Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?  (Przeczytany 72662 razy)

Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #60 dnia: 20 Lipiec, 2017, 18:50 »
A co było obiecane w raju. ;D

To, że ludzie mają zaludnić ziemię i czynić ją sobie poddaną i będą żyli wiecznie .


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Lipiec, 2017, 18:53 »
To, że ludzie mają zaludnić ziemię i czynić ją sobie poddaną i będą żyli wiecznie .
Gdzie pisze, że w raju mieli żyć wiecznie. Dodajesz chłopie.


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Lipiec, 2017, 18:58 »
Gdzie pisze, że w raju mieli żyć wiecznie. Dodajesz chłopie.

Mieli umrzeć ? Jezus nie mówi o życiu wiecznym też ?


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #63 dnia: 20 Lipiec, 2017, 19:05 »
Mieli umrzeć ? Jezus nie mówi o życiu wiecznym też ?
A kto mówi że mieli umrzeć?
Ty.
A gdzie drugi Adam poszedł?
Jezus mówił, że wierni mają być tam gdzie on. Nawet łotrowi powiedział: "Będziesz ZE MNĄ". Gdzie?


Offline MX

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #64 dnia: 21 Lipiec, 2017, 01:08 »


(...) No chyba, że kiedyś zostanę satanistą to wtedy szatan będzie dla mnie takim bogiem jakim obecnie jest Jehowa ale raczej nie przewiduję tego.
To że dla kogoś szatan jest bogiem nie czyni go Bogiem. Nie pojmujesz jednej zasadniczej różnicy, która nie zmieni się niezależnie od tego komu oddajesz cześć. Jedyny Prawdziwy Bóg opisany w Biblii jest Bogiem z natury. Jest Absolutem, którego nikt nie stworzył, istniał zawsze. A szatan nigdy Bogiem nie będzie nawet jak będzie miał niewiadomo ilu wyznawców. Nie istotne jest kto kogo za kogo uważa tylko kim kto jest naprawdę.

Jeśli małe dziecko konia nazywa dużym psem. To koń tym psem nie jest i nie będzie. Jest koniem z natury.



MX - koniec - MX



Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #65 dnia: 21 Lipiec, 2017, 12:41 »
To że dla kogoś szatan jest bogiem nie czyni go Bogiem. Nie pojmujesz jednej zasadniczej różnicy, która nie zmieni się niezależnie od tego komu oddajesz cześć. Jedyny Prawdziwy Bóg opisany w Biblii jest Bogiem z natury. Jest Absolutem, którego nikt nie stworzył, istniał zawsze. A szatan nigdy Bogiem nie będzie nawet jak będzie miał niewiadomo ilu wyznawców. Nie istotne jest kto kogo za kogo uważa tylko kim kto jest naprawdę.

Jeśli małe dziecko konia nazywa dużym psem. To koń tym psem nie jest i nie będzie. Jest koniem z natury.



MX - koniec - MX

Tyle, że dla niektórych ludzi szatan to naprawdę jest ich absolutem. Ale mniejsza o to. Oczywiście dla każdego chrześcijanina tym Absolutem jest tylko i wyłącznie Jehowa.
Swiadkowie Jehowy nigdy nie twierdzili, że Jezus a jego Ojciec to ta sama osoba a tym bardziej ze Jezus był swoim Ojcem.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2017, 12:43 wysłana przez trampek »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #66 dnia: 21 Lipiec, 2017, 12:50 »
Oczywiście dla każdego chrześcijanina tym Absolutem jest tylko i wyłącznie Jehowa.

Chrześcijanie to wyznawcy Jezusa Chrystusa nie Jehowy.

Sami ŚJ przyznają:

„Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” („Prowadzenie rozmów na podstawie Pism” 1991 s. 23).
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #67 dnia: 21 Lipiec, 2017, 13:00 »
Chrześcijanie to wyznawcy Jezusa Chrystusa nie Jehowy.

Sami ŚJ przyznają:

„Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” („Prowadzenie rozmów na podstawie Pism” 1991 s. 23).

Ok... ja nie należę do chrześcijaństwa wierzącego w Trójcę ale co chrześcijan wierzących w Jehowę i jego syna Jezusa - to daje nadzieję na zbawienie. Ważne w co wierzę a nie to czy zaliczam się do chrześcijan czy się nie zaliczam.   


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #68 dnia: 21 Lipiec, 2017, 13:03 »
Ok... ja nie należę do chrześcijaństwa wierzącego w Trójcę ale co chrześcijan wierzących w Jehowę i jego syna Jezusa - to daje nadzieję na zbawienie. Ważne w co wierzę a nie to czy zaliczam się do chrześcijan czy się nie zaliczam.

Chyba jasno się wyrazili „Nie należymy do chrześcijaństwa.." Dlaczego mam im nie wierzyć?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #69 dnia: 21 Lipiec, 2017, 13:04 »
Nie ma chrześcijan wierzących w Jehowę.
Pokaz mi cytat z Biblii, ale nie podrobionej biblii ŚJ, w której pisze, że chrześcijanie głosili że zbawienie jest w Jehowie. Że chrześcijanie głosili o Jehowie od domu do domu.

Napisano wyraźnie:

Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama” („Prowadzenie rozmów na podstawie Pism” 1991 s. 23).


Offline MX

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #70 dnia: 21 Lipiec, 2017, 13:09 »


Tyle, że dla niektórych ludzi szatan to naprawdę jest ich absolutem. Ale mniejsza o to. Oczywiście dla każdego chrześcijanina tym Absolutem jest tylko i wyłącznie Jehowa.
Swiadkowie Jehowy nigdy nie twierdzili, że Jezus a jego Ojciec to ta sama osoba a tym bardziej ze Jezus był swoim Ojcem.
No ale nadal ponownie napiszę. Nie chodzi o to za kogo kto kogoś uważa. Chodzi kim kto jest naprawdę. Ja mogę Ciebie uważać za kobietę. Ale to nie sprawi, że staniesz się lub jesteś kobietą. Mogę Cię tak nazywać, ale jesteś facetem i tej natury nikt nie zmieni.

Pierwsze słyszę, aby SJ uważali że Pan Jezus jest swoim Ojcem. To raczej zarzut (błędny) SJ wobec trynitarnych. Dodatkowo krytykując Trójcę SJ często mylą kwestię ile osób jest w Trójcy a ilu Bogów.


MX - koniec - MX



Gorszyciel

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #71 dnia: 21 Lipiec, 2017, 16:43 »
MX, ich Biblia tak sprawę wykręca, że czasem wychodzi, wbrew temu co oficjalnie uczą, że Ojciec = Jezus :o


Offline trampek

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #72 dnia: 22 Lipiec, 2017, 12:06 »
MX, ich Biblia tak sprawę wykręca, że czasem wychodzi, wbrew temu co oficjalnie uczą, że Ojciec = Jezus :o

Możesz wskazać w których fragmentach przekładu Nowego Świata wychodzi na to, że Jehowa to ta sama osoba co Jezus ?
Ja takie odczucia mam często czytając przekłady Biblii Tysiąclecia, gdzie Jehowa=Jezus = Pan. To jest dopiero manipulacja!


Tusia

  • Gość
Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #73 dnia: 22 Lipiec, 2017, 14:01 »
Ja takie odczucia mam często czytając przekłady Biblii Tysiąclecia, gdzie Jehowa=Jezus = Pan. To jest dopiero manipulacja!

Biblia Tysiąclecia w żadnym miejscu nie używa słowa "Jehowa". Jeśli w BT jest manipulacja, to proszę o cytaty.


Offline MX

Odp: Czy Jezus był "swoim Ojcem"?
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Lipiec, 2017, 14:13 »


Możesz wskazać w których fragmentach przekładu Nowego Świata wychodzi na to, że Jehowa to ta sama osoba co Jezus ?
Ja takie odczucia mam często czytając przekłady Biblii Tysiąclecia, gdzie Jehowa=Jezus = Pan. To jest dopiero manipulacja!
Co najciekawsze tam gdzie Bóg Ojciec (bo pewnie to miałeś na myśli) = Jezus = Pan to są wersety "zmanipulowane" przez samych pisarzy Biblii

A możesz wykazać te wersety?



MX - koniec - MX