Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a  (Przeczytany 21906 razy)

Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 21:49 »
Księga Daniela rzeczywiście jest ciekawym inkubatorem pomysłów :) Pamiętam, że kiedyś na ośrodku pionierskim ludzie sobie opowiadali kto może być królem północy i południa: że Korea Północna może być jednym z nich, Chiny, Rosja.

Co do pierwszego posta, zawierającego wzmianki o Rosji i jej powrocie... Obecnie jej sytuacja gospodarcza jest fatalna, głównie przez sankcje zachodu. Oczywiście są próby wielkiego powrotu do rozgrywania kart na arenie międzynarodowej, jednak gdy się tak bliżej przyjrzeć, to Rosja nie tyle rozgrywa karty, co walczy desperacko o zachowanie istniejących sojuszników. Zaś pod ich południową, najdłuższą granicą znajdują się Chiny. Coraz bogatsze, coraz bardziej wpływowe, znacznie potężniejsze, jednak skupiające się na lokalnym podwórku.


Offline Roszada

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 23:00 »
Roszada, czyli nie masz dokładnej wiedzy odnośnie tej wizji i dlatego nie masz wyrobionego zdania na ten temat – to rozumiem. Lecz kompletnie nie mogę pojąć, dlaczego nie mając żadnych argumentów i dowodów przeciwko mojemu zrozumieniu wszystko negujesz???
Słuchaj znasz słowa o rzucaniu pereł?
Nie jesteś godzien jako zadufany w swoim interpretowaniu proroctw bym szukał w komentarzach KUL i innych wyjaśnień dla ciebie i je tu skanował i wklejał.
Ciebie interesuje tylko własna interpretacja i własna chwała.
Rozumiesz? :-\

Dlatego kończę tą zabawę z tobą.
Bawcie się z prorokiem Łobodzińskim sami.


Znałem podobnego, który Lucyfer nazywał się na biblia webd. Umarł.
A ile on proroctw wypisywał. Wszystkie zgodne z Biblią, nie do obalenia, jak pisał. Nawet nie miałem zamiaru jego wypocin czytać.

Znałem też z bratniego forum Siódmego Anioła, czy jak się tam zwał. Nie wiem czy wylądował w wariatkowie bo przepadł.
Też prorokował różne farmazony, tak jak ty. :(


Offline gedeon

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 09:35 »
Roszada, czyli nie masz dokładnej wiedzy odnośnie tej wizji i dlatego nie masz wyrobionego zdania na ten temat – to rozumiem. Lecz kompletnie nie mogę pojąć, dlaczego nie mając żadnych argumentów i dowodów przeciwko mojemu zrozumieniu wszystko negujesz???
To jest przecież nie rozsądne.
Piszesz, że jak będziesz chciał wiedzieć więcej to sobie w komentarzach biblijnych poczytasz i w pismach wczesnochrześcijańskich i myślisz że inni tego nie zrobili? A jednak wciąż jest wiele różnic zdań.
Pomyśl – jeżeli podałbym Ci argument bardzo czytelny i jasny np. taki, że Jezus uważał że część tej wizji jeszcze się nie spełniła do jego czasów i że ma się spełnić dopiero w przyszłości to odrzuciłbyś taki 100 % argument biblijny, który nawet dziecko by zrozumiało?

Z całym szacunkiem ale mam nadzieje, że Ty o tym ze swoimi dziećmi nie rozmawiasz?



Offline CzarnySmok

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 13:20 »
Temat i hipotezę przeczytałem spokojnie - bez zbędnych emocji, zakładając dobre intencje autora.

Pamiętam lata 90te i zebrania w grupach. Na tamten moment w zborach SJ przypadało studiowanie ksiązki WSPANIAŁY FINAŁ OBJAWIENIA. Jakieś dwadzieścia, dwadzieścia parę lat temu (mówię tutaj o pierwszym studium tego wydania - bez zbędnych naklejanek) Ksiażka o Czerwonych Okładkach rozpalała emocje i wyobraźnie. Jakoś nikomu nie przeszkadzało, że zebrania potrafiły trwać 1,5h + drugie tyle rozmowy przy kawce i torcie po 'amen'. Na takich zebraniach niejednokrotnie żywo komentowało się ostatnie wydarzenia ze swiata - zburzenie mur berliński, rozpad ZSRR czy inne konflikty. Atmosfera naprawdę była poważna, gdyż w czasach, kiedy to wyraz 'Internet' był uważany jako przejęzyczenie do słowa 'internat', rewelacje, proroctwa i interpretacje zawarte w tym wydaniu wydawały sie tajemną wiedzą, kluczem do przeżycia i informacjami przeznaczonymi dla wybranej grupy. Do tego dochodziły osobiste doświadczenia osób, które wtedy miały po 70-80 i pamiętały nawet I wojnę swiatową - potwierdzały one, że wydarzenia przedstawione w OBJAWIENIU *naprawdę* muszą się spełnić. A ktoś dorzucił jeszcze wieści od rodziny/krewnych zachodniej granicy, że tam w ogóle to dziwne rzeczy się dzieją - no pisz wymaluj: PRAWDA.

Czytajac ten wątek przypomniało mi się jedno zdarzenie z tamtego okresu. Do owczesnej grupy należała siostra, która wtedy miała chyba ze 100 lat - przynajmniej na taką wyglądała. Miała problemy ze słuchem, więc docierało do niej piąte przez dziesiąte. Po jednym z takich zebrań, już w częsci nieoficjalnej, brat prowadzący powiedział coś w ten deseń:

- Siostro, czy siostra się cieszy, że już za moment to wszystko się skończy tak jak o tym mówiliśmy?

Siostra odpowiedziała:
- Gdyby wszystko tak miało być, to Bóg napisałby nam to wprost, a nie jakieś zagadki dawał.

Taki był mniej więcej sens. Moim prywatnym zdaniem słowa tamtej kobiety można odnieść do analizy rzeczonego fragmentu. Kobieta chociaż wtedy już była w bardzo podeszłym wieku, chyba nawet nie była wykształcona, na chłopski rozum powiedziała coś ważnego: "Jeśli jest pożar, nie mówisz: 'Ogień jest bardzo niebezpieczny. Temperaturę topnienia aluminium w ok. 660 stopniach można zaobserwować na szerokości: 41 stopni 15 minut N i długości 74 stopni 21minut W', tylko krzyczysz: "PALI SIĘ!!!". Nie chcę wchodzić w prywatę, ale skoro wstawiasz na profilówce zdjęcie z chłopakami, opisujesz stan rodziny i podpisujesz posty również w jej imieniu, to żywię nadzieję, że nie zaszczepiasz w ich głowach strachu, nadchodzącego katastrofizmu, zagłady. Dla mnie Biblia - jeśli już - ma mieć pozytywny wydźwięk, optymistyczny i dający nadzieję.

Trzymając się innych wersetów z Pisma:
1) Rozumiem, że Ty i Twój znajomy dostąpiliście swoistego błogosławieństwa i odkryliście to, co zakryte dla innych?
2) Rozumiem, że na taką sama interpretację wpadliby ludzie mieszkający w Korei, Chinach lub osoby którym rodzimym językiem jest język Q'eqchi (Kekczi)?
3) I rozumiem, że Bóg, który 'jest miłością' zaszyfrował też info jak przeżyć?

Marku, serdecznie pozdrawiam i mimo wszystko życzę, żebyśmy prędzej spotkali się na jakimś grillu niż na na ostatniej tratwie ratunkowej :)
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień, 2017, 13:22 wysłana przez CzarnySmok »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 13:38 »
Czarny Smoku - nic dodać, nic ująć. Już w czasach patrystycznych, kiedy Wandalowie najechali Imperium Romanum, takie głosy padały, że to koniec (Augustyn, Hieronim). Także wojna zawsze w ludziach wierzących rodziła nastroje eschatologiczne - i mówię to jako człowiek wierzący.


Offline Roszada

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 13:52 »
Ponieważ forum jest o ŚJ więc dam tu jak ŚJ mieszali z królami:

Król północy i król południa

   Towarzystwo Strażnica w dwa lata po upadku Związku Radzieckiego stwierdziło, że „nie wie”, kto teraz jest „królem północy” z Księgi Daniela (rozdział 11 i 12), ale uczy, iż „królem południa” jest nadal „anglo-amerykańska potęga”. Jednak organizacja ta kilka razy zmieniała swoją wykładnię o wspomnianych królach. Zajmuje się ona od lat komentowaniem działań politycznych i wojennych, dostosowując je do swej wykładni proroctw Biblii.

Król północy – Wielka Brytania, król południa – Egipt

Pierwotnie Towarzystwo Strażnica nauczało, że „król północy” to Wielka Brytania, a „król południa” to Egipt:

„A przy »Końcu Czasu« będzie się z nim potykał król południa (Egipt), ale król z północy (Anglia), jako burza nań przyjdzie z wozami i jezdnymi (Egipscy Mameluki itp.) i z wielu okrętów, (flota angielska pod dowództwem admirała Nelsona) (Napoleon) wtargnie do ziemi i jako powódź przejdzie” (Przyjdź Królestwo Twoje 1919 [ang. 1891] s. 39).

„On przez zdanie »król z południa« określa Egipt; podczas gdy przez zdanie »król z północy« określa Wielką Brytanję, która wówczas stanowiła główną część cesarstwa Rzymskiego” (Stworzenie 1928 s. 332).

Król północy – Imperium Niemieckie, król południa – Imperium Anglo-Amerykańskie

Zanim Niemcy zaatakowały Związek Radziecki, Towarzystwo Strażnica nauczało, że „królem północy” było Imperium Niemieckie, a „król południa” to Imperium Anglo-Amerykańskie (Comfort All That Mourn 1941 s. 12-14).
   Ale nawet gdy to się stało faktem, to jeszcze w roku 1944 Świadkowie Jehowy nadal tak nauczali:

   „Proroctwo Daniela, rozdział jedenasty, do którego Jezusowe proroctwo odnosi się, mówi, że »czas końca« będzie charakteryzowany przez napad »króla z północy« (nazi-faszystowskiego) przeciwko demokratycznemu »królowi z południa«...” („Królestwo Boże jest bliskie” 1944 s. 15).

Król północy – Faszystowskie Niemcy i blok komunistyczny, król południa – USA i państwa demokratyczne

Towarzystwo Strażnica nauczało, że „królem północy” były faszystowskie Niemcy i blok komunistyczny, zaś „królem południa” państwa demokratyczne z USA na czele, przy czym Rosja ‘zmieniła się’ z „króla północy” w „króla południa” i znów później stała się „królem północy”:

„Przez blisko dwa lata komunistyczna Rosja pozostawała sprzymierzeńcem nazistowskiego króla północy. Była państwem dyktatorskim i tak jak jej sprzymierzeniec dążyła do zdobycia władzy nad światem. Jedynie przebiegłe postępowanie Hitlera, który dnia 22 czerwca 1941 roku zaatakował Rosję, zmusiło ją do przejścia na stronę demokratycznego króla południa. Walcząc po stronie demokracji zachodnich, Rosja przyczyniła się do pokonania nazistowskich Niemiec i przejęła stanowisko totalistycznego dyktatorskiego króla północy” („Bądź wola Twoja na ziemi” 1964 [ang. 1958] rozdz. 11, akapit 26).

Król północy – blok socjalistyczny, król południa – państwa kapitalistyczne

Towarzystwo Strażnica nauczało, że „królem północy” był „blok socjalistyczny”, zaś „królem południa” państwa „kapitalistyczne”:

„(...) dwiema potęgami: jedna – przedstawiona jako król północy – rozciąga swą sferę wpływów głównie na blok narodów socjalistycznych, a druga – wyobrażona przez króla południa – obejmuje swym panowaniem większą część bloku kapitalistycznego” (Strażnica Rok CVIII [1987] Nr 20 s. 11).

Król północy – nieznany, król południa – anglo-amerykańska potęga

Towarzystwo Strażnica obecnie naucza, że „nie wie”, kto jest „królem północy”, natomiast „królem południa” jest „anglo-amerykańska potęga”:

„Kto więc jest obecnie królem północy? Czy w jego roli występuje któryś z krajów wchodzących wcześniej w skład Związku Radzieckiego? A może całkowicie zmieni on swą tożsamość, jak to już bywało wcześniej? Tego jeszcze nie wiemy” (Strażnica Nr 21, 1993 s. 21).

„Tak oto anglo-amerykańska potęga światowa, najpotężniejsze imperium w dziejach świata, została królem południa” (jw. s. 14).

„Jako pilni badacze Słowa Bożego, niecierpliwie wyczekujemy momentu, w którym zobaczymy, kto okaże się »królem północy«” (Strażnica 15.05 2015 s. 30).

Zauważmy, że w pierwotnej nauce Wielka Brytania stanowiła „króla północy”, a obecnie to samo państwo jest „królem południa”!
   Podobnie Związek Radziecki był ‘przenoszony’ z jednej tożsamości w drugą i to dwa razy.
Czy to jest wiarygodna interpretacja Biblii, skoro tak często i skrajnie jest zmieniana?

Adwentystyczna koncepcja jest opisana w książkach:

Księga Daniela K. Bulli, Warszawa 1966
Daniel a współczesność W. Polok, Warszawa 1982

Obie mam. ;)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 17:09 »


Nie należę do żadnego kościoła oraz żadnej zorganizowanej grupy religijnej, gdyż uważam (po analizie Biblii) iż obecnie nie jest na to czas.
Marek Łobodziński z rodziną.

Zacytowałem, aby wiadomo było do kogo i czego piszę. Zwyczajnie nie sposób zacytować wszystkiego, bo miejsce to na monitorze zabiera.

Możesz nigdzie nie należeć, ale swojego 'niewolnika' masz. Umiał byś to wyjaśnić swoimi słowami? Mówisz co Ci 'niewolnik' mówi. Od siebie nic nie umiesz?

A jak zapatrujecie się na aneksję Krymu przez Rosję lub działania Rosyjskie w Syrii? Oczywiście chodzi mi o wykładnie tych zdarzeń z 11 rodz księgi Daniela. Czy niedawny zakaz w Rosji jest tożsamy z Daniela 11:45, mówiący o tym, że Rosja rozbiła już swoje namioty pałacowe między świętą górą Ozdoby a wielkim morzem?

I mówisz, że Twój 'niewolnik', z racji znajomości lingwistycznych, miał propozycję od ONZ ale woli dalej na 'rowerku zapylać'???



Offline Marek Łobodziński

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 16
  • Polubień: 28
  • Miłość nigdy nie ustaje
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 22:01 »
Moi Drodzy, na wszystkie wasze pytania i zarzuty mógłbym w bardzo prosty, racjonalny i merytoryczny sposób odpowiedzieć lecz widzę, że choćbym to zrobił to i tak nie przyjęlibyście żadnych argumentów.
Więc pozdrawiam was i proszę zapamiętajcie to co wam napisałem.

Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie, powróci występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a NBG).
Będzie to spektakularne widowisko, połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.

CZAS POKARZE KTO MIAŁ RACJĘ.
Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż ustalony czas dopełni się. Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie. (Dan 12:4)


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 22:06 »
Przepraszam , że nie w temacie ale oczy mnie zabolały , Marku pisze się pokaże a nie pokarze . Czas może pokazać a Bóg pokarać ;)
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 22:26 »
Moi Drodzy, na wszystkie wasze pytania i zarzuty mógłbym w bardzo prosty, racjonalny i merytoryczny sposób odpowiedzieć lecz widzę, że choćbym to zrobił to i tak nie przyjęlibyście żadnych argumentów.
Więc pozdrawiam was i proszę zapamiętajcie to co wam napisałem.

Według Biblii w wyznaczonym przez Boga czasie, powróci występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a NBG).
Będzie to spektakularne widowisko, połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO.

CZAS POKARZE KTO MIAŁ RACJĘ.


Dzięki, że ostrzegałeś. Mogę Ci załatwić robotę tu: http://www.arctowski.pl/
Pozdrawiam :)


Tusia

  • Gość
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 22:37 »
CZAS POKARZE KTO MIAŁ RACJĘ.

Czas nikogo nie karze, bo sobie płynie. Czas pokaże, kto miał rację  8-)


Offline Startek

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Kwiecień, 2017, 22:53 »
 Ja jestem zdania ,to co Marek napisał może się spełnić , aczkolwiek może być inaczej  . Nie wszyscy musimy się z Nim  zgadzać . Ja mam w tej kwestii inne zdanie , ktoś będzie opierał na katolickich komentarzach i będzie jeździł po kimś że akurat się z nim nie zgadza . Ktoś inny sięgnie do komentarza protestanckiego i będzie inaczej odbierał tą księgę .  Szanuję to co Marek napisał  ,choć mam inne zdanie . Jeśli mówimy o błędach komputer płata figle ,nie raz wychodzi coś innego niż byśmy chcieli napisać .
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień, 2017, 22:56 wysłana przez Startek »


Offline M



Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #58 dnia: 26 Kwiecień, 2017, 23:08 »
Dzięki, że ostrzegałeś. Mogę Ci załatwić robotę tu: http://www.arctowski.pl/
Pozdrawiam :)

A mi możesz? :D


Offline M

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #59 dnia: 26 Kwiecień, 2017, 23:16 »
Dzięki, że ostrzegałeś. Mogę Ci załatwić robotę tu: http://www.arctowski.pl/
Pozdrawiam :)

Ale jak to, przecież według płaskoziemców wokół bieguna południowego są poustawiane wojska NATO/ONZ/NASA żeby strzec wielkiej tajemnicy tj. że ziemia jest płaska, a Antarktyda to po prostu bryła lodu. A Ty twierdzisz, że ludzie tam normalnie przebywają i pracują? Niewierny! ;D