Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a  (Przeczytany 21887 razy)

Blizna

  • Gość
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 00:31 »
Nie ma żadnej gwarancji, że tych krajów nie obejmie konflikt.


Offline pies berneński

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 06:05 »
Według tego scenariusza, trzecie wejście Rosji na południe zakończy się konfrontacją militarną z USA i globalną wojną jądrową (Objawienie 6:4). Nie będzie to koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus – „początkiem bólów porodowych” (Mateusza   24:7,8).
Bardzo śmiałe zrozumienie.Jeśli holokaust nuklearny nie będzie końcem świata,tylko początkiem bólów,to co będzie na końcu?
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Marek Łobodziński

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 16
  • Polubień: 28
  • Miłość nigdy nie ustaje
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 08:19 »
Nie ma żadnej gwarancji, że tych krajów nie obejmie konflikt.

Masz rację, Jezus również nie dał gwarancji chrześcijanom z I wieku, że uciekając w góry będą pod każdym względem bezpieczni lecz w tamtej sytuacji było to relatywnie najlepsze rozwiązanie.
Jeżeli wiemy że znajdujemy się w zagrożonej strefie to najlepszym rozwiązaniem jest wyjazd w jak najbezpieczniejsze miejsce. Biblia też tego nas uczy np. Józef z Marią i Jezusem dostał wyraźne polecenie uciekać do Egiptu, również przed zniszczeniem Sodomy i Gomory Lot z rodziną musieli opuścić to miasto, jego przyszli zięciowie  tego nie zrobili, myśleli że żartuje i przypłacili to życiem.
Ja z moją rodziną jeszcze nie wyjeżdżam,(do końca będę ostrzegał ludzi szczególnie tych wierzących na których mi najbardziej zależy), trzeba obserwować co się dzieje na świecie.
Nie wiemy jakie są wyznaczone cele dla rakiet i bomb z głowicami nuklearnymi? Dane te nie są udostępniane publicznie przez kraje, które takimi środkami dysponują. To informacje, które są pilnie strzeżone. Przeciwnik nie powinien ich poznać. Znając je mógłby spróbować skutecznie zapobiec atakowi. Cele te nie są też stałe. Świat się zmienia, zmieniają się sojusze wojskowe, zmienia się urbanizacja, armie, wszystko wokół nas  dlatego z decyzją do którego kraju wyjechać będę czekał.
W I wieku wyraźnym znakiem opuszczenia Jerozolimy były wojska rzymskie otaczające miasto w 66 r. Obecnie ostatnim znakiem ostrzegawczym do opuszczenia zagrożonych miejsc (czyli krajów oraz miejsc należących do potencjalnych celów) będzie dosłowny, literalny powrót wojsk rosyjskich tam gdzie stacjonowały wcześniej tj. do wielu państw w których przebywały przed 1989 r. gdy jeszcze istniał Układ Warszawski.
Nie liczyłbym na to że polski rząd jakikolwiek by nie był będzie ostrzegał ludzi przed globalną wojną, to mogłoby tylko wzbudzić panikę. Jeżeli sprawy nie weźmiemy we własne ręce to nie łudźmy się, że jakoś to będzie. Również przywódcy religijni nie ostrzegli swoich wiernych przed I i II wojną światową tak też nie ostrzegą przed III gdyż nie rozumieją tej wizji (Daniela 11) i kompletnie nie zdają sobie sprawy w którym momencie czasu znajdujemy się z Bożego punktu widzenia.
 Jezus Chrystus „Gdy był już blisko, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi! Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami. Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, oblegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą i nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia”. Łukasz 19:41
Należy otworzyć oczy i zacząć samodzielnie myśleć, lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. Jeżeli jesteśmy świadomi zagrożenia, mentalnie oswajamy się z nim. Wiemy, co może się wydarzyć i w ten sposób możemy spróbować ochronić siebie swoje rodziny i innych przed zagrożeniem. Niewiedza zabija. Zamykanie oczu na problem nie sprawia, że on znika. Sprawia jedynie, że żyjemy w niewiedzy.
Trzeba by też w wiarygodny sposób odpowiedzieć na pytanie czyje bomby mają wybuchać nad naszym krajem. Kiedyś miały to być bomby NATO a teraz Rosji. Ale czy na pewno?
Mapa celów ataków nuklearnych na Polskę http://eloblog.pl/mapa-celow-atakow-nuklearnych-na-polske/
Amerykanie chcieli zbombardować Polskę. Ujawniają TAJNE PLANY na wypadek wojny [LISTA CELÓW]  http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/509046,iii-nuklearna-wojna-swiatowa-amerykanskie-plany-polskie-miasta-i-lotniska-mialy-byc-zbombardowane-przez-usa-lista-celow.html
PS
Najlepszym zabezpieczeniem dla nas jest oczywiście bliska więź z Bogiem połączona jednak z działaniem czyli podejmowaniem mądrych decyzji, taki wniosek wynika z lektury Biblii.
Ciepło pozdrawiam
Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż ustalony czas dopełni się. Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie. (Dan 12:4)


Offline Startek

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 08:30 »
Jeśli ma coś walnąć to będzie blisko mnie , w Redzikowie koło Słupska gdzie budują tarcze antyrakietową . Więc nie mam się czym przejmować .


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 08:36 »
Drogi Marku ! Rozumiem Twoje zaniepokojenie konfliktami swiatowymi bo masz rodzine i chcesz ja chronic .
Ale , co to znaczy "opuscic strefe zagrozenia" ? Czy myslisz , ze w dobie broni nuklearnej  jest gdzies miejsce na ziemi , gdzie bylibyscie bezpieczni ?
Najwieksze schrony   nie daja gwarancji bezpieczenstwa , a jezeli juz to na krotki czas .

Oczywiscie chcielibysmy znac przyszlosc  aby  chronic siebie i swoich bliskich .  Niestety , ani Biblia , ani rozni prorocy , ani rowniez futurolodzy  nie sa w stanie przewidziec rozwoju wydarzen .
Wielu religijnie motywowanych ludzi probuje  nadinterpretowac rozne "swiete teksty" i doszukiwac sie w nich opisu przyszlosci , ale to oszukiwanie samego siebie .
Jest zbyt wiele roznych , dynamicznie zmieniajacych sie faktorow  , aby takie proby sie powiodly .  Rownie dobrze mozesz przewidywac  powstawanie fal na morzu .
To co nam pozostaje , to starac sie normalnie zyc , ukladac plany , zakladac rodziny  i robic wszystko inne co do zycia nalezy .
Szukanie opisu przyszlosci  w starozytnych ksiegach  to juz , moim zdaniem , ociera sie o paranoje...


Offline Roszada

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 09:09 »
A mówiłem że mamy do czynienia z sekciarską interpretacją Daniela.
Na dodatek wszechwiedzący wykładacz jest. ;D
Cytuj
W takim wypadku ja osobiście wolałbym wiedzieć co się szykuje.
Możesz człowieku nie dożyć jutra a będziesz się martwił co będzie za 20, 50, 100 lat albo za 500.
Każdy założyciel sekty przewidywał koniec na czas swego życia.
Ty widzę też.

Czytałem o takich co budują swoje bunkry na podwórku, albo wykupują sobie rejon w Palestynie czy na Majorce. :)


Offline Brat Furtian

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 09:31 »
A co będzie na końcu?

"I widziałem nowe niebiosa i nowa Ziemie"...
"Stare niebiosa i ziemia i morza z sykiem
wielkiego zaru przeminely"...

https://youtu.be/8qK9gDVJhls

"I widziałem anioła lecącego srodkiem nieba wolajacego..."

- KOPMY SCHRONY NA ARMAGEDONY!! ;)


Offline Marek Łobodziński

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 16
  • Polubień: 28
  • Miłość nigdy nie ustaje
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 09:31 »
Bardzo śmiałe zrozumienie.Jeśli holokaust nuklearny nie będzie końcem świata,tylko początkiem bólów,to co będzie na końcu?

Nie martwiłbym się teraz co będzie po wojnie, najpierw trzeba ją przeżyć - chociaż Biblia również odpowiada na to pytanie np. por. Ap 6: 4-8 Mat 24:7,8. Jest wiele innych informacji w biblii co będzie dalej lecz na pewno nie skończy się to zagładą całego świata choć zniszczenia i liczba ofiar będzie potężna w krótkim czasie. Jednym z pierwszych po wojnie znaczących wydarzeń będzie powstanie autorytarnego i nastawionego ateistycznie Rządu Światowego (Ap 13:1,2,7; 11:2,7), któremu z czasem królowie ziemi oddadzą swoją władzę, w międzyczasie i potem będzie jeszcze dużo innych wydarzeń które rozgrywać się będą szybko. Wybuch globalnej wojny będzie potwierdzeniem, że ludzkość weszła w okres Dnia Pańskiego Ap 1:10 w którym będą spełniać się wydarzenia opisane między innymi w Apokalipsie Jana.  http://www.prisonplanet.pl/polityka/nowy_porzadek_swiata,p1050387727
Pozdrawiam
Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż ustalony czas dopełni się. Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie. (Dan 12:4)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 10:41 »
Chyba już gdzieś słyszałem takie nuklearno apokaliptyczne wieści. Prawdę mówiąc to mnie osobiście bierze śmiech czytając te rewelacje, czy oglądając tego gościa.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline wrzesien

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 10:52 »
Podleję oliwy :D

A co jeśli to nie Gruzja a Korea Północna?


Offline M

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 11:12 »
Każdy założyciel sekty przewidywał koniec na czas swego życia.

To jest moim zdaniem sedno sprawy jeśli chodzi o próbę zastosowania jakiegokolwiek fragmentu Biblii do naszych czasów. Bo dlaczego akurat do naszych? Minęło ponad 2500 lat od spisania księgi Daniela i przez ten czas wielu ludzi uważało że zapowiedzi z niej spełnią się za ich życia. Uważali tak już ludzie w średniowieczu, uważali tak w XIX wieku, w XX wieku i obecnie nadal tak uważają. A powód jest prosty - gdyby ktoś podał proroctwo które ma się spełnić za np. 500 lat to nikt by go nie słuchał bo nikogo by nie obchodziło co stanie się za 500 lat. Obchodzi nas to co jest tu u teraz, za naszego życia. I dlatego jesteśmy skłonni naciągać fakty żeby dopasować te teksty do akurat naszych czasów. 


Offline Startek

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 11:37 »
Nigdy nic nie wiadomo , sytuacja na świecie bardzo szybko się zmienia . Naszym zadaniem jest czuwać i żyć normalnie . Mają się rozegrać znaczące wydarzenia na świecie ,  ma się pojawić człowiek bezprawia który poda się za Chrystusa i będzie czynił potężne dzieła,  tak że mnóstwo ludzi pójdzie zanim .


Offline Roszada

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 11:48 »
To jest moim zdaniem sedno sprawy jeśli chodzi o próbę zastosowania jakiegokolwiek fragmentu Biblii do naszych czasów. Bo dlaczego akurat do naszych? Minęło ponad 2500 lat od spisania księgi Daniela i przez ten czas wielu ludzi uważało że zapowiedzi z niej spełnią się za ich życia. Uważali tak już ludzie w średniowieczu, uważali tak w XIX wieku, w XX wieku i obecnie nadal tak uważają. A powód jest prosty - gdyby ktoś podał proroctwo które ma się spełnić za np. 500 lat to nikt by go nie słuchał bo nikogo by nie obchodziło co stanie się za 500 lat. Obchodzi nas to co jest tu u teraz, za naszego życia. I dlatego jesteśmy skłonni naciągać fakty żeby dopasować te teksty do akurat naszych czasów.
Tak samo 7 wspaniałych z CK dla siebie stworzyło 'podwójne pokolenie' roku 1914.
Czemu nie potrójne czy poczwórne?
Bo te będą dla ich następców. ;D


Offline wrzesien

Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 12:47 »
„Skoro ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez wojska, wtedy wiedzcie, że jej spustoszenie jest bliskie. Wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry; ci, którzy są w mieście, niech z niego uchodzą, .” Łuk.21:20,21

Czemu uczniowie nie posłuchali tej rady i zamiast w góry udali się w dolinę?


Offline Marek Łobodziński

  • Zainteresowany
  • Wiadomości: 16
  • Polubień: 28
  • Miłość nigdy nie ustaje
Odp: Co Biblia mówi o przyszłości? Dan 11:28-30a
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Kwiecień, 2017, 18:46 »
Chyba już gdzieś słyszałem takie nuklearno apokaliptyczne wieści. Prawdę mówiąc to mnie osobiście bierze śmiech czytając te rewelacje, czy oglądając tego gościa.

Nie jestem pewien czy na serio mówią czy to jakiś żart?
Jeżeli poważnie tak myślą to zostali zwiedzeni przez fałszywą wizję i zwodzą innych, a tu już kończą się żarty.

Jer 14:14 I rzekł Pan do mnie: «Prorocy ci głoszą kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich, nie dawałem poleceń ani nie przemówiłem do nich. Kłamliwe widzenia, zmyślone przepowiednie, urojenia swych serc - oto co wam przepowiadają.

Ja powołuje się tylko na Słowo Boże nie na zwodnicze daty lub wizję.

Jeżeli ktoś uważa, że w moim wypadku jest podobnie to proszę podać poprawną wykładnię Dan 11:28-30a

Jeżeli coś źle napisałem to proszę to udowodnić a nie lekceważyć.

Pozdrawiam
Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż ustalony czas dopełni się. Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie. (Dan 12:4)