno , że dla mnie jedynym najwyższym Bogiem jest tylko i wyłacznie Jehowa i tylko on da człowiekowi to co było obiecane w Raju.
Chce tylko uzmysłowić co niektórym to, że szatan jest nazywany też bogiem i istnieje naprawdę na co wskazuje jasno pismo święte. Bo mamy tez np bogów takich jak Zeus czy Mars - to też bogowie ale tylko fikcyjni.
Oczywiście, że wierzę w to co powiedział Jezus. Chyba nie przyszło ci do głowy, że uznaję szatana jako boga porównywalnego do Jehowy? No chyba, że kiedyś zostanę satanistą to wtedy szatan będzie dla mnie takim bogiem jakim obecnie jest Jehowa ale raczej nie przewiduję tego.


Offline gedeon

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Lipiec, 2017, 18:47 »

Napisałem jasno , że dla mnie jedynym najwyższym Bogiem jest tylko i wyłacznie Jehowa i tylko on da człowiekowi to co było obiecane w Raju.

A co było obiecane w raju. ;D